Koľko tekutín dať 3 mesačnému bábu?

enuska2806
20. júl 2007

Ahoj mamičky,
určite tu už taká téme je, ale prosím o radu. Mám skoro 3 mesačnú dcérku plne ju kojím, bez pridávania iných tekutín (naje sa tak cca za 5 min., bála som sa či priberá, ale naposledy vážila 5270)je spokojná spinká, ale dosť sa potí hlavne pri kojení, bývame na vrchnom poschodí a v byte máme úpek.Doktorka hovorila o podávaní prevarenej vody, tak som prevarila Lucku, ale problém je neviem koľko cca za deň by mala vypiť,bojím sa aby sa nenalogala vody a zje o to menej mlieka.Je pokojná nemrnčí, ale keď jej ponúknem vodu pije ju ako mlieko, tak neviem, dík veľmi za rady.

zuz11
20. júl 2007

enus, a ako casto kojis v tychto teplach? davas tu vodicku na lyzicke?

enuska2806
autor
20. júl 2007

zuzik, cca 3 až 4 hod.,dávala som jej z fľaše, ale aj zo striekačky, len neviem či mám dávať a hlavne koľko

frenchie
20. júl 2007

enuska, ona vypije len tolko kolko potrebuje od smädu. Ked bude hladna, da ti to vediet. Podla mna sa nemusis bat, ze by nechcela mliecko, to je predsa najlepsie 🙂))My mame zas opacny problem, moj maly nechce ani vodu ani cajik, tak ho mam na prsniku skoro kazdu hodku a to sa napije a je spokojny.

sisi1
20. júl 2007

Frenchie, moj maly tiez nechce nic. A to ked bol mensi, tak dost vypil fenykloveho cajika a teraz .....vobec ani prevarenu Lucku ani nijaku vodu. Tak si tiez kazde 2 hodky cuckame....

Enuska, ja si tiez myslim,ze babo sa len napije a zase napapa z mliecka, tak jej daj kolko chce. Ked bol boj mensi, vypil dost cajika, ale v pohode potom papal mliecko...

tigri
20. júl 2007

ja davam vodicku, ale len v tychto horucavach a podla potreby medzi kojenim, ...zatial stiahla cca 80ml

a dovcera som sa trapila so striekackou, aj lyzickou, vtedy som skoro nic do nej nedostala a vacsina skoncila vedla, tak som sa nastvala a kupila kvalitnu flasticku od Aventu...rozdiel je neporovnatelny...moja bambulka ma 2 mesiace, vcera vrestala ako najata, kojila som ju kazdu hodinu aj 20 min., pomedzi to plakala, snazila som sa do nej dostat tu vodicku ale nedalo sa...dnes pekne taha z prsnika, dostane aj vodicku a oproti vcerajsku uplny anjelik 🙂

enuska2806
autor
20. júl 2007

dík za rady baby, treba že vraj aj sledovať počet prečúraných plienok, malá mala včera za noc iba jednu plienku aj to skoro nie počúranú, ráno potom už áno je to v pohode? A ešte čo sa rozumie za prečúranú plienku, v nemocnici som menila každé 3 hod. sestrička mi povedala či chceme robiť len na plienky

tigri
20. júl 2007

podla mna sa to neda brat tak striktne...ak ju mas casto na prsniku a nejavi ostatne znamky dehydratacie, tak sa tym netrap

a k tej sestricke v nemocnic...u nas by asi skolabovala, pretoze nasa spotreba plienok je niekedy enormna, ale zato malicka ma krasnu prdelku...ja jej plienku vymenim vzdy, ked pocujem, ze nalozila alebo ak sama zahlasi nepohodu...a uz sa mi aj stalo, ze som dala 3 plienky v priebehu 10 min...kvoli 4-6 Sk nenecham moju bambulku lezat v hovienkach alebo v nacikanom

lucia23
20. júl 2007

ahoj pripajam sa s mojou skusenostou.
Moj maly filipko mal akurat v utorok 2 mesiace,je plne dojceny a v tychto horucavach vypije aj 250ml "cajiku"-(150ml prevareneho drobceka apol kavovej lyzicky instantneho caju- aby to malo aku taku chut a farbu. Odporucane na caji je totiz 1,5lyzicky na 100ml( 😉 .
Byvame na osmicke rovno pod strechou a aj dnes sme mali celz den 30stupnov. Filipko pije z flase medzi dojcenim(cca kazde 3 hod).Je dobry jedak, s cajikom sme zacali potom ako cez 1 mesiac pribral1300g. Smad sme totiz zahanali mlieckom. navyse sa Filipko prejedal a bolelo ho brusko. ako sme presli na doplnanie cajikom, bolenie bruska preslo.
Priemerne vypije ked nie je obzvlast teplo 70-80ml. Nema problemy s tahanim z prsnika hoci ma tym strasili 😵 Myslim ze sa nemusis bat ze by ti mala nepila mliecko, a ani vody nebude vela, lebo co telo nespotrebuje vycika a vypoti. Myslim, ze je lepsie, aby vypila radsej vody alebo cajika, dehzdratacia by bola horsia. tak sa drzte a nejako hadam tie horucavy vydrzime 😎

hanka274
20. júl 2007

enuska 😅 😅 ty sa pytas na najdolezitejsiu vec pre cloveka-vodu.
Ved co najviac, tym lepsie. A neboj, ako to tu uz pisali maminky, ze ti nebude chciet papat. To je pre babo nieco ine ako pitie.
A pocikane plienky...snad minimalne 5xza den urcite...
je to velmi individualne, ved v kaku nikto nenechava babo, ale ked si raz cikne tak urcite nebezim hned vymienat. Mame peknu tiez ritku jemnu ako brusko....ale stane sa niekedy, ze ju prebalim a taaak vela pocika iba 1x, ze ju musim vymenit, bo je natiahnuta dolu....ň
je to individualne, ale vode sa nestran, je to lepsie, nebudes mat problemy s pitim v buducnu... 😉 😎

zuz11
20. júl 2007

enus, ked je plne kojena staci jej par lyziciek vody 😉 urcite by som jej nedavala flasu 🤐 a ked bude smadna tak bude sama nespokojna takze ked je spokojna je to ok a staci jej mliecko 😉

hanka274
20. júl 2007

tak ako zuz pise....radsek lyzicka, poharik, sosacik, slamka....a kolko chce, tolko jej daj.

evaka
20. júl 2007

enuska, a podľa mna radšej z fľaše ako vôbec - ak malá pije s fľaše s chuťou a s lyžičkou,... sa trápite a ide to pomimo, nemaj výčitky a veselo fľaškuj, ale iba s vodičkou resp - čajíkom, nie mliečko. Malá si zvykne, a ak by to bol problém, že by nechcela prsník, hned to zistíš.

hanka274
20. júl 2007

v najhorsom pripade aj to, ale nepise, ze by sa trapili...na vsetko treba trening.
S flaskou je to tak, najlepsie ked sa nepozna-ak su teda podmienky-neni na UM atd.....
raz som videla v Baumaxe v detskom kutiku chlapca ktory mal nieco pred skolou, v ustach dudel a flaska na stoliku pri cafe u rodicov....no hruza 😅 😅

nenka83
20. júl 2007

aj ja s tym mam problem, dnes mi mala uplne malicko papala, len tak po 2 2-3 minuty kazde 3 hodiny.pomedzi to som jej davala 2 lyzicky vody viac nechcela.myslite ze jej nechuti v takom teple? neplace, len sa mi zda unavena

kattom
20. júl 2007

ahoj enuska2806 - ak ma tvoja mala pravidelne mokre plienky -tych 6-7 denne, tak ma dost tekutin a nemusis jej davat nic ine. ale ak sa bojis, aby nebola dehydrovana,mozes jej skusit davat prevarenu vodickus - mala vypije, kolko potrebuje. moj maly niekedy stiahne z flasky aj 100ml vody naraz, inokedy si potiahne iba raz. a kojim ho normalne kazde dve hodiny. ak sa bojis, ze by si mala zvykla na flasku, tak ako pisu baby - bud lyzickou alebo striekackou jej davas (k striekacke taky maly trik, co mna v porodnici nenaucili a az doma som vycitala v mama a ja a funguje - babu okrem stiekacky strcis do ustociek svoj malicek - ked zacne sat, stlacas pomalicky striekacku. ked prestane sat, nestlacas - trenuje sa tym saci reflex. po case ani nemusis stlacat, babo ma taku silu, ze ked zacne tahat, tak vytvori podtlak a samo si zo striekacky vytiahne -pojdu do nej bublinky. a treba dbat na hygienu -umyt si poriadne ruky a mat ostrihane nechty)

zuz11
20. júl 2007

aj nasa Hanka spapala dnes malo prikrmu a kojenie nam tiez ide rychlejse 😀 len kedze uz mame obed zeleninku tak pijeme viac vodicky zo sosacikom, dnes okolo 200ml, ale to je tou tuhou stravou 😉 ked sme este neprikrmovali a boli 30tky tak som vobec nedavala vodicku a mala bola ok, kojila som castejsie ako inokedy takze mala dost tekutin 😉

dadulka19
21. júl 2007

enuska,ja malej dávam feniklový sypaný čaj,niekedy vodu...V týchto horúčavách vypije denne minimálne malú fľašku... 🙂 piť jej dávam,koľko chce... 🙂 ,nemyslím,žeby pila menej mliečka... 🙂

frenchie
21. júl 2007

inac, co sa tyka tych pocikanych plienok, nas maly sa v tychto horucavach tak strasne poti, ze skoro ani necika a vsetko vypoti. Kaka ale kazdy den, takze je vsetko ok. Len skoda ze mi nechce pit nic okrem mliecka. Pred tym pil aj cajik a teraz....nic.

hanka274 myslis normalnu slamku?

hanka274
22. júl 2007

frenchie, hej, mne to poradili, mne mala tiez nechcela v tych 7mesiacov nic len mlieko a to uz teda nie, treba aj vodicku. tak som jej skusila a uplne super!!!
staci vyskusat, nezarucujem, ale odporucam vyskusat. ; 😎 -)

bubaczik
22. júl 2007

moj tiez nechce nic pit,vodu vypluva,caj detto..len sa kojime a kojime a pribrali sme ten tyzden skoro pol kila 😀

marianna23
23. júl 2007

ak by bolo dehydrovane, mala by suchu kozu, po stipnuti by sa neodlepila hned, ak ma mokre plienky, tak je ok a to,ze sestricka povedala, ze ci chcete robit iba na plienky, tak asi nevie,ze dieta sa ma prebalovat po kazdom jedle,aby nespalo mokre

enuska2806
autor
23. júl 2007

dík za rady baby, malá za týždeň pribrala 250 gramov je taký malý macko, asi je to tým, že som jej nedávala vodu a často si ju len prikladala k prsu tak viacej pije mliečko a priberá,nechala som jej plienku 4 hod. a suchá, je to tým, že sa viac potí?

milhaus
24. júl 2007

rčite je to tym lebo moja lucia vypila asi 120 ml čaju na dvakrat medzi prebalovanim a plienka sucha, inokedy by bola mokra, to asi ako bolo take horko to vypotila

hanka274
24. júl 2007

ano enuska, moze to byt tym, je to uplne normalne, bud vycikas, alebo vypotis, alebo vyplaces....chichi.... 😀 😀

emjee
28. máj 2008

k284 • Dnes o 16:06
Pediatři mají názor, že dětem do 6-ti měsíců plně stačí kojení. Moje matka, ale nejen ta, tvrdí, že v těch velkých vedrech by dávala ještě čajíčky, aby mělo dítě dost tekutin. Taky se mně nezdá, že by dítěti stačilo to samé, jak v zimě, tak v tropických vedrech! I dospělý vypije rozdílné množství tekutin! Stačí kojení nebo je třeba ještě doplňovat tekutiny? Jaká je praxe? Děkuji za odpovědi

atreides • 1d • Dnes o 16:11
my pouze kojíme, ale je pravda, že častěji 😉

gangulienka • 1d • Dnes o 16:24
tak ja od vcera davam vodu lyzickou...mala ju nonstop spotena, vodou jej neublizim aj tak pije mliecko castejsie ako inokedy

zuzka99 • 1d • Dnes o 16:47
no to presne riešim aj ja a fakt som zmetená. jedny povedia to iní to 🙄 tak nosím čajík zo sebou (feniklový - ani to neviem či možem dávať, rozne názory) a ked sa mi zdá že už je moc horko tak mu dám. dnes vonku vypil 60 ml ale či mu bol treba alebo nie fakt neviem. no snáď tým nič nepokazíme. inak maminky čo poznám a koja dávaju všetky v horučavách čajíky. ja som nechcela ale pozerali na mňa ako na krkavčiu mater či ho chcem nechať umrieť od smedu

milhaus • 1d • Dnes o 16:48
moja ked dneska došla z vonku tak vypila deco na šup

niega • 1d • Dnes o 17:03
Ale jo, pokud nemá maminka potíže s kojením, opravdu stačí pouze kojit. Bude to častěji, ale miminku to bude naprosto dostačovat. Tvorba mlíka se přizpůsobí sama, pokud maminka hodně pije. Já teda do 6 měsíců jen a jen kojila 😉 (a to i ve vedrech přes třicet).

ivusakos • 1d • Dnes o 17:07
Dávám dětský čas od Lerosu po lžičkách, protože prcek odmítá lahev (i dudlík). Dneska ve vedru vypij asi decku. Myslím, že čajík rozhodně neuškodí!

gilotek • 1d • Dnes o 17:31
a kojeneckou vodu dáváte převařenou a vychlazenou nebo rovnou z lahve?

sanicatko
28. máj 2008

my sme zvladli prvy polrok bez vody a caju,ked sa mala narodila bolo okolo 38stupnov....tak bola stale napojena 🙂 .tak si myslim ze sa to da zvladnut v pohode

ria80
28. máj 2008

Sanicatko,mame stejně staré děti.Jak byly loni ty vedra,že.Taky jsme jenom kojily,zkoušela jsem malé dát vodu,ale nechtěla,mlíčko stačilo.

jahodka11
28. máj 2008

gilotek-ja kupujem lucku uplne neperlivu, takze tu len prelejem do flasky a malemu davat pocas celeho dna, hlavne pri prikrmoch.... 🙂

mata79
29. máj 2008

Nepozerali ste dnes rano Telerano? Ja nepozeravam, ale dnes maly skoro vstal, tak sme na chvilu zapli rozpravky, kym sa preberiem a prepol na Markizu. Bol tam Bucko a prave rozpraval o tom, ze detom do 6. mesiacov v ziadnom pripade nepodavat vodu. Je jedno, ci je dieta kojene alebo na UM. Je to vraj velmi nebezpecne a su pripady smrti, lebo dietatko nema vyvinute ladvinky a ked prijme iny pokrm ako mliecko, tak mu odchadza z tela voda aj s mineralmi.
Inak ja som tiez zastancom, ze ked sa koji, netreba tekutiny, kym sa neprikrmuje. Ale v tych horucavach som vlani skusali davat lyzicky vody, lebo vsetci okolo plasili, ale maly to nechcel. Podarilo sa mu raz vypit lyzicku a prehnalo ho z toho. Tak sme si vystacili s MM aj ked pil kazdu hodinku, ale v pohode.

katka13122
29. máj 2008

uz som sa informovala u nasej dr....je to dobra blbost..ze detom od 6.mes. davat len 1dcl vody..ten bukovsky je nejaky cudak 😒 😒 😒 😒 ..vcera maly mi vypil 550ml vody....a maly pije um od 1.mesiaca..a kazde vecere preplakal..nevedali sme co je..nakoniec sa zistilo ze je smadny,kolko vypil,tolko mal.