Je vhodné kombinovať kojenie s čajíkom?

marianella
14. júl 2008

Ahojček. Baby prosím vás o radu. Malinký má dva týždne, kojim ho a svokra mi stále hovorí aby som mu kupila nejaký čajik na prdkanie, ale ja som čitala, že bábätko do pol roka nepotrebuje nič iné pokial je kojené. Myslíte, že by som mu ho mohla dávať? Nebude to ovplyvnovať množstvo mliečka ktoré potom spapa???

alterna
14. júl 2008

ahoj, jsem zdravotni detska sestra a muzu vam rict ze plne kojenemu mimcu opravud staci jen mater mleko. Porotoze se z nej i napije. A to ze barunka dava pri horku napit casteji nema vliv nakila a le na to ze se mimco proste napije.
Ja bych to tady neresial. Co mamimnka jiny nazor a kazdy si to dela dle sveho. Ale opravdu mleko materske staci.¨Pa a KOJENI zdar!!!

lienockaa
15. júl 2008

moj maly este cajik v ustach nemal..a ani nemienim davat, kym je plne kojeny..a prezili sme doteraz vsetky horucavy v uplnej pohode.. 😉

mucha
15. júl 2008

moj drobec ma 4 mesiace a 7,5kg, pyta si kazde 3 hodiny, ale ked su take horucavy, tak je smedny aj medzi papanim... no dali by ste mu zas mlieko? cajik mu pomaha aj na poprdkavanie, ale ako som uz pisala, nedavam mu litre, ale max. 50ml za den. a iba ked je horko, inokedy nepyta... 😝

kacka.va
15. júl 2008

eriko, jako antikoncepce není kojení spolehlivé ani, když kojíš každé 3 hodiny, známá otěhotněla taky a to kojila po 3 hodinách přes den i v noci, takže bych tomu vůbec nevěřila. Podle mého gynekologa je těch mamin, co otěhotní během kojení docela hodně.

titkovamiriam
15. júl 2008

ja som inak caj davala lyzickou 😀 a tiez by som sa nespoliehala kojenim na antikoncepciu 😀 ,zopar kamaratiek nato,,doplatilo,, 😀

mucha
15. júl 2008

aj moja mama na to doplatila 😀
som sa narodila ja... neplanovane 😕

mirka8429
15. júl 2008

babule ja kojim a uz mam aj menstruaciu tak tiez si myslim ze to kojenie nieje 100 percentna antikoncepcia..nespoliehala by som sa na to...ja tiez davam cajik feniklovy ale aj harmancekovy..malemu to striedam..davala som mu to po lyzickach ale teraz mu to davam z flase ale ma tam malu dierku takze musi tahat ako z prsnika tak je to ok...cajik je potrebny v tych horucavach..davam ho medzi kojenim..

lukin
15. júl 2008

mirka: Proč myslíš, že je potřebný? Já myslím, že ne, protože spousta mamin ho nedává a nic se neděje 🙂 V podstatě je jedno, zda se čaj dává či ne. Ale jednodušší je nedávat. Nemusí se nic chystat, mýt skleničky atd. Pohodlnější je vytáhnout kozu 😀 Jinak mléko fakt stačí, protože nejdřív jde z prsu přední mléko, které je na žízeň. Pak jde až zadní mléko, které je na hlad. Takže i v horkých dnech stačí jen častěji kojit.

lienockaa
15. júl 2008

lukin-vytahnem kozu..😀 😀 ale fakt, mne to funguje..ja cajik nepokladam za potrebny, ked kojim..proste mu dam napit z prsnika a on sa rozhodne, kolko chce..nikdy, podotykam nikdy nebol dehydratovany, t.j. ma normalny pocet pomocenych plienok, normalne kaka, nema vpadnutu fontanelku, ani suche sliznice..a to s nim chodim aj von, aj v horucavach, sice nie od 11:00-16.00, ale chodim.. 😵

a kojenie ako antikoncepcia? u mna zjavne nie, kedze mam menzes normalne.. 🙂

xstelinka
15. júl 2008

ak su vonku horucavy, moze sa babatku davat trocha prevarenej vody. To mi kazala Dr.
Ja som malemu zacala davat trocha cez flasku a po case si na to zvykol a zacal si ho pytat coraz castejsie. Ale ked bol hladny chcel prsnik, napriak tomu, ze z flasky mu to islo lahsie. Ale teraz som mu to obmedzila, lebo mi raz vypil skoro 4dl, co je podla mna za den dost na take male babo. Tak ho teraz necham 3-4x potiahnut z flasky a strcim mu cicik do ust a pekne si taha mliecko a je spokojny 🙂

livka299
15. júl 2008

baby opakujem sa okrem inych dovodov preco davat vodicku alebo cajik je, ked dieta ochorie, ma horucku a date mu mlieko, tak vam ho vygrca v tvarohovej forme ☹

lukin
15. júl 2008

livka: Fakt? A nevíš proč to tak je? 😨

johanda
15. júl 2008

pár lžiček převařené vody podle mě neuškodí.
livika - s blitím nemocného kojence mám hromadu zkušeností, mlíko v tvarohové formě holky bllly až tak hodinu po kojení, kdy se vysráželo v žaludku a voda z něj se vstřebala. Stačilo znovu nakojit. Proti trošce vody nemám námitky, pokud to u někoho zabírá, já dostala do děcek více tekutin častým kojením - na žízeň holky pily jen 2,3 minuty přední mlíko.

adusha
15. júl 2008

Bashenka,
ja nekojim a ked som sa doktorky pytala ze ci mu mozem davat v tomto velkom teple aj nieco okrem mlieka, tak mi povedala, ze ak je fakt teplo a maly si pyta, tak maximalne prevarenu vodu a ZIADNY CAJ - lebo tie caje napr. hipp okolo caju ani poriadne nesli a obsahuju cukor. Popravde, mam fenyklovy hipp doma a cez tepla som ho malemu parkrat dala, ale vypil len par ml, maximalny jeho vykon bol 100 ml. Caj som mu vsak davala len raz denne. Semtam som dala malemu miesto caju radsej vodu. Ale ako pises, ze 750 ml denne caju, to sa mi da straaasne vela. Ved keby mi vypil tolko caju, tak mlieko uz do neho nedostanem 😉 Podotykam, maly ma necelych 6 tyzdnov a vazi cez 5200 g (pri narodeni 4400)

Vo stvrtok idem do poradne, tak sa opytam doktorky aky ma nazor na normalny negranulovany cajik. Zabudla som totiz napisat, ze ten cajik som davala malemu len ked bolo fakt neskutocne horuco a parkrat vtedy, ked sa mal problem vykakat.

erikasadek
15. júl 2008

mozes mat menzes a byt plodna;

to nie moj vymisel ale fakt ktory ti potvrdi lekar a nechce sa mi vaerit ze ste nikdy nepoculi o tom ze kojenie je prirozdena antikoncepcia to znamena ze nemusis brat tabletku
to je jedna zmala veci ktore ti povedia este pred porodom za podmienkov ze dodrzujes casove obdobie a ziadna tekutina

maruskak
15. júl 2008

Marianella ahoj, mam 5 mesacneho synceka, ktory asi tyzden mi zacal pit vodicku 🙂
Predtym aj mne mama a svokra hovorili, aby som malemu davala cajik,alebo vodicku po lyzickach, no ja som si urobila po svojom 🙂 im som tvrdila ze davam (pre pokoj v rodine) a pritom maly pil len moje miecko,netreba davat detickam nic! Vsetky ziviny a vodicku ma v tvojom mliecku! Ty mozes pit cajik feniklovy, rascovy, alebo nejaku zmes cajiku pre kojacie matky, ale aj nato treba davat pozor,lebo take caje maju postupom casu aj opacny ucinok! Netreba to prehanat! Ja som pila feniklovy-anizovy caj kazdy druhy den a medzi tym normalny ovocny caj,alebo medovka je velmi vyborna,materina duska. Pila som a pijem aj nadalej vela vody lebo este aj ja len kojim maleho 🙂 a je poriadny valibuk mame 9 kg! a vodicku zacal pit teraz asi pred tyzdnom aj to doma z pohara a vonku ked je v kociari tak z flase.No ked budu take horucavy ako minuly tyzden tak by bolo dobre podat tekutiny aj takemu malemu babatku,ved par lyziciek nie je na skodu, treba vyskusat 🙂

kacka.va
16. júl 2008

eriko: o tom, že kojení je přirozená antikoncepce jsme asi slyšely všechny, ale v dnešní době ti většina doktorů potvrdí, že to tak není.

lienockaa
16. júl 2008

erika- ale jasne ze viem, ze je kojenie prirodzena antikoncepcia..o hormonoch viem toho tolko, ze si to mozno ani nevies predstavit..😉kojenie sice antikoncepciou je, ale nie je uplne spolahliva..tych 90 percent, co uvadzas, je u zien, ktore pri kojeni nemenstruuju a dodrziavaju zasadu ekologickeho kojenia, t.j. koja aspon 8x denne, casto koja aj v noci, nedavaju detom cumlik a pod..

inak, podla zasad prirodzenych metod antikoncepcie, napr. symptotermalnej metody, je zena urcite neplodna..hmm..prvy menzes som dostala 9 tyzdnov po porode, t.j. pred tym logicky musela byt ovulacia..ak by som sa na tuto zasadu spolahla, asi som uz teraz znova tehotna.. 🙂

ale nechcem odbocovat od temy..ine tekutiny ako MM mojmu babatku nedavam..

lienockaa
16. júl 2008

ze je zena urcite neplodna 10 tyzdnov po porode podla ST metody..mi vypadlo z textu tych 10 tyzdnov..

honzinecka
16. júl 2008

No s tím kojením a antikoncepcí....mám doma brášku, který nebyl plánovaný, takže taky tomu nevěřím a beru ji raději...a s tou vodou....každý řká něco jiného...tak třeba zkuste na žízeň vy jíst polévku..malé dávám na žízen bud přední mléko nebo vodu, ale z flaštičky pít neumí...takže lžičky...a to jsem udělala tak 3krát...opravdu jen MEGA vedru. Jinak mléko opravdu stačí a pokud jí bude stačit, tak plně kojit klidně i do 1roku...bez příkrmů..říkala to i moje MUDr....

hedunecka
16. júl 2008

takze k tomu cajiku pokial je dieta kojene nepotrebuje ziadny cajik/ani par lyziciek/kojenim ma nahradene vsetko predne mliecko uhasi smad a zadne zasyti..caj je uplne zbytocny max.ked ma problemy s vetrikmi, ale aj vtedy som pila feniklovy caj ja malej som zacala davat caj az ked som zavadzala prve prikrmi a aj tak ma radsej cistu vodu-takze caj robim iba vynimocne radsej jej davam iba cistu vodu zo stocka

lienocka moc by som sa na to kojenie nespoliehala poznam vela bab ktore plne dojcili a ostali teho po 2-3mesiacox..ja som ostala teho po 2mesiacox od cisarskeho/prerusenie teho/a teraz som dostala MS az po pol roku od porodu

lienockaa
16. júl 2008

hedu, ved ja to ani netvrdim, ze sa idem na to poliehat, ale erika pisala vyssie, cosi o tom..ja som len reagovala na jej prispevok.. 😉

johanda
16. júl 2008

k tomu kojení jako antiko: lze se na to spolehnout (ne 100%) pokud a)nemáte menzes b) kojíte ve dne min. co 3 hodiny, v noci nemáte přestávku delší než 4 hodiny, c) nepřidáváte tekutiny a nepřikrmujete d) dítě nemá více než 6 měsíců. Já se raději chráním i jinak 😉

funilieta
16. júl 2008

aj ja som davala cajik odmalicka, boli sme v nemocnici kvoli zltacke novorodeneckej a tam mi kazali davat cajik, aby sa ten bilirubin vyplavil do stolice a potom von. Stale pije cajik a ked sa cka, tak hned to pomoze, kupujem jej detsky, obsahuje vsetko pre pohodu babetka a kojim ju dodnes

lilkamafinka
16. jún 2013

žiaden cicavec ktrorý saje materinske mlieko nepotrebuje vodu ani čaj ..začnú až keď príde ta správna chvíľa..u zvierat samozrejme bez toho čaju HEHE :D praľudia nemali fľaše s čajom..samozrejme srandujem :D