Koľko tekutín dať 3 mesačnému bábu?

enuska2806
20. júl 2007

Ahoj mamičky,
určite tu už taká téme je, ale prosím o radu. Mám skoro 3 mesačnú dcérku plne ju kojím, bez pridávania iných tekutín (naje sa tak cca za 5 min., bála som sa či priberá, ale naposledy vážila 5270)je spokojná spinká, ale dosť sa potí hlavne pri kojení, bývame na vrchnom poschodí a v byte máme úpek.Doktorka hovorila o podávaní prevarenej vody, tak som prevarila Lucku, ale problém je neviem koľko cca za deň by mala vypiť,bojím sa aby sa nenalogala vody a zje o to menej mlieka.Je pokojná nemrnčí, ale keď jej ponúknem vodu pije ju ako mlieko, tak neviem, dík veľmi za rady.

pietra
29. máj 2008

ja som sa na to minuly rok v tych horucavach pytala dokiny a ta mi povedala, ze skusit mozem, ale mliecko takto malym detom uplne staci, samozrejme si ho pytaju castejsie. ja som skusala aj vodu, aj caje, aj ovocne stavy a mala to vobec nechcela. Ale vcera jej v tom teple na prechadzke vysmadlo a vypila celu malu flasku (125ml) caju na jeden sup.

kozimura
29. máj 2008

Kdyby to byla pravda,tak se naše ročníky nedožijí dneška.Naše matky nám taky dávaly čajíky,takže je to nesmysl...Navíc by pak neexistovaly nebo se nesměly prodávat čaje,na kterých je uvedeno,že jsou určeny dětem o 1.týdne!Já dávám čajík jen v největších vedrech a malá si z flašky natáhne max 10ml za den,takže to kojení určitě neohrozí...

ilijanka
29. máj 2008

plne kojené dieťa / t.j.do 6mesiacov/ by nemalo dostávať iné tekutiny okrem materského mlieka, každá tekutina navyše znižuje objem vypitého mlieka a tým sa tvorba mlieka u maminy znižuje, deťom to úplne stačí, výnimkou sú veľké letné horúčavy, keď sa môžu tekutiny dopĺňať čistou prevarenou dojčenskou vodou príp.čajom- bez cukru, ktorá sa podáva lyžičkou- toľko píšu v múdrych knihách a časopisoch 😉

katka13122
29. máj 2008

ja som videla ako kamoska bola toho nazoru ako ty ilijanka..a svojej 6mes.dcera stale pchala prsnik namiesto vody a pekne jej vsetko vyvratila,bolo veru riadne toho,a vtedy nebolo teplo..ja nemam skusenosti s kojenim ale urcite by som vodu davala aj ked po lyzickach..v knihach je toho dost popisaneho,a niekdy dobre debiliny

kejka
29. máj 2008

Bláboly.Knížky a časopisy tohodle tipu blbnou hlavy.
I když jsem kojila,tak ve vedrech,jako jsou teď,jsem dávala normálně pít-čaj atd.Mlíko mi to neohrozilo a kluci byli spokojení.Kojenecký čaje vůbec neuškodí a pročistí ledviny.Je na každý z vás,jak si to zařídíte.Moje dr.je asi rozumná ženská,páč mi to úplně schválila. 😉

nikuska123
29. máj 2008

Ahojte, moja malá má tri mesiace, papá UM a pije čajík odkedy sú také horúčavy. Doktorka povedala, že nemôže stále papať lenmliečko, a prevarená voda alebo čaj jej nemôže nijak uškodiť. Kupujem feniklový. vypije mi každý deň cca 300ml a je spokojná, mali sme tiež problém ako ty katka, že stále plakala a nakoniec bola len smädná. súhlasím s tebou, že v knihách je niekedy množstvo hlúpostí.

sasenkat
29. máj 2008

dnes doktor Bukovsky v televizii vysvetloval preco babatka do 6 mesiacov nemaju pit vodu
ano oblicky filtruju viac tekutin v tele babatka, vylucuju viac mocu ale s vodou vylucuju aj sodik ktory je dolezity stavebny prvok vo vyvoji
je to dokazane studiou - vyskumom
nemyslim si ze by to bola somarina
ale je to na kazdej mamicke ako sa rozhodne a co si mysli ze je pre babo potrebne, urcite je dehydratacia horsia - ale to je extrem

tribitka
29. máj 2008

mne vypije moja malá takých 300 ml denne čajíku.... teraz v teple....
ona si ho normálne pýta...ked má ruku v puse a nechce mlieko, tak jej dám čaj a je kludná... 😉

zrzuska
29. máj 2008

ahojte.
ja som davala malej cajik a mala mi hrozne koliky. a pritom je to cajik od 1.tyzdna a feniklovy. dnes som ju len kojila a bola velmi spokojna. 😕 takze neviem. som uz z toho zmätena 😒

krajcoanka
29. máj 2008

mne Davidko moc tekutiny nechce.Ked je smädný tak ma ťaha za tričko a chce tutku.a ked mu dam vodu z flaše(z čaju ho trase)tak si 2x cucne a potom len naťahuje dudel 😠 ☹

listicka20
29. máj 2008

Já se v tomhle teda neřídím ani doktorama, ani moudrejma knihama, ani sebou, ale dítětem. Někdy vyzunkne 50 ml na jeden zátah, někdy si jen tak párkrát potáhne, jindy lahev s čajem uplně odstrčí. Mám za to, že tahle robátka ještě mají instinkty, který my jsme už dávno ztratili. Ona je taky ztratí, ale snad až časem. Ale aspoň pro teďko pijou, když mají žízeň a jedí, když mají hlad.

blumka
29. máj 2008

zrzuska, moju malu fenikel naduval 😉. Ked som feniklovy caj vysadila tak sa to zlepsilo.

ivet100
30. máj 2008

listicka20 uplne s tebou suhlasim. Moj Tobias ked je smadny, tak si cucne aj cajiku, ale len tak 50 ml, ale su dni, ked chce len mliecko a tak si castejsie pyta cicik. A vtedy mu budem davat zbytocne cajik, aj tak ho nebude chciet.Feniklovy mu nechuti, tak davam detsky bylinkovy caj sackovy /nie sypany/ - vhodny od 2 tyzdnov a obsahuje tiez fenikel, aniz rascu a medovku, tak je ta chut cajika o nieco lepsia 🙂

martina46
30. máj 2008

Blumka,
za ako dlho sa to zlepšilo, keď si vysadila feniklový čaj?

jana.ax
30. máj 2008

ahojte, Filípek přes den vypije asi 300ml tekutin, čaje, ředěných šťáv a vody. Dopoledne mu dávám fenyklový čaj, po obědě šťávu a pak zbytek dne vodu. Nepije to ale studené, takže i vodu musím ohřívat

manka76
30. máj 2008

ahojte,kazde babatko vypije len tolko kolko chce nech je to cokolvek cajik,dzusik,prevarena voda alebo mliecko.Ked nechce tak nechce.Len im treba v tychto horucavach castejsie ponukat pitie.Nasa mala tiez jeden moment nechcela pit skusila som to za hodinku a vypila skoro celu flasu cajiku 😉

tribitka
30. máj 2008

moja tiež fenikel nemôže, lebo ju po nom nadúva, po pomarančovom sa vyhádže, tak sme verní jablkovému... 😉
je pravda, že každé bábo vypije kolko chce...moja ked nechce tak do nej nedostanem ani kvapku....

denisocka
31. máj 2008

NO JA SOM TIEž TOHO BUKOVSKEHO POčULA.je pravda že len dojčím,aj ked sme prve 2 týž po pôrode pili HIPP fenikel kvoli glukopuru čo som mu musela dávať,ale mali sme koliky a potom som sa dopočula,vraj niektorým detom robia take čaje pravý opak,tak spm uplne vysadila čaj aj ine tekutiny,iba MM.no zachílku máme pol roka a tie vedrá su des ,dojčím každe 2 hodiny a ešte aj vnoci skoro každu hodinu je hore,tak som dnes zvažila a urobila mu fenikl.čajik a uvidím,cestou vonku vypil asi 20ml, a to sme boli nakojený a von sme boli sotva 20min pri 33st !

ale iné som chcela, ako dávate vodičku? nejaku teplu,alebo normále máte vo flaša ked je smädné tak ma izbovu teplotu? alebo prihrejete kus? možno hlupa otazka,ale nerada by som aby chytil zapal hrdielka ked vypije studenu,samozrejme že mu ju nedám z chladničky,ale zaujíma ma to.Lebo rada ´by som vodičku nosila už bežne sebou a dala mi ak byde smädný

leishmania
31. máj 2008

novorodenci: 120-160ml/kg/den (zavisi od hmostnosti)
za prvych 10kg: 100ml/kg/den, alebo 4ml/kg/hod
za druhych 10kg: 50ml/kg/den, alebo 2ml/kg/hod
dalsich 10kg: 20ml/kg/den, alebo 1ml/kg/hod

mishelin
31. máj 2008

ahojte tak sa kvam pridam 😉

moj maly vypije za den 2-3flasky cajiku,vody alebo ovocnej stavy..
prvykrat som mu dala pit feniklovy cajik ked mal 3mesiace,lebo ked som mu na uhasenie smadu ponukala moje mlieko zacal zvracat,pretoze bol syty a ja ked som sa mu dala napit mlieka malo to zly ucinok..

teraz ma rad caje vsetkych druhov,tie od hipp aj sackove..a vypije tolko kolko si sam zapyta 😉

mishelin
31. máj 2008

no a k teplote..obcas ked je von chladno,ako dnes ked prsalo,ma to teple a ked je vonku horucava pije studene/nie zase ako lad/ 😉

besova
31. máj 2008

Tak pridávam sa k teme...

ked bol malý miminko ešte snazila som sa mu robyt len nálevové caje,, feniklovy a harmancekovy obcas, ale strasne malilinko vipil.. vlastne skoro nic.. a nás zapekalo a lekárka ma stále bombardovala ze musi vela pit ze inak mi kakat nebude... tak som mu zacala davat hippku co bola samozrejme proti a pri kazdej návsteve utocila s tym cajom ze nesmie.. aj tak som si urobyla po svojom

,, Ved čo je lepsie aby mi nepil tie jej nalevole caje alebo vodu????a bol zapecený?? Alebo aby mi pil hippku,ktora mu aj chuti a nezapekalo ho aspon nie tak ako pred tým.. čajik pije vela vela vela a chuti mu pit a to je hlavnéé..

A čo sa týka tej teploty tak ak je trosku chladnejsie tak ako uz Mishelin povedala teplejsi a ak je teplo tak izbovu teplotu..

Takze tak pa pa pa maminy 😀 ..

ilijanka
31. máj 2008

nikto tu nechce nikomu vnucovať názory, každý len reaguje na započatú tému, takže by som nehovorila o tom,že tu niekto opisuje blbosti z kníh, ono sa dá všetko odignorovať, každý si urobí nakoniec podľa svojho, ale napríklad Dr.Bukovský je uznávaný odborník na výživu nielen u nás, takže asi vie, čo hovorí, ale niektoré maminy sú tu evidentne múdrejšie, takže neviem, načo sa vôbec pýtajú, keď nevedia prijať názory iných- asi toľko, prajem dobrú noc

m.p.
31. máj 2008

ahoj si tu este

gilotek
11. jún 2008

ahojky, malému je 5 měsíců. Plně ho kojím, ale když budou v létě parna, ráda bych mu dala vodu nebo čaj. Nevím co je lepší a jestli se musí kojencká voda předtím převařit 😅 Nemám zkušenosti. Poradíte?

zuzka99
11. jún 2008

sme ten istý prípad, každý vraví niečo iné, tak ja som sa rozhodla striedať, dávam prevarenu vodu z vodovodu alebo prevarenu dojčensku vodu a sem-tam prestriedam feniklovým čajíkom. ale myslím, že prevarenou vodou nič nepokazíš

gilotek
11. jún 2008

a zuzko dáváš mu to na lžičce nebo z lahvičky?

emfi
11. jún 2008

Ahojte. Práve dnes som bola s malou na poradni a pýtala som sa jej, koľko čaju môže denne vypiť. Povedala mi, že kľudne aj 200ml, je možné, že bude menej papať , stále kojím, ale vraj je to v poriadku a hlavne, keď sú takéto teplá.
Malá zbožňuje čajík a naraz vypije celú flašku cca 150ml.
Veď aj my potrebujeme dostatok tekutín, tak treba ich dopriať aj maličkým.

zuzka99
11. jún 2008

gilotek, dávam mu to z flašky, on nemá problém papať tak aj tak (prsník - flaška). papá tak už od narodenia, niekedy odstriekané mliečko a prsník kvoli tomu neodmietne
emfi, to je presne to, že po čajíku mi nechce už mliečko lebo neni hladný a máme pokazený celý režim, lebo neviem kedy si vypýta a aby som ho tam mohla nakojiť a pod. ked nepije čajík, kojim presne každé 3 hodiny a viem sa zariadiť

danu
18. júl 2009

kvjetecko • 1d • Dnes o 13:39
v byte mame 28 stupnov, malej je teplo a ked ju nadojcim, tak za par minut zase pyta - vyzera to na smad - mlieko po 15 min nemam ziadne, co jej mam dat?? Resp. ako ju ochladit?
(vecer dokrmujeme UM - cca 50 ml)

bianca • 1d • Dnes o 13:40
daj dojcenecku vodu

dadka212 • 2d • Dnes o 13:41
Kvjetečko ja dávam iba materské mlieko ale môžeš skúsiť dať prevarenú dojčenskú vodu...

mici11 • 1d • Dnes o 13:46
Ked je velmi teplo davam prevarenu lucku, inak iba kojim.

marosko08 • 1d • Dnes o 13:48
ahoj.mne lekarka radila len materske mlieko.ale v tychto teplotach sa moze dat bud prevarena voda,alebo slaby pigi caj,alebo Lucka.ked bude starsie babo,skus caje hipp,najlepsie bylinkove.papa katarina