Môže piť 10 mesačné dieťa mandľové mlieko?

chtoura_ba
19. feb 2013

Ahojte,

chcela by som sa spytat ci 10-mesacny syn moze pit mandlove mlieko? Alebo teda od kedy moze? Je stale kojeny, pekne papa ale chcem mu ponuknut nejaku novu chut lenze mandle su alergen...tak asi je este skoro...hm?

simca06022011
19. feb 2013

ja som ho malej davala okolo roku, aj puding som jej z toho uvarila :P v pohode sme to prezili... orechy u papa v jedle od roka v pohode...

vlnka81
19. feb 2013

ja som dnes dala svojmu 8 mesacnemu prvy krat homemade madlove mlieko zmiesane s kasickou a maly sa ho nevedel dojest. kamoska davala mandlove mliecko od 4 mesiacov. nikdy nemali ziaden problem. skor by som sa vyhla kravskemu mlieku.

soldi
19. feb 2013

@chtoura_ba oficialne je mandlove mlieko vhodne od 6. mesiaca 🙂 mandle nepatria medzi alergeny 🙂
akurat davaj pozor na zlozenie. najcistejsie ma ecomilk- to je len voda, mandle, agavovy sirup, kukuricny skrob, pripadne sa da kupit aj s morskymi riasami.
to v dm nema take dobre zlozenie

soldi
19. feb 2013

@chtoura_ba a inak mozes este kludne vyskusat aj ovsene, spaldove, makove, prilezitostne ryzove (to je velmi dobre), jedine, ktore neodporucam je sojove 🙂

digysa
19. feb 2013

@soldi Preco neodporucas sojove?

soldi
19. feb 2013

@digysa sojove boby su geneticky modifikovane, jedina vhodna podoba soje je prirodzene fermentovana, sem patri len sojova omacka a myslim, ze este miso polievka, to je vsetko.
ostatne druhy soje nie su vhodne na dlhodobu alebo pravidelnu konzumaciu

digysa
19. feb 2013

@soldi Aha....to je ta znacka GMO, Ale u nas mame na trhu mlieko, ktore pise ze je vtyrobene zo soje bez genetickej modifikacie.
Je sice drahsie, ale aspon mam pokoj v dusi...

leishmania
19. feb 2013

mojmu krpcovi bolo dlho tazke na zaludok, ale skusim zas uz je velkac 🙂 do roka z neho vrackal, tak skus v malom mnozstve postupne

katkas1
19. feb 2013

@chtoura_ba a co nie je alergen? 🙂

andrea129
19. feb 2013

Ved nekupujte v obchodoch, ak sa vam nepozdava zlozenie, ale urobte si vlastne mandlove mlieko.
Recept napriklad aj tu:
http://varecha.pravda.sk/recepty/mandlove-mliek...

chtoura_ba
autor
20. feb 2013

@soldi hej prave to mandlove mlieko som kupilo v Slnecnici 🙂 Tak teda vyskusame, snad bude mat uspech. I ked u nas ma uspech viac menej vsetko hehe.
@andrea129 no je super robit domace veci len mne sa moc nechce...hm...teda minimalne tieto mlieka🙂

chtoura_ba
autor
20. feb 2013

Inac dakujem za odpovede baby

silvia.t
26. jún 2013

ahojte moze 18mes.dita pit makove mlieko?

sisaklenkova
3. feb 2014

@soldi a kde sa da, prosim ta take mliecko kupit? mala je alergicka, ale na mandle jej nevysli zvysene hodnoty

karabashka
5. máj 2014

Mandľové mlieko je vhodné pre deti až od 3 rokov. A sójové je absolútne nevhodné. Nedávno som pridavala článok o tom, že pitie sojoveho mlieka je ekvivalentom 5-tich antikoncepcných tabliet..a samozrejme ineho svinstva...