Kedy vám začali po odstavení piť tekutiny?

martina46
15. jan 2009

snad mi temu nezamknu, ale neviem, kam takuto moju otazku zaradit. v beznej teme sa to vzdy zarozprava....
ake mate s tymto skusenosti?
typicki prsnikovi zavislaci, nechcejuci nic ine, aj za cenu, ze budu smadni.....
to je totiz nas pripad.
kolko vam travalo, nez sa to zlomilo a nemuseli ste merat kazdy vypity mililiter a mohli ste vymenit pohariky, pohare, flase a vsetko mozne spoju s cajikmi, dzusmi a neviem cim za "normalne" hracky?

vieruna
15. jan 2009

Tak u nas to trvalo vyse roka. Fakt. Prestala som kojit po skonceni desiateho mesiaca a fesak zacal pit dzusiky, alebo nieco az toto leto ked uz mal skoro dva. A poviem ti, islo ma slaktrafit. Mame doma miliardu trenovacich poharikov, flasiek, cumlikov....Vsetko co si vymyslis. Nezaberalo nic.

martina46
autor
15. jan 2009

a co potom pil ten dlhy cas? nemal z toho nejake problemy, dehydratacia atd...

bubba
15. jan 2009

hned a bez problemov ja ked som zacala s prikrmovanim zacala som podavat zaroven vodu...postupne sa naucila.dzusy mi vobec nechce iba vodu a horko tazko caj som ju naucila..je to naorcny proces mala slabo pije tak vsade chodime s flasou a zakazdym ponukam

tanja61
15. jan 2009

moj maly myslim od 3mesiaca detske caje lebo mal problem s kakanim a dzusy od roka a kojila som do roka 🙂

kubaka
16. jan 2009

když jsem v půl roce začala přikrmovat dávala jsem mu pocucat lahvičku s vodou, takže to šlo naprosto přirozeně. Kojení jsme nebrali jako na pití tekutin, ale jako jídlo , takže mimo to už normálně pil z lahvičky vodu. Pije ji doteď a nic jinéhol. Není nutné ho učit na cokoliv.

babusa1
17. jan 2009

My sme zacali "konecne pit" v 14 mesiacoch, prislo leto, bolo teplo a prso asi nestacilo 😀 , z jedneho dna na druhy mi konecne zacal pit vodu z hrnčeka, dovtedy len prso

mata78
18. jan 2009

nasa kristinka nechcela okrem mlieka - mojho nic ine pit až do 15 mesiacov. potom bola na infuzkach v nemocnici, lebo mala hnacky a bola dehydrovaná. nakoniec som ju musela nutit pit . davala som jej cajik každých 10 min striekackou. trvalo to niekolko dni. aj sme si obe poplakali. potom soj jej kupila dzusik vo flasi so sosacikom a akosi postupne zacala pit. ale kym sa tak stalo tak sme sa pekne potrapili

martina46
autor
18. jan 2009

no vidim, ze co dieta, to je ine.....
my sme sa "rozpili" s obycajnou lyzickou, takze vacsina dna pozostava z pitia po mililitroch a pri tom musia asistovat neodolatelne hracky, lebo inac ani lyzicka nefunguje. takto " stiahne za den tak malo cez 4dl a to skacem radostou.....

danuska24
18. jan 2009

my sme tiez skusali kadeco - tiez mame xy flasiek od vymyslu sveta a neexistovalo dat do pusy.. z pohara mi zacala pit v necelych 12 mesiacoch ale za den vypila max. 20-30 ml. teraz uz konecne pije normalne. (je este kojena)
denne vypije cca 2-3 deci dzusu. osvedcil sa nam KUBIK 😉

eppik.m
22. jan 2009

martina46: já jsem začala dávat Míšovi tekutinu navíc kolem osmého měsíce, podotýkám že pořád kojím. Ze začátku mi odmítal pít cokoliv jiného než mléko, a spíše se tvářil nedůvěřivě ale časem pochopil a neměli jsme s tím ani nějaké velké problémy. Prostě jsem mu to nenutila ale často nabízela a zkoušela nové chutě, zjistila jsem že vodu nechce, čajík bylinkový taky ne, ale ovocný vypije ale moc mu nejede, zato ovocné štávičky které ředím vodou 50:50 mu moc chutnají, tak mu to střídám s těma ovocnýma čajema a v pohodě. 😉 Vypije mi přes den cca i 300ml.

eppik.m
22. jan 2009

PS: nejdříve pil z lahve a teď ho učím z hrnečku a v pohodě se napije sám.

martina46
autor
22. jan 2009

my sme ostali na vode, lebo stale je jej jedno, co "pije"
ja som po polroku namiesto vody vzdy davala zapijat mlieko, lebo ho pila po trosickach, poriadne sa nacucala malokedy, tak ked som potrebovala, aby stiahla dostatok, namiesto ponukania vody bol prsnik, no co uz....

strociatka
22. jan 2009

matka, ja ti tu moznost kojenia priam zavidim, mala ked mala 11 mes dostala tazky zapal stred ucha a bolo okamzite po kojeni, potom som musela prejst na ine pitie a to bol horor, jednoducho nic nechcela, asi po mesiaci som zaznamenala prve pokroky v piti inak ako z prsnika (prso nechcela ani vidiet, uz ked ma videla sa vyzliekat, zacala plakat), ale stale su nejake problemy, jej sa akoby nechce pit tekutiny

denisocka
22. jan 2009

martina,nečitala som to teraz ,ale neskušala si jej dávať tou "odmerkou" čo je v nurofene???? ja ked mu dávam homeopatika,tak ich rozpustím v kusku vody a týmto to vypije a teši sa,že mu to ja striekam,niekedy aj 30ml

martina46
autor
22. jan 2009

Strociatka, to si ma teda naplašila, ja mám tiež taký pocit u malej, že proste pitie "nemusí" ☹
Deniska, ona si práve nič takéto "striekačkoidné" nenechá strčiť do pusy ☹ vreští odušu a hrozí aj zvracanie.
Budeme skúšať aj ďalej lyžičkou a musí sa to zlomiť. Potom tu napíšem, ako dlho nám to trvalo 😀

strociatka
23. jan 2009

martinka, ako by si pisala o mojej malej, tiez si neda do pusinky nic strcit, ale neboj ono sa to zlomi s prichodom leta, bude ich riadne smadit, dufam