Musí sa dojčenská voda Lucka prevárať?

mvl8
11. sep 2007

Moja doktorka tvrdí,že je to jediná dojčenská voda,čo sa nemusí prevárat.aký máte nato názor vy?

ciska
19. aug 2008

ahoj maminy, aj lucka ma ale viacej druhov ta s ruzovou etiketou ( pre babatka) ma dva typy flias jedna je modra ta je prirodne mineralizovana a ja ju prevaram a potom ta co ma aj ruzovu flasu na nej je dokonca aj napisane ze nie je treba prevarat. no ja aj tak prevaram🙂))

sirinka
19. aug 2008

anamor ok... 🙂 ale citala som, ze ty kojis, nemusis davat vobec ziadnu vodu ani v najvacsich horucavach, naozaj staci tvoje mliecko 😉

dididi30
20. aug 2008

pise tam ,ze nie ale podla mna treba aj tak , istota je istota 😉

pappo
20. aug 2008

jasnacka vsak vies isto co je v tom?

marianeta
20. aug 2008

Ja pouzivam Tomu neperlivu a prevaram,nikdy nevies co sa tam pri jej baleni dostane 😉

gangulienka
20. aug 2008

moje dieta strci do pusy vsetko co sa jej dostane do ruky...a ja budem prevarat Lucku ? 😀

martina.d.
20. aug 2008

minule bolo na STV 2 test výrobkov - dojčenské vody. Lucka bola jednoznačne najhoršia. No, čo už. Ja som ju tiež používala pri dcérke, ale iba chvíľu, potom som používala Toma natura. A pri malom preváram klasickú vodu z kohútika. Každý podľa svojej chuti 😉 😀

alififi
20. aug 2008

ja pouzivam tiez Tomu a neprevaram. do pol roka by som ale asi prevarala.
ale do 6 m, pokial sa koji, nic ine netreba - tak nebolo co prevarat vlastne

bubba
20. aug 2008

ruozvu lucku(na obale je napisane ze treba prevarit lebo su v nej bublinky troska) som pila len ja ked som kojila 😀 malej vzdy a zasadne davam len vodu-kedysi prevarenu teraz normalnu.a mineralky o tych nechce ani pocut,lebo vsetky su jej "kysle" 😀

bzuco
20. aug 2008

martina...a ktorá voda vyšla v tom teste najlepšie?

darlinka
20. aug 2008

Tak ja pouzivam len vodu z vodovodu, prevarenu samozrejme... Lucku pijem ja a pila som ju pocas celeho tehu, lebo mi chuti. A preco vysla v tom teste vlastne najhorsie??

dzanka3
2. sep 2008

ahojte
chcem sa spytat vas ako to riesite - mne Dr. povedala ze do jedneho roka prevarat Lucku - ona ze to odporucuje.....

- vy ste tak detickam UM zarabali?

- alebo odkedy ste im UM davali z prevarenej pitnej vody z vodovodu?

marianeta
2. sep 2008

Caute
Pouzivate niektora doj.vodu aqua baby?Na obale pisu ze nieje potrebna tepelna uprava ja ju teda neprevaram.

filipa
2. sep 2008

maly bol do 3 rokov na nutrilone a vzdy som ho zarabala do prevarenej lucky. boli sme tak zvyknuti, netvrdim, ze je to nutnost. a pokial prevaris vodu z vodovodu, nemalo by sa nic stat, ak je ta voda hygienicky nezavadna.

kaskya
2. sep 2008

Ahoj, nemôžem nereagovať na túto tému. Neviem prečo sa matky zameriavajú na značku LUCKA, DROBČEK a podobné kojenecké vody. Len slepý človek neuvidí aké sú tie vody po prevarení plné bielych čiastočiek. Keď som malého začala prikrmovať, nemohla som si to nevšimnúť. Chcela som to poslať na rozbor, ale nechala som to tak. Najlepšie pre bábätká sú pramenité vody. Ako napr.: Terra, Natura a pod. Ja osobne kupujem pramenitú vodu Terra, samozrejme aj tú nechám prejsť varom. Nemali by ste veriť značkám. Veď keď vidím, že tam po prevarení niečo pláva a nie je to vodný kameň z hrnca, alebo kanvice, tak asi to dieťatku vypiť nedááám 😒

annag
2. sep 2008

ja osobne by som vodu do polroka prevárala, je to len kvôli pocitu istoty, niekedy bohužiaľ aj vo výrobe môže dôjsť ku kontaminácii, a také malé bábetká majú brušká citlivé. (viď tona pokazeného mäsa u nás, listerióza v Kanade, kde zomrelo už niekoľko ľudí ... ) A dávala by som si záležať aj na pravidelnej dezinfekcii - preváraní fľašiek, cumľov, aby sa rozrobené mliečko nemohlo kontaminovať.

Je dokázané, že detičky na UM majú častejšie infekcie tráviaceho traktu, takže opatrnosti nie je nikdy dosť. Po polroku by som už veľmi obavy nemala, bábetká sú zrelšie, odolnejšie a aj tak papajú a obrýzajú kadečo a to je určite väčším zdrojom baktérií. 🙂

pietra
2. sep 2008

marianeta, ja som mala aj aquababy a prevarala som ju. Mali sme viac druhov kojeneckych vod a vsetky som do roka prevarala. Teraz UM zarabam s vodou z vodovodu

marianeta
2. sep 2008

Kaskya
Ten biely povlak je vapnik kt. balena voda obsahuje.Je to to iste ako ked prevaras pitnu vodu z kohutika napr. v rychlovarnej konvici a po case ju mas zanesenu vod.kamenom.

dzanka3
2. sep 2008

tak asi aj my budeme este do konca 2 mesiaca prevarat lucku - prip. inu kupenu vodu....
a potom uz vodu z kohutika budem prevarat - a necham aj 5min varit....
😔

kaskya
2. sep 2008

marianetka a povec mi prečo toľko vápnika v kojeneckých vodách... vodný kameň je to isté ako vápnik??? 😀
prečo teda kojenecké vody obsahujú po prevarení takéto čiastočky ako voda z vodovodu po prevarení?
Ja tým vodám neverím. Radšej dávam bežnú pramenitú vodu.

kaskya
2. sep 2008

Ale ja nemyslím povlak na vode. Ale drobné čiastočky na dne pohára, keď prevaríš kojeneckú vodu... Skúsila som prevariť obyčajnú vodu z kohútika, ani tá nemá také čiastočky po prevarení.

sirinka
2. sep 2008

kaskya ja som pouzivala lucku a nemala som tam drobne ciastocky 😕 iba tie mineraly na povrchu.

kaskya
7. sep 2008

sirinka, to už je jedno. nech si prevára každý akú vodu chce a ako uzná za vhodné 😒

gianni
8. sep 2008

ahojte,mne doktorka povedala že dojčenskú vodu ,napr.Lucku nemusím prevárať,ale ja vlastne ani vodu malému nedávam,je plne kojený,predtým som to trochu skúšala,ale načo,aj tak polku vyplul a čítala som že do 6 mesiaca netraba nič okrem mlieka

rainee
8. sep 2010

lucka ruzova sa neprevara....

alenka000
4. jan 2011

ahojte, ako robíte fenyklový čaj maličkému?? My máme dva mesiace a mám pocit že je smädný však v tomto vykurovacom obdobi ani nečudo. Len som čítala niekde na internete že jedna mamina robila čaj z obyčajneho fenyklu vraj len dva kusky na dva deci vody ale neviem koľko luhovať...a stále mám dilemu dávať mu čajik alebo mu stačí mliečko ale minule sme často papali a potom mi zvracal ...takže neviem , ked sa kusok napije tak mu aj lepšie chuti ani negrcká....hm

domidomi
4. jan 2011

@alenka000 No ked chutí ani negrcká, tak prečo mu nedať? Aj ja dávam svojej dvojmesačnej dcére fenyklový čajík , ale detský kvôli prdkom pretože máme s tým problémy.

ela19
10. jan 2011

Moze sa prevarená Lucka opat zohriat, ked mi vychladla v termoske?