Kde kúpiť slivkový džús ?

rokka
18. júl 2009

Ahoj kočky, chcem sa spýtať kde sa dá tento džús kúpiť? Ešte som to v žiadnom obchode nevidela. Lekár mi ho doporučil proti zápche.

jaron
18. júl 2009

Ahoj Rokka,

slivkový džús som ešte asi nevidel (aspoň nie 100 %). Ale proti zápche môžeš namiesto neho použiť sušené slivky.
Riadne ich umyť, hlavne ak sú chemicky konzervované (v tom prípade ich môžeš na chvíľu 5 - 10 minút namočiť a vodu vyliať a ešte umyť), potom namočiť do trochu vody napr. večer a ráno zjesť. (asi 7 kúskov).

🙂 Modrá je dobrá
a tiež slivka,
na záchod vám postačí
už len chvíľka. 🙂

(Pre lepší a trvalejší účinok by to však chcelo možno komplexnejšiu zmenu jedálnička, ale to je už mimo nadpisu témy.)

🙂 Ovocie, zelenina, vláknina,
kaká dobre celá rodina. 🙂

rokka
autor
18. júl 2009

Ahoj Jaron, 😀 😀 😀 ďakujem za reakciu. No, ani ja som ten džús ešte nevidela, ale ževraj existuje. Tak vyskúšam tie slivočky ak ho nezoženiem.

dea
18. júl 2009

slivkovy dzus maju v dm drogerii....hipp slivkovy🙂)

rokka
autor
18. júl 2009

dea, ďakujééém, v pondelok som dm-ke 😉

bianca
18. júl 2009

bud to alebo si kup slivky susene a troska povar v normal vode.je to neskutocne dobre a 100% ucinne

rokka
autor
18. júl 2009

bianca 😉 ,díky

jaron
18. júl 2009

Rokka,

tu si môžeš pozrieť nálepku z toho nápoja:

http://www.hipp.cz/editor/image/_hipp_produkty2...

Myslím, že sušené slivky budú lepšie, ale skús.

rokka
autor
18. júl 2009

hm...to je pre bábatká 😀 , len aby som potom nepotrebovala plienky 😀 , jasné že vyskúšam slivky, tie mám aj niekde v špajzi,alebo pôjdem mame na slivkový kompót 😎

bianca
18. júl 2009

rokka juj ze plienky 😀 😀 😀 ja som sa strasne tesila na varene slivky a aj tesim.Mnam.

rokka
autor
18. júl 2009

bianca, aj ja strašne milujem slivky ( v každom stave aj skupenstve 😀 ) a najviac lekvar...mňam!

bianca
18. júl 2009

aj ja a rozne len ma z nich potom pali zaha 😵

rokka
autor
18. júl 2009

no záhu potom jedine vypáliť tým tekutým 😉

ukmima
19. júl 2009

ahojte, pridavam sa...milujeme slivky v kazdom stave...manzel urednostuje tekute 😀 , ale inac slivkovy lekvar je naj-naj na detske hlisty...urcite sa niekedy zide aj tato skusenost 😉 , pekny den vsetkym

matica2
19. júl 2009

a slivkový kompót by nepomohol?

rokka
autor
19. júl 2009

dnes si idem mame nafasovať kompóty, tak začnem asi tým 😎

cessy
19. júl 2009

mojmu malemu tiez vzdy pomoze hipp slivkova vyzivka, mozes skusit aj tu .podiel sliviek je tam sice len 50% ale aspom nieco 😉

danu
13. sep 2009

pajinka23 • 1d • Dnes o 18:20
baby ake mate skusenosti so slivkovou stavou od hipp???naozaj to detickam pomaha zmekcovat stolicu?? 😕 😕 lebo moj mali musi uzivat duphalac sirup aby sa vykakal,ale chceli by sme prejst na nieco prirodne 😉

jankapiknova • 1d • Dnes o 18:56
pajinka my sice nemavame problem so stolicou,len raz sa mu tazsie kakalo a tiez som mu dala slivkovu vodu od hipp ale zriedenu s vodou dojcenskou a pomohlo. 😉

nikollette • 1d • Dnes o 19:39
My tiež nemáme problémy s kakaním, malý kaká aj 3x denne v pohode...
ale kamoška má malú, a jej slivková šťavička pomohla na vykakanie sa 😉

mamutka
13. sep 2009

ja som kupovala slivkovy dzus v Reme, asi Relax to bol.

ankam
13. sep 2009

rokka,proti zapche mozes aj slivkovy kompot 🙂

rokka
autor
13. sep 2009

slivečky pomáhajú teraz v surovom stave 😉 , ale dostala so aj dobrý tip na DUFALAC-sirup, je fakt super, žiadne bolesti brucha, žiadne kŕče a pod. Stačí ráno 20 ml a hotovo...

nadhera
14. sep 2009

slivkovy dzus - relax - super, dokonca aj s duzinou, kupovany v balle, ale staci aj slivkova stava /z kompotu/ alebo ovsene vlocky v jogurte.

danu
7. jan 2010

anicka164 • 1d • Dnes o 20:30
Ahoj,
potřebovala bych poradit.
Mikuláše pořád trápí bříško, několik maminek tady radilo dát mu napít švetskovou šťávu. Dneska jsem mu trochu dala, mám pocit, že je to fakt lepší.
Jenom nevím, kolik té šťávy mu jí dát... Kolik dáváte vy?
A myslíte, že mu můžu dát i šťávu z kompotu? Máme domácí, tak že bychom nemuseli kupovat ten Hipp.
Díky

benjik • 1d • Dnes o 22:24
my malý dáváme tu od hippu,stojí dvacku a když i naliješ do sáčků na led,tak máš zásoby na x dlouho.já ji ředím,příjde mi dost sladká,na prevenci 1 ku 4-5 dávkám vody a ana akut.problémy 1ku3 dílům vody a v poho
z domácího kompotu radši ne,je určitě přislazovaný a nemáš jistotu,že v něm nejsou bakterie,i když mu nic není

kimy
23. jún 2010

holky, máte někdo zkušenost s tím, od jakýho věku dítěte je možný tu švestkovou šťávu Hipp podávat? Na etiketě je, že až od ukončeného 4.měsíce...

nanashsta
27. feb 2014

@rokka prajme krasny vecer...tak slivkový dzus ponukame v nasej predajni NoVa Matrioška v Martine.Je uzasny a presne na to co trapi vas...Jana.

ketrin2510
28. feb 2014

Slivkovu stavu som kupila v predajniach zdravej vyzivy. Maju tam aj dzus.