Dokedy dávať ráno a večer dieťaťu mlieko?

lubigina
12. mar 2009

Mam 2,5 rocneho syna. Rano a vecer dostava vo flaske mlieko. Zaujimalo by ma, dokedy mu treba takto mlieko davat?

mayap
12. mar 2009

lubigina, dovtedy, kým chce... 😉 môj starší pil mliečko z fľaše asi do 15 mesiacov, potom už fľašu nechcel, no ani mlieko... 😝 mladšiemu zasa prestal asi pred 2 mesiacmi ... 😉

alon111
12. mar 2009

pokial by ti zjedol nieco ine tak uz nemusis.ja mam tri od jedneho do siestich rokov a vsetci chcu este rano a vecer mlieko a este k tomu na flasu.oni aj ked uz normalne ranajkuju aj veceraju ale mlieko beru ako ritual bez ktoreho nezacnu a ani neskoncia den.

mimikyky
12. mar 2009

Majki má 3roky 3mesiace a pýta si mlieko z fľašky ráno, aj večer

brisilda
12. mar 2009

Ahojte,moj syn ma 5 rokov a dodnes pijeme rano a vecer mlieko no saamozrejme, ze z hrnceka.Mlieko je podla mna velmi zdrave a velmi dolezite pre zdravy rast , preto by sme mali detom davat mlieko a mliecne vyrobky kazdy den bez ohladu na vek.Je uplne jedno ci dieta vypije pohar mlieka denne alebo liter hlavne aby malo kazdy den aspon raz nieco mliecne a nemusi to byt len mlieko moze to byt napr, jogurt, puding, krupica.Kazdy predsa potrebujeme Vapnik a hlavne male deti.Ja davam prednost plnotucnemu cerstvemu mlieku 😉

other_side
12. mar 2009

moj syn ma 3,5 roka a mlieko pije rano aj vecer. ale z pohara, flaskam sme dali zbohom ked mal dva roky 😉

mayap
12. mar 2009

mladší začal piť mliečko z pohára, ale so slamkou... starší si na mlieko zvykol až nástupom do školky v 4 rokoch. a pritom sa u nás mlieko bežne pije, ale on dovtedy nechcel . preto som malému fľašu n echala tak dlho, lebo som sa bála, že keď mu ju zoberiem, nebude chcieť mlieko ako starší...

janinah
12. mar 2009

mimikyky,presne ako u nás,3 roky a 3 mesiace a mlieko z fľaše réno i večer,takže týmto pozdravujeme 🙂 u starších detí som s nástupom do školky zrušila fľašky a to bola chyba,nikdy už potom nevypili toľko mlieka ako z fľaše a to som vymýšľala kdejaké detské poháre a slamky....malému nechám fľašku,kým ju sám neodhodí 🙂

aplless
12. mar 2009

ahoj ja mam 6r dcerku a stale pije mlieko ale uz z pohara so slamkou z flase pila do 3r vecer pije az po jedle nedavam jej to ako nahradu jedla ale skor ked sa naje tak si to ziada, takze pokial sa dieta normalne naje tak si myslim ze mliecko mu treba dat pokial mu chuti a pokial si to ziada

andrea.m
14. mar 2009

ja mam 6 ročného syna a 2 ročnú dcéru a obaja piju ráno a večer mlieko s fľaše. okrem toho ešte maju každý deň pred spaním krupicu a minimálne 1 jogurt denne. a bude to tak dovtedy kým to tak budú chcieť. filipko mi sám vypije liter mlieka denne.

zitaje
14. mar 2009

6-rocne dieta pije mlieko z flase??? No ja neviem, mozno je chyba vo mne, ale mne to pripada trochu divne. Nemyslim si, ze je dobre udrziavat taketo babatkovske ritualy skoro do skolskeho veku. Ale mne sa lahko hovori, moja starsia dcera flasu nikdy nechcela ani nemala a malinka tiez najradsej z povodneho balenia od mamy. 😎

vinka
14. mar 2009

To príde aj mne divné,že 6 ročné ešte z flaše.moja malá už flašu nepoužíva a to mlieko pije ku ranajkám každý den.A cez den jogurt alebo puding a jeto. 😉

maca793
14. mar 2009

pokým si to žiada, mne deti pijú mlieko ráno aj večer.

matica2
15. mar 2009

niektorým detom ked zobereš flašu tak prestanu pit aj mlieko. tak radšej nech pije s flaše ako by nemal pit vôbec 😉

andrea.m
15. mar 2009

súhlasím s maticou...presne toho sa bojím.

ja som pila mlieko rano avečer z fľaše do 14tich rokov. ano ja viem poviete si že som blázon, ale ja nemám pocit žeby som z toho mala nejaké trvalé následky.

zitaje
15. mar 2009

A to je take hrozne, ked dieta nepije mlieko? 😉 Na inych forach sa riesi, cim nahradit kravske mlieko, ked detom tak chuti. 😀
Ja by som nedavala takemu velkemu dietatu flasu, je to obycajny zlozvyk. Aj cumel maju vase deti do takeho veku? To mi pripada take, ako keby chcelo sest - desat - strnastrocne dieta na noc plienku. Nie ze by neudrzalo moc, ale lepsie sa mu spi s plienkou - to by bolo ok? Ja velmi nerada podporujem zavislosti tohto typu.
Inak by som ale nerobila paniku, keby mi dieta odmietlo pit mlieko. Vapnik sa da dodat aj kyslomliecnymi potravinami a dokonca aj nemliecnymi.
Inak spat k teme - ja si myslim, ze ak rodicia povazuju mlieko za vhodnu potravinu, dietatu mlieko nesposobuje ziadne zdravotne tazkosti a mlieko vyzaduje, moze ho pokojne pit dvakrat denne. Hoci do dospelosti. Ale z hrnceka. 😉

hasleerka
16. mar 2009

tak moje slečny pijú mlieko ráno aj večer, cez leto tá menšia pila ešte aj cez deň ... a tiež si myslím, že pokial ho chce piť z flaše, nech si pije, ako by nechcelo

ale ja som moju začala učiť z hrnčeka asi od 4,5, trochu s tým boli problémy, lebo chcela piť tak ako tá menšia, ale som ju trochu vystrašila že bude mať škaredé zubky a zabralo to

niekedy im na večeru urobím krupicu, tak vtedy im už mlieko nedávam piť

andrea.m
16. mar 2009

hasleerka moje aj krupicu mliekom zapíjajú 😉

ka77ka
16. mar 2009

kocky..necitala som vas moc spetne.Mam krsneho syna-ma 2 roky a 8 mesiacov.tiez keby mohol, by sa len mliekom krmil...niekedy je to denne aj 1 a pol litra+pyta mlieko aj v noci.Uz cez den sa to ako tak da, ale nie je uz velky na to, aby aj v noci pil mlieko?..Ved taketo dietatko by uz malo spinkat celu noc bez jedenia a predsa, aj zaludku treba dat oddych.

andrea.m
16. mar 2009

filipko prestal v noci piť mlieko až po nástupe do škôlky

pezincanka
17. mar 2009

Ahojte, moja dcera bude mat 5 rokov a tiez pije rano a po obednom spanku (ked je doma, teda cez vikendy a pocas choroby) po 200ml mlieka z flase. Inak mi mlieko nevypije. Len Actimel, trosicku Acidka z poharika. A ani v skolke. HOvori, ze ak nie z flase, tak nijake mlieko pit nebude.
Moj muz vraj takto pil do 6-7 rokov. Tak z ich strany to nie je divne nikomu. Mne to divne bolo a aj je, ale citim, ze uz cochvila ju to prejde.

zuzana581
18. mar 2009

Ahojte. Tak moja malá má skoro 5 rokov a ešte stále pije pred spaním v posteli mliečko s medíkom a ráno kakavko a to podotýkam s flašky. Nebudem jej v tom brániť, veď nebude dudlovať do osemnástky, tak nech si to užije ešte kým môže.

titkovamiriam
18. mar 2009

moj Milan dodnes 😀 😀 😀

xxmargaretka
18. mar 2009

ahojte..
je pravda,ze kym pila anka s flasky-podotykam nie s cumlom,ale jupikovej(1r-2r)tak vypila cca 1l mlieka denne(pila na obed a vecer s flasky a rano s poharika),ale odkedy som flasku zrusila tak pije k ranajkam a veceri cca 2dcl pohar mlieka,ale zato zje 2-3jogurty denne a aj syr moze..

hasleerka
18. mar 2009

my sme postrašili tými zubkami a zabralo, ale keby nie tak ju kludne nechám aj dodnes piť z flaše a nestresujem ani ju ani seba

janulka18
20. mar 2009

No,malý má 2roky 6mesiacov a bez fľaše mlieka sa mu večer ani neráta.A mne keď mama zatrhla fľašu ako dvojročnej,tak som sa mlieka nedotkla asi do 15tich a odvtedy len ľadové.Môj brat pil mlieko z fľaše do 12rokov a v pohode ho vypije dodnes aj v teplom stave.Takže malý nech ho pije z fľaše aj do 6 rokov,hlavne nech ho pije.Ráno si ho nepýta,frčíme na jogurtoch 🙂

mamajana
23. mar 2009

nečítala som predchádzajúce, ale podľa mňa kým chce. Naša malá bude mať v máji 5 rokov, ale večer bez fľašky mlieka v posteli nezaspí. 😉

janulka18
24. mar 2009

A vôbec,som rada,že nie sme sami s tým večerným mliekom,lebo už som si niekedy pripadala,že snáď len môj syn musí mať navečer fľašu s mliekom. 😖

denisocka
3. júl 2011

baby,ja mam teraz iny problem,maly - teda maly 😀 - 3.5ročny začal strajkovat cez víkendy,že pyta mlieko aj pred obedným spankom. nevadilo by mi to,keby aspon jedol a obedoval.začinam pochybovat kolko toho jedol v školke.

lebo dnes npr.mal iba cca 2dcl mlieka + 3 kolieska parky, odhryzol z rezne , par malín a 1/2 kindervajca,ktore mu vtisla babka 😠 😠 😠 😠 😠 a toť vsio ... a krik plač že chce mlieko misto obeda - dnes ho už nedostal,som fakt nahnevana .

mladší ma 10mesiace a ten za ten čas zjedol 1/2 jablka, kašu plny hrček 300ml , teraz obed fakt kopec, celozrnu buchu polku , a kojil sa + čaj .

mna to už nejedenie nebavi 😢

mamabiba
4. júl 2011

pridávam sa s názorom...moja dcéra pila do 6 rokov mlieko iba z fľaše, ináč mi ho nevypila a akonáhle prestala piť z fľaše, prestala ho piť úplne. Nahrádzam to jogurtami, syrmi, kašami a podobne. nieje na tom žiadna hanba. Treba ho nechať dokedy sám bude chcieť. Neboj, vonku si to určite nevyžiada a chváliť sa s tým pred kamarátmi tiež určite nebude 😉 . Bude to také Vaše malé domáce tajomstvo a máš istotu, že ti ho vypije 😉

mamabiba
4. júl 2011

@denisocka tak sa obrň pevnými nervami 😀 😀 😀 mne dcéra nejedáva skoro vôbec a to má už 7 rokov a skoro deň čo deň sa nervujeme s jedlom. Ja som sa každý deň v škôlke pýtala, čo zjedla, teraz to robím v škole... a podľa toho vyhodnotím prísun sladkostí. Ale trestať za to, alebo kričať...určite nie aj ke´d viem, že je to ťažké...z vlastnej skúsenosti. Určite aj vyletíš, ale to sa stáva 😉