Nechce piť čaj. Čo s tým?

adrolka
16. apr 2008

ahojte. maminky poradte. sme na UM, máme necelé 3 mesiace. moja malá ani za svet nechce piť čajík ( ani prevarenú vodu). skúšala som feniklový, čaj na celkovú pohodu, teraz aj kamilkový - a ona ništ!!!! ☹ ☹
ja už neviem čo s tým. či jej stačí tekutina z mlieka čo pije (Nutrilon comfort). Ale mne sa to nezdá normálne, lebo aj keď jej každý deň núkam, nevypije nič alebo max 10ml, aj to s takým výrazom v tváričke, že fuj. neviete čo s tým?
😕

dada2007
16. apr 2008

ahoj adrolka,
my sme mali ten istý problém, vyskúšali sme niekoľko druhov čajov a tiež nič moc, akurát nám narobili šarapatu s tým, že malú začalo s tých čajíkov nadúvať, mala bolesti bruška. Mala cca 3 týždne. Vtedy mi povedali, že jej stačí moje mliečko a čaj nemusí mať vôbec. Povedala mi to detská dokina.
Teraz sa malá blíži k pol roku, kedy začneme príkrmy a pýtala som sa doki, či mám začať dávať aj čajík a ona povedala, že mám skúsiť, či ho bude vôbec chcieť. Naša malá nemá cumlík, tým pádom nevie piť z flašky a len ju oblizuje. Vyskúšala som jej dať minulý týždeň flašku s čajom.... 😕 pooblizovala 😝 viac sa pooblievala ako napila...takže čaj odkladám na neurčitú dobu a namiesto flašky plánujem kúpiť pohárik so sosáčikom

zuan
16. apr 2008

ahojte, my mame tiez taky problem, maly nechce cajik ani vidiet. tiez sme vyskusali viac druhov, no tvari sa ako keby mal vypit nejaku otravu 🙂
flasku nechce - len ju vytlaca jazykom, hrncek tiez, horko tazko prehltne trochu z lyzicky, aj to polovicu vypluje kutikom ust 😝 my sme uz zacali s prikrmami, tak skusame aj ten caj. nezabrala ani cista vodicka ani zriedeny dzusik.
ale skusame dalej, hadam si zvykne. zatial vzdy zapija mojim mlieckom, uvidime o par tyzdnov.

mima595
16. apr 2008

Androlka - detom do 6 mesiacov aj na UM netreba davat cajik - to nam povedali na gastre, tekutin maju dost v UM - iba ak by bol nejaky iny problem - napr. u nas Matus mal A.R - a nemohol sa vykakat - tak sme mu davali cajik - ale velmi ho nechcel, za den sme mozno donho natlacili - tak ako vravis max. 10 ml, a aj to nie vzdy, caj zacal ako tak pit až po prikrmoch.

katka76
16. apr 2008

adrolka, to iste sme mali aj my, maly bol na UM a okrem toho nic nechcel pit. zmenilo sa to slnecnym teplym pocasim, a tak sa naucil na vodu. takze aj teraz mame pokoj so sladkymi zbrndami 😝

stenli
16. apr 2008

adrolka, keď nechce čaj, tak mu isto stačí umelé mlieko, takisto aj kojeným deťom stačí mamino mlieko, pokiaľ nie sú veľké horúčavy alebo ak nemá drobec horúčku alebo hnačku, ja teraz občas dávam vodu Lucku neperlivú do pohárika so sosáčikom od Aventu, Miško fľašu vôbec nepozná, má 9 mesiacov

jamuska13
16. apr 2008

ahojte, aj my sme patrili medzitych , ktori mali,, problem s cajom,,mala bola kojena do 3 mesiacov ☹ , dovtedy smecajik nepotrebovali, ale pri prvych prikmoch sme mali problem mala sa nevedela vykakat, lebo vypila max 10 ml
cajiku, potom sme skusali triky s lyzickou, dokonca aj s hrncekom , takto to islo den po dni , ale... malo to uspech , dnes nasa mala pije s oblubou vsetky cajiky, dzusy.... ale este nieco, my sme popri instant. cajikoch skusli aj sypane, a potom aj slabucky, podotykam slabucky odvar z cierneho caju , miern osladeny , aj 2 kvapky citron.stavy a mozem si len a len pochvalit,ten ma najradsej, skratka budte trpezlive, lyzicku po lyzicke a skusajte triky na dvoje deticky 🙂

kili
16. apr 2008

adrolka, zrovna dnes som založila podobnú tému 😉