Dávate bábätkám čajík?

zurka
28. mar 2009

Maminy ktore chovate vase babatka nutrilonom alebo inym umelym mlieckom, davate im aj cajik alebo prevarenu vodu? Viem, ze pri kojenych detoch sa to neodporuca az do pol roka. My mame mesiac prave dnes a niekedy mam pocit, ze mala ani nie je hladna, len potrebuje flasku aby sa ukludnila a zaspala. A mozno je smadna medzi krmeniami. Myslite ze to moze mat nejaky negativny vplyv na babo ak by som jej dala detsky cajik alebo prevarenu vodu?

gabii83
28. mar 2009

ahoj ja som zatial nic nedala
raz dve glgy vody ale len kvöli homeopat. liecikom pred ockovanim 😉

paola.o1
28. mar 2009

ahoj, odkedy ma maly viac UM ako MM tak mu ponukam aj caj. niekedy sa napije, niekdy nieje smadny. neviem co odporucaju pediatri, ci davat caj alebo nie, ale ja si neviem predstavit, ze ja by som uhasila smad susenym mliekom...takze mu ho ponukam

sarianah
28. mar 2009

Najlepsie je opytat sa lekarky..
..my sice papame MM, ale ked prejdeme na prikrmy, tak maly dostane pit len vodicku, ale cajiky sa mozu davat tie na ktorych je vyznacene od kolko mesiacov..

maca793
28. mar 2009

moje deti vôbec nechceli čaj až keď mali okolo 10 mesiacov. ja som dávala len prevarenú vodu

bibka333
28. mar 2009

zurka porad sa s doktorkou alebo daj len prevarenu vodicku ja len cisto kojim ale ja budem malj davt len vodicku

maca793
28. mar 2009

ak môžem, skús cez striekačku podať čaj alebo vodu.

bzucinka
28. mar 2009

ja som cajik skusala,lebo mala mala priiiserne koliky ...a sem tam dam aj teraz napr. lieky jej davam v cajiku..ale to je take minimalne mnozstvo-par lyziciek ..nikdy som nedavala z flase ...ale je kojena ...

maca793
28. mar 2009

tak skús za to nič nedáš

zukab
28. mar 2009

moja mala strasne, ale fakt strasne koliky, takze som davala a stale davam rozne caje na brusko. tiez je na UM. na cajoch je napisane, kolko denne by malo babo vypit (v priemere je to cca 100 ml denne. najma fenykloveho). ale niekedy sme to prekrocili.
aj moja sa zvykla pri caji ukludnit a zaspat. stacilo par glgov. odmietala cumle a malicek som uz mala skoro uplne zniceny 😀
az kym som nezistila, ze cumle nechce silikonove ale gulaty latexovy.
ak si myslis, ze mala nie je smadna, len potrebuje ukludnit, skus vyskusat rozne typy cumlov. u nas to teda zazracne zabralo.
ale trvalo to cca 3 mesiace.

briketa
29. mar 2009

Mam triapolrocneho syna a este nikdy v zivote nepil caj. Rano a vecer pije malu kavovu salku tepleho mlieka,niekedy uz vecer nie a cez den len cistu vodu.

mataaaaa
29. mar 2009

ja davam malej na odporucenie doktorky od jej 2tyzdna cajik (sme na UM od narodenia)

margab
29. mar 2009

Ja davam mojmu malemu čajik vždy medzi kojenim,ale on ma problemy s obličkami,takže je to na príkaz lekara,aby sa mu obličky lepšie čistili.Ahojte

dadka28
29. mar 2009

zurka,my sme tiez na nutrilone..davam malemu stale cajik,skusam,ked chce,vypije,ked nie-tak nie.pijeme ho od2och tyzdnov...kludne davaj cajik,ked ste na UM

buchova
29. mar 2009

jamalej nedavam caj vobec alebo len ked je chora ale aj to minimum!!!pije cistu vodu a je spokojnaa!!
diata pije iba to na co ho naucite 😉

claudinka
29. mar 2009

ahoj, ja by som vyskusala dat malej cajicek alebo vodicku, kedze je na UM a moze byt mozno smadna.. moj malinky je plne kojeny, ale obcas som mu dala cajik, ked vonku vyvadzal, co bolo mozno tak 3x za toho polroka, ale pre istotu som vzdy mala pripraveny cajicek v taske, ak bol najedeny a teraz mu ho davam uz treti den po obede, kedze uz viac spapa a ja si aspon mozem odsat na kasicky.. je to len na Tebe 😉 a negativny vplyv to podla mna nema, kedze mu mozes dat max. 100 ml caju za den 😉

zuza.m
29. mar 2009

zurka určite jej možeš dat čajik alebo len prevarenu vodičku ked vidiš že jje smädna.kojene nemusia čajik lebo ho maju v prsniku.predne mliečko je take vodnate.ale na UM ho kludne piju.preto že ich mliečko smädi.