• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Dehydrované bábätko - máte aj vlastnú skúsenosť?

26. júla 2008 
1. Máte vlastnú skúsenosť?
2. Stalo sa vám, že bolo vaše dieťa dehydrované a nejavilo žiadne z bežných známok dehydratácie?
3. Koľko vám vypilo bábätko minimálne (napíšte aj vek) a nič mu pri tom nebolo? A vy ste si pri tom už v zúfalstve mysleli, že je naozaj zle.
25. júl 2008 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pred par mesiacmi sme vsetci mali crevnu chripku, Kubko mal vtedy 1 rok a Dorotka nieco vyse troch rokov. Vracali, hnackovali. Kubko pil len materske mlieko, takze neviem odhadnut, kolko to bolo, tlacila som donho cajik aj striekackou, ale to bolo mizive mnozstvo. A bol apaticky, sedel v sedacke a pozeral pred seba, ziaden zaujem, nic. Mal mnoho zo znamok dehydratacie. Skoncili sme v nemocnici, ale infuziu mu nedali, vraj bol hranicne dehydrovany a bol kojeny, takze to mu malo nahradit infuziu. Dorotka vracala 13 hodin, uz po 3 hodinach sme skoncili na infuziach, lebo pit sice chcela, ale nevedela to v sebe udrzat, takze nebola ina moznost. Prepac, ze neodpovedam na konkretne otazky, ale takto napisat mi je to jednoduchsie.
25. júl 2008 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nevím co je na tom pravdy ale prý když je dítě dehydratované udělá se mu v hlavičce(tam co je fontanelka) dolíček. Je to známka dehydratace.
25. júl 2008 o 22:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Anmo propadlá fontanela je selkem spolehlivý příznak.
Kolikrát už jsem myslela,že Michalka musí být dehydrovaná,že opije moc málo,ale fontanela byla v pořádku,tak jsem si s tím nedělala starosti
25. júl 2008 o 22:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
andulka, máš pravdu, to je celkom spoľahlivý znak dehydratácie u bábetka, aj keď nájdu sa aj výnimky
my sme so Šimonom mali pred štyrmi mesiacmi salmonelu :confounded: a bolo to teda na ňom riadne vidno, fontanelku mal vtiahnutú a schudol viac ako pol kila
25. júl 2008 o 22:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ked ho ustipnes jemne na boku pokozka zostane sucha zvraskaveta nie je pruzna
25. júl 2008 o 23:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
martinka, pokiaľ nemáte akútny stav, ako píšu dievčatá, nie je dôvod na obavy, dehydratácia je sprievodný jav nejakého ochorenia. Jej charakteristickým znakom u bábätiek okrem fontanely sú suché sliznice, bledosť, chladné končatiny, zvýšený tlak a málo moču, jeho tmavé zafarbenie, v ťažkých prípadoch už bábätko neciká vôbec a oragnizmus kolabuje. Detičky majú dennú stratu tekutín, ktorú treba dopĺňať okolo 1 litra, čo však pri príkrmoch a dojčení nikdy presne nespočítaš, lebo vodu obsahuje prakticky každá potravina. Deti malé do 6 mesiacov nemajú denne prekročiť 1 lt mliečka.
25. júl 2008 o 23:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
1. ano
2. jedinou znamkou boli ruzovo-oranzove fliacky v plienke. Dr. maleho prezerala a vravela, ze to nie je dehydratacia, lebo vsetky ostatne priznaky boli negativne. Moc dala vysetrit, myslela si, ze je to krv... Vysledok vysetrenia bol uplne ok, a po zvysenom prijme tekutin fliacky zmizli... Maly predtym vela grckal...
3. na toto neviem odpovedat, nas maly papa nadstandardne, ako 5-6 mesacny vypil 1,1 l mlieka...
26. júl 2008 o 11:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok