Moja 6-ročná dcéra nechce piť. Poraďte!

graziela
31. jan 2009

Ahojte,
mam problem s mojou 6-roc. dcerou, ktr. stale treba nutit do prijimania tekutin...Akoby ani necitila smäd, neustale ju treba kontrolovat a niekedy aj nasilu naliat do nej salku caju alebo pohar vody...Niekedy za cely den vypije len pohar vody (2 1/2dcl), co je zalostne malo...
Najradsej ma vodu so sirupom, kupovane dzusy jej nechutia, zriedene este ako tak, ziadne sytene presladene vody ako coca-cola, to vobec nekupujeme, max. tak neprelivu cistu mineralku...aj cajiky jej robievam...
Ked bola mensia, mala velmi rada mliecko, rano aj vecer VZDY vypila celu plnu flasticku mliecka...aj teraz jej mliecko chuti, s tym nie je problem, len proste vzdy treba nad nou stat a davat pozor, aby si dopila vsetko...
Este chcem len podotknut, ze ani polievky moc neoblubuje, a okrem toho je aj dost vyberava...takze ma niekedy dost potrapi...
Nemate niektora podobny problem, resp. navod, radu, ako ho vyriesit?
Dakujem vopred.

kathi76
31. jan 2009

ahoj grazielka vidim,ze este nespinkas lebo sme pri rovnakej teme aj co sa tyka skoly 2009.
maja mala tiez nechce pit.uz je kupujem aj limonady,dzusiky so slamkou,mamina nam nosi zo slovenska jupiky,ale nic nezabera.naozaj musim aj ja nad nou stat aby pila.za den taky maly poharik to je kriku a kriku...
hlavne v lete sa bojim vies ked je moc teplo...

graziela
autor
31. jan 2009

Kathi, no este nespim, akosi v posl. dobe neskoro chodim spavat, mam jednu knizku rozcitanu a teraz som sa tu na MK trosku zdrzala... Teraz, ked pises o tych Jupikoch, tak ma napadlo, ze toho by nasa Saska vedela vypit...ojojjjjjjjjjjjjjjj....ale ked to je sama chemia...a este aj dost drahe,ved za tu cenu sa da kupit pomaly cely liter lepsieho dzusu...Tak je ho tiez kupujeme len niekedy... No dufam, ze v tej skole aspon to vypiju, co im nachystame na desiatu...mozno sa popri inych detoch "zvezu"...dufajme...

kathi76
31. jan 2009

my malej jupika len raz za cas kupujeme lebo zijeme v nemecku takze kupime 4-5 kusov a to jej davam z odstupom casu.tiez mi to nechuti fuj...ale nieco pit musi.a hlavne sa bojim o zubky.ma ich sice vsetky ok zatial ale netreba pokusat....nie?
inak je na cistu bublinkovu vodu v poslednom case cize mineralku.ale tiez nevypije toho bohvie kolko...

kili
31. jan 2009

graziela, to je ako o mne 😀 ale ja som teda aspoň polievky jedla, ale snáď celú základnú som skoro nepila, len si ovlažovala ústa a to aj cez hodinu v škole, max. ráno čaj a večer trochu vody. no fakt možno za deň sa to nazbieralo za 2dc.
no a v pohode žijem 😉 na strednej som si začala kupovať colu a potom som začala piť viac, asi pol litra. teraz pijem možno ten liter denne, v lete možno 1,5l, ale závisí fakt od toho čo. musí to byť niečo, čo mi chutí, ináč som schopná nepiť aj celý deň. som síce stále fanúšička coly, ale už ju nepotrebujem, pijem v zime čaj, v lete citronádu a aj vodu, ale keby som mala piť len vodu, pijem čoraz menej a menej a tak po pár dňoch som zas na nule.
skús jej toho jupíka riediť, tak postupne, aby si to nevšimla a aby to bolo v tej flaške. že najprv odleješ tak 1/5 a pridáš vodu a na tom bude pár dní-týždeň, potom 2/5... (ako tú časť, čo odleješ nemusíš vylievať, ale preleješ do druhej flašky, to len keby ťa to nenapadlo 😀 ), možno ešte pozvolnejšie, no a napokon sa zastav na takej 1/5 a k tomu voda, to už nie je tak hrozné

alon111
1. feb 2009

my sme mali ten isty problem ako vy s oboma detmi tak som im kupila malu cajovu supravu a kazdy den sa hrame ze sme v kaviarni a sme na kave .neverili by ste su schopne vypit aj liter cistej vody.s tym ide aj riziko ze je vsade vela vody ale viem ze aspon piju

graziela
autor
1. feb 2009

Alon, dobry napad s tou kaviarnou 😉
No, dnes uz mala od rana vypila celu salku mliecka a sama rano zahlasila, lebo ju smädilo po siskach, ze je smädna...tak sa aj sama obsluzila...uz si sama vie nabrat vodu so sirupom...takze mozno az take zle to nie je...su dni, ked vypije viac, inokedy menej...a vcera bol napr. ten horsi den, ked som ani ja nemala moc casu ju sledovat, ze vypila len ten jeden pohar...tak som mala potrebu to tu napisat...ale vidim, ze nie sme sami s tym problemom...

emjee
2. feb 2009

toto je sice o mensich detoch, ale mozno pomoze https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

pass
3. feb 2009

Ahoj,

ja mám 6 ročného syna a tiež akosi nepotrebuje piť...vyriešila som to tak, že ho v pravidelných intervaloch volám napiť sa, keďže tekutiny naozaj potrebuje, inak má problémy s močovými cestami 😖 ... ak niekam ide, zvyknem mu zabaliť flašu s vodou a tak to budem robiť aj keď pôjde do školy 😉

edita33
3. feb 2009

tak ja z detmi starosti ohladom pitia nemam,ale zo sebou,,ja tiez nepotrebujem pit,ked dva deci vody vypijem za den,treba im pred nos davat pitie,aby stale zakopavali o vodu,,lebo ja sa priznam ze nepijem ale zato casto sa mi zatoci hlava,,a oblicky trpia,ojoj...

kvetinka33
7. feb 2009

ahojte,tema ako vysita na mna a starsiu dceru.ma 9 rokov,ale pit ani za svet.iba pod natlakom 🙂 do skoly pravidelne nosieva flasu s pitim,ale donesie ju domov s tym,ze z nej vypije za ten cas v skole asi 3 glgy.takze ta flasa by jej vystacila na cely tyzden.uz som skusala vseliake mozne vody,ale akosi to nepomohlo. 😢 a ja si zas az vecer uvedomim,ze som pocas dna nevypila ani glg.ale na kavu nezabudnem....

martina35
13. feb 2009

Ahojte dievčence aj moja dcera málo pije. ani som si to neuvedomila v školke to bolo ok ale v škole sa to dosť zhoršilo.stále máva popraskané ústa a fialové flaky pod očami.lekárka mi povedala že to má z nedostatku tekutín,stále ju sucho v puse núti si ich oblizovať a aj tie oči ukazujú na činnosť ladvín. Ked som doma cez víkend tak ju stále ponúkam a vždy niečo iné ale v týždni sa to zhorší lebo som dlho v práci a ona si sama dokáže naliať ale nepije.flašku zo školy donesie o štvrtej poloprázdnu.Tak neviem čo s ňou.

aplless
18. feb 2009

ahojte no moja keby nemusi tak ani neje tiez ju musim stale nutit a pripominat jej ze ma pit ked sme doma tak jej vzdy nalejjem cajik do sialky a musim jej pripominat ze sa ma napit aj von ked ideme na dlhsie tak jej beriem so sebou, obcas si sice aj sama vypita ale malokedy musim to sledovat pretoze tekutiny su dolezite a hlavne v lete vacsinou pijeme caje uvarim plny hrniec a to mame na cely den obcas dzusy a v lete aj malinovky

hasleerka
18. feb 2009

jáj maminy ja mám toto dvojitý problém, mne málo pijú obidve ... majú síce aj mlieko ... tak sa snažím veľa riedkych polievok a veľa ovocia ... a občas im stojím na krku (haha) aby sa napili

edita ja tiež sama veľmi málo pijem, tak som sa naučila ráno musím vypiť pol litra teplej vody, nejde mi moc dole krkom ale musím a už som si celkom zvykla

aplless
18. feb 2009

jaj este som zabudla moja rano aj vecer vypije dva deci mlieka len neviem ci mlieko moze nahradzat vodu a caje?

hasleerka
18. feb 2009

apless, ktosi mi hovoril vraj mlieko nahrádza aj jedlo aj tekutinu

aplless
18. feb 2009

no ona to ma skor taky dezert po veceri a rano ked ide do skolky

hasleerka
23. feb 2009

tak aj my to tak pijeme ... teraz som kúpila džusík z lidla, ten mi celkom chcú piť, je 50%, idem im ho hned aj načapovať

katrin21
24. feb 2009

ani nase dcery nepiju nejak extra....jedna navyse ani nechodi nsa velku, musime ju posielat , ide tak raz za 4 dni.. od malinka ma s tym problem ( priatelova dcera) a tiez mava totalne suche pery...
moja je OK, ale malo pije...

mlieko sa nepovazuje za napoj ,ale za jedlo.. to som taz citala.. vodu nenahradza.
caje dost vysusuju, hlavne cierne...

graziela
autor
24. feb 2009

Aj nasa dceruska si rano aj vecer vypije za pohar mliecka, ja osobne to tiez nepovazujem za tekutinu, mozno tak 50:50 🙂 A cervenu pusu ma nasa preto, lebo ked sa sustredi na nieco, napr. pri kresleni, tak sa veeelmi oblizuje a potom ma vsetko okolo pusy cervene a popraskane...bambula jedna...
Ja by som ten nas problem zhodnotila asi tak, ze sa zatial musime asi zmierit s tym, ze nase dietky musime napominat a davat na to pozor, aby prijimali tekutiny...oni si to same este asi tak neuvedomuju...aspon teda moja dcera, ked je smädna, tak si naozaj aj vypyta, alebo si naberie aj sama...najradsej ma vodu so sirupom 🙂 Zatial z toho nejake zdr. problemy nema, takze to nebude take zle...
Takze pitiu zdar 🙂 🙂 🙂

sumienka2525
27. feb 2009

Tak to ako keby som o sebe citala. Ja vobec nepocitujem smäd, ked tak rano si dam kavu a cez den kolkokrat vobec nic. Malokedy ma aj napadne ze aj pit by som mala a vtedy si dam trocha mineralky. Ale ked jem cipsy alebo nieco slane vtedy ma stale susi a vypijem vela. Ja mam 9-rocnu dcerka a ta s pitným režimom problem nema ale zasa jest mi nechce a ked tak musim nad nou stat a aj to zje trosku. Strasne je vyberava. Jest by nemusela vobec aj cely den.

monky1
27. mar 2009

ahojte, dievcata, ani u nas to nie je bohvieco. Este pred polrokom som sa bala, ci Hana nema cukrovku, lebo kazdu polhodinku - hodinku si pytala caj a vypila plnu flasu. Ale teraz.....ked jej ho nedam do ruky, aj cely den si nespomenie. Nedavno bola chora, prekonala kataralnu anginu a zapal priedusiek a bola dehydrovana. Dr. nam poradila Elektrolyt od Humanny, kt. jej mal dodat potrebne stratene latky. Ma to bananovu prichut a cuduj sa svete, toto by pila na litre!!!!! Kazdy den si to pyta, ale nedavam jej to, len raz za cas. Riedi sa to vodou - 1 sacok do 2,5 dl vody, ale ja jej to davam do 3,5dl - zda sa mi to dost umele. Ale ani ja sa nejdem pretrhnut za pitim, takze asi to ma po mne 😀 😀 😀