Dať bábätku čaj v týchto horúčavách, ak ho kojím?

nenka83
17. júl 2007

dievcata prosim vas ked kojim mam v tychto horucavach davat cajik? mama mi furt vravi, ze mala musi byt smadna ze jej mam dat, no ja jej davam mliecko.co vy na to?

babulka
17. júl 2007

nenka, kojene deticky nepotrebuju ziadne ine tekutiny, obyvkle staci materske mlieko - predne je na uhasenie smadu. Aj ked v tychto horucavach by si mohla dat aj prevarenu vodicku, ak by bola mala smadna. Ked je spokojna, asi jej staci mliecko. Cajik nedavaj.

lenadka
17. júl 2007

Mala ma 3 mesiace a ked plne dojcis a mas dost mlieka a je aj vela pocikanych plienok malo by to stacit. Ale ked jej das 2-3x napit aj /vody cistej-odporucam skor ako caj-mysim ze si neodpije vela/ nic by sa nemalo stat. Ja mam zimne dieta, v tom case nebolo tak teplo ked mala 3 mesiace, cize pol roka dostavala naozaj len materske mlieko, ale v horucavach by som pridala asi aj vodu 😉

andy9691
17. júl 2007

Podľa názoru mojej deckárky treba dať vodu, resp. slabučký feniklový čaj ( v prípade ako boli moji chlapci, s prdkavými problémami ), ja som čaj dávala a bolo to v pohode, určite sa bábo neodnaučí papať mlieko a voda mu neuškodí.

jlucia
17. júl 2007

nenka, ja som tiez riesila tento problem, pytala som sa dvoch detskych doktoriek
a obe mi povedali, ze davat cajik alebo vodicku je velmi dobre hlavne v tychto horucavach. Dokonca mi malej doktorka vravela, ze matkam, ktore k nej pridu a cajik nedavaju ho odporuci davat. Dietatu neublizi, naopak. Ved babetka sa velmi potia, ked je takto teplo a je to to iste, ako ked pre dospeleho cloveka je odporucana denna davka tekutin 1,5 litra, ze by nam to v tomto teple stacilo?
V takomto teple odporucaju aspon dvojnasobok. Tak to mas take iste s babetkom, tiez mliecko nemusi byt dost. Ked cajik nedas, myslim, ze nic nepokazis, ale danim cajika babetku ulavis od smädu, lebo ho urcite ma. Ja mam 4 mesacnu dcerku a cajik, pripadne vodicku jej davam od dvoch mesiacov a je spokojna 😀 Za den vypije aj 800ml. Zarabam jej ale len polovicnu davku caju, aby ho nemala velmi sladky a aj tak jej chuti. Moze sa ti stat, ze drobec ho nebude chciet a vtedy mas po probleme 😉 . Urcite zacni len s prevarenou vodickou. Trosku som sa rozkecala, ale snad pomohla 🙂

martinadt
17. júl 2007

A čo keď malá nebude chcieť piť s fľaštičky? Mám to skúšať stále alebo jej prestať dávať čajík či vodičku?

grettka
17. júl 2007

martina, skus jej davat nie z flasky, ale malou lyzickou 🙂

martinadt
17. júl 2007

Ďakujem, 🙂 kus sa toho bojím ale asi to skúsim lebo tieto horúčavy sú ozaj hrozné.

ramzesa
17. júl 2007

martina ja ti odporucam radsej prevarenu vodu a davat lyzickou, dietatko sa nenauci na flasu a neodstavy sa. Niektore deticky vedia pit aj aj, ale neriskovala by som. A cajiku by som sa radsej vyhla, hlavne sladenemu, lebo dietatko moze mat po jeho vypiti pocit napapania a nebude uz chciet casto cuckat. A cim viac dietatko cucka, tym viac mliecka sa tvori 😉 . Ja som do mojej musela cajik liat uz od narodenia, lebo mala silnu zltacku a aj Dr. jej potom dala na tri dni take lieky pri ktorych bolo treba veeela pit. Ale moja z cajika grckala, tak som ju len castejsie kojila, no a cajik som potom zacala davat az s prvymi prikrmami okolo siedmeho mesiaca 🙂 . Takze bud prevarenu cistu vodicku alebo ty veeela pit, vkuse mat flasu najlepsie cistej vody pri sebe a casto nukat prsnik. 😉

jlucia
17. júl 2007

tiez som sa bala, ze ked mala tolko pije, ci nebude potom problem s papanim, ale nastastie nie je a ani s pitim s flasky a kojenim nie je problem, ale ako pise ramzesa, netreba to riskovat a tiez netreba dat babu ochutnat cajik, lebo potom nebude vodicku chciet. A cista vodicka je predsa len lepsia 🙂

martinadt
17. júl 2007

Takže ju musím prevariť a skúšať to lyžičkou ok? No tak to skúsim cez obed, keď budú horúčavy či to vôbec prehltne 😉 ďakujem.

jlucia
17. júl 2007

keby to neslo lyzickou, tak skus z malej injekcnej striekacky. Daj drobcovi do pusinky svoj malicek, dost hlboko, aby zacal cuckat a cez neho davkuj vodicku zo striekacky. Funguje to na 100%

martinadt
17. júl 2007

Jééj ďakujem to bude asi najlepšie 🙂 🙂

jlucia
17. júl 2007

držím palce 🙂

lenadka
17. júl 2007

martinadt, ako uz vyssie pisali niektore deti nemaju problem pit aj z flase-vodicku /prevarena dojcenska/ a aj z prsnika mliecko-ani moja nemala problem. Z flase mlieko ani nechcela, ale vodu vzala 😅 ...vlastne plne dojcit 7 mesiacov som dokazala len vdaka jej tvrdohlavosti, ze mlieko len moje a z prsnika /ani odsate nechcela z false/...vyskusaj a uvidis,lyzicku, flasu, mozno hrncek s cucatkom, ale budes ju musiet vziat do polosedu, aby jej to nezabehlo-je vela moznosti...

martinadt
17. júl 2007

lenadka ďakujem aj tebe ale ako remzeska napísala že by neriskovala a čo ak sa náhodou stane, že malá nebude chcieť už mliečko z prsníka? Radšej to nerisknem asi a skúsim buď tú lyžičku alebo striekačku.

dadulka19
17. júl 2007

..nenka,v tomto teple sú aj bábätká smädné,ja malej dávam prevarenú vodu,niekedy sypaný feniklový čaj 🙂 .Aj tak moc nevypije,potiahne 2-3krát,to jej stačí.Pri staršej dcérke som dávala len prevarenú vodu a to lyžičkou,lebo mi doktorka povedala,že ked začne z flašky,nebude chcieť prsník.Nebolo to tak a teraz dávam malej piť len z fľašky a kojím v pohode 🙂 ...

dai
17. júl 2007

ahojte,
my tiez pijeme cajik bez problemov z flasky a mliecko aj z flasky aj z prsa... fakt je ze vcera mi mala stiahla 100ml cajika -tak asi bola dost smadnucka 😒

nenka83
autor
17. júl 2007

no dakujem baby, som sa sla s mamkou uvadit.dnes jej cajiku dam, ale pre kojenim ci po?

natal
17. júl 2007

Mne doktorka vravela, ze v takychto horucavach mam davat malej bezpodmienecne prevarenu vodu, alebo detsky caj minimalne 20ml. Ale mala mi vypije aj viac ked je tak teplo. Kupila som flasku urcenu pre kojene deti s malym otvorom na cumliku. Musi poriadne tahat, aby daco vyslo 🙂 A kedze moja mala je velka "prisavka" nebojim sa, zeby odmietala prsnik.

medvedik21
17. júl 2007

ja davam feniklovy cajik,aj koli teplu aj koli brusku
ja len mliecko davat nemozem lebo maly ma z toho potiaze,je smedny a predsa len mliecko je tazke na brusko,koli tomuto sme boli v sobotu na pohotovosti,lebo maly to nemohol stravit ked som ho kojila castejsie koli horkam

lennie7
17. júl 2007

moja mama je zdravotna sestra a ona hovori ze dieta potrebuje tekutiny aj ked je kojene.a v tychto horucavach urcite.ja som malej davala tiez feniklovy cajik a bola spokojna 😉

nenka83
autor
17. júl 2007

no baby dala som feniklovy cajik, trosku potiahla a potom vypluvala, tak nasilu po 5 lyziciek.no budem davat aj nasilu, aaspon troska.inac von skoro vobec nechodime, len zavcas rano kym nie je taky hic a vecr, inac sme doma, v chlaadku

bleskovka
17. júl 2007

nenka, ja mam skoro 2 mesacneho syna, plne kojim a vodu mu nedavam. Je spokojny. Sice niekedy pyta aj kazdu 1-2 hodiny papat, ale potom je klud. Ja som z viacero zdrojov pocula, ze kojenym detom v prvych mesiacoch uplne staci mliecko a toho sa aj drzim, hoci mama mi stale rozpravala, ked pytal, ze je asi smadny. tak som ju zrusila, ze nie a vidis, funguje to. Ked ti to mala vypluva, asi az taka smadna nebude. Aj my chodime von len rano a vecer a v byte mame prijemne chladno, takze nevymyslam s vodou ani cajom. Drzim sa zasady, ze ak je kludny, dost cika a pribera, ma dost aj mliecka (na priberabie) aj tekutin. Zbytocne sa nestresuj, nase maminy vyrastali na inych nazoroch.

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bleskovka
17. júl 2007

aj ked niektore lekarky a sestricky maju iny nazor, ja som tiez lekarka a viem, ze ked je moje dieta cule, smeje sa a kludne spinka a nema suche sliznice, je v poriadku a ziadnu vodu navyse nepotrebuje. Pamatam sa, ked pytal kazdu chvilu prvy tyzden po navrate z porodnice, mi porodna asistentka (zijem v Nemecku) poradila, ze mu mam dat trosku vody z flasky, ze sa nasyti vodou. No to ste mali vidiet, ako sa ksichtil 😀 , ani za svet by to nepil 😖 . Takze davam len mliecko kedy si zapyta a maly je culy a pribera ako divy.

kattom
17. júl 2007

ahojte - tak ja kojim a medzi kojenim davam prevarenu vodicku. doktorka mi povedala, ze mozem davat, kolko si maly bude pytat - najma v tomto neskutocnom teple. inak, ak je cas na kojenie a maly pije vodicku pred tym - tak ho to "nepomyli", ze je najedeny a normalne sa aj naje. vodicku davam z flasky. prve dva mesiace sme museli aj dokrmovat - lebo nepribera, a to sme robili striekackou. ale teraz si uz zvykol aj na flasku a problem s tym, ze by netahal z prska, nema.

ramzesa
17. júl 2007

nenka a skusala si tu vodicku? Mozno jej nechuti feniklovy. Moja nechcela ziadny, z cumlika ju napinalo alebo mozno aj z toho caju, ale ked bola vacsia a este mi chcela lezat vo vanicke, tak mi pila vodu z vanicky 😕 . Pokial nebola mydlova mi to nevadilo,ale ona pila aj taku 🙄 .

melory
17. júl 2007

davam obycajnu prevarenu vodu, najprv sa mala nechytala, ale v tychto teplach vypije flasku za den.

zuz11
17. júl 2007

tiez by som nedavala cajik, zevraj kojene deti by ho ani nemali dostavat koli inej chuti, treba skusit vodicku 😉 my pijeme iba tu a za den v tychto teplach aj 150ml 😉 ale uz na obed mame prikrm 🙂

veronika13
17. júl 2007

nenka, pokiaľ máš dosť mlieka netreba dávať čaj ani vodu. Mne sa občas stane, že večer mi mlieko akosi dôjde, vtedy dám buď vodu alebo čaj, ale inak tiež len mlieko. Ja na rady naších mám moc nedávam, pokiaľ to sama neuznám ako za vhodné, lebo podľa nich mám slabé mlieko a to malý priberá skoro kilo mesačne