Dokedy treba prevárať vodu na pitie pre dieťa?

smudlo
25. jún 2008

Ahoj,
chcela by som sa spýtať dokedy mám prevárať vodu na pitie pre dcérku? Dokedy ste prevárali vodu vy?
Ďakujem

felisha150
7. dec 2012

ahojte chcela by som sa spytat ci newadi ak mojmu 7 mesacnemu syncekovi davam vodu z vodovodu.tak mu podavam uz ten granulovany cajik.zalejem ho vodou z vodovodu..davam mu ju tak uz asi 2 mesiace...alebo 1,5 mesiaca a nic mu nieje...a kojim ho stale..co som rada..a cchem sa aj spytat na mliecko..kedy moze pit take mliecko ako my krabickove???dakujem...

cawes
7. dec 2012

@felisha150 moj maly pije od narodenia prevarenu vodu z vodovodu. A nic mu nie je. Zarabam s tym UM. Krabickove mlieko by som urcite nedavala my sme sa bavili z dr a on povedal ze do troch rokov mozme byt kludne na UM ale viem ze mamicky davaju niektore od 1,5 roka krabickove prevarene mliecko.

dvojickychalani
7. dec 2012

@cawes prosím Ťa, ake je to krabickove mlieko?

dedenini
7. dec 2012

@smudlo ja mojej dcerke davam vzdy prevarenu vodu.ci na UM alebo cajik. No moja mamina mi vravela ze kludne po jej roku, co este nema, ma len necelych 8 mesiacikov jej mozem skusat pomalinky davat neprevretu vodu, ale len obcas po malinkej lyzicke..mne tak davala a som zdrava..a to preto aby som si zvykla aby to neskor nebolo naraz vela tej vody..a mliecko take krabicove, davam uz dlho asi od 5 mesiacov samozrejme prevarene..robim jej kazdy vecer z toho krupicku a velmi jej chuti..a spinka do rana ...a tiez som jej ho prevarila do zemiaciku rozmixovaneho ako prikrm, a tiez chutilo a je zdravucka...

cawes
7. dec 2012

@dvojickychalani asi myslela normalne mlieko z tetra paku ci?

sea23
7. dec 2012

ahojte,ja som do roku prevarala dojcensku,potom prevarala vodu z vodovodu a teraz bude mat maly 1 a pol roka a pouzivam filtracnu kanvicu na vodu z vodovodu... 😉

simca06022011
7. dec 2012

Prevarala som vodu do cca 1-1,5 roku obycajnu vodu z vodovodu, vzdy plnu kanvicu a to som potom pouzivala cez den, nevidim dovod na prevaranie dojcenskej vody z flase (zbytocne minanie penazi a podla mna iba reklamne klamstvo dalsie, v com je ta voda ina ako z prevarena z vodovodu? )... teraz jej davam uz beznu vodu, na mlieko ma samozrejme prevarenu... ale normalnu vodu uz bezne pouzivame 🙂 na pitie neprevarame, na riedenie dzusikov a pod.

bubelko
7. dec 2012

@felisha150 neprevarali sme nikdy, len ak sa robil klasicky caj 😉 granulovany som nepouzivala, prisiel mi velmi sladky. ale ak to funguje, tak v poho. viem, ze kamoska mala velmi horucu vodu vo vodovode a robila z nej normalne vecer nestle kasu a tiez bez problemov. pokial je voda nezavadna, nevidim dovod prevarat. 😉

felisha150
7. dec 2012

@cawes ahoj...no len ja mu tu vodu z vodovodu neprevarim..vies mu davam telpu vodu a tak zarobim cajik ten granulovany...aaa nic mu nieje...

cawes
7. dec 2012

@felisha150 ja by som si jubresp. Ja ju radsej zohrievam kedze tepla voda stoji niekde v trubkach

felisha150
8. dec 2012

tak dufam ze malemu nic nebude z tej vody..zatial mu nic nieje...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
masinka
8. dec 2012

moje vsetky 3 boli prveho polroka vylucne dojcene, takze vodu nepili, potom bolo leto, tak dostavali obcas trochu vody z vodovodu (tu v Petrzalke je voda v pohode). Vodu na pitie som prevarala mozne este tak prvy mesiac u najstarsej , mladsim nikdy a vsetky su zdrave a vesele 😀. Kupovanu vodu sme brali iba na dovolenku - Humanu z lekarne ( v tetrapaku ). Tym dojcenskym vodam co su aj tak napustene niekde z vodovodu a do plastovych flias a potom ich nechaju stat za supermarketom na slnku kde sa z plastu pouvolnuju kadejake svinstva prilis neverim :-P
Vodu prevaram len na caj, ale aj ked idem robit polievku vzdy napustam studenu, tepla z vodovodu je na umyvanie, nie na pitie, uvolnuje sa do nej viac svinstva z trubiek (aj ked menime vodu v akvarku, davame odstat studenu vodu, tepla aj ked uz vychladne, tak nerobi rybkam dobre).

kikuska11111
8. dec 2012

ja robim dcerke mliecko aj cajik z flaskovej lucky. tu netreba prevarat vobec, staci zohriat na pozadovanu teplotu ;)

evko1
8. dec 2012

@kikuska11111 ružovú Lucku nie je potrebné prevárať????? prečo to čítam až teraz??? rok som ju prevárala☹((

jerryjanka
8. dec 2012

asi by sa človek mohol zamyslieť či voda v PEt fľaši o ktorej neviete ako bola skladovaná - v lete na slnku v zime v mraze a tak - či je lepšia ako voda z vodovodu ktorá je pravidelne kontrolovaná. Ja som použivala lucku asi mesiac- potom voda z vodovodu - bez prevárania

andreaaaa000
8. dec 2012

prve 3mesiace som prevarala ruzovu lucku a teraz prevaram vodu z vodovodu iba a v pohode. a kedze som teraz zistila,ze ruzovu lucku netreba prevarat tak bude dobra na dovolenky aby som nemusela este aj na dovolenkach prevarat.

michaelarobko
3. máj 2013

chcem sa spytat davam malemu lucku ruzovu bez obsahu co2,aj drobceka som davala..lenze sme boli v nemocici a dosnieli mi lucku s obsahom Co2 a nevsimla som si to ani ony a davala som mu ju,dosli sme domov a ked sme to zistili sme prevarili tuto vodu a nejako ho dnes prehana..moze to byt touto vodou?

lin123
12. jún 2013

súhlasim s @jerryjanka, ja som prevarala a este stale prevaram len obycajnu vodu z vodovodu. A maly nemal ziadne problemy,ani koliky ani hnacky, nic take...

renata37
12. jún 2013

Ja som mojej malej vodu nikdy neprevarala,niekedy som pouzila tu co mi zostala v kanvici a mala je uplne v pohode,nikdy nemala ziadne problemy.Ani dudlik nevyvaram a flasku som vyvarila mozno 3 krat,ked bola uplne malinka,ale ja ju kojim,takze sme ani flasku moc nepouzivali.Teraz jej davam vodu z vodovodu a vsetko je v pohode.

polacka
14. jún 2013

My mame 8 mesiacov skoro a doteraz som prevarala pitnu vodu saguaro z lidlu, dala do termosky vrelu a Luckou neprevarenou som dolievala len aby bola tepla. a teraz uz namiesto Lucky davam Saguaro aj neprevarenu. My mame studnu takze z vodovodu isto nie, to ani my nepijeme pre istotu.

andela1
25. jún 2016

Ahojte baby tak čítam tu vaše príspevky no neviem prečo u nás je to trosku ináč keď som prišla z pôrodnice som kojila po mesiaci dávala um ale s tým že tu ružovú Lucka som neprevarala malý sme mlieko bebe ha Lebo tu dávali aj počas pobytu malému na dokazovanie nakoľko som mala ešte málo mlieka no po tom ako som prestala kojiť a podávala malému neprevarenu vodu a bebe som zistila ze mi malý kaka strašne smradlave a do zelena tak muž ktorého mám zdravotaka mi povedal ze nech zmenim mlieko keď som zmenila na babylove obyčajne nie ha a začala prevrat Lucky stolica sa mu upravila no malý má rok a 2 mesiace a sem tam som sa zabudla a nepripravila som mu preverené vodu tak som z tej ružovej Lucky spravila mliečko bez preverenia a na druhý deň zase stolica taká iná tak odvtedy prevaram, a prevaram či na čaj či mlieko ale už ma vyše roka tak som chcela vedieť aké sú príspevky vaše no ani jedna nepisete že by ste niečo takéto si všimli.tak som z toho taká mimo či tomu malému neškodí neprevarena voda.. Neviem sama ako to riešiť nemali ste niektorá takýto problém?

evittam
25. jún 2016

Nikdy som neprevárala dieťaťu vodu na pitie, jedine samozrejme do UM, ani som nikdy nekupovala - prepáčte za výraz - sračky typu "detská voda" v PET fľašiach ako napríklad Lucka a podobne. A obe moje deti sú zdravé a vitálne a nič im nechýba. 😉

fuska
25. jún 2016

Pri prvom som prevarala asi do 10 mesiacov. Pri druhom som neprevarala vobec. Ked sa tak clovek nad tym zamysli, asi je zdravsia voda z vodovodu, ako z tych hnusnych plastovych flias, co boli bohvieako skladovane.

lilu74
29. jún 2016

ja som neprevarala ziadnu, kupovala som detske dojcenecke vody, na ktorych bolo napisane, ze nie je nutne ich prevarat - maly ich pije doteraz.

evittam
29. jún 2016

@lilu74 Vieš ako sa vôbec skladuje taká voda, koľko stáli tie fľaše z PVC niekde v kamióne pri "pekných" plusových stupňoch? Nehnevaj sa, ale to by som ani psovi vypiť nedala a nie že by som to ešte kúpila - inak tiež platíš 2x za to isté - stočenú pitnú vodu do PVC fliaš.... 😉 Ale každý ako chce...

lilu74
30. jún 2016

@evittam kojila som velmi dlho a vodu maly pit nechcel, cize som mu ju zacala davat az ked podrastol, nedala som vodu z PET ky par tyzdnovemu babatku...

lorela
30. jún 2016

Všímam si, ako tu nadávate na "jedovaté" plastové fľaše 🙂, síce opodstatnene, ale potom je zaujímavé, že vám akosi unikajú jedovaté kélimky od jogurtov, syrov typu Lučina, acidofilných mliek a čerstvých mias na umelinových podnosoch 😀 pretože je to to isté! Dokonca ešte horšie, pretože tuk zo samotných potravín (z jogurtu v kelímku, mäsa na podnose... ) uvoľňuje ešte viac bordelu z umelej hmoty ako ostré slnečné lúče v prípade PET fľaše vystavenej slnku (- čo po väčšinu času roku teda nehrozí, aby na minerálku pražilo slnko).

A konkrétne k téme - na odporúčanie našej pediatričky - som prevárala detské vody do 6. mesiacov. Dieťatko sa narodilo do jesenných mesiacov 😀.

evittam
1. júl 2016

@lilu74 To je jedno koľko týždňovému-mesačnému dieťaťu či dospelému dáš "kojeneckú vodu" - platí to čo som napísala. Ale to je každého vec čo robí a čo kupuje a že je ochotný dať za to isté peniaze 2x.... 😉 "Toď" môj názor. Nikomu ho nevnucujem. Ale stačí sa len trošku zamyslieť...

evittam
1. júl 2016

@lorela ....no mne zostali len tie jogurty...... 😉