Dokedy treba prevárať vodu na pitie pre dieťa?

smudlo
25. jún 2008

Ahoj,
chcela by som sa spýtať dokedy mám prevárať vodu na pitie pre dcérku? Dokedy ste prevárali vodu vy?
Ďakujem

stanulienkat
1. júl 2016

@evittam Necitala som celu tuto diskusiu, no zaujal ma tvoj prispek. Moje slova. Konecne niekto nema v hlave nas..rane. A jkeby este napisali ze dojcenska BIO voda, tak vsetky mamicky vykupia 🙂. Treba pouzivat tu tekvicu co mame na krku a usetrime dost penazi na nezmysloch. Teraz v tejto dobe nie je popularne riadit sa logikou a zdravym rozumom.

evittam
1. júl 2016

@stanulienkat Ďakujem, ale veď stačí sa len normálne zamyslieť a logicky rozmýšlať - ale no čo - je tam napísané "dojčenská voda" je - tak to bude určite super. 🙂 No vidíš to je nápad - začať baliť vodu z vodovodu do peknej PET fľaše, dať tam fotku roztomilého dieťatka a ešte veľkú nálepku BIO - no možno by sme aj zarobili - hlúpych ľudí sa nájde vždy ešte dosť-bohužiaľ. A nie moderné je teraz najskôr sa poradiť na MK - vieš, niektoré mamičky sa s prepáčením ani vys..ť nejdú bez MK.... 😉

lorela
1. júl 2016

Dojčenská voda je nízko mineralizovaná, čiže malému človiečikovi, novorodencovi nezaťažuje zbytočne obličky, v tom je jej hlavný benefit, preto je dojčenská.
To je síce aj voda z vodovodu, len pokiaľ máte 30, 40 ročné hrdzavé vodovodné potrubie v dome, tak na jej "čistote" to veľa nepridá...
Dojčenská je kontrolovaná,. dali ste si skontrolovať vodu doma?

aduskatt
1. júl 2016

@lorela máš záruku správneho skladovania? keĎ na tú plastovú fľašu niekde v sklade, či obchode svieti priame slnko, tie fajnoty, čo sa uvoľňujú do vody - no, neviem, asi by som naozaj dala prednosť klasickej vode z točky ako akejkoľvek z plastu

aduskatt
1. júl 2016

@lorela aha, vidím, že si sa vyjadrila v diskusii skôr.........🙂 tak aspoň pekný deň želam🙂

lorela
1. júl 2016

@aduskatt Áno, presne v duchu v akom som sa vyjadrila skôr; koľko týždňov v roku je reálny predpoklad, že na minerálku praží slnko? A už vôbec nerozumiem, že minerálka vadí, ale jogurt v takom istom plaste, ako aj niektoré iné mliečne produkty a chladené mäso už nevadia, hoci v porovnaní s minerálkami sa konzumujú oveľa častejšie ak nie rovno denne.

A tiež prajem pekný zvyšok dňa.

gita17
1. júl 2016

@lorela prazi na jogurty a maso slnko?

aduskatt
1. júl 2016

@lorela v jogurty, mäso, syry a podobne nedávam jesť mesačnému dieťaťu........okrem toho, že na mäso asi nepraží slnko
🙂

lorela
1. júl 2016

@aduskatt
@gita17 Ach baby, baby. Čo s vami? 🙂 Nie, nepraží na ne slnko, na ten plast vplýva tuk z mäsa a z jogurtov a uvoľňuje rovnaké svinstvo z plastu (napr. BPA), ako je to v prípade minerálok a tepla. Nielen slnečné lúče, ale napríklad ak robíte aj takú hlúposť, akou je zohrievanie jogurtu v kelímku pod horúcou vodou z kohútika uvoľňuje to isté. A kooooľkí to tak robia 😉.

@aduskatt Vôbec deti nejedia jogurty ani trebárs morčacie chladené? Či máš pocit, že 10 mesačnému alebo ročnému decu už svinstvo z plastu nevadí?

aduskatt
1. júl 2016

@lorela ja som nehovorila o ročných, ale o mesačných🙂)) tým plast z mäsa asi nevadí🙂
proste podľa mňa je lepšia voda z točky, ako voda z fľaše pre novorodenca🙂)
Je možné, že si myslíš niečo iné a je to úplne v poriadku🙂

aduskatt
1. júl 2016

@lorela tak zohrievanie jogurtu pod vodou by ma ani nenapadlo🙂))))))) (teplý jogurt by som nezjedla🙂))))))

lorela
1. júl 2016

@aduskatt Teraz tu nepíšem o veciach, ktoré si len myslím. Ja už tieto veci ovládam dávno, ale napr. nedávno bol na STV2 dokument o "svinstvách v plastoch" a vplyve na potraviny, ktoré sú v nich balené. Takže okrem tých PET fliaš, z ktorých sa uvoľňujú vplyvom vysokých teplôt škodlivé látku, uvoľnujú sa aj v prípade mastných potravín škodliviny z plastových obalov.
Európska únia zakázala plasty s jedovatou BPA (aj to až od r. 2011 alebo 2012) ale len v detských obaloch (dojčenské fľašky napríklad, poháriky, cumle atď.) nezakázala ich vo všetkom ostatnom.

lorela
1. júl 2016

@aduskatt No jo, veľa krát som už videla zohrievať jogurt decku pod horúcou vodou, ale nie preto, aby bol teplý, ale preto, že ho vytiahli rovno z chladničky, tak aby sa dal jesť 😀

elizita
1. júl 2016

Ja som neprevarala nikdy a ani som jej nikdy nekupovala specialnu vodu, my tiez pijeme vodu z tocky a neprevarame si ju

aduskatt
1. júl 2016

@lorela hlavne že zmrzlina nevadí🙂)))))

lorela
1. júl 2016

@aduskatt Asi nie 🙂

aduskatt
1. júl 2016

@lorela to nebolo v zmysle, že si myslíš, akože si domýšľaš🙂))) bolo to v zymsle, že máš iný názor, teda si o veci myslíš niečo iné ako ja🙂))

evittam
1. júl 2016

@lorela Veď tvoj názor ti nikto neberie. Ja napríklad z toho čo si spomínala kupujem tak maximálne jogurty. Určite nekupujem balené mäso - fuj. 😉