Dávať mu čajík počas noci?

terkaa
10. okt 2008

ahoj mamky,
v poslednom case sa Renko budi okolo tej 4 rano, vrti sa az zacne plackat, ze chce papat.
pocas dna spapa celu desiatu aj cely prikrm-obed, vecer kasu.
inokedy ked pil len mliecko a spal celu noc.
nechcem ho prekrmovat, tak som sa rozhodla, ze mu v noci budem davat cajik 100ml.
tuto noc ho uz pil, len sa dost prebral ked som si ho vzala na ruky na odgrgnutie.
myslite, ze som urobila spravne s tym cajikom?
ako ste na tom vy?

emita
10. okt 2008

terkaa my sme spali celú noc od2 do 5 mes. potom sa nám začal často budiť (5x za noc) zakaždým papať ináč nezaspal, ale som to neriešila. Zrejme to potreboval lebo potom akoby uťalo a papá v noci len raz. takže som šťastná a zase to neriešim lebo verím že zase raz budeme spať celú noc. Ale také že nechať ho v noci plakať... na to nemám srdce (ani nervy 😀 )

petulienka
10. okt 2008

ahoj terkaa

ja davam mojmu malemu cajik v noci a nedavam ho odgrgnut, ked zamrnci dam cajik, napije sa a spinka dalej 😉 papa az okolo siestej rano 😉

mucha
10. okt 2008

terka, ja to robim tak isto ako petulienka... 🙂 ale mne maly papa tak okolo piatej rano

amarelka
10. okt 2008

ahojte, ja malého ešte kojím aj v noci, ale tiež premýšlam, ako to bude, ked už bude mať kašu na večer, či mu dať v noci ešte mlieko alebo ako......a napadlo ma, či je dobré čaj dávať....myslíte taký bez cukru?lebo neviem, či si potom nezvykne na to sladké a nebude sa budiť kvoli tomu, ved od sladkého je o chvílku hlad, nie je lepšie dať vodičku, ak je smadný? 😕

petulienka
10. okt 2008

samozrejme cajik ktory neobshuje cukor 😉 aj kvoli zubkom...

amarelka
10. okt 2008

🙂

lucinka82
11. okt 2008

ahojte, ja malemu nedavam v noci papat, ale cajiku vypije neuveritelne vela. Jednoducho ho mu dam do postele, najde si ho a ked chce, napije sa, ale niekedy mu musim aj 5 krat docapovat. 😖
Najlepsi je podla mna bez cukru, alebo aj cista voda.
A neviem ako to bude u nas vyzerat, ked ho budem chciet od cajiku na noc oducit, ked on aj zaspava s cajom v ruke 😅

kacenka83
11. okt 2008

neviem ci je vyhra davat dietatu v noci cajik, ja som tak robila, maly mi uz nechcel v noci mlieko, len caj a toho vypil kopec, nakoniec to doslo tak daleko, ze sa budil kazdu pol hodinu na caj, takze som rano vyzerala asi takto 🙄 nakoniec som mu zacala davat v noci len vodu, ta mu uz asi tak nesla ako caj a tretiu noc uz prespal celu, neboli ani nejake velke place...

dididi30
11. okt 2008

hm toto moja dcera robila na noc musela mat caj a ked uz sa mala naucit pytat na nocnik ta sme maly velky problem 😒 treba to babo odnaucit, ale viem ze to nieje lahke, mali sme s tym trapenie
teraz moj syn papava len v noci ,cez den nie,dalsi problem... 😒

lucinka82
11. okt 2008

a ako ste oducili drobcov od cajiku v noci?

annag
11. okt 2008

vrele Vám odporúčam namiesto čajíkov v noci čistú vodu, tú bábetko neodmietne ak je naozaj smädné, ale sa jej ani nebude zbytočne dožadovať a vypije jej podstatne menej než čaju. Už tu bola diskusia o škodlivosti nadmerného príjmu tekutín, všetkého moc škodí, a otrava vodou je tiež možná, čajíky dieťa prakticky nepotrebuje alebo len z času na čas, úplne mu stačí obyčajná voda na uhasenie smädu, najlepšie je na čaj bábo neučiť, potom ho ani netreba od neho odúčať 🙂

deina
11. okt 2008

Nas maly pije len vodu (caj obcas, ked je chory, robim mu ho zriedkakedy, ten potom pije najma preto, ze mu chuti, nie od smadu), ale aj tak sa mi zda, ze jej vecer a v noci pije privela. Snazim sa, aby pil viac cez den, ale vzdy si len cucne, nieco vypije, no nikdy nie tolko ako vecer. Aj v noci sa budi a chce pit. Ked mu dam iba cumlik, obcas staci, ale vacsinou chce vodu a nezaspi, kym sa nenapije. Ma nadchu, tak mozno aj preto teraz pije viac, ale aj predtym si v noci pytal vodu. Myslite, ze to vadi? V Mama a ja pisali cosi o skodlivosti nadmerneho pitia, ze to zatazuje oblicky...

srnkamt
11. okt 2008

nasa mala pije od malilinka cistu prevarenu vodicku..nemozem sa stazovat..kakame pravidelne ...niektore cajiky vraj robia neplechu..hlavne bylinkove alebo ovocne zasa zapekaju...mala neodmieta vodicku..je spokojna.. 🙂

lucinka82
12. okt 2008

Ja si tiez myslim, ze nadmerne pitie je zataz na oblicky. Moj maly vypije aj 3l za den aj noc, myslite, ze je to vela?
Neviete, v ktorom cisle Mama a ja je ten clanok?

flima
12. okt 2008

ahojte
no tak teraz neviem...
mala ma sest mesiacov, a v noci sa mi budi pat krat na papanie. stale maminkine mliecko. a to mame uz zeleninovy prikrm na obed, sem tam kasu zamiesanu do materskeho mlieka na veceru. mam ju uz ucit na vodu, ci caj? hrozim sa predstavy ze budem pat krat za noc podavat vodu lyzickou, lebo z cumlu mi pit nechce. este asi mesiac to riesit nebudem, snad sa nauci prespat celu noc

lucinka82
12. okt 2008

Flima, tak to som si myslela aj ja , ze mi maly prespi celu noc 😀
On tiez papal v noci, potom si odvykol a navykol zase na caj 😒

annag
12. okt 2008

lucinka82, 3 lt je veľmi veľa, také ročné bábo má vypiť niečo cez liter - liter a pol tekutín, a to je v tom obsah tekutín aj skrytých v potrave - napr. v ovocí či zeleniny a samozrejme v mlieku

flima - pre 6 mesačné bábo je mliečna strava - MM stále najdôležitejším zdrojom výživy, príkrmy sú len na doplnenie niektorých látok, vlákniny, ale mliečko je podstata. Okolo trištvrte roka - roka bude stačiť bábetku vypiť okolo 500 ml mliečka a mliečnych výrobkov. Takže nočné dojčenie zatiaľ ponechaj.