Musí sa dojčenská voda Lucka prevárať?

mvl8
11. sep 2007

Moja doktorka tvrdí,že je to jediná dojčenská voda,čo sa nemusí prevárat.aký máte nato názor vy?

lara1znk
11. sep 2007

ja som prevarala aj Lucku

maca21
11. sep 2007

tak to prvýkrát počujem tak by to aj mňa zaujímalo 🙂 o robotu menej 😅

sue
11. sep 2007

...aj ja pri malej...

zuz11
11. sep 2007

ja neprevaram tomu natural 😀 lucku nasa nechcela pit ma hnusnu prichut a nechuti ani mne a ma bublinky takze ja by som ju hlavne koli tomu prevarala, ale toma je uplne bez bubliniek 😀

ikke
11. sep 2007

a to preco sa este aj kojenecka voda ma prevarat? to nemozte rovno prevarit vodu z vodovodu, pripadne filtrovanu? 😕 vazne, rada sa poucim, lebo my sme pri sestrinych detoch lucku urcite neprevarali, dokonca viem, ze sme nosili flasu so sebou na cesty na riedenie "koncentratu" UM...

vavka33
11. sep 2007

ja som prevarala do pol roka,od vtedy varime vodu z vodovodu

sue
11. sep 2007

ikke a nevadilo deckám, že bola perlivá? lebo lucka je prirodzene perivá a mne to nikolka piť nechcela...

kosicanka1
11. sep 2007

ale ved priamo na flaske od lucky je napisane, ze pre pripravu dojceneckej stravy je potrebne vodu prevarit a odstanit oxid uhlicity
ja viem, ze jedina dojcenecka voda sa nemusi prevarat humana, je to napisane aj na obale

radoslava
11. sep 2007

ja tiez prevaram Lucku pretoze vraj obsahuje nieco kvoli comu treba prevarat.
Pisem ako talian ale v skratke prevaram

certica
11. sep 2007

uplne suhlasim so zuz 😉
inak, ja som tiez zo zaciatku kupovala lucku a myslim, ze aj na flasi je upozornenie, ze je treba prevarat pre pripadny obsah CO2, comu mimochodom nasvedcuje prave pritomnost bubliniek. aj tak nechapem, ako moze mat kojenecka voda bublinky 😕 😒
toma je podla mna super, pijem ju (okrem ineho) tiez

ikke
11. sep 2007

hmm, na bublinky si nepamatam... 😕 mozno to je uz ina lucka, nez pred desiatimi rokmi...? 😨
inak tomu nerozumiem...dojcenska voda a perliva??? 😲 by som cakala, ze ak aj je prirodzene perliva, tak ju pre nalepku "dojcenska" odperlia...

radoslava
11. sep 2007

Inak ja ju prevarim a mala ju aj tak nepije. Nechce pit nic ine len mliecko.
Skusam cajiky aj kojenecke vody a nechce vypluje to.

certica
11. sep 2007

mne pediatricka kazala prevarat aj kojenecku do tych 6 mes.

radoslava
11. sep 2007

Vadi ked mala nechce pit nic ine ako moje mliecko

maca21
11. sep 2007

a od 6 mesiacov sa môže dávať aj neprevarená? myslím na UM a na čajíky

certica
11. sep 2007

maca, mne tak bolo povedane, aj ked ja som prevarala dlhsie

bubaczik
11. sep 2007

no na UM sa vzdy ma davat prevarena voda..sak to neni hodinova robota 😉

biccy
11. sep 2007

Aj my stale prevarame Lucku. 🙂

maca21
11. sep 2007

oki dík, ja som si povedala, že do jedného roka budem dávať Lucku a tiež preváram tak budem nadalej 😉

bubaczik
11. sep 2007

no ja kojim,ale mam humannu,ta je zas nekrestansky draha,aj ta sa musi po otvoreni po 48hodinach prevarat,ale pouzivam aj dobru vodu ta nezanechava vodny kamen a nic v nej neplava ako v lucke 😉

hanka274
11. sep 2007

toma natura sa nemusi.
a na lucke to je napisane, tak neviem, ak je to napisane, tak asi ano predsa 😉

tinakul
12. sep 2007

no my sme prevárali do jedného roka - na odpor.pediatričky, a od jedného roka neprevárame, ale dávame malej stále dojčenskú vodu - či už je to lucka, drobček, toma....a tak budeme postupovat až do tretieho veku dietata 😉

angelos
12. sep 2007

ahojte,my pouzivame Lucku a zatial ju prevaram.Chcem tak robit do 1 roka,potom prestanem.

tamia
12. sep 2007

Na Lucke je napísané presne toto: Pred použitím na prípravu stravy pre dojčatá odstrániť oxid uhličitý varom.

Ja ju preváram a minimálne do roka určite budem.

mvl8
autor
12. sep 2007

moja pediatrička bola v Auguste na nejakej Lekárskej schoDzi v Brne a že tam sa to vravelo o Lucke.Ja viem je to na obale jasne napísané,ale možno to zmenia.

lyzenka
12. sep 2007

tiež mi je divné, že prečo je perlivá, keď je pre deti a ešte to musíš aj prevárať.....tak rovno kúpim asi takú, čo nemusím prevárať a nie je perlivá...
Ale mne tá Lucka chutí - lebo je perlivá....a pomáha mi to trošku na žalúdok.

yonanevi
12. sep 2007

dievcata ja este nemam babo ale lucku si kupujem na pitie a neperlivu a bublinky tam nemam 😉 pokial ja viem su 2 typy perlive a neperlive a ruzova je neperliva 😀

lyzenka
12. sep 2007

veď ja poznám tiež len dva typy.....perlivá (taká modrá tuším) a neperlivá (rúžová)....ale keď tú neperlivú otvorím, je hne´d perlivá a naaskočia tam bublinky.....tak potom nechápem...

lienka79
12. sep 2007

ja prevaram...

sue
12. sep 2007

Yonanevi, aj tá neperlivá obsahuje pre dieťa veľa CO2 - to že je neperlivá na nej napísané znamená len, že nie je umelo sýtená, ale perlivá určite je 😀