Aký čaj dávate svojim deťom?

hanculka
29. mar 2008

mamičky poredte , ake čajiky davate svojim detom? Môj synček ma 7 mesiacov a neviem aky čajik mu kupit. Ďakujem 🙂

maca793
29. mar 2008

ja som dávala obyčajný ovocný čaj. nekupovala som granulované detské čaje, len zo začiatku.
kľudne mu môžeš urobiť taký, ale nechaj sáčok len akože vylúhovať aby nebol čaj príliž tuhý. a môžeš ho trošku aj prisladiť, nič sa malému nestane.

tribitka
29. mar 2008

mne pije moja malá granulovaný čaj Hipp, jablkový, lebo ako predčasne narodená nesmie fenykel....
ale vraj je dobrý aj občajný ruský čaj...

lusil2005
29. mar 2008

ja by som s klasickym cajom neriskovala. niektore deti maju na ne alergicke reakcie. radsej kup detsky cajik v lekarni. mozes aj granulovany - tie maju prijemnu chut ale su dosladzane. najlepsie sackove. a sladit by som nesladila. zbytocne si malicky na to zvykne a nebude chciet nesladene uz potom. a to bolo prve na co ma moja zubarka aj detska doktorka upozornovala - pozor na sladke!!! mliecne zubky su zradne... neverila by si ako skaredo vedia dopadnut len napriklad zo sladkeho cajiku...

danu
29. mar 2008

v lekarnach dostat kupit klasicke detske caje sackove. Granulovane su zbytocne sladke

junovka
29. mar 2008

tusim, ze uz tu bola taka tema 😉 Skus vo vyhladavaci 😉

drobcek2007
29. mar 2008

hanculka v lekarnach dostanes detske caje ja mam aj granulovany a striedam jej 😝

uhlikova09
29. mar 2008

ja davam tiez granulovany Hami,ale vraj to nieje dobre,no neviem 😉

uhlikova09
29. mar 2008

tak som chcela ze to nieje dobre lebo vraj je tam kadejaky sajrajt este raz pisem ze vraj,nasmu malemu chuti preto nemam dovod zmenit cajik

lusil2005
29. mar 2008

ja som malej skusala davat vodicku, potom feniklovy cajik, ale nic nechcela. tak som jej zacala riedit hipp ovocne stavy 1:2 a na tom sa naucila pit. potom som elegantne presla na cistu vodicku 😀 chuda ani nezbadala ako a uz pije len vodu.
ale u mna je to hlavne preto ze mala je alergicka a neviem co jej mozem dat a co nie. raz som mala pokus a skoncili sme na pohotovost. asi jej harmancek nezavonal a ten je skoro v kazdom detskom cajiku. takze radsej uz neriskujem 😅

alami
29. mar 2008

veď to je problém, že všade je harmanček. Mne sa granulované dáko nevidia, som za klasické sypané čaje - preto dávam zatiaľ len fenikel. Jedna mamička mi tu už radila sáčkové bez harmančeka - malo by to byť v "prvé príkrmy v receptoch". Ešte som ich v obchode nehľadala, ale chystám sa.

Inak od kedy a koľko čaju ste deťom začínali dávať. Môj má 6 mesiacov, zatiaľ mu dávam len výnimočne, keď treba - napr. pri teplote. Mala by som už dávať čaj - vodu pravidelne?(inak kojím)

veverca
29. mar 2008

ja som 6mesiacov iba kojila a potom som začala dávať vodičku z fľaše. Malá nevedela sať cumel a iba ho hrýzla a nepila, tak som dávať z pohárika so sosákom(od NUK) a ten tiež zo začiatku iba hrýzla, ale už na to prišla a po príkrme si pár glgov dá. Pri prvom dieťati som dávala granulovaný čaj, lebo vodu nechcel a zostal závislý na sladkých nápojoch. Čistú vodu sa naučil piť až teraz- v piatich rokoch.

dominica
29. mar 2008

ja robím malému Tesco Organic detský čaj a je mňam, granulované sa mi nepozdávajú a sú vačšinou sladené...
Ale zo začiatku mal len klasický fenyklový granulovaný.

lusil2005
29. mar 2008

alami cajanek 😕 no zlozenie vyzera super az na tu sacharozu a laktozu ale tie asi v sackovych cajikoch nebudu 😀
supis, hned zajtra letim do hypaca... snad to tam budu mat.

myslim ze tesco organic je s harmancekom 😔 inac skoda lebo aj mne tie tesco org. caje pre kojace mamicky chutili

junovka
29. mar 2008

kazde rano urobim Nelke asi 50 ml gran.caju od Hami bylinovy, aby mala lepsie travenie a pocas celeho dna popija klasicky ovocny caj z obchodu, bez cukru a z ovocia, tie ktore moze 😉 Popripade, dobre ovoc,caje su aj od www.megafyt.cz 😉

trixi
30. mar 2008

ja som sa tiez nevedela zorientovat v detskych cajoch ale uz mi tu mamicky na konikovi poradili, nieco som nastudovala. Z nasich skusenosti, nasmu malemu chutia cajiky od megafytu. Ja mam dost odmietavy postoj ku granulovanym sladenym cajom. A ako som zistila nie vsetky detske caje obsahuju harmancek. My striedame dva druhy detskeho cajika, nesladeneho, je od megafytu.

lusil2005
30. mar 2008

aj mne sa paci ten ovocny s ceresnovou prichutou od megafytu. no asi skusim aj cajanek aj ten megafyt. snad to tu niekde zozeniem 😅

biba12
30. mar 2008

Maly pije od Hipp medovkovo-jablcny a este spkojne brusko/bylinkovy/. Chutia mu oba. A este som kupila ovocne stavy od Hipp a budem ich riedit. Ale pil uz aj prevarenu vodicku a v pohode.

lyzenka
30. mar 2008

ahoj biba,

my mame tiez Andrejka.. :O)

mata79
30. mar 2008

Ked bol maly mensi a mal problemy s kolikami, pila som ja cajik od Hanusa - Detsky caj s feniklom a anizom. Obsahuje aj materinu dusku, dusku tymianovu a sladke drievko.
Teraz davam malemu cajik od Megafytu Detsky bylinny caj a Detsky caj pre posilnenie odolnosti organiznu. Tie su dobre....

lusil2005
30. mar 2008

baby? a ma to aj nejaky vyznam davat cajik a nie vodu? teda okrem chutoveho vyznamu 😝

uhlikova09
30. mar 2008

asi nie,ide len o ot aby sme doplnili tekutiny a moj maly mi vodu ani bohovy nevypije 😠

trixi
30. mar 2008

Nas maly pije vodu rad, ale len zo sklenneho pohara, takeho ako pijeme my, a este z velkej flase (to vidi u mna). Caj pije hlavne ked sme na cestach, ale ten zasa vypije len z kuzelneho hrnceka. Caj som mu zacala davat preto, lebo som mu nechcela na horach davat vodu, tak teply cajik mi prisiel vhodnejsi.

katkaburgerka
31. mar 2008

Caute preco sa nesmie davat harmancekovy caj? Je to alergen?Citala som tu niekde na fore, ze refluxne babatka nemozu pit caj s anizom, feniklom a rascou. My mame reflux a asi aj alergiu na BKM (este neviem presne), tak co mame pit? uz mi z toho sibe...

alami
31. mar 2008

harmanček je alergén, určite ho nedávaj!!!!!!!
v tvojom prípade by som dala čistú vodu, ovocné šťavy (riedené vodou), alebo ovocné detské čaje

katia7
31. mar 2008

ja neviem ale ja odmalicka davam harmancekovy caj. pouzivam ten hipp granulovany ,je tam toho harmanceku uplne minimum a hlavne je z hroznoveho cukru,preto kupujem stale ten od ukonceneho jedneho tyzdna lebo tie pre starsie deti su samy cukor.zarobim ho ovela slabsi ako v navode(tam je na deci vody kopcova lyzicka tak dam na 150 jednu zarovnanu)a je uplne v pohode a nikdy sme ziadne problemy nemali,z fenikloveho ho naduvalo

tribitka
31. mar 2008

katka, my máme tiež reflux, pijeme obyčajný ovocný čaj od HIP, teraz máme jabkový....

smisela
31. mar 2008

My striedame čistú vodu s detským čajom od fytopharmy,a niekedy aj ovocny granulovaný čaj Sunárek,ten je bez prídavku sacharózy 🙂

skalnicka
30. dec 2008

ahoj mamicky, mam otazocku...nas malicky ma buduci tyzden 2 mesiace, zatial kojime, ale musime aj prikrmovat a niekedy sa mi zda, ze ma suchu pusinku, zatial sme cajik nedavali...odkedy by sme mohli zacat davat a ak, tak aky? alebo je lepsia prevarena vodicka?

fifinna
30. dec 2008

kym je dieta plne kojene a aj ked prikrmujes UM nemalo by byt smädne. Môze to byt aj zo sucheho vzduchu, ked sa kuri. Ale kludne skus prevarenu vodu, alebo cajik harmancekovy alebo feniklovy granulovy , su vhodne pre deti od jedneho tyzdna.