Bylinkové čaje. Ktoré chutia vašim bábätkám?

jaja64
9. jan 2009

Chcem sa spýtať či chutia vaším detičkám tieto čajíky, ja ked zalejem melému bylinkový čajík, tak ho nechce piť, ked mu zarobím napr. jablčkový instantný, tak s tým problém nemá. Tie bylinkové instantné som ešte neskúšala, máte nejaký overený, ktorý chutí vaším bábetkám, potrebovala by som taký, aby ho nebolelo bruško a ľahšie by kakal.

lotty
9. jan 2009

Ahoj jaja, ani môj malý nechcel bylinkové čaje, ale harmančekový mu celkom chutil - ten som ale mala sypaný, ale myslím, že to je jedno. A od harmančeka aj bude ľahšie kakať - to mi odporučili v lekárni. Keď som porovnala chute, tak ten harmančekový je trošku sladší ako bylinkové, tak možno preto. Tie instantné sú asi všetky sladkasté, nie? Ja som zatiaľ nedala malému instantný, sme stále pri obyčajných sáčkových. Teraz som mu skúsila dať lipový a ten mu tiež celkom chutil. Dúfam, že lipový je ok 😖

petusaaa
9. jan 2009

no, ja si tiez mylsim, ze mu chutia preto, lebo su sladke. na brusko je super feniklovy. ak potrebuje sladky, tak super je babio, ja ho mam doma,lebo moj tiez chcel iba sladky a tento je sladenys mliecnou laktozou, ktora sa nachadza aj v mm 😉

sipcek
9. jan 2009

ahoj,my pouzivame HIPP caj fenikel,a bylinkovy Leros proti kaslu a na dobry spanok.Sladene mi ani nechce,skusila som teraz HIPP cervenu karkulku ale nechce.Cajiky ani nesladim,nechcem aby si pokazila zubky. 😉

lotty
9. jan 2009

Jasné, feniklový čaj treba piť - aj mamina - ak kojíte 🙂

lucillienka
9. jan 2009

môj maličký to vypije len osladené Glukopurom.....fenyklový čajík....

sipcek
9. jan 2009

lucillienka a skusila si sem tam malemu podat vodu?Mozno by si zvykol na nesladene. 🙂

jancia
9. jan 2009

baby a nie je ten kamilkovy alergen pre babo? do nas primar v porodke hucal ze bylinkove caje sa piju ked je clovek chory a nie len tak... a ze kamilky su najvacsi alergen... hoci su asi vo vsetkom (nehovoriac o plienkach ...)

digysa
10. jan 2009

My sme doteraz pouzivali HIPP feniklovy a kamilkovy a teraz sme presli na normalne organicke caje- ribezlovy, malinovy, jahodovy ( tie pijem ja), samozrejme som skusila najskor nesladit a ziadny problem. Mala pije ako duha. A to doslova....vypije velmi vela tekutin, ma to zdedene po manzelovi 😀
Ja osobne by som nesladeny caj nevypila... 😅

petusaaa
10. jan 2009

jancia, ved preto latkujeme 🙂
a aj ja som pocula, ze kamilky su alergen. no mne mama hovorila, ze ona mna a starsiu segru v kamilkach kupala normalne, iba najmladsiu segru nekupala a ta ma atopicky exem, tak si vyber 😀

macocha
10. jan 2009

Ahojte, ja dávam malej bylinkové čaje zarobené zo sypaných a chutia jej. Lipa, slez, baza v kombinácii. Nálevové vrecká nekupujem - viac mi vyhovuje miešať si vlastné pomery podľa potreby. Aj instantné (fenyklový, aj tie zmesi od Čajánku napr. Spáčik a Siláčik) majú úspech. A keď je chorá - ako teraz - prisládzam medom. To je tiež alergén, ale nie všetci sú alergickí na každý alergén a obsahuje veľa prospešného. A ešte šípkový z vlastnoručne nazberaných šípok. Ale na vykakanie jej najlepšie zaberá čierny čaj. Samozrejme nie večer pred spaním...

zuza.m
10. jan 2009

ja kupujem ten klasicky detsky sačkovy a pijeho.on vypije všetko čo tečie.aspon zatial. 😅 ale začinali sme s feniklovym granulovanym od Hipp.

yasmina
10. jan 2009

nasim nechuti ani jeden...
my pijeme len Harmancekovy od Hipp alebo Cervena ciapocka od Hipp...vsetko kde je fenikel a aniz pluvaju...

stvura
10. jan 2009

Moj nepije ani jeden. Nechutil mu ani feniklovy od Hipp a teraz mame Leros {nejaky miesany} sackovany a ten si odchlipol. Budem sa s tym musiet popasovat, lebo ak zacneme jest uz bude cajik potrebovat...

lyongirl
10. jan 2009

náš malý pil vždy sáčkové bylinkové čaje 😉 , granulované som mu nikdy nedávala a ani nesladila, ale v podstate sme na vode. Teda pil sladené čaje, aj s citrónom, ale to už teraz ako vačší, čiže až túto zimu. Kupovala som mu vyslovene detské bylinkové a dobrý čajík je tescový detský čaj bio, z tej bio rady, čo je v zelenine - aspoň u nás to tak v Tescu je. Kamilky sú podľa mňa vhodné na pokožku, ale nie na pitie, sú strašne agresívne k črievkam bábatka, preto sa od toho aj ľahšie kaká. Ja som ich ale nikdy nedávala napriek tomu, že malý kakal asi 8 mesiacov len s rektálnou rúrkou. Mám kamošku čo robí v lekárni a ona mi kamilky neodporučila, že sú drastické....

lucillienka
10. jan 2009

skúšala som mu dať čistý ale vyplúval to a tak na mna škaredo pozeral že či mi šibe čo mu to dávam...keď ani na tretí krát čistý čajík neprešiel...tak som začala pridávať glukozku do neho...a odrazu začal cucať, nie veľa ale za den vypije za niekolkokrát takú stovečku...čo je fajn...

lyongirl.....tvoj malý kakal len s rektálnou do 8 mesiacov ? sa pýtam lebo aj moj krpček väčšinu len s rúrkou kaká a bojím sa či je to zdravé....

lyongirl
10. jan 2009

áno kakal tak, neviem, či je to zdravé, ale nechcela som ho nechať trápiť sa. On bral totiž železo a to ho strašne zapekalo, pritom ako kojené dieťa mal stolicu veľmi riedku, mal to skoro až na konci, ale asi to nevedel vytlačiť. Stačilo trošku strčiť rúrku a koľkokrát som bola ošpliechaná aj na ksichte 😀 , tak neviem prečo mu to neišlo vytlačiť. Dr. vedela, že tak kaká a "múdre matky" mi tvrdili, že chlapci bývajú lenivý, ale sestrina malá tak kakala tiež dosť dlho a bola dievčatko.
Myslím, že nezdravé to nieje, možno návykové, len treba dať pozor, aby sa hlbobko nepichla a nepoškodila niečo vo vnútri konečníka. Ale mne to nejako nevadilo, že tak kakal, zvykla som si...

ilduska14
10. jan 2009

jaja tak moja malá je na tom tak isto.Chce iba granulovaný,asi si naňho zvykla a chutí jej.Ale ja ovocné nedávam,ale od HUMANA feniklový.Ten je dobrý na bruško,tak ho skús.Ja som poskúšala viac čajov sáčkových a malá len 2 krát cucla a mám ich doma skoro celé.Skúšala som aj sáčkový feniklový,ale tiež ho nechcela.Z tohto ale nevie kedy má prestať piť,tak jej chutí.A ani ho vôbec nesladím.Ak bábo vypije aj nesladený,pokladám to za zbytočné.Veď nech si na sladké nezvyká ak nemusí. 😉 😀

ilduska14
10. jan 2009

baby nebojte,rúrky nie sú návykové,poznám viac mamičiek čo ich používali a potom nemali žiadne problémy.A či je to zdravé,tak poviem asi toľko,že nezdravé je ak sa bábo nevykaká 😀 Nijako im to vraj nemôže uškodiť,aj sa zavádza s citom a jemne. 😉 To som trošku odbočila,prepáčte. 🤐 😵