Koľko má vypiť 6 mesačné prikrmované bábo?

boborko
10. júl 2015

ahojte
potrebujem poradit lebo som uz zufala. Maleho prikrmujeme od 5mesiaca zelenina po lyzickach a po jedle MM o takych 100-120dsavam mu ho tak vidim kolko si da.problem je v tom ze kym papal zeleninu po troske pekne kakal.ked zacal viac uz neccel dokrmit mliekom a vydrzal aj hodinu kym si pytal jest a zacal aj horsie.kakat. Yeraz uz ma aj desiatu ovocie po nkm vypije nejakych 80 ml a poobede zelenina maso 100-150.je to zlozite cele opisat ale prostevprestal mi kakat len tlaci a nic bykaka sa len s rurkou.ale nie je to tbrde ani brusko nema tvrde ale ma ho tak lne ze potom odmieta jest az ked sa vykaka tak sa naje.bola som. S nim u doktroky a ta mu dla hylak. A ze najskor mu mam dat hrozno slivky atd a mne tiez kazala kys.kapustu acidko lenze ja som mu dla aj jablko aj hrusku aj slivky aj slivkovu stavu. Probiotika a nic tak uz neviem ako mu mam pomoct aby mal redsiu stolicu aby sa mu lepsie kakalo alebo co .aj malo cika. Za den vypije spoku nejakych 900ml mlieka a ze je to malo ovexal dnes doktrorka ze by mal nejakych az 1500ale to neviem ako by som do neho dostala uz som mu davala aj striekackou aj prsnik ponukala a nic. Vypluva ked ma dost.daam mu po luzickach vodu tak aspon nrjaka tekutina navyse aj do prikrmov mu davam dost vody aj mu ich nerobim take huste aby sa vykakl aj tak nic. A ked som to povedla.doktorke tak hovoi ze musibaj tak vypit toho mlieka 1500 ze to je jedno kolko ma vody v prikrmoch.tak by so m hcela vediet kolko vypiju vase 6 mesacne deri um alebo mm resp.kolko tekutin za den vypiju a ci. Ste mali podobny problem s kakanim po zavedeni prikrmov a ci sa to casom upravilo.dakujem za odpovede.viem ze je to zdlhave a mozno ajeurozumitelne ale prosim vas ci by ste mi mohli nejako poradit a ak je nieco nejasn

kuriatkomm
10. júl 2015

Moja 10mesačná vypije ráno 180ml mliekadesiatu a obed má príkrm a potom ešte 2x po 180ml. Ak správnne rátam ,počas dňa vypije 540ml UM. 1500ml ?!!! To je hrozne veľa preboha!

cmulinko
10. júl 2015

zena co ma denne 1,5l materského mlieka ma fakt dar od Boha.A tvoja lekarka ti radi akoby to bola bezna vec.

boborko
autor
10. júl 2015

Aj mne sa to zda nenormalne vela ved to nie je mozne aby to vypil.ja mam mlieka na rozdavanie aj pre dve deti 😀 ale tiež si myslim že keby ho kojim tak ani neviem presne kolko vypije tak sa mi to zda cudne takto to natabulkovat ze ma vypit 1500 a hotovo

lienkaam16
10. júl 2015

Ahoj, neviem ale aj na krabici od UM máš, že koľko by malo vypiť 8-10 mesačné dieťa... a je tam 700-800 ml. Môj malý má 8,5 mesiaca a ráno sa kojíme desiata obed je príkrm, poobede 150 ml potom máme ešte ovocie, alebo kašičku a na noc 180 ml mliečka keď aj rátam, že si sem tam poćas dňa cucne mliečka z prsníka to len tak na ukľudnenie a od smädu skôr. Ale 1500 ml je sosť veľa podľa mňa.

boborko
autor
10. júl 2015

ste ma ukludnili , lebo ja som z toho na nervy. ked vidim že nech sa akokolvek snažím tak to nevypije. ved on tiež vie kedy ma dost a keby že je nejaký podvyživený alebo čo ale ma 8200 g a 69 cm takže si myslím že mu stačí tolko čo vypije ved keby nie tak určite takto nevaži si myslim

katka1981
10. júl 2015

@boborko, mne sa zda ze 1 liter, aspon tak bolo na umelom mlieku pisane a zda sa mi ze ked dcerke vypila max. davku tak vypila 1000 ml Nutrilonu za den, a to ani neviem aky vek mala, viac nie a 1500 urcite nie. A to bola vzdy dobry papkac a vahovo v norme. 7 mesacna mala 74,5 cm, potom uz mala vysku primernu.

katka1981
10. júl 2015

@boborko, no podla toho co pises, chudy urcite nie je a podla mna vie kolko potrebuje papat, ako tazko prinutit vacsie dieta pit alebo jest, nie to este miminko

boborko
autor
10. júl 2015

Neviem ako je to s UM lebo on papa MM odsavane ale to by mali byt rovnake mnozstva nie?ja si tiez myslim ze keby nema dost tak je nervozny a nepribera len nechapem. Ako doktorka prisla na to cislo. Len co ma zbytocne stresuje s takymi vecami