Čo dávať malej keď sa mi nestíhajú plniť prsia?

ivkaa1
16. mar 2008

ahojte hadam mi niektora poradite...malu kojim a dr nam povedala, ze nemam jej davat ziadne caje...ale mala sa mi v noci zobudi len raz a potom sa cez den nevie dopapat a mne sa nestacia plnit prsia. dakujem 🙂

danuska24
16. mar 2008

ahoj. mne dr. kazala davat caj - v pripade keby bola mala chora aby uz bola zvyknuta na tekutiny.

bihan
16. mar 2008

Zdravému plne dojčenému dieťaťu čaj vôbec netreba. Ani v lete 😉

danuska24
16. mar 2008

ked bude chora neskoro bude ucit ju na cajik

biba12
16. mar 2008

No mne tiez primar v nemocke a nas pediater povedal, ze cajiky nie su potrebne pokial dieta dojcim. Potrebne su vsak v lete, ked su velke horucavy. Aj my mame vtedy zvysenu portebu tekutin. Este som mu nedavala. Pockam do polroka.

bihan
16. mar 2008

Danuska, tekutiny sa dajú podávať lyžičkou 😉 a všeobecne sa odporúča učiť dieťa na čistú vodu a nie na čaj. Predné mlieko je na doplnenie tekutín postačujúce. Často dieťa pýta len "cucnúť si" mimo pravidelných hodín kŕmenia. Viem o čom hovorím, žijem v krajine kde celoročne teploty neklesajú pod 28° 😉

danuska24
16. mar 2008

kolko ludi tolko chuti, kazde dieta je ine

jaduska
16. mar 2008

Tiež som maličkej nedávala čajík, ani vodu a to sa narodila v júni - celé leto boli poriadne horúčavy. Von sme chodili až okolo piatej poobede a cez deň som jej dala mliečko kedykoľvek si zapýtala. Inak si myslím, že keď dieťatko ochorie, tak skôr sa upokojí pri prsníku. Teraz má 8,5 mesiaca a až teraz sa pomaličky učíme piť vodu. 😵

A ivkaa, možno iba ty máš pocit, že sa ti nestačia plniť prsia. Mne maličká do 5 mesiacov spala v noci aj 10-12 hodín v kuse a nemám pocit, žeby sa mliečko nestíhalo dopĺňať. Ani som nedodržiavala pitný režim. Možno je iba tvoj pocit, možno chce maličká byť iba pri tebe. Mliečka sa vytvorí stále toľko, koľko malá vypije. To,že nemáš prsia naliaté, neznamená, že tam mliečko nie je. 😉

kukona1
16. mar 2008

ja som malej nedávala vobec čaj a v lete ked mala 3 mesiace,bola každú pol hodinu na prsníku čo bola stále smadná.Potom mi začala stále vracat a ked som išla k dr.tak povedala že je dehydrovaná a musí íst do nemocnicena infúzie.Tak som je začala dávat s lyžičkou čajík a do večera to prestalo a odvtedy som jej dávala pit čajík medzi kojením.Myslím aj ked niektorí dr.tvrdia že netreba kojenému dietatu dávat pit že mlieko stačí to dieta potrebuje pit.
ale je to vec osobného názoru a mamičiek či ich detom stačí mlieko. 😉
a taktiež každé dieta je iné ako úísala danuska,niektorému stačí mlieko 😉

martina46
16. mar 2008

ked uz davat pit, tak preco caj a nie vodu? caje vseobecne maju mocopudne ucinky, nemyslim ze by to bolo s detskymi inac...ak treba mimo kojenia doplnit tekutiny, davala by som len vodu. ete tie vselijake granulove caje, co sa vyrabaju, sladke to je... no mne sa to nepaci.

aadula
16. mar 2008

ahojte, ja malého tiež kojím, má 3 mesiace a doktorka mi na začiatku tiež povedala, že nemusí piť čajík keď kojím, raz mal zvýšenú teplotu trošku a vtedy vravela nech mu prevarím vodičku a to mu dávam. Inak som mu skúšala dať aj čajík, ale nechce ho piť. Tiež som na začiatku mala pocit, že mi mliečko nestačí pre neho..plakal každú chvíľu a hltal akoby nejedol týždeň, ale teraz sa to celkom upravilo, ale keď spí dlhšie, tiež potom každú hodinku by copkal.... ale je to moc milé, uvidí prsník a úplne je nadšený, zamáva ručičkami začne výskať a ledva čaká kedy sa priblíži na jeho pusu. Je to úžasný pocit. Ale tiež si myslím, že keď bude teplejšie, tak vodičku treba dať.

hedunecka
16. mar 2008

presne jak pise bihan plne dojcenemu babatku to staci a bud rada ze to nemas naopak niektore maminky maju cez den pokoj a v noci sa nevedia dopapat 😉
inak mozes mat aj krizu laktacnu ja som ju mala asi od 1,5-2mesiaca lebo mala bola stale hladna potom som sa nejako ukludnila a uvolnila a zacali si kojenie vyxutnavat
mala ma uz vyse pol roka a ja plne kojim, sice som ju uz prikrmovala, ale presla som zase na plne kojenie 😉
taktiez ked som jej nieco ine davala tak iba cez lyzicku

danuska24
16. mar 2008

ja davam caj na flasu a nemame problem ani s pitim caju ani s kojenim

bihan
16. mar 2008

Ja som myslela, že čaj sa dáva do fľaše 😉 Možno teraz problém nemáš, ale keď sa malej začnú zo sladkého čaju kaziť prvé mliečne zuby, asi to už problém bude. (upozornenie na čajoch: "Tento výrobok obsahuje sacharidy, ktoré pri častom a trvalom pití z dojčeneckej fľaše môžu spôsobiť vznik zubných kazov.")

hedunecka
16. mar 2008

mne moj zubar podal, ze netreba detom davat vobec caje lebo to su neskutocny zubopapkaci 😀 😀 dietatu staci aj cista voda-alebo ked uz aj ten caj sa da tak potom umyt zubky..ja som malej davala ked som skusala prikrmovat stavicky a vzdy som jej potom presla plienkou po dasienku aby som dala dole povlak 😉

markiza
16. mar 2008

Niet nad cistu vodu pre babatko 😵 , potom ani neskor nebudes mat problem, ze ju dietatko odmieta a pije vselijake grcky ako jupik atd. 😉

petrahy
16. mar 2008

Ahojte ja mam teraz tretie dieta a vsetky pili od narodenia caj z flasky najstarsia ma 6 a pol roka a u zubarky sme boli len na preventivnych prehliadkach ziaden zubny kaz 😀 takze kolko ludi tolko chutí...

hedunecka
16. mar 2008

petrahy no ono je to pravda zalezi aj od genetiky-pokial nemate problem doma tak ani dieta nemusi, alebo sa dcerka super stara o zubky 😉
u nas co byvala jedna suseda tak malej vysli cierne zuby bleee 😖
a navysse voda stoji nejakyx 20,- a caj 120,-/myslim teraz tie detske 😉 /

trixi
16. mar 2008

A preco davat sladeny caj? Ja som u maleho zacala s vodou. Teda zacal on. Vzdy ked ma videl po kojeni pit vodu z pohara, alebo z flase, tak sa az triasol, ako ju chcel ochutnat. Ma 6 mesiacov, nepozna kojenecku flasu s cumlom, za to sa vie perfektne napit z plastovej flase alebo pohara. Nevidim problem dat aj cajik, neskadeny, ak je dieta smadne. Tiez som do 6 mesiacov ziadny caj nedavala, ak je dieta kojene, nepotrebuje caj ani vodu, tak je to pisane v mudrych knihach. Vodu si zacal pytat asi ked ma 5 1/2 mesiaca. S cajom sme zacali pred tyzdnom a to hlavne preto, ze sme sa chystali na dovolenku do hor a tu mi pride vhodnejsi teply cajik ako voda. Pije ho z kuzelneho hrnceka, cajik je nesladeny, neobsahuje harmancek a malemu chuti.
Som odporca granulovanych chemickych farebnych sladkych "cajikov". A ak uz dieta odmieta nesladeny caj, skor by som ho dosladzovala glukozou a nie rafinovanym cukrom.

alami
16. mar 2008

ivkaa - nechápem, ako by mal čaj v thojom prípade pomôcť? nepochopila som. Ak potrebuje cez deň viac papať, tak nič nie je lepšie, ako to, aby si ju prikladala, nech sa ti mliečko viac tvorí. Ak jej dáš čaj, bude sa ti tvoriť menej. Ten čaj by si mala práveže piť ty, nech máš tekutiny. Ak máš pocit, že je mliečka naozaj málo, tak len prikladaj často a najlepšie aj v noci, tak si ju radšej zobuď. V noci sa laktácia najlepšie rozbieha. Platí to, čo písala bihan -čaj do 6 mesiacov netreba.

prettybaby
20. apr 2010

baby, prosim poradte, maly bude mat 6mesiacov o tyzden, no odmieta mi pit cajik, na flasku je zvyknuty, no pokial tam je caj, neviem sa mu nou dostat do pusinky .-) skusila som uz 3druhy cajiku no nic .-(

latvia
20. apr 2010

ked nechce tak ho nenut, ved ine veci (voda, mlieko) snad pije, nie? 😕

najviac sa mi paci ako svoje deti odhaname od sladkosti a rafinovanych cukrov a dodrzujeme pravidla a pritom my dospeli sa cpeme vselijakymi tazkymi jedlami a sme vacsina obezni....som zvedava kolko matiek bude dodrziavat tieto pravidielka racio vyzivy ked uz dieta bude jest stravu ktoru su zvyknute zeny varit pre celu rodinu 😝

prettybaby
20. apr 2010

ano pije- sunar a raz denne moje mlieko, no blizi sa teple pocasie

prettybaby
20. apr 2010

a ja ho nenutim zakazdym som skusila, nechcel,tak som ho vypila ja, v ziadnom pripade som ho nenutila

latvia
20. apr 2010

ked bude smadny tak vypije aj caj alebo vodu, das mu kostnut a ked nebude chciet tak nechaj tak, ako doteraz

prettybaby
21. apr 2010

ok, dakujem.)

katarina.banska
8. sep 2010

ahojte. chcem sa opytat, ked budem davat malej 4 mesacnej pit aj cajik, nemoze sa stat, ze potom uz nebude chciet mliecko? nechcem aby sa stalo, ze nebude chciet mlicko pit a ja stratim mlieko.... len kojim a doteraz som jej nic nedavala, len ked boli horucavy tak prevarenu vodicku trosku.
mozem jej davat pit caj? alebo netreba ked ju kojim? co si o tom myslite? a ked tak ako casto jej ho mam ponukat a aky je najlepsi, feniklovy? 🙂
dakujem