Bábätká a teplo. Dávate aj vodu alebo iné tekutiny?

siskatan
27. jún 2006

Čaute skúsené maminky!

Myslím, že dosť aktuálne sa chcem opýtať ako zvládate toto teplo s bábätkami... Môj 8 týždňový drobec je dosť umrnčaný tieto dni a niekedy si fakt neviem rady... Je výlučne kojený a tak sa snažím ho čo najčastejšie prikladať, aby nebol smädný, no on odmieta... Dávate aj vodu alebo iné tekutiny? Ja som mu dala trošku vody zo striekačky a bol celkom spokojný, no vraj kojené deti nemajú dostávať nič okrem mliečka. Tak ako? Poradíte, podelíte sa o skúsenosti?

Siska 😉

ervotoc
28. júl 2006

ved od pol roka

ranostaj
28. júl 2006

pisu ze od 4 mesiacov, ale podla taky pol rok. Zalezi od toho kedy dieta sedi, teda aspon ja si myslim. Niekedy vidim take male deticke pokrceny v sportaku...hm ...ale Barunka podla toho ako pises, mala bude sediet co nevidiet. Poznam to, nasa sedela v 4 mesiacoch a 9 mesacna chodila jak sarkan...

ervotoc
28. júl 2006

no to hej,ja som videla 5mesacne priviazane v sportaku,ze aha ako sedi...no tak aj nas sedi uz sto rokov,ja sedenie povazujem za sedenie ked samo sedia neprehyba sa,tak aj lozenie,to nas potom lezie od troch mesiacov,co je blbost..lezenie tiez od piat.zacalpekne na kolienka laktiky a masiruje do sveta 🙂 za ovladackou atd...hlavne tam kam nema 🙂 je to ti pekne zacala ranostajka,ja som zacala v desiatich chodit braaacha ako rocny,on aj teraz nerad chodi 🙂

ervotoc
28. júl 2006

k tomu slnku,dokt.hovoria ze do dvoch rokov sa nemaju deti vystavovat,a teraz ze az do troch
tak nejak to nechapem,kupanie sa poobede s babom na kupku

bellezza
8. aug 2006

bábätko a teplo?
môj syn teplo neznáša. V inkubátore bol ledva polhodinu, potom tam už nechcel byť. Druhé mamky obliekali deti do troch vrstiev, on bol skoro nahý a mal teplé ruky.
v 36 stupňovej vode sa rozkričal. Kúpeme ho v 26 stupňovej, niekedy aj v 25 a je spokojný.
V zime keď bolo -15, tak vonku spal, natretý centimetrovou vrstvou indulony spokojne odfukoval. A ja som dve hodiny rýchlou chôdzou sa zohrievala, aby som nezamrzla. On bol v pohode. Ani sopel nedostal.

ervotoc
8. aug 2006

he he to aj nas,maly nudista pomaly 🙂

elesa
9. aug 2006

Aojte,
ja som v tychto horucavach davala malej prevarenu vodu z poharika. Pila o sto sest🙂 Tiez som ju nechavala len v plienocke a bolo jej prijemne.
Na margo toho pitia: vidim, ze kolko ludi, tolko nazorov. Jedni hovoria, ze citrusy do jedneho roka v ziadnom pripade. Tu vidim, ze sa davaju aj pomarancove dzusy. Dalsi, ze cajiky neodporucaju. Ked, tak prevarena dojcenska voda.
Moja mala nechce caj ani vidiet. Vypluva to. Tak pije prevarenu vodu a nemam strach, ze bude dehydrovana.
Len mimochodom, za cias nasich mam boli nejake dojcenske vody? Myslim, ze nie. Vyrastli sme na prevarenej vode. Viem, ze kazda mamina chce to naj, ale v niektorych pripadoch mam pocit, ze su to len reklamne tahy spolocnosti vyrabajuce dojcenske potreby. Je ich na trhu tolko, ze si nevieme riadne vybrat, pretoze vsetci propaguju, ze je to pre babo to naj.
Takze moznosti mame neurekom.

ervotoc
10. aug 2006

no jasne aj ked za cias nasich mám bol iny vzduch,poda,aj voda, 🙂 mohli behat deti po poliach cely den a neboli uškvarene od slnka,dnes sa musis chranit pomaly pred vsetkym 😉

elesa
10. aug 2006

A v tom je asi ten problem..chranit pred vsetkym. Samozrejme, ze ziaden extrem nie je dobry. Iny vzduch, poda a voda...a to o 100 rokov budeme kde?🙂 na destilovanej vode? 😉

ervotoc
10. aug 2006

to bude nedostatok vody 🙂

elesa
10. aug 2006

🙂 to bude asi nedostatok vsetkeho..jednym slovom..nic netreba prehanat..

ervotoc
10. aug 2006

to o dalsich par sto rokov budeme bez ochlpenia napriklad,vázne ziadne vlasy,ziadne obocie,ziadna depilacia 🙂

zuz11
24. máj 2007

ahojte, netusim o com sa presne pise v tema ale kedze nechcem zbytocne zakladat novu temu a moj problem spociva s teplom tak to pisem sem a snad mi niektora z vas poradi.... 😀
bola som dnes u pediatricky a ta mi kazala ze ak budu teploty cez 30 stupnov dlhsie trvat mam dat Hanke vodu a zevraj ju nemusim prevarat co si o tom myslite? o podavani vody a prevarani? ma nacikane v kazdej plienocke a kojim ju cez den cca kazde 3 az 4 hodiny a v noci 4 az 5 ( ale to zacalo az v tychto teplach tak casto)
dik za kazdy nazor 😀

petruska77
24. máj 2007

zuz, ja maleho plne kojim ale tiez rozmyslam nad tym, ze mu budem davat od smadu trochu vody, hlavne ked sme na prechadzke... ale urcite ju budem prevarat... mam doma vodu Lucka a na nej je napisane: "Pred pouzitim na pripravu stravy pre dojcata odstranit oxid uhlícity varom."

zuz11
24. máj 2007

petruska, ja sa vode branim hlavne aj koli tomu ze cika do kazdej plienocky 🤐 vsade predsa pisu ze plne kojene deti nepotrebuju vodu a radcej ju castejsie nakojim ved predne mliecko je podobne vode 😵

ena
24. máj 2007

zuz11: ja len z teorie, ze vraj do cca pol roka kojenym detom vodu netreba, len az ked su fakt velke horucavy.. a ak uz vodu, tak ja by som prevarila, my sme az teraz pred mozno 2 mesiacmi prestali prevarat..

vandas
24. máj 2007

kocky, ako sa maju v takychto teplotach obliekat novorodenci? moj maly ma dnes mesiac, ale rozhodne ho odmietam trapit ciapkou a prikrivkami ako sa traduje. riadim sa teplotou hlavicky. a vy?

newyorkgirl
24. máj 2007

ja mam drobceka, nema bublinky, neprevaram

zuz11
24. máj 2007

ja sa riadim chrbatikom 😀 a kedze ho mas v hlbokom kociku kde az tak nefuka a nevyberas ho z neho von tak mu ciapku nedaj a oblec ho nalahko a skor cez neho prehod lahku prikrivku resp. plienku 😀

lucqa
24. máj 2007

moj maly ma tiez dnes mesiac a ja mu davam v tomto teple len body a ponozky, aby sa neprehrial. Cez den von ani nechodim, lebo je dost nervozny a stale place ked je v kociku. Ale na vecer, ked uz slnko zajde, tak ho zoberiem na prechadzku a to uz je pokojny, doma ho potom este okupem, aby sa troska osviezil. A papat si teraz pyta niekedy aj po pol hodine, zrejme od smadu.
Vodu mu davam uz 2 tyzdne, prevarenu Lucku, po trosinke striekackou.
V porodnici nam vraveli, ze smerodajna je teplota licok a nosteka, takze ja sa riadim tym 🙂

elise
24. máj 2007

ja malému dávam tiež len body s krátkym rukávom a holými nôžkami a ponožky, dobre ho nakrémujem 40 faktorom, aj ušká a prehodím naňho plienku, pretože som čítala že pokožka na rukách a nohách sa nemá vystavovať slnku a má byť zakrytá, budí sa mi každých 20-30 minút a dám mu buť kojenie alebo hipku jablčkovú.veľa ciká. teplota bábätiek sa má vraj kontrolovať na krčiku vzadu, že keď je horúci a spotený tak je prehriaty, má byť suchý a teplotu kože takú normálnu na dotyk.každopádne nezabúdam na klobúčil ľahký čepček alebo čiapku.

hanka274
24. máj 2007

no urcite bez klobucika von ani na krok, kvoli slnku, aj ked na priamom slnku by nemali byt, ale mala uz vykuka, ved je velka, takze klobucik a bodycko mame, bez ponoziek, kontrolujem nozky...
A v lete ak su velke teploty nad 30, tak staci uplne plienka a ak nechces dat na babo plienku, tak prehod cez kocik-cez boky, a nedotyka sa 😉 malym detom ktore sa este "nehybu" by sa ponozky mali dat, lebo si neudrzia teplotu telesnu.
A vodu urcite, ak je kojene, tak iba v horucavach, inak nemusis,ale co su horucavy...cca nad 28 st. asi. 😝 a prevarit. Toma Natura sa prevarat nemusi!!! My ju pouzivame odzaciatku.
A odporucam tazko ucitelnym detom na vodu pouzit slamku, ide to super, taka striekacka, lyzicky mozem zahodit. Hanka pekne pije z poharika s mojou pomocou, a so slamky tiez.

latita
25. máj 2007

ahojte
neviete poradit, maly ma 4 mesiace a je kojeny iba umelym mliekom, takze tekutimy caje a vodu mu davam uz asi mesiac pocas noci mi vstaval len jeden krat a teraz sa to zmenilo, zobudi sa aspon 5 krat a to po hodine od tej tretej no o nervy, nie je hladny trochu caju sice vypije ale aj tak zaspi pomaly a nie na dlho, nebude to tym horkom?
v izbe mame totiz strasne dusno, kedze tam cele poobedie prazi slnko ☹

viktoria
25. máj 2007

ahoj latita no môže to byť aj teplom, no môj malý sa budil tiež tak často ale on nebol kojeny, a kedže píšeš že niej e hladny tak potom mu bude asi teplo, alebo má len také obdobie na vstávanie...

zgurkaa
25. máj 2007

Ahoj latita. Moze to byt aj horkom, ale moja dcerka to tiez zacala robit asi tak pred 3 tyzdnami. Je plne kojena, ale tiez nie je hladna, len sa zobudi a mrnci. Nastastie existuje dudlik kamarat 🙂 , vacsinou po 5-15 minutach zaspi. Tiez neviem z coho to moze byt.

milhaus
25. máj 2007

ja moju zakrivam už štyri dni iba s deku a spava v kosielke a plienke lebo sa mi tiež budila z toho horka
mame na byte 27 stupnov, byvame pod strechou

zuz11
25. máj 2007

latita, tak ked davas malemu UM tak nie je kojeny, kojene su tie deticky ktore papaju MM, viem ze vela bab pouziva figel ze vecer im zarobia riedku kasicku a potom sa im nebudia casto v noci.. ale tieto posledne dni to fakt moze byt teplom a ked vravis ze tam mate dusno a teplo.... nemate v byte lepsiu miestnost kde by si sa s nim prestahovala a otestovala?

hanka274
25. máj 2007

latitka, tiez nerozumiem co znamena kojeny UM...ale ak je kojeny tak sa vyprdni na kasicky, naco? ved MM je to naj, radsej vstan ako davat umele pokial nemusis. V opacnom pripade /UM/ berem spat. 😉
no a samozrejme teplom latitka, ved uz mame leto!!! a uvidis v lete! klidasek... daj vodicku a bude spinkat, alebo prsnik-este lepsie-, ak teda kojis ci ako 😒

tini
25. máj 2007

Ako obliekate babatka na noc a kolko stupnov mate v spalni? Mne sa maly budi a vzdy ho najdem v lavom rohu postielky a sucha si hlavicku o to makke oblozenie okolo postielky. Lekarka mi povedala, ze sa mu poti hlavicka a takto si ju 'skriabe'. Na noc mu davam body a pyzamko a zakryvam ho dekou az po polnoci, ked sa ochladi, a nechavam trosku pootvorene okno celu noc. Vcera som kupila tenke pyzamka, uz sa peru. Osvedcilo sa mi striekat na neho cez den vodu zo spreja, sice je to trosku drahsie ☹ A ako ste naucili pit babatka vodu? Mne nechce ani z lyzicky, ani z flasky, pricom z flasky pil UM, ked sme mali trosku problem okolo Velkej noci. Ani zo striekacky, vsetko ma v puse, ale ani za svet prehltnut, vsetko vytecie von, pripadne mu zabehne a hned sa rozkasle a aj tak vodicka skonci na obleceni.

tini
25. máj 2007

A este v kolko stupnovej vode kupete mimca? V porodnici nam kazali v 36-37, ale teraz sa mi to zda uz privela na osviezenie. A otazka trosku z ineho sudka: tiez vam tak placu deti pri obliekani po kupani???