Dokedy dávať ráno a večer dieťaťu mlieko?

lubigina
12. mar 2009

Mam 2,5 rocneho syna. Rano a vecer dostava vo flaske mlieko. Zaujimalo by ma, dokedy mu treba takto mlieko davat?

ywana
18. júl 2011

@angellinka ...samozrejme, že mlieko nie je vhodné pre všetkých, najmä nie pre alergikov na niektorú jeho zložku...
...ale napríklad pre moju dcéru je vynikajúce a viditeľne prospešné...
...čo sa týka toho zahlieňovania - viem, že je to rozšírený názor, ale ja mám doma dcéru, ktorá pije mlieko a nezahlieňuje sa...

...ale v podstate som chcela len toto - nech už je mlieko dobré, alebo nie - ľudia ho bežne pijú aj po období dojčenia a pijú ho aj dospelí jedinci...
...a nezaznamenala som žiadnu veľkú úmrtnosť v spojitosti s pitím mlieka...

...čiže si myslím, že popisovať mlieko ako zdraviu škodlivú potravinu nie je pravdivé...

stellamiapiccola
18. júl 2011

Môj malý má 2,5 roka a mlieko si sám pýta klasické neprevarené plnotučné a z pohára ... záleží od dieťaťa každé je iné a +papá veľa jogurtov

janula17
18. júl 2011

ahojte, moj syn ma skoro 19mesiacov a pije mlieko umele z flasky rano a vecer, niekedy aj v noci si pyta, zboznuje ho 🙂 ja sa chcem ale spytat ze kedy mozem zacat davat plnotucne namiesto Sunaru a ake by to malo byt zo zaciatku. Doporucuje sa do 3 rokov ak dieta chce, davat umele ale vela jeho kamaratov uz piju obycajne (alebo ziadne) a aj to dost lezie do penazi, tak co si myslite?

adri2211
18. júl 2011

@janula17 moja mala uz pija kravske,ale polotucne a prevarene. my s partnerom pijeme kravske z automatu,je ovela chutnejsie,ale pre malu si myslim, ze este silne (to je 3,7ka)

adri2211
18. júl 2011

@janula17 jaj a ma 13mesiacov

kaja73
18. júl 2011

@adri2211 Ved prave ten tuk babo potrebuje- aj materske a umele mlieko ho tolko maju.Ved si to pozri.

kaja73
18. júl 2011

@janula17 Ja už obcas-raz za den- dam aj kravske plnotučne-max 150ml,bud z automatu,alebo krabicove-ale nie trvanlive.Okrem toho ma UM rano-200ml.viac mu nedavam - ma dost inych mliečnych vyrobkov.

adri2211
18. júl 2011

@kaja73 tak by som jej mohla zacat davat uz aj z automatu? prevarene samozrejme...

adulikka
18. júl 2011

Naši majú jeden 4 a pol roka ,druhý bude mať tri roky a stále pijú mlieko z flašky .tri krát denne .Normálne kupované polotučné z obchodu ,pijú ho od jedného roka.

kaja73
18. júl 2011

@adri2211 Ak si sa už rozhodla pre klasicke kravske mlieko a nie UM,tak to automatove je najlepsie. 😉

adri2211
18. júl 2011

@kaja73 no umele nevypije,tak co uz. teiz si myslim,ze z automatu je najlepsie len som nevedela,ze mozem uz aj jej. tak vyskusame,a budem jej davat to.dakujem za info 😉

kaja73
18. júl 2011

@adri2211 http://www.predporodnapriprava.sk/index.php?loc... -Pozri si kolko tuku ma mat.mlieko.Nahrda zan by mala mat tak isto tuku,no kravske ma aj viac bielkovin,ale to nevyriešis-take nedostanes kupit-len UM to ma prisposobene aj bielkovinami.

adri2211
18. júl 2011

@kaja73 vdaka hej kukla som este si to poprecitam cele,no ano viem,ze tie bielkoviny su tam viac ale ked um nevipije,a skusala som bars jake,no a nejake to mlieko potreuje,ak aj nie pre zdravie ako tu spominali niektore mamicky (podla mna aj pre zdravie) tak len pre ten zvyk,ze pred spankom vypije mliecko a ide spat

kaja73
18. júl 2011

@adri2211 Ved ja viem, že ked si deti postavia hlavu a niečo nechcu,tak je tažko.Mne st.syn nepil mlieko-kravske nikdy.Kojeny bol takmer 2 roky a tym mlieko skoncilo-ani vidiet ho nechcel-to KM. A mliečne vyrobky zacal jest-aj to len 2 druhy syru- až v cca 6-7 rokoch.

adri2211
18. júl 2011

@kaja73 no moja tiez je taka vymyslava,ale papa v podstate dobre,len sem-tam vymysla a povie ´kaaaa´aj na to co lubi 😀 ale mliecko potrebuje a si ho pyta,a my sme tiez vyrastali na kravskom mlieku, tak jej hadam nic zle nerobim,ze jej nesilim UM. ked to nechce tak to nechce,no co uz...