Dať bábätku čaj v týchto horúčavách, ak ho kojím?

nenka83
17. júl 2007

dievcata prosim vas ked kojim mam v tychto horucavach davat cajik? mama mi furt vravi, ze mala musi byt smadna ze jej mam dat, no ja jej davam mliecko.co vy na to?

nenka83
autor
18. júl 2007

baby a moze byt aj voda z vodovodu ci iba dojcennecka? samozrejme prevarena

dadulka19
18. júl 2007

...ja dávam z vodovodu....

ramzesa
18. júl 2007

ja tiez, prevarenu z kanvice 😉

veronika presne tak, malo by uplne stacit MM len mamicka musi byt litre vody denne aj pocas kojenia 😉
a ja tiez na rady starych mam nedavam, lebo to by som uz davno nekojila, mam male prsia 😀 a kukaj odkojili dve deti a to druhe este stale cucka 😉
ale jedna rada sa mi velmi pacila, od manzelovej babky, ona mi je v nazoroch velmi sympaticka, ze mam byt vela mlieka a vela piva, aby som mala dost mliecka 😀 😀 😀 , mlieka pijem vela, ale pivo velmi nemusim 😅

ramzesa
18. júl 2007

malo tam byt pit nie byt 😅

lilyk
18. júl 2007

ja kojim,a davam malemu cajik uz 3 den, bojim sa aby nebol dehydrovany v tychto horucavach, niekedy mu to ide s flasky a niekedy nie, zatial sa mu moja dida paci viacej, dufam ze to tak ostane, ale neplanujem mu ho davat stale. A zda sa mi ze mu pomaha aj na brusko 😉

ramzesa
18. júl 2007

lilyk ja by som sa bala davat cajik (aj ked som chvilku musela) a hlavne u tak maleho babatka ako mas ty, pretoze si moze zvyknut na flasku alebo bude menej cuckat cicik a ked pride laktacna kriza, to neprecucate a zacnes prikrmovat. 😒 Ako som pisala niektorym detickam to nevadi, inym ano. A aj co pozorujem z okolia, tak zenam ktore davaju cajik sa skor obnovil cyklus po porode, ako tym ktore kojili ekologicky, ale to je uz o inom. Zopakujem sa, radsej by som dala prednost prevarenej vode. 😉

jejke
18. júl 2007

Ahojte, ani ja som nedavala cajik, ak malo babo vetry, vtedy som pomasirovala radsej brusko mastou na vetry.
Az v lete/nebolo tak horuco ako tento rok/len na lyzicku RASCOVY NESLADENY, no potom ked mali po polroku to bolo neunosne cestovat niekam bez flase...
...ustupila som aj od zasad...a aj som zacala sladit...
Doktorka mi vsak vyhovorila tie granulovane ze su strasne skodlive no sama chemia.Takze BACHA NA NE 😲
Kym pri prvom babatku som nedala na mamine a svokrine rady, vsetko podla literatury, pri druhom babu uz som sa snazila predist chybam co som robila pri prvom...a uz som nepocuvala ani doktorov...iba vlastny"instinkt"

Teda radsej viac a castejsie dojcit. Predne mlieko ako tu uz bolo spominane je pre taketo male babenko od smadu to najlepsie. Nie len mamy ale ani starsie doktorky nedokazu akosi tuto informaciu PRIJAT. Ony to robili inac🙂

lilyk
18. júl 2007

ahoj ramzesa 😉 , ja som sa hlavne rozhodovala dat cajik preto lebo nas neskutocne pucilo, brusko stale bolelo, vykrucalo nas, nedalo sa kaki a teraz je to uz lepsie, keby to bolo len o tych horucavach tak asi sa nerozhodnem pre ten cajik-"spokojne brusko", to by som sa rozhodla pre prevarenu vodicku

hanka274
19. júl 2007

tu nejde o nazor doktoriek alebo rad starych mam ako niektore pisu. A pozor niektore "stare rady" su perfektne. Takze nehadzte vsetko do jedneho kosa.
Velmi moderne maminky s velmi modernymi nazormy su horsie ako tie nase stare mamky 😉 😉 /nezastavam si ich/.
No a k tomu cajiku-vodicke. Samozrejme radsej ako tu pisu maminy vodicku ako cajik. Kvoli chuti....a v takomto teple urcite. Cim skor naucis tym lepsie....pretoze ked bude vacsia tak nebude mat problem s pitim.../ja mam, mne by stacilo aj 3deci na den 😠 , a nutim sa pit iba kvoli tomu, ze ake to moze mat nasledky-a to kojim-neviem z coho 😅 /.
Samozrejme na prvom mieste je kojenie, casto a vzdy cele prsniky. Ak ju naucis na vodu, je to len dobre, nemusis sa bat, ze sa odstavi.
A takisto pridavam 1 zo sposobov podavania vodicky-slamka-aj pre male deti-to saju do seba, takze to je reflex...
a vodu mozes aj z vodovodu-prevarit, alebo aj kupovanu-prevarit. My sme pili Tomu Naturu-tu nemusis prevarat... 😉

ksb
10. júl 2008

ahojte, chcem sa opýtať, mám 2 mesačnú dcéru a zatiaľ kojím, ale raz deň dávam aj 90ml nutilonu. doktorka mi to síce zakázala, ale ked je malá hladná tak čo mám robiť.
a všetci sa ma pýtajú či dávam aj čaj v tomto teple. nedávame, lebo aj to doktorka zakázala, ale mne sa to nezdá. nie je smädná???

ssissi
10. júl 2008

Ahoj ksb, s tým nutrilonom a cajom neviem ako to je, ale KOJENÉ DETI ŽIADEN ČAJ NEPOTREBUJÚ. Berem to tak, ako je to v prírode. Naše mami ti povedia daj čaj, lebo oni dávali (mimochodom kojili tak mesiac, dva, ak vôbec), ale -
Človek je cicavec, rovnako ako pes, mačka...... Mláďatá cicavcov jedia/pijú mlieko. A nosí mama sučka svojím mláďatám vodu alebo čaj? Stačí im mlieko.

segricka
10. júl 2008

Ahoj.
Ja by som drobcu na tvojom mieste čaj nedávala. Moja má už 9 mesiacov a čaj nepije - ani ho nechce. Do 6 m mala len MM, nič iné -a stačilo. Ak sa obávaš, že bude dehydrované, skús prevarenú kojeneckú vodu, ale ja by som radšej častejšie ponúkala prsník.

liluska
10. júl 2008

Ja som tiež za mliečko ale keď máš pocit že je málo tak určite stačí voda...Caj je zbytočne alergén 😉

lila794
10. júl 2008

Urcite nie caj!!

mucha
10. júl 2008

segricka, ja keby som mojmu malemu castejsie ponukala prsnik (akoze aj od smadu v tychto horucavach), on by sa vzdy napchal ako prasiatko a za chvilu by sa gulal... ved ma 4 mesiace a 7,5kg... 😲 , takze to sa radsej priklanam k tej prevarenej vode, alebo slabemu caju.
inak moj maly tiez dlho nechcel nic ine, len mlieko, ale ked zacalo byt tak strasne teplo, tak ten caj doslova hltal. A robim mu taky pre pokojne brusko a dobre si po nom poprdkava a este sa pri tom aj chichoce 😀 (a to sme mali do 2,5 mesiaca koliky) no ale nikdy mu nedavam za den viac ako 100ml.

lucxy
10. júl 2008

ahojte, ja som malej davala cajik ale len trosku granuliek feniklovy a velmi jej to pomahalo a bola smadna 🙂 myslim si ze to vobec nie je na skodu

lante
10. júl 2008

My sme dávali a žije. A nemal problém s tým, že by potom odmietal prsník 😉, a dostával ho v zime. Ak má preliačenú fontanelu je to znak nedostatku tekutín.

lante
10. júl 2008

Feniklový odmietal miluje harmančekový alebo "Na dobrú noc", skrátka taký kde nie je fenikel alebo aníz. Ale myslím, že ak nechceš dávať čaj, tak aspoň vodu......prevarenú by som dávala. V lete je každý viacej smädný...

annag
10. júl 2008

ksb máš ako to jedna z mála asi skvelú pani doktorku, ktorá skutočne nezaspala svoju dobu. Dvojmesačné zdravé bábetko nemá čo poznať umelé mlieko ani čaj. Ja som obe deti v horúčavách plne oddojčila napriek nechápavým otázkam okolia. Mucha, 7,5 kg bábätko v 4 mesiacoch je normálne dieťatko a nemusíš mať obavy, že bude tučné. Také obavy môže mať iba mamička, ktorá kŕmi UM. Dojčiatka často bývajú ako michelinky, ale okolo roka sa to vyrovná a keď budú škôlkari, tak budú skôr pod priemerom. A to hovorím aj z vlastnej skúsenosti. Čajom alebo vodou svoje vlastné detičky vlastne klamete, ich brušká sa zaplnia, ale nezasýtia, čo okrem iného vedie k zníženej tvorbe mliečka a laktačným krízam. Predné mliečko slúži práve na uhasenie smädu a bábo ho má pocuckávať každú chvíľku, tak ako potrebuje. Lepšia alternatíva pre dojčiatko ako mamičkine mliečko neexistuje, bábätko čajík či vodu skutočne prežije, ale ide o to, že to vôbec nie je potrebné, ako hovorí ssissi, sme cicavci ...

ps
Moja malá mala vo 8 mesiacoch angínu a napriek už podávaným príkrmom nechcela pre boľavé hrdielko nič iné okrem môjho mliečka. A tak bola znovu plne dojčená skoro dva týždne, produkcia mliečka sa mi zvýšila v priebehu dvoch troch dní, a mala som to odobrené aj našim pediatrom. Skutočne, čaj jej ani pri 40 stupňových teplotách vôbec nechýbal, a žiadne známky dehydratácie sa nedostavili.

kisska
10. júl 2008

Ahojte, tiez mame 4 mesiace a nedavam zatial nic okrem MM. Davam pozor na pocikane plienky, suche pery a preliacenu fontanelku (v lahu, ked je vzpriameny, fontanelka sa trochu preliacuje normalne). Maly papa kazde dve hodiny a niekedy je to evidentne od smedu (2-3 minutky) a od hladu je evidentne dlhsie 😉 . Ak uz chces nieco davat, tak radsej vodu ako caj a ked uz caj, tak skor sackovy alebo sypany nez granulovany (tie byvaju sladene a plne chemie).
Ak sa babo naleje vodou, tak potom nie je hladne (zakladne pravidlo pri dietach, ked si hladna, vela pi 😒 ), takze to ne/oklamavanie sa tekutinami asi celkom neplati. Ani problemy s flaskou by som neriskovala. Niektorym detom to problemy nerobi, ale naco riskovat a potom sa trapit, ked su ine cesty - lyzicka, striekacka...

ksb - preco jej davas nutrilon? ked kojis cely den... Inak UM je hustejsie ako MM a vtedy by som trochu vody dala, ale po nakrmeni UM.

janka1874
10. júl 2008

no ja dávam čajík od narodenia najprv fenyklový a teraz už mením aby nepila stále to isté zo začiatku síce vypila za deň ledva 20ml ale teraz v horúčavách vypije aj 160ml skúšala som jej ponúknuť prsník ale potom sa akurát zgrcala tak som s tým prestala a zatiaľ sme nikdy nemali problém s kolikou

jesssie
10. júl 2008

Mne Dr. odporučila pre plne kojené bábo prevarenú dojčenskú vodu dávať po lyžičkách. Skúsili sme, prestali sme. Pogrckala sa mi z tej vody, netuším prečo, ale v horúčavách si častejšie potiahla mliečka a bolo OK. Ja som vlastne celkom rada, že to máme zatiaľ iba takto zariadené. 🙂

bihan
11. júl 2008

Nedávala som a ani nedávam.. do pol roka bola malá plne dojčená, potom mi robila stresy, lebo fľašu nechcela a nechce ani vidieť, ale teraz sa pomaly učí rovno na hrnček s vodu... čaj jej nechutí 😀

blau
11. júl 2008

Aj ja si myslim a teraz som to aj citala netreba iba ak su extremne horucavy.Ja som tiez skusala tu vodicku a vygrckal to.Tak neskusam,mliecko im staci. 😉

vroni
11. júl 2008

Ja som malej prvých šesť mesiacov dávala len MM, potom začala piť po lyžičkách aj vodu. Čaj som jej nedávala nikdy a nevypije mi ho dodnes. Ani malinovku 😀 Zásadne si pýta len vodu, omilostí aj sódu a v prípade veľkého smädu aj džús (nikto ju to neučil, to je jej vlastný výber) A tiež žije! (inak to nie je nijaké ideálne dieťa. Postavte pred ňu hranolky a nevie sa ovládať. Ale vody pije dosť)

gianni
11. júl 2008

ja len kojím ,i ked som malému dala asi 2x za lyžičku vody ked sa mu čkalo,dr.povedala že mám dávať vodu nech si zvyká,no neviem a povedala že dojčenskú prevariť nemusím,každý radí niečo iné

ivana2301
1. mar 2010

ahojte potrebovala by som poradiť.Moja maličká má 2 mesiace plne hu kojím.Maličká papká každé 3 hod alebo 3,5 a niekedy aj po 4 hod ale to málokedy.Chcem sa opýtať ked takto papká či jej stačí iba materské mliečko, alebo medzi tým jej dávať čajík alebo prevarenú vodičku.Lebo sa my nechce veriť žeby nebola smädná..poradte prosím....Aj sa my zdá, že predtým ked bola menšia mavala viac pocikané plienočky ako teraz..prsník sa jej bojím ponúknuť kedykoľvek - ked papká v takýchto intervaloch.Takže by som asi tú vodičku len neviem kedy, koľko....

tynushqa
1. mar 2010

Ivana, netreba davat nic. Nie je vonku ani horuco. Mliecko je aj od smadu. Moja mala dostala prvy krat vodu az ku prikrmom. Ked ma taky super rezim na papanie tak jej to asi staci, keby bola smadna tak sa urcite ozve, tak jej staci dat troska cucnut z prska a hotovo 🙂

briketa
1. mar 2010

Pridavne tekutiny k MM netreba ani v teple. My zijeme v subtropickej klime, cestujeme dost aj do tropickej. Nikto z pediatrov nenavrhuje pridavne tekutiny.
Moj syn ma styri a pol, caj dodnes nepil. Pije vodu. Dcera ma pat mesiacov, tiez je len na MM.

bronia13
1. mar 2010

briketa mas pravdu - akurat som docitala clanok ze ziadna voda a caje sa nemaju davat az od 6 mesiacov, lebo ich oblicky to nespracuvavaju a mozu ochrnut myslim to tam pisali aj moj doktor to vravel. drobec ma 13 mesiacov a ten len mlieko, ked mu dam vody tak to tak par glgov za den a koniec a caje to duplom.