Bábätká a teplo. Dávate aj vodu alebo iné tekutiny?

siskatan
27. jún 2006

Čaute skúsené maminky!

Myslím, že dosť aktuálne sa chcem opýtať ako zvládate toto teplo s bábätkami... Môj 8 týždňový drobec je dosť umrnčaný tieto dni a niekedy si fakt neviem rady... Je výlučne kojený a tak sa snažím ho čo najčastejšie prikladať, aby nebol smädný, no on odmieta... Dávate aj vodu alebo iné tekutiny? Ja som mu dala trošku vody zo striekačky a bol celkom spokojný, no vraj kojené deti nemajú dostávať nič okrem mliečka. Tak ako? Poradíte, podelíte sa o skúsenosti?

Siska 😉

sylvie
27. jún 2006

siska, ja tiez len kojim.. ale lekarka mi povolila mu davat vodu.. caj mi zakazala.. tak mu davam aj trochu vodicky, ale musim mu to davat lyzickou, lebo flasu odmieta.. a tiez si ho casto prikladam.. obcas ho osviezim mokrou spongiou a to mu robi zjavne dobre.. 😉

expertka8
27. jún 2006

Nezabudnime, že naše vytúžené bábätká by sme do šiestich mesiacov nemali priamemu slnku vystavovať vôbec. Do troch rokov by ste deti mali chrániť vhodným odevom a na poludnie, medzi jedenástou a pätnástou radšej zostaňte vnútri alebo v príjemnom chládku.

stankas
28. jún 2006

Ahoj,
vcera sme to akurat brali na profylaxii, a PA nam povedala, ze ziadne caje, vodu ano - lyzickou, alebo kludne aj z poharika, a castejsie prikladat, osviezenie pomaha aj s tou spongiou ako napisala sylvie.

siskatan
autor
28. jún 2006

Dík kočky, skúsim aj tú mokrú špongiu, to ma nenapadlo, ja som ho vždy osprchovala, keď už bol moc horúci, no ale efekt dlho nevydržal... Včera začal konečne viac piť, takže mu hneď bolo lepšie... 😵

tilly
28. jún 2006

baby, pozor, susedina malá je prehriata (vysoké teploty a tak), dali jej nejakú silnú hnusobu na zrazenie teplôt, asi jej to zabralo, inak by musela ísť do nemocnice, tak pozor na prehriatie...

sylvie
29. jún 2006

ozaj, a vodu aku davate ? ja davam Tomu a ani ju neprevaram..

silvinka
29. jún 2006

silvi ja som sa pytala dr. na to prevaranie a vraj do jedneho roka by sa malo prevarat ak nechces davat prevarenu je vhodna humana tu davam ja je sice drahsia ale cenove rozdiely v ba su velke takze treba hladat najlacnejsiu lekaren ja som zatial zistila ze humanu maju najlacnejsiu v lekarni pri tecso lamac tam stoji 51 sk inde okolo 63-66 a to je jo sakra rozdiel

inak okrem humany davam lucku ale tu prevaram lebo ked som davala neprevarenu boli v nej bublinky a veve to nerobilo dobre

tilly
29. jún 2006

ja dávam lucku, ale nepreváram, a teraz sa kamoška pýtala dr., že najlepšia je obyč. voda, od roka netreba prevárať...

silvinka
29. jún 2006

tilly ked prides k nam ja ti ukazem ako vyzera rozbor nasej uzasnej vody vo vodovode !!! vsetko svinstvo mame zachytene na filtroch a poviem ti ked som si predstavila co by som pila nemat filtra tak mi nie je luto vyhodit 50 sk za dojcensku vodu

nechcem nic hovorit ale ta dr. nebola asi kompletna, voda z vodovodu sa neodporuca vobec do jedneho roku

tilly
29. jún 2006

u nás je dobrá voda, kamoške tu robili rozbor... ja mu dávam lucku a džúsiky...

katiatko
30. jún 2006

ja davam Filipkovi HIPP cajiky, ale len bylinkove a nasa doktorka nam ich vobec nezakazala, dokonca aj ked som nieco vyse pol roka kojila, tak sme pili cajiky, ale takym stylom, ze ked som isla do mesta alebo niekam mimo domu, tak som si zobrala cajik ako poistku, keby nieco, ale teraz, ked uz nekojim, pijeme cajiky bezne a Filip, ked je velmi teplo, vypije aj 500mlza den a co sa tyka vody, tak pouzivam Lucku a prevaram ju. Vodu z vodovodu sme nepili este ani raz a do roka, ak nie dlhsie, urcite pit nebudeme 😉 😵

kala
30. jún 2006

aj my dávame vodu z vodovodu máme urobený na ňu rozbor že je najlepšia v trnavskom kraji ale inde používame lucku a všetko prevárame no a akokatiatko aj my dávame od narodenia čajíky najskôr to boli len bylinkové a teraz je to už aj jabkový s meduňkou od hipp a tiež malá ak je teplo vypije aj 500 ml inak podľa mňa že je blbosť nedávať teraz v týchto horúčavách kojením deťom čaj veď ja si myslím že to mliečko ich čiastočne smedí neskôr inak malá ,má 5 mesiacov ja ju stále kojím a už som začala aj s výživami a zeleninou

sylvie
30. jún 2006

som myslela, ze Tomu netreba prevarat ked tam nie su bublinky.. 😨 ale radsej budem prevarat.. vodu z vodovodu by som tiez nedavala, ja sama ju tiez nepijem..
a dnes som kupila feniklovy caj LASANA a ten mu chcem obcas davat, aj ked lekarka zakazala.. dufam, ze ten caj nie je sladeny, tak by to malo byt v pohode.. podla mna len sladky caj by mohol narobit problemy, lebo by po nom mohol zacat odmietat materske mlieko..

tilly
30. jún 2006

kala a kde bývate? lebo my tiež v tt kraji

zuzlon
1. júl 2006

ahojte,ja mám 4-mesačné dievčatko a ked bol vonku hic,vôbec mi nespala doma,nie to ešte vonku.Potom som si povedala,že nemôžeme sedieť iba doma,tak som začala chodievať na prechádzku okolo tej 9-tej a potom k večeru okolo 6-tej.Aj ked len trochu pospinkala,ale rátalo sa nám,že sme boli na prechádzke.

kala
1. júl 2006

tilly my teraz už bývame v Seredi a vy kde?

tilly
2. júl 2006

v šamoríne, hneď pri vodojeme, asi pre to nám hovorili, že máme výbornú vodu... 😉

4 mesačné dieťatko by malo prespať väčšinu dňa

caesy
4. júl 2006

ahojte no tieto teploty aj nasi krpci zle prezivaju..moja dcerka ma 3 a pol mesiaca a prezivame to tak ze ju aj 4 krat za den kupem a som s nou vo vode aspon 1 hodinku..

ervotoc
11. júl 2006

Ahojte, nas drobec ma 5mes. Tiez sa musime casto clapotat vo vode, poti sa jedna radost, tak aj 4-5krat, ked je ako dnes sa ovlazime, potom je mu chvilu lepsie, no kocikujeme az od 19:30, alebo doobeda kym neprazi. Len dnes vynimocne moji chlapici zaspali, asi od tepla, tak len luftujem, ale ze by sa vzduch pohol.... 🙂 Caj mu vobec nedavam, ved meterske mlieko uhasi smad, nie je len od hladu. Predsa a vela znamych malo po podani cajiku s detmi brusne problemceky - aj hnacky, ale ine je to zas u deti nedojcenych, ved staci prevarena Lucka.. Ak ma smad... Ale nas je spokojny len s mlieckom vystacime.

sunny6
11. júl 2006

moj maly uz bude mat 9 mesicov,a davam mu hlavne prevarenu vodu [z kohutika],detsky caj a dzusy-pomer 1 k 1 z vodou.

Hlavne doktorka otporucila pomarancovy pred vecerou,lebo obsahuje zelezo a maly ho ma rad,ale aj jablkovy. 🙂

renna
26. júl 2006

Co sa tyka tepla, tc. je to zaberak nielen pre nas ale hlavne pre babatka, 😒 v tomto case je priam nutne davat aj ine tekutiny ako vodu, ja som to takto ako siskatan vydrzala robit jeden den a mala bola taka podrazdena ze az, odkedy jej davam tekutiny je vyrazne kludnejsia, 🙂 🙂 🙂 ja davam prevarenu vodicku s dvoma semienkami feniklu, bez cukru, ked tak len trosku. Skusala som instatny cajik humana fenikel a aniz a evidentne jej nechutil, vobec nechcela pit. No a pitie? Ja som davala s lyzickou, lenze v tomto obdobi by mali babatka za cely den mat aspon 300ml inej tekutiny ako mliecka, tak to lyzickou fakt neslo, teraz mam flasticku chicco well being s makym cumlom, s tym to ide jedna radost, a prsnik bez problemov ide dalej.Tak to robim ja. 😀 😝

ekira
27. júl 2006

ahojte ja poznam jednu babu ta ma velmi zlatu dcerku bude mat v auguste 1 rocik sikovna zlata uz chodi a vie povedat aj par slovicok ale co ma zaraza je to ze jej mama nedava tej malinkej ziadne extra tekutiny o 8 jej da mleko o 10 ovocie o 12 chlebik a mlieko o 16 keksik a 2 dcl nejakej tej stavicky a vecer o 18 dostane veceru a hotovo neviem to pochopit ako jej nedava pit a hlavne v tychto horucavach nechcem sa moc do toho montovat,pretoze uz som sa raz snazila jej to naznacit no bezvysledne povedala ze jej to staci 😒 je mi tej malinkej strasne luto 😢

mercy
27. júl 2006

Ja davam malemu prevarenu Lucku aj detsjký svätojánsky čajík-vo fľaši, vôbec s tým nemá problém, a mne lekárka hovorila nech mu určite dávam tekutiny-mlieko je totiž jedlo-aj predné, v tomto teple to detičkám nestačí

barunka
27. júl 2006

ekira, tá baba potom nemá rozum. mlieko je jedlo, nemôže zahnať smäd. takisto ako tebe nezaženie smäd polievka. ja ju nechápem, nebojí sa, že malá bude dehydratovaná??? mne moja 3 mesačná čertica vypije denne 500ml vody alebo čajíku okrem mlieka...

ranostaj
28. júl 2006

myslim, teda apson doteraz som si myslela, ze detom do 1/2 roka staci materske mliecko. Mojmu stacilo a tak mi hovorila aj detska lekarka. nanjvys prevarenu vodu, v ziadnom pripade dzusy a bylinkove caje. Teda ak niekto dava dietatu tak malinkemu caj, este to neznamena ze je mu robi dobre. Ale na druhej strane rocne diata ma ovela vyssi narok na tekutiny a len mliecko skutocne nestaci...a v tomto teple urcite nie...ja len ze sa mi "pacia" tie odusdenia, hlavne ked ta mala ma 1 rok a vase deticky par mesiacikov.🙂

ervotoc
28. júl 2006

barunka ved kazde dieta ma ine naroky,nas od nar.mlieko a v pohode este ma aj na gastre.pochvalili,ze mu necpem caje atd.ze vela deti im tam potom konci vdaka tomu ,ze ich "naleju"aj mesiac su zbytoc.v nem.je uplne normalne,ked jedno dietatko pije cajik,ci vodu a druhe nie...nemozu byt predsa rovnake,a tiez zavisi aj od veku,prostredia...atd.tiez som videla rocne babo ako vypilo dzusik pomarancovy a rocneho chlapceka,ktory okrem prevar.vody nepil nic....mlieko najskor uhasi smad,potom zahana hlad...polievka je predsa o niecom uuuuplne inom... 😉 a ked ty si das mlieko,nezazenie ti vari smad?

ranostaj
28. júl 2006

Ervotoc 🙂 🙂 🙂

ervotoc
28. júl 2006

Cau ranostaj,pozeram ze jeden prispevok,to jest nova tvar? 🙂

ranostaj
28. júl 2006

Ano, ahoj...zatial som vas iba citala...dnes som prvykrat prispela 🙂

ervotoc
28. júl 2006

Aj ja som tu kratko,odkial si ,co babo?vitaj 🙂 teraz je tu praaaaazdno