Bábätká a teplo. Dávate aj vodu alebo iné tekutiny?

siskatan
27. jún 2006

Čaute skúsené maminky!

Myslím, že dosť aktuálne sa chcem opýtať ako zvládate toto teplo s bábätkami... Môj 8 týždňový drobec je dosť umrnčaný tieto dni a niekedy si fakt neviem rady... Je výlučne kojený a tak sa snažím ho čo najčastejšie prikladať, aby nebol smädný, no on odmieta... Dávate aj vodu alebo iné tekutiny? Ja som mu dala trošku vody zo striekačky a bol celkom spokojný, no vraj kojené deti nemajú dostávať nič okrem mliečka. Tak ako? Poradíte, podelíte sa o skúsenosti?

Siska 😉

zgurkaa
25. máj 2007

Ahoj tini. Tak po kupani pri obliekani mi mala neplace, celkovo sa rada oblieka. Kupem tak ako Ti kazali v nemocnici (36-37), ale nie kazdy den. Kazdy druhy alebo 3-krat do tyzdna. Kamaratka vo svajciarsku vravela, ze tam sa babatka smu kupat len 1-krat tyzdenne, aby sa im nenarusila ochranna vrstva koze. Vnutri mame 24-25 stupnov (zatial celkom v pohode). Malej davam na noc len body s dlhymi rukavmi a take tensie elastacky a zakryta je tenkou perinkou. Ciapocku davam podla potreby. Moja je plne kojena, tak jej vodu nedavam, ani by ju nezobrala. Flasku zoberie len vtedy ked ideme autom a je hic.

latita
25. máj 2007

opravujem sa , uz papkame len UM, bohuzial MM nemam uz asi 2 tyzdne, ale nemyslim , ze by to mohlo s tym suvisiet, budi sa len posledne 3 dni,
a takisto v noci asi hodinu pochoduje v postielke, kym nie je priecne a potom zaspi ale len na hodinu a potom zase
az do 8 hod kedy zvycajne vstaval

latita
25. máj 2007

ja mojka na spanie obliekam len do pyzama aj ked ho prikryjem hocicim , tak zachvilu je odkopany a spaci vak, ktory som pouzivala az kym neprisli horka, sa mi zdal uz velmi teply

hanka274
26. máj 2007

tini, neviem kolko mame stupnov a ani neviem v kolko stupnovej vode kupem malu. Ked bola taka mala ako tvoj drobcek tak som ani nikdy nesledovala stupne, zda sa mi to velmi prehnana zbytocna starostlivost. Predsa v byte mas tolko aby nebolo zima a ani horuco, hovori sa 22-23 tusim, no a vodu, predsa ani studena ani horuca, odporucam vlaznu. Kasli na stupne, vobec to nie je dolezite, sleduj drobca ci sa nepoti, resp. ci mu neni zima. No a v com spinkala?? Spinkala takto v horucavach v plienke, v body s kratkym rukavom(kvoli krizom holym) a ponozky tenucke. Teraz spi takto isto, a deku som vobec nepouzivala, naopak jedine tak v zime, ved kazda deka je tepla. My mame paplon a ak su horucavy, paplon vyberiem a prikryvam tou oblieckou. To je uplne v pohodke.
A co s pitim vodicky, je super, ze skusas vodicku. Aj my. Nic sladke, ovocne...Vcera sa ma kamoska spytala, ze co ty davas vodu? Ved to nema ziadnu chut. Ja kupujem Hipp.....a podobne kupovane... A nakoniec sa ma opytala, ze ci tu vodu chce, ked to neni sladke. Tak som jej na to, ze a odkial vie ze to neni sladke Hanka? ved sladke nepozna. V tom je ten trik. Jasan, keby som jej ponukla sladucke umele blbiny, tak to chce pit, ved aj nam radsej chuti kofola ako voda. Aspon mne 😀 . No trosku som sa rozpisala, a to som ti chcela len poradit k tej vodicke, ze ked ti nechce pit (aj my sme dlho sa ucili), nakoniec vyhral plastovy poharik taky decovy, a neskor mi znama poradila SLAMKU !!! odvtedy pijeme so slamkou a pije jak slon!!! Skus to, velmi som zvedava, ci ti to pomoze. Daj vediet! ahojko! 🙂

kamilecka
26. máj 2007

Tinni my kupeme ci je zima alebo teplo v 38,5 stupnovej vode,ked sme kupali v 37 tak Davidko nam velmi plakal a zistili sme ze mu je v takej zimka ze on radsej teplu a od vtedy je mu super pri kupani a po kupani hned do osusky a deky kym sa zohreje a az potom cca 2-3 minuty po vybrati z vane ho zacneme obliekat,proste aj ja ked vyjdem z vane tak mi je najprv zimka a potom je to ok.
Davidka kupeme kazdy den,predsa sa teraz riadne poti,aj ked nieje naobliekany ale pri spinkani sa aj tak spoti.

tini
26. máj 2007

Lalita, tak to som rada, ze nie je sam, kto sa v noci otoci aj o 90 stupnov, ale je zvlastne, ze ho to taha vzdy len vlavo!
Hanka, tak sa mozem pochvalit, prave stiahol na 1 sup 100 ml z flasky a to som ho musela uz zastavit 🙂 Plakal, tak som mu dala prso a asi po 10 prehltnutiach som to sikovne vymenila za flasku, zbadal to, zvrastil obocie, ale tahal dalej. Inak aj mne lekarka vravela, nech sa najprv nauci od smadu na cistu vodu, pretoze inak z neho vyrastie malinovkove a pepsikolove dieta, zda sa mi to rozumne.
Kamilecka, u nas v kupelke nie je zima, mame este aj teraz zapnuty radiator kvoli nemu, inak v celom dome je uz zapnuta klima, kedze u nas je uz dlhsie 35 vonku. Pocuj, v juli budem doma u rodicov, tak mozme ist raz spolu kocikovat, ak si dobre pamatam zo svad.fora, si z KE z Furce,vsak?

bellasandra
27. máj 2007

Tini ja som kupala zo zaciatku v 37stupnovej vode, som to aj merala, ale je to blbost, vsak citis aka voda je vhodná.
No a teraz ako su tie teplá, tak jej davam vlaznu vodu. Jasné tak aby jej nebola zima, ale uz nie takú teplu.
No a mne spí v takých dupackach s dlhym rukavom a zakrytými nohami. Spíme pri otvorenom okne a nie je zakryta, lebo sa odkopava to neznasa.

adetka
27. máj 2007

aj ja som kupala malu na zaciatku vo vodicke 35 az 37 stupnovej... ked sme zacali chodit plavat... v bazeniku kde je maximalne 30... skor 28 stupnova voda... presla som aj ja na spominane teploty... a aj teraz ju kupem skor vo vlaznej... spava mi v tensom bodynku s dlhymi rukavmi... bez nohavic a bez ponoziek... akurat ju prikrijem dekou, ktora ma na jednej strane latku - je uprava na teplo

hanka274
27. máj 2007

tak super tini, skusaj, uvidis pojde to a zapaci sa mu to.

lindda
28. máj 2007

cafte ja v takomto teple kupem kazdy den alebo aspom osprchujem aby sa osviezil 😉

cartmanko
30. júl 2008

tak sa po zamkniti mojej tem presuvam sem. aurea nie je zlaty? tak to mame asi potnicky. aj tak sa mi zdala ta diagnostika nejaka rychla.

katka.m
31. júl 2008

No, je to ten zlatý 😖 A bez odberov by to hádam lekárka ani nezistila. Takže asi skutočne máte tie potničky.

betica
31. júl 2008

Siska 🙂 Mamicky ktore plne koja svoje deticky,nepotrebuju nic ine okrem materinskeho mliecka,aj pri tychto teplotach vonku,staci ak svoje babatko budes castejsie prikladat k prsniku.Tvoje mliecko obsahuje aj tekutinu aj stravu,predne mliecko je ako tekutina a zadne ako strava.Taktiez pri plne kojenych babatkach netreba ziadne prikrmy az do 6 mesiaca ich zivota,samozrejme ty sa musis snazit aby tvoja strava bola dostacujuca a vyzivna a tiez dodrzat pitny rezim,a malo by byt mliecka dost 🙂 Traviaci system nasich babatiek je plne pripraveny na travenie az v 6 mesiaci,cize nezatazujme ich organizmus pokial to ozaj netreba.Vsetko co treba konrolovat je vaha babatka,ak je ta v poriadku robis vsetko spravne.vela stastia 🙂

elika
1. aug 2008

ahojte, mozte mi poradit, ci mam zacat davaj kojenemu babetku aj vodicku, ked sme uz zacali s prikrmami(zeleninka, sem tam ovocie)? Hanka bude mat 7 mesiacov a skoro1 mes. prikrmujeme.

anezena
1. aug 2008

ahoj elika, jasne ze mozes. my sme bboli donedavna cisto len kojeni, uz davam zeleninku aj kasu na veceru a od 2, 5 mes. pije aj cajik. vodu mi nechce.

on bol smadny stale, tak som musela nieco vymysliet. dr. povedalal, ze vodicku alebo cajik sice sa ucil na flasu asi aj dva tyzdne, vyskusala som vselijake mozno aj cumle, nakoniec mame aventovu flasu a cumel od canpol babies -. nejaka novinka.

a vobec neprestal tahat.

ty dokonca ani nemusis kupovat flasu, mozes uz rovno poharik kupit, napr. od Aventu, alebo Babylove, su rozne znacky. ja by som tak na tvojom mieste urobila. mala aspon si bude pekne drzat v rucicke a pit pekne. su to take pohariky, ktore ked prevratis hore dnom netecu, takze babo musi tahat. poslem link:

http://www.babetkovo.sk/index.php?option=com_vi...

rainee
10. jún 2010

ahojte,
idem oprasit trosku tuto temu lebo sa nam posledne dni dost oteplilo 😀
nasa mala je stale nespokojna, prehriata a strasne sa poti. v byte mame 28 stupnov, vonku samozrejme totalny hic.
ma na sebe len plienocku a tielko, tekutiny doplname aj vodou ochladzujeme, ale asi to nestaci, normalne ma kropaje na tvaricke. uz neviem co robit, ako ju mam ochladit?

csina
10. jún 2010

no to je naozaj pre miminká príšerné..moja nevie poriadne ani spať..tiež je stále spotená...na obed ju normálne kúpkam v čistej vlažnej vode vo vaničke, veľmi jej to pomáha a teší sa z toho... 😉 večer znovu a šup do postele...

lucyso
10. jún 2010

Ahojte, ja mam tiez ten problem. co najmenej ju obliekam a aj tak je spotena. ciapku mat musi, ale pod nou ma totalne spotene vlasy a potom sa bojim aby ju neofuklo... ved takemu malinkemu babätku staci i letny vanok🙂..... stale pijeme vodicku a ked ide na obed spinkat do postielky, tak ju v umyvadle tak narychlo osprchujem a je dobre... 🙂 😉

cetera
10. jún 2010

Baby kolko stoji take balenie Giant pack junior? A kolko plienok je v baleni? U nas je teraz v Tescu balenie za 16,80 E plus obrusky 2x72 alebo 2x63 zdarma....da sa na to pouzit aj kupon pampers? neviem ci su v akcii ci nie lebo neviem kolko asi stoja inde...

smajli
10. jún 2010

u nas v Bale v KE stoja take balenie 16,95€ ... a pocet kusov je podla velkosti,preto ani neviem teraz kolko kde je...

rainee
11. jún 2010

lucyso a keby si skusila dat jej len celenku na uska, mala by menej spotenu hlavicku.