Je vhodné kombinovať kojenie s čajíkom?

marianella
14. júl 2008

Ahojček. Baby prosím vás o radu. Malinký má dva týždne, kojim ho a svokra mi stále hovorí aby som mu kupila nejaký čajik na prdkanie, ale ja som čitala, že bábätko do pol roka nepotrebuje nič iné pokial je kojené. Myslíte, že by som mu ho mohla dávať? Nebude to ovplyvnovať množstvo mliečka ktoré potom spapa???

erikasadek
14. júl 2008

no ten caj pi ty ajemu sa to dastava cez mleko . citala si spravne pit mu mozes davat samozrejme hlavne ked je horuco aby sa nedehytratoval; davat mu mozes je to na tebe ublizit mu neublizi to uvidis sama su deti ktore nepotrebuju pit na zaciatku a niektore ano skus a uvidis ako tvoje dieta priijma.

alififi
14. júl 2008

ziadny caj nedavaj a svokru nepocuvaj. ja riesim caj dnes 1x. 😎
mala ma skoro 8m
do pol roka nic okrem kojenia nepoznala

lenka34
14. júl 2008

Do pol roka žiaden čaj ak kojíš, hovoril to aj minule v telke dr.Bukovský.My s čajíkom začíname pomaly až teraz so začiatkom príkrmov

marianella
autor
14. júl 2008

diky kočky, takže bude vhodnejsie ked budem nejaky piť ja... 😉

alififi
14. júl 2008

presne tak. je ich kopa 😉

bashenka
14. júl 2008

baby ale ak nekojite tak by ste svojej ratolesti mali davat aj cajik a nezalezi na tom kolko ma mesiacov lebo ked dostava umele mliecko tak ono neobsahuje vodu a potrebuje tekutiny este viac nez dospely clovek !!! take 5-6 kilove babatko by malo vypit cca 750ml cajiku denne a na vyber ich mate dost a su fakt dobrucke tej mojej chuti hlavne harmancekovy cajik HIPP - posobi dobre na travenie a mozu ho pit deticky od ukonceneho 1. tyzdna a este je dobry fenyklovy cajik HIPP tiez od ukonceneho prveho tyzdna a ten je dobry na brusko proti kolikam a babatko si z neho aj dobre poprdka a nebude ho nic boliet 🙂

mucha
14. júl 2008

veru nedavaj, ved malinky je este malinky... 🙂
ja som zacala davat, ked mal maly 3,5 mesiaca a to len kvoli tomu, ze su strasne hice a je tucnucky, cize som ho nechcela castejsie kojit. a este k tomu mal problemy s kakanim a ten caj mu pomaha na vyprdkanie... ale ja mu davam po trosinke, to vychadza max 50 ml denne.
ale moja kamoska urobila chybu, si myslela, ze ma malo mlieka, tak zacala davat caj ked mal maly tiez asi dva tyzdne a teraz maly nerobi nic ine, iba pyta pit.... teraz kamoska lutuje, ze s tym cajom vobec zacala...

lukin
14. júl 2008

bashenka: Já myslela, že umělé mléko se připravuje z prášku a VODY.

marianella: Čaj nemusíš dávat, já taky nic kromě koja nedávám a malá žije. A ať se baba zklidní. I v horkách čaj dávat nemusíš, stačí častěji kojit. Přece jak se narodí děcka v létě, tak v porodnici jim taky čajík nedávají.

bashenka
14. júl 2008

lebo v porodnici este ma svoje zasobi....ked kojiite tak caj netreba ale ked nekojite tak by ste ho mali skusat davat, URCITE NEUBLIZI

kalo
14. júl 2008

Nám dr.říkala, že dítě nemusí pít do 8 měsíců čaje vůbec. My když jsme kojili, tak jsem čaj vůbec nedávala. Je to zbytečné, organismus se prý zbytečně zavodňuje, častým čůráním se vylučují vitamíny. Tak když má 7-8 počůraných plínek za den, tak stačí tekutiny z mléka 😉 😉 😉 😉 (to byly slova mojí doktorky 😀 )

stresmenka
14. júl 2008

Marianella poslala som ti IP 😉

erikasadek
14. júl 2008

nikdy ste nevideli plakat deti od smadu lebo ja ano obycajna voda nemoze dietatu ublizit
pri kojeni sa to nedoporucuje pretoze to porusuje cyklus kojenia nie je to zakazane pokial viem aby dieta pilo v horucavach skuste vy pit len mlieko a uvidime ci nebudete mat smad tak aj dieta ten smad moze mat su deti ktore nechcu pit nic okrem mlieka nic ine skuste ked je horuco dat dietatu do pusy flasu mlieka a uvidite ako vam vo vatsine bude tahat

lukin
14. júl 2008

bashenka: Ale marianela se ptala na čaj při kojení a ne při UM.

bashenka
14. júl 2008

lukin : Ved som odpovedala nevidis?? caj pri kojeni netreba a napisala som aj jak je to pri umelej vyzive VADI TO NIEKOMU??

miriamka
14. júl 2008

No ja drobca tiez kojim...ale ked mal 6 tyzdnov zacala som mu davat cajik lebo boli hrozne horucavy a proste bol chuda smadny.
Podla mna dost zalezi ci sa babatko narodi do leta alebo zimy.Mojemu malemu cajk chuti tak ho pije cez den,ked ho nechce tak flasu odmieta a ked je smadny tak si potiahne.
Inac kojim kazde 3 hodiny,a ked medzi tym mrnci vypije cajik.

livka299
14. júl 2008

Baby dietatko sa potrebuje naucit pit vodicku, pretoze nikdy neviete kedy moze dostat horucku a vtedy sa mliecko nesmie pit, a to nehovorim o takychto horucavach.....vodu treba 🙂

barunka81
14. júl 2008

Ahoj, plne kojim a vodu ani cajicky nedavam.
Do pul roku staci jen materske mleko.....
Mimco se z materskeho mleka i napije 😉
Kdyz jsou vedra kojim casteji.
Tohle tema uz je tu mockrat.
🙂

miriamka
14. júl 2008

Livka...som rada ze mas podobny nazor na to ako ja 😉
Mojemu tak dobre robi feniklovy cajik,odkedy ho pije pekne poprdkava ani sa pri tom nepuci ani nic,proste pohodicka.A aspon viem ze nie je dehydrovany a pekne sa mu oblicky precistuju 😉

barunka81
14. júl 2008

Kazdy ma na to jiny nazor i lekar. Drive se davali cajiky a stavicky atddd...
Ale ted je to jine,materske mleko opravdu staci 😉

livka299
14. júl 2008

A co v pripade ze dietatko nebude chciet pit cajik ako v pripade horucky do nho dostanete tekutinu???

erikasadek
14. júl 2008

J
jA tiez mozem polozeit tu istu otazku ked ma silne hnacky a nesmies mu dat mlieko .
kazdy mate svoj nazor a kazda vlastnu skusenost

miriamka
14. júl 2008

Livka...presne taky problem mala suseda.Maleho len dojcila a ked mal 5 mesiacov dostala zapal pluc a nemohla ho dojcit a on odmietal akukolvek inu tekutinu len mliecko chcel.Tak nakoniec to dopadlo tak,ze jej jedna znama odstriekavala svoje mliecko a davala pre maleho.

erikasadek
14. júl 2008

nikdy som osobne nepocula aby dietatu sa zakazovalo pit voda.
avsak ani prilis caste kojenie tiez nie je vhodne pre dieta dobry den kila no skor gramy

miriamka
14. júl 2008

Veru,100 ludi 100 nazorov...kazdy je v niecom spravny.
Proste ako kto citit,predsa len si mamicka svoje dietatko pozna najlepsie a vie ci cajik treba alebo nie,a ci je babatko spokojne ked pije len mliecko v horucavach alebo nie.
V kazdom pripade,urcite pitie cajika neuskodi 😉

titkovamiriam
14. júl 2008

kazdy ma iny nazor,ja som svojim detom caj varila io mimi,mareka som kojila do 18m a cajik pijaval od 3t.,nemal ziadne problemi s bruskom,nepoznam co je to kolika alebo problem s kakanim. 😉 .Verim ze cajik na prdkanie treba-ja som varila fenikel,tak tri semienka na 2dcl.vody.

miriamka
14. júl 2008

Miriam...ja som zacala davat cajik od 6 tyzdna a tiez odvtedy nepozname co je to kolika,problem s kakanim...proste je o 180 stupnov kludnejsie nez predtym.

titkovamiriam
14. júl 2008

podla mna treba to len skusit a hlavne v takomto teple,kamaratkina mala tiez mavala problemi,kupovala same trubicky na prdkanie a ked zacala davat caj mala po probleme.Vsade sa hovori ze ked sa koji ze netreba ine tekutiny ,no mna akosi nepresvedcili. 😀

erikasadek
14. júl 2008

suhlasim s vami kocky mi tiez od mala pijeme caj obe deti a patrick je uz velky doteraz nevie co je to zapcha a tiez nikdy nepoznali koliku.

nam naopak v porodnici vzdy prizvukovali ze tieta moze mat potrebu pitia a tak treba ponukat dietatu pit
ja viem co sa tyka kojenia vo francuzku velmi tym zeny nadsene niesu avsak na klinikach urobia vsetko preto aby ste kojili aby to bolo co naj otimalnejsie

miriamka
14. júl 2008

Ved to...podla mna treba skusit podat cajik.Viem,ze niektore kocky sa aj snazia davat cajik a deti ho jednoducho odmietaju a mne len povedia,ze mozem byt rada ze malemu cajik tak chuti. 🙂

erikasadek
14. júl 2008

ak mozem dodat existuje len jediny vazny dovod preco nedat dietatu pit mimo kojenia a to je antikoncepcia je davno zname ze kojenie takto posoby ale pod podmienkou ze kojit presne kazde 4 hodiny bez pitia bocneho vtedy to funguje ako tabletka na 90 %.

druhy dovod je ze deti si velmi rychlo zvyknu na flasu je lahsie ju tahat ako prsia tak sa moze stat ze potom privileguju cumlik na flasi ako prsia