• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Musí sa dojčenská voda Lucka prevárať?

10. januára 2011 
Moja doktorka tvrdí,že je to jediná dojčenská voda,čo sa nemusí prevárat.aký máte nato názor vy?
11. sep 2007 o 19:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som prevarala aj Lucku
11. sep 2007 o 20:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak to prvýkrát počujem tak by to aj mňa zaujímalo :slight_smile: o robotu menej :sweat_smile:
11. sep 2007 o 20:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
...aj ja pri malej...
11. sep 2007 o 20:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja neprevaram tomu natural :grinning: lucku nasa nechcela pit ma hnusnu prichut a nechuti ani mne a ma bublinky takze ja by som ju hlavne koli tomu prevarala, ale toma je uplne bez bubliniek :grinning:
11. sep 2007 o 20:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a to preco sa este aj kojenecka voda ma prevarat? to nemozte rovno prevarit vodu z vodovodu, pripadne filtrovanu? :confused: vazne, rada sa poucim, lebo my sme pri sestrinych detoch lucku urcite neprevarali, dokonca viem, ze sme nosili flasu so sebou na cesty na riedenie "koncentratu" UM...
11. sep 2007 o 20:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som prevarala do pol roka,od vtedy varime vodu z vodovodu
11. sep 2007 o 20:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ikke a nevadilo deckám, že bola perlivá? lebo lucka je prirodzene perivá a mne to nikolka piť nechcela...
11. sep 2007 o 20:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ale ved priamo na flaske od lucky je napisane, ze pre pripravu dojceneckej stravy je potrebne vodu prevarit a odstanit oxid uhlicity
ja viem, ze jedina dojcenecka voda sa nemusi prevarat humana, je to napisane aj na obale
11. sep 2007 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja tiez prevaram Lucku pretoze vraj obsahuje nieco kvoli comu treba prevarat.
Pisem ako talian ale v skratke prevaram
11. sep 2007 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
uplne suhlasim so zuz :wink:
inak, ja som tiez zo zaciatku kupovala lucku a myslim, ze aj na flasi je upozornenie, ze je treba prevarat pre pripadny obsah CO2, comu mimochodom nasvedcuje prave pritomnost bubliniek. aj tak nechapem, ako moze mat kojenecka voda bublinky :confused: :unamused:
toma je podla mna super, pijem ju (okrem ineho) tiez
11. sep 2007 o 20:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hmm, na bublinky si nepamatam... :confused: mozno to je uz ina lucka, nez pred desiatimi rokmi...? :fearful:
inak tomu nerozumiem...dojcenska voda a perliva??? :astonished: by som cakala, ze ak aj je prirodzene perliva, tak ju pre nalepku "dojcenska" odperlia...
11. sep 2007 o 20:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Inak ja ju prevarim a mala ju aj tak nepije. Nechce pit nic ine len mliecko.
Skusam cajiky aj kojenecke vody a nechce vypluje to.
11. sep 2007 o 20:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mne pediatricka kazala prevarat aj kojenecku do tych 6 mes.
11. sep 2007 o 20:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vadi ked mala nechce pit nic ine ako moje mliecko
11. sep 2007 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a od 6 mesiacov sa môže dávať aj neprevarená? myslím na UM a na čajíky
11. sep 2007 o 20:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maca, mne tak bolo povedane, aj ked ja som prevarala dlhsie
11. sep 2007 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no na UM sa vzdy ma davat prevarena voda..sak to neni hodinova robota :wink:
11. sep 2007 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aj my stale prevarame Lucku. :slight_smile:
11. sep 2007 o 21:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
oki dík, ja som si povedala, že do jedného roka budem dávať Lucku a tiež preváram tak budem nadalej :wink:
11. sep 2007 o 21:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ja kojim,ale mam humannu,ta je zas nekrestansky draha,aj ta sa musi po otvoreni po 48hodinach prevarat,ale pouzivam aj dobru vodu ta nezanechava vodny kamen a nic v nej neplava ako v lucke :wink:
11. sep 2007 o 21:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
toma natura sa nemusi.
a na lucke to je napisane, tak neviem, ak je to napisane, tak asi ano predsa :wink:
12. sep 2007 o 01:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no my sme prevárali do jedného roka - na odpor.pediatričky, a od jedného roka neprevárame, ale dávame malej stále dojčenskú vodu - či už je to lucka, drobček, toma....a tak budeme postupovat až do tretieho veku dietata :wink:
12. sep 2007 o 13:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,my pouzivame Lucku a zatial ju prevaram.Chcem tak robit do 1 roka,potom prestanem.
12. sep 2007 o 15:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Na Lucke je napísané presne toto: Pred použitím na prípravu stravy pre dojčatá odstrániť oxid uhličitý varom.

Ja ju preváram a minimálne do roka určite budem.
12. sep 2007 o 16:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
moja pediatrička bola v Auguste na nejakej Lekárskej schoDzi v Brne a že tam sa to vravelo o Lucke.Ja viem je to na obale jasne napísané,ale možno to zmenia.
12. sep 2007 o 17:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tiež mi je divné, že prečo je perlivá, keď je pre deti a ešte to musíš aj prevárať.....tak rovno kúpim asi takú, čo nemusím prevárať a nie je perlivá...
Ale mne tá Lucka chutí - lebo je perlivá....a pomáha mi to trošku na žalúdok.
12. sep 2007 o 18:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievcata ja este nemam babo ale lucku si kupujem na pitie a neperlivu a bublinky tam nemam :wink: pokial ja viem su 2 typy perlive a neperlive a ruzova je neperliva :grinning:
12. sep 2007 o 18:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veď ja poznám tiež len dva typy.....perlivá (taká modrá tuším) a neperlivá (rúžová)....ale keď tú neperlivú otvorím, je hne´d perlivá a naaskočia tam bublinky.....tak potom nechápem...
12. sep 2007 o 18:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja prevaram...
12. sep 2007 o 18:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Yonanevi, aj tá neperlivá obsahuje pre dieťa veľa CO2 - to že je neperlivá na nej napísané znamená len, že nie je umelo sýtená, ale perlivá určite je :grinning:
12. sep 2007 o 18:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok