Dokedy treba prevárať vodu na pitie pre dieťa?

smudlo
25. jún 2008

Ahoj,
chcela by som sa spýtať dokedy mám prevárať vodu na pitie pre dcérku? Dokedy ste prevárali vodu vy?
Ďakujem

lilianak
25. jún 2008

smudlo, ja som prevarala najprv dojcenecku vodu do 1 roka a potom normal vodu z vodovodu asi do 1,5 roka a teraz ma skoro 3r. a pije ako my, neprevarenu 🙂

sirinka
25. jún 2008

ja som este minuly tyzden prevarala dojcensku vodu, teda do 11 a pol mesiaca a teraz uz davam neprevarenu kvalitnu dojcensku vodu.

junovka
25. jún 2008

ja este stale Nely prevaram z kohutika vodu 😅 ....ale uz rozmyslam skusit dat jej neprevarenu 😕

alififi
25. jún 2008

ja davam len Tomu Naturu - je dojcenska a nemusi sa prevarat
aj som to spomenula Dr a povedala ze v pohode
s kohutika zacnem davat asi po roku.
teraz ked mi napr. padne dudel - tak ho tiez oplachnem pod tecucou a neriesim to

kaluha
25. jún 2008

ja prsne ako lilianak
alififi a predtým si dudel prevárala?

alififi
25. jún 2008

zo zaciatku ano. presne si to uz nepamatam, ale take 3-4 m urcite.
vyhoda bola, ze mala moc dudel nechcela, takze som to nemusela riesit kazdu chvilu

ilijanka
25. jún 2008

ja dávam neprevarenú Lucku úplne neperlivú

gucz
25. jún 2008

ja som prevárala do 10 mesiacov, majprv 6 mesiacov lucku a potom už normálne z točky. Teraz už nepreváram

sipcek
25. jún 2008

ahojte,myslite,ze ked prevaram z kohutika od 4 mesiacov je to zle? Lucku prevaram len ked niekde ideme na vikend a neviem aka je tam voda.

bublinkajasminka
26. jún 2008

ja kupujem úplne neperlivú lucku a nepreváram ju

mandrea
26. jún 2008

ja tiez kupujem lucku uplne neperlivu a neprevaram ju 😉

gucz
26. jún 2008

sipcek ja si myslím že keď máš obecnú vodu, alebo mestskú a nie z nejakej studne, tak sa nemôže nič stať. No ale my bývame v novostavbe a myslím že nám po napojení na vodovod robili aj rozbor vody a bola ok.

alififi
26. jún 2008

sipcek, to zalezi aku mate vodu. ci je ok

miriamkac
26. jún 2008

Ja som prevárala lucku malej skoro do 10 mesiaca, chlapcom len do 2 mesiaca, potom uz len obycajnu z kohutika prevaram. Na pitie im robim caj, a na mlieko mam prevarenu vodu z vodvodvodu 😝

ivetah
26. jún 2008

preco sa ma dojcenska voda prevarat? celkom tomu nerozumiem, ved pisu na nej, ze je vhodna pre dojcata 😒

kotenko
26. jún 2008

ivetah, presne nad tymto som sa zamyslala vcera. doteraz sme Lilianke davali obycajnu prevarenu vodu s kohutiku, bola tak naucena aj v nemocniciach, ale zijeme v oblasti, kde je dost tvrda voda a vadi mi, ked mam pokazde vodny kamen vo flaske. tak sme sa rozhodli, ze jej budeme kupovat "lucku", ale bola som sklamana, ked som si precitala, ze voda sa ma aj tak prevarat. naco ju potom vyrabaju, ked sa ma aj tak prevarat?

miriamkac
26. jún 2008

ivetah a kotenko a vy zarabate UM do studenej vody? alebo zalievate caj studenou vodou?.....pokial je len na pitie namiesto caju, tak ju neprevaram ani ja....vlastne ja uz "lucku" pouzivam len na pitie namiesto cajiku pre deti.....a ked dojde...dam aj vodu z vodovodu (ale my ju mame straaaasne tvrdu)

ivetah
26. jún 2008

miriamkac, ja kojim a zatial nedavam ziadne ine tekutiny. len som rozmyslal, ze teraz ked su take horuce dni, ze by som jej od smadu dala vodu. ale moj mala ma len 4 mesiace a nechcem jej spobit nejake tazkosti, len nechapem na co to mam prevarit, ved potom z toho hrnca sa tiez moze nieco do tej vody dostat, nie je lepsie dat to rovno z tej flase?

zrzulka
26. jún 2008

my davame tomu naturu alebo neperlivu lucku a tu neprevaram. aj s nou rozrabam lieky.
ked som pouzivala klasicku vodu z vodovodu tak tu som prevarala. A dokedy budem takto? Neviem ale asi dost dlho lebo ani ja a ani muz nepijeme vodu z vodovodu ale kupenu.
Inak od kedy sa moze davat detom voda ktora obsahuje CO2? napriklad tu jemneperlivu lucku a pod?

kuky8
26. jún 2008

my mám vodu z vodovodu dobrú, tak som ju doteraz prevárala, ale pre úsporu času dávam už len Lucku, úplne neperlivú (nepreváram).

sipcek
26. jún 2008

Mne sa stale vytvaral na povrchu biely povlak po prevareni Lucky,zrejme z mineralov,nejak mi to vadilo,preto malej prevaram z vodovodu,celkom to dobre znasa.

maruskak
26. jún 2008

Ahojte, aj ja som zo zaciatku asi do 2 mesiacov prevarala Lucku neperlivu a aj vodovodovu vodu 🙂 Momentalne uz Lucku neperlivu neprevaram a maly ju v pohode pije z pohara a ked robim cajik tak obyc prevaram. Niekedy sa stane ze dojde aj Lucka voda, tak prevarim obyc a k tomu dolejem obyc studenu, maly to znasa v pohode 🙂

Sipcek-ten povlak je z mineralov,nemusis sa bat, nie je to skodlive.

sipcek
26. jún 2008

maruskak-ok 🙂

kisska
26. jún 2008

kotenko to ma tiez minule vytocilo, ked chytis do ruky Lucku s velkym obrazkom babetka, ze dojcenska voda a zistis, ze je sytena a kvoli tomuju treba prevarat. A nesytenu Lucku som potom v obchode ani nenasla, no tak ma nastvali, ze Toma natura bude uuuplne skvela, aj ked ma text o vhodnosti pre dojcata napisany len malilinkymi pismenkami. Tiez zatial vylucne kojim, ale mam doma vzdy par flias - pre istotu 😉

danu
16. okt 2009

lilith66613 • 1d, 50tt • Včera o 13:38
Ahojte.bohuzial musim svojho malickeho dokrmovat umelym mliekom,lebo za tyzden pribral 2g.chcela som sa spytat ci ste prevarali len presne mnozstvo vody alebo ste si nechavali v zasobe.

macka01 • 2d • Včera o 14:00
2 kila pribral z kojenia?veď keď priberá ho netreba prikrmovať.

manika77 • 1d • Včera o 14:02
macka ona napisala ze 2 gramy 🙂
lilith ja som si prevarila vzdy dopredu na ten jeden den...proste som kupila lucku celu flasu prevarila a bolo on pil aj vela vodicky teda doteraz pije 🙂 bol prikrmovany od tri a pol mesiaca 🙂

murinka • 1d • Včera o 14:26
ahoj.ja si vodicky prevarim asi tak na 2x-potom ju iba prihrejem.to by som sa zblaznila keby som mala zakazdym prevarat vodu 😅

mimi198 • 1d • Včera o 14:46
alebo si kupte tu lucku v ruzzovej flasi ta je uz prevarena, ta sa prevarat nemusi, som sa aj osobne na to pytala doktora a povedal ze mamicky ju aj tak prevaraju ze sa boja ale vobec netraba ju uz prevarat. tam na zadu etikety je takymi malymi pismenkami aj napisane ze je uz prevarena. tak sme ju ani neprevarali malemu nikdy nic nebolo. maly sme usetreny cas aj namahu.

miskachrumka • 1d • Včera o 15:04
**lilith asi myslela 2g!

murinka ty si moj clovek 🙂 ja to tiez tak robim ja od narodenia maleho mu davam vodu z vodovodu a to tak ze dam prevarit a za hodinu znova davam 2 krat prevarit a potom podla potreby davam iba zohriat v tej konvici aby bola teplota akurat na mliecko alebo kasicku! 😉

jasminet • 1d • Včera o 17:36
ja prevaram raz, a potom to len v konvici ohrievam podla potreby...

eviska83 • 3d • Včera o 17:39
no ja prevaram vodu z vodovodu- a potom si to nalejem do termosky 🙂 🙂 🙂 a takto to riesime aj ked ideme s drobcami von- termosku mame proste stale so sebou 😉

jk77 • 1d • Včera o 18:20
š lilith.Ja taktiez prikrmujem.Prevarim asi 250ml Lucky.Ked idem dat papkat. len zohrejem 30-40ml a pridam zvysnu studenu prevarenu vodicku.Mam to tak rychlejsie a stale rovnaku teplotu.Na cesty si berieme prevarenu vodu trochu vychladenu do termosky.ta udrzi teplo cca 6-8hod.

palomka
20. okt 2009

ja si prefiltrujem vodu vo filtracnej konvici, prevarim a potom zohrievam v mikrovlnke a tak urobim mlieko. alebo ked sme mimo domu kupim Lucku uplne neperlivu ktoru netreba prevarat 😉

hairline
22. jan 2012

Prefiltrujem Britou a prevarim. No zaujimalo by ma ci takuto prefiltrovanu musim prevarat??? Inak Lucku neprevaram

dzejn80
17. aug 2012

zaujimave dievcata ako to kazda robime inak a nase deticky su vsetky spokojne 🙂 to je znak toho, ze mama vzdy najlepsie urobi, ked sa spolahne na vlastnu intuiciu, lebo najlepsie pozna svoje dieta. Ja som sem dnes zabludila, lebo synator oslavil rok a tiez ma zaujimalo dokedy mu mam este vodu na pitie prevarat. Nikdy som nepouzivala balenu vodu, vzdy len vodu z vodovodu, prevarenu v konvici, naliatu do dzbanu a potom som potrebne mnozstvo zohriala v mikrovlnke. Maly nebol bohuzial dojceny, takze som tak robila od jeho narodenia.

selena263
26. sep 2012

@dzejn80 presne tak to robim aj ja, prevarim si vodu, cca liter, a tu jej postupne davkujem, bud na mlieko, alebo do instantnej kase, a prihrievam v mikrovlnke. je to rychle a voda je vzdy po ruke

verronicka
6. okt 2012

ja som do pol roka prevarala len dojcensku, potom som raz zabudla kupit a tak som prevarila obyc. neperlivu vodu aku sme mali doma ( nie dojcensku ) a odvtedy prevaram len taku, je lacnejsia ako dojcenska a zatial je maly v pohode 🙂 pockam asi este tak do cca 10 mes. a skusim mu uz neprevarat vobec, no ale ako citam tak mnohe mamicky uz neprevaraju ovela skor 😉