Aký čaj dávate svojim deťom?

hanculka
29. mar 2008

mamičky poredte , ake čajiky davate svojim detom? Môj synček ma 7 mesiacov a neviem aky čajik mu kupit. Ďakujem 🙂

simonn
30. dec 2008

Je dobre pridavat do caju GLUKOPUR???

cherries
30. dec 2008

ja som pocula ze kojene deti by nemali pit caje lebo im to nerobi dobre , ja som mojmu raz skusala dat a potom mi grckal max. mi sem-tam vypije prevarenu vodicku alebo riedenu ovocnu stavicku. kojene deti maju tekutiny v MM takze on nic ine velmi nechce pit , tak ja si tiez myslim ze to bude zo sucheho vzduchu skus dat iba prevarenu vodicku a s cajikmi este pockaj 🙂

junovka
30. dec 2008

SIMONN, a koli comu? 😕 Detom sa neodporuca sladit cajik do 1.roka 😉

dudri
3. jan 2009

mame 6.mesacnu dcerku. Uz papa prve prikrmy, aby pila dost tekutin. Nema rada caj -4druhy sackovy, sypany, bio, granulovany... Detsky caj, bylinkovy... ☹ ani nechce pit flasu.ani nevie pit poharik s naustkom.aj podala som lyzicku niekolko, odmietala...teraz pije zatial vodicku a podavam lyzicku asi 10...nechce... ☹
je plne kojene 😉

mikalove
3. jan 2009

moja dcera odmietala čaj až doteraz,tiež som mala pocit,že ked prikrmujem musí piť čaj,nechcela fľašu,ale zvykla si už na poharik s naustkom a konečne sme natrafili na čaj kt. jej chutí,takže už pije...

adulik16
4. jan 2009

Ahojte,moj maly ma 2 mesiace,papa umele mlieko,je nutne, aby pil caj?skusala som mu rozne,ale nechutia mu a nechce to pit. Ked mu skusim dat prevarenu vodu, tak tiez nie.

fifinna
4. jan 2009

nemusi pit vodu ani caj, mlieko mu staci

martina46
4. jan 2009

skalnicka, nema suchu pusinku zo sucheho vzduchu? je totiz normalne, ze babo ma pusku obcas suchu, napr z toho vzduchu, ak by bolo dehydrovane, to si iste vsimnes 😉
a ja by som davala iba vodu, ak uz.

dudri
4. jan 2009

mikalove, aky caj si podala. dakujem

beelinka
6. jan 2009

Zeny robi niekto doma caj sovocia ? 🙂

verona20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fifinna
13. apr 2009

verona, to zalezi od babätka kolko si vypita tekutiny, kazde babo ma inu potrebu. Daj mu tak, aby sa mu nezaplnilo brusko vodou , aby ti vladalo vypit svoju davku UM. Doma mu zatial ani nemusis davat, ak nemate moc teplo, skus mu dat troska , ked ste vonku. Mne maly vypil 20 ml za cely den, ale casto som kojila, tak nemal potrebu pit. Ponukni mu vzdy asi hod. po najedeni UM a uvidis ci bude chciet a kolko.

verona20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lulucka
15. apr 2009

ahojte mamičky, môj syn má 3 mesiace a v poslednom čase začal vymýšľať s papaním. v noci je v pohode horšie to je cez deň. Sme na UM a keď má papať tak buď plače alebo sa len s dudlíkom hrá a vôbec nepije. Dnes som skúsila mlieko primiešať do čaju a pil v pohode. Má niekto tiež takú skúsenosť? ďakujem za odpoveď. Pijeme detský čaj s harmančekom.

lulu723
15. apr 2009

verona20 to zalezi od babetka co mu chuti mozes dat aj prevarenu dojcensku vodu.ja som malej davala feniklovy granulovy od HIPP.ma to aj aby ju nebolelo brusko tak si tak po tom cajiku poprdkavala a bola vysmiata.
ked bola malinka tiez vypila malo cajiku,ale teraz ked jej idu zubky tak vypije aj 2 flasky caju 200ml niekedy aj viac 😉

zuzana030
30. máj 2009

moja malinká má 2 mesiace a 2 týž. a tiež sme mali doteraz problém s pitím, vôbec nechcela ani čajík ani vodu. stále som jej ale núkala, no konečne si po 4dňoch zvykla aj na inú chuť, a teraz ťahá o dušu.. 😀
na začiatku si tak cmulkala dudel, trošku jej natieklo, dačo preglgla a zvyšok vyplula, no už chutí. klasický sáčkový-bylinkový proti plynnatosti ale nechce, tak som jej kúpila od hipp s bylinkami a ten žerie...hihi
a nakupujem cez net, aj mliečka, budem aj kašičky, je to podstatne lacnejšie ako v obchode, aspoň teda u nás, a som spokojná tovar mám do 5dní a v pohodičke
tak kuknite http://www.docsimon.sk/

kisska
31. máj 2009

zuzi - ak mas malu kojenu, tak pitim z flase jej mozes sposobit poriadny chaos, pretoze tahanie z flase je uuuplne ine ako z prsnika. Granulovane caje zase obsahuju cukor (sacharozu, maltozu, dextrozu a ine -ozy, ktore su sladke a preto to detickam chut). Ak kojis podla potreby, mala ziadne ine tekutiny nepotrebuje... 😉

evea80
31. máj 2009

moja mala je na UM a caj zacala pit az okolo 5 mesiaca, sama si vypytala 🙂 Ale myslim ze to bolo preto, ze zacali tie horucavy... Davam jej Sunarek, tam nie je sacharoza len glukoza, ma rada feniklovy a zeleny, zatial vypije okolo 200 ml tak neviem ci je to malo alebo vela... Ale tvari sa spokojne zatial 🙂

zuzana030
3. jún 2009

kisska, nemám ju bohužiaľ kojenú, papá UM a dost rýchlo priberala, má 2 mesiace a už 6kg, tak som aj potrebovala troška ju oklamať, nech nie je obézna.
je taká guľatučká a veľká, a po čajíku je jej fajn vydrží o zhruba pol hodku dlhšie bez papania ale hlavne je spokojná. no bohužiaľ fičíme na hippe, iné nechcela, tak budem pomaly obmieňať, dúfam, že bude dobre

waitinka7
4. okt 2009

Ahojte baby,
ja mám synčeka, ktorý má 15 mesiacov, chcem sa opýtať, či mu už môžem robiť klasický ovocný čaj, taký ako pre nás alebo stále kupovať len tie detské čaje?

andreamamka
18. mar 2014

@fifinna aoj chcem sa opytat ci mozem pouzit aj klasicky harmancekovy sackovy caj pri priprave cajiku pre babo? Samozrejme luhovat len tak .. "namocis a hned vytiahnes" tak aby bol leen naznak zafarbenej vody po harmanceku.
Alebo je lepsie kupit harmancekovy caj priamo urceny pre batolata ? ... dakujem za odpoved
Zatiaal sme dali sem tam rascovy na prdiky ... mala je na umelej strave Beba pro 🙂

zuzka_1985
22. jan 2016

moj maly pije feniklovy cajik, detsky cierny caj bez kofeinu a teraz posledne som kupila detsky bylinny caj dr. max. na ovocne caje velmi nie je, ale vyssie vymenovane mu chutia. nie som zastancom granulovanych cajikov, i ked aj tie sme skusali, ked nic ine nechcel pit 😉

biene
22. jan 2016

Nasa ma moc caje nechce (iba vodu), asi jediny caj co vypije je od f. agrokarpaty Detsky čaj na imunitu bio a Detsky čaj vitaminovy bio.

nikolita15
3. feb 2016

https://dojcenie.wordpress.com/2010/01/28/preco... Milé mamičky prečítajte Si tento článok skôr ako začnete svojich drobcekov nalievat cajmi....

lolusa
8. sep 2020

my dávame čajík, ktorý sa volá Kamilkový sen