Aký čaj vybrať pre alergické dieťa?

lusil2005
27. jan 2008

cafte cafte
mam otazocku. snazim sa donutit mojho krpca aby zacala pit. osem mesiacov, prikrmy na krku, no proste myslim ze je nacase. problem je, ze vodicku mi odmieta, a po prvom cajiku ktory sme skusili sme skoncili na pohotovosti s alergickou reakciou (asi harmancek). prave dnes mame za sebou uspesny pokus so zriedenou ovocnou stavickou hipp, ale nechcem do nej liat len sladke. mate niekto skusenosti s nejakym neutralnym nesladenym sypanym cajikom? (granulove nechcem lebo mame uz dost zubkov a bojime sa o ne. tie cajiky su prisladzane ci uz normalnym cukrom alebo laktozou alebo hroznovym atd atd a zubarka vravela ze to je vsetko na jedno kopyto co sa zubkov tyka)
alebo nieco podomacky robene - myslite ze by som jej mohla vyvarit vo vodicke fenykel alebo rascu - vraj to dobre chuti a aspon si poprdka 😅 ked si varite cajiky same doma, napiste recepty. dik za rady!

lusil2005
autor
27. jan 2008

no tak baby sup sup! myslite ze by som mohla kupit fenikel a uvarit ten? Oo mozno pridat zrniecko rasce... nech si poprdka 😉

jahodka11
27. jan 2008

lusil, my sme davali feniklovy cajik, teraz sa snazime len vodicku, aby sa ju naucil pit 🙂) s najvacsou pravdepodobnostou sme tiez alergici, caakme na vysledky :( feniklovym cajom nic nepokazis 🙂

lusil2005
autor
27. jan 2008

a mozem jej ho davat aj na bezne pitie? nenafukne ju to chudatko moje male? 😀