Odkedy dávať čajík synčekovi?

vieroslava
28. mar 2007

Ahojte chcem sa spytat odkedy mozem zacat davat cajik mojmu mesacnemu syncekovi. Sme na umelom mliecku a nazory su rozne.
Dakujem

petrulla
22. nov 2007

maminasr - mojmu malemu som zacala davat feniklovy cajik od HIPPu.
Bolieva ho brusko a fenikel vraj pomaha.
Len neviem kolko moze toho cajiku vypit (maly by vycucol aj plnu flasu 😲 ) a kedy mu ho mam dat (pred jedlom, po jedle ci medzi jedenim???).
Pises ze tvoj scucne aj 3 dc - nie je to dost? Neroztiahne sa mu zaludok?
Na smaly ma 8 týzdnov.

emjee
9. dec 2008

adulik16 • 46tt • 6. dec 2008 o 12:42
Viete mi prosim Vas poradit, ci uz 7 tyzdnove babatko moze pit cajik? Byvame v panelaku a mame strasne sucho v spalni, maly sa niekedy zobudi a ma uplne zalepene ustocka. Ak sa cajik moze davat, poradte mi prosim, ktory je najlepsi a ci je potrebne mat na caj iny dudel na flasi ako na mlieko. A kedy je dobre dat caj?nekojim, maly papa kazde tri hodiny. Moze sa caj kombinovat s mliekom?Teda aky ma byt casovy odstup pitia caju a pitia mlieka?

mikalove • 1d • 6. dec 2008 o 13:01
čajík si kup v lekarni ,majú feniklovy čaj od ukončeného 1 týždna,je dobry aj na bruško,daj si radšej flašu na čaj zvlašť,čaj sa môže kombinovať s mliekom,nejaky odstup si nechaj,ved po mlieku nebude hned smadny..ja kojím a len teraz začiname s čajom,alebo sa porad s mudr. ked pojdete na poradnu..

nevesta • 1d • 6. dec 2008 o 13:06
Ja by som ponukala cistu vodu... Tej mozes kolko vypije...

stvura • 1d • 6. dec 2008 o 13:13
Ked uz chces davat cajik, daj Leros feniklovy pre deti, je od 1 tyzdna v nalevovych sackoch, neobsahuje ziadne pridavne latky ani cukor ako vacsina granulovanych.
Urcite si oddel flasu na caj a flasu na mlieko. Kombinacia mlieka a caju by mu rozhodne nemala ublizit, mne dokonca lekarka hovila ze mam dat vyvarit rascu a fenikel a pridat mu takuto vodu do mlieka ked mal maly koliku. I to mozes dat malemu.
Odstupy ti nepoviem, lebo ja plne kojim a malemu som dala caj len raz ked mal koliku, odvtedy caj nepil.

sirinka • 1d, 16tt • 6. dec 2008 o 13:49
ja odporucam takisto cistu kojenecku vodu. ak uz caj, tak v ziadnom pripade granulovany.
flasku treba mat samozrejme na caj zvlast.

bianca • 1d • 6. dec 2008 o 14:02
adulik my sme malej davali Feniklovy od Sunarku a ten bol super.Teraz sme skusili ,,pre celkovu pohodu,,od hamia ten jej nechuti lebo je prisladený

lienka79 • 1d • 6. dec 2008 o 15:25
no znie to krasne, cista voda,ale nas to nedchcel vobec pit,ani nalevobu caj..tak ked som chcela,aby pil (lebo nebol kojeny),tak pekne-krasne granulovany...su aj od 1 tyz...
ale ked chce cistu vodu,je to najlepsie

endrixa • 1d • 6. dec 2008 o 19:22
ahoj, my sme davali tiez asi od mesiaca granulovany feniklovy caj od sunarek...malemu chuti...dam mu ho menej ako pisu v navode, len nech to ma nejaku chut...v lete ale aj teraz pijeme raz doobedu a raz poobede tak maximalne 50ml, podla toho aky ma maly smad. a cajik davam medzi dvoma kojeniami ked je hore a hra sa, po 1,5hod od papania. papame kazde tri hodinky. nazory na pitie cajika su rozne, ale nam lekarka vravela ze mozeme pit cajik alebo cistu vodu, ale vodu nechcel. tiez sa hovori ze plne kojene dieta by malo materskym mliekom uhasit aj smad, ale nas maly tak slinta, ze myslim , ze musi byt pocas 3hod ako je hore aj smadny...a vraj tekutiny navyse mimo mlieka pomahaju oblickam pracovat...tak si vyber, co clovek to iny nazor..

katarinkad • 1d • 6. dec 2008 o 19:38
adulik, ja tiez nekojim a cajik davame malemu uz asi od jedneho tyzdna. Nasmu malemu chuti, davam mu ho stale medzi jednotlivymi jedeniami. V priebehu celeho dna mu davam vypit 100 ml takehoto caju.
Nam sa najviac osvedcili tieto dva cajiky.

http://www.nasimdetom.sk/instantny-detsky-caj-v...
http://www.lekaren-nonstop.sk/tovar/1578997-hum...

adulik16 • 46tt • 7. dec 2008 o 19:01
katarinkad, prosim ta, kde si kupila ten cajik bio?da sa kupit niekde v lekarni alebo v obchode, ci si si ho objednavala cez internet?

katarinkad • 1d • 7. dec 2008 o 19:37
adulik, ja som ho objednavala z netu. Mala som dost problem ho zohnat, v lekarnach nebol.

daisy33 • 1d • 7. dec 2008 o 20:10
ja som kojila , malu bolievalo brusko tak som jej davala cajik, poradila doktorka, fenyklovy od 1. tyzdna a vsetko je v poriadku. mala ma teraz 7 mesiacov.

petusaaa • 1d • 7. dec 2008 o 20:25
ja davam malemu tiez granulovany babio, lebo vodu ani zalievany mi nechcel pit. a kedze sice kojim, ale aj dokrmujem, tak som mu musela dat aj nejaky caj (zapekalo ho). a ten babio je super, je sladky, ale nevadi to zubkom ani nicomu. lebo je to sladene laktozou, ktora je aj v mm

mareli • 1d • 7. dec 2008 o 20:51
aj ja odporucam ten BIO fenyklovy, je prisladeny mliecnym cukrom taka zlozka je aj v materskom mlieku. tak ako uz pisali baby predo mnou.

janette4 • 1d • 7. dec 2008 o 22:19
ja osm malému tiež dávala čajík babio fenyklový,lebo čistú prevarenú vodu mi nechcel.
a cumlík na čaj maj tiež zvlášť, je tam menšia dierka ako na cumlíku na mlieko.

majula009 • 1d • 7. dec 2008 o 22:50
Adulik16, ahoj, ja som davala malej cajik od prveho týždna, a kojila som, dovolila som jej potiahnut si tak max dva tri hlty čo za den bolo spolu asi 20 ml, a cim je vacsia tak samozrejme pije viacej ml. U nas maju v lekarni pre deti HIPP fenyklový ale ten obsahuje fruktozu takze ja jej kupujem fenykový v Rakusku v BIPE, znacka ALETE od Nestlé, a ten je BIO fenykel a vhodný už od 1 týždna, a ešte tam majú aj HIPP ale sáčkový čo je kombinácia aníz, harmanček a fenykel a ten je tiež super....všetko bez cukru, fruktozy. Nieje dobré dávať sladený čaj ani fruktozou, pretože si na to dieťa zvykne a už nikdy nebude chcieť piť čaj nesladený, navyše ten sladený detičky viacej zapeká....takže je to na Tebe, ak sa máš ako dostať hned za hranice do Hainburgu tak tam ho majú a stojí okolo 4 až 5 eur....

titkovamiriam • 3d • Včera o 09:00
ahojte -uz do vela tem som pisala tento recept-ziedne kupovane umele caje-staci si kupit fenikel-bezne je dostat v obchodoch:5-6 zrniecok uvarit v 2 deci vody a caj je na svete,nebudete poznat ziadne koliky a nemusite miminkam davat tie umele caje. vobec ho nesladte!!!sacok feniklu stoji par korun a vydrzi dobre dlho

zuza.m • 1d • Včera o 10:19
my sme kupovali feniklovy od hipp,davala som mu menej ako v navode.neskor čistu vodičku,teras mu varim feniklovy a pije bez cukru a tiež mu chuti.odstupy mame asi take že po pol alebo hodine byva nepokojny a hned ponukam čajik,niekedy si cucne trošku inokedy vypije aj 100ml.denne asi cez pol litra ma špecialne mliečko tak že ho asi dost vysušuje.no a flašku musiš mat zvlašt.na čajik je dierka menšia ako na mliečko.my mame flašu od MAM je super a tam maš aj dudliky očislovane podla toho na čo su vyrobene.

miskakiska • 2d • Včera o 10:50
Ahojte ja tiez davam synovi sackovy feniklovy cajik a trochu mu ho osladim a uz odkedy sme prisli z nemocky.To keby som mala davat mlieko od hladu aj od smadu tak to si mozem rovno zavesit na krk satku a maleho do nej a nech cuca sak to by som nic neurobila a to mliecko by sa mi potom z coho tvorilo keby ho stale pije.Treba davat cajik moj maly akonahle ma suche pery tak uz aj cuca cajik.A pijem ho aj ja .Mame tri mesiace a bolesti bruska sme mali len raz aj to z toho lebo som sa najedla rajcin papriky a uhorky vsetko co pekne naduva.Odvtedy to vsetko pridavam pomaly a po troche nie plnu misku

zuza.m • 1d • Včera o 11:00
majula
ja som davala mojmu najskor od hipp a ten bol sladeny,neskor som mu varila a prisladovala.teras som vyskušala nesladit a pekne pije aj ten.tak že sa nenaučil.ked je smädny vypije aj čistu vodu nema problem že by sa na cukor naučil.teda aspon moj nie

marorlinko • 1d • Včera o 15:41
cajik je uz od prveho mesiaca, my sme pili od hipp,ten feniklovy a robil asom mu aj harmancekovy,ktory mi bol odporuceny na travenie aj na koliku

gergi7 • 1d • Včera o 23:30
Ja som mojej malej davala cajik od narodenia, kedze sme nemali hned tollko mliecka.bol to klasicky caj pre babatka z lekarne feniklovy.dnes jej ho obmienam aj s harmancekovym,ktorý je tiez fajn proti kolikam))
PS:aj babatko musi dodrziavat pitný rezim,tak isto ako dospely

anavila • 1d • Dnes o 09:46
ja som mojej davala tiez cajik od narodenia, nmormalny detsky a ma ho rada dodnes... museli sme , kazala nam aj doktroka, lebo mala novorodenecku zltacku a muslea vela tekutin

adulik16 • 46tt • Dnes o 16:31
Dakujem za rady, mam kupeny cajik od hipp aj feniklovy a aj harmancekovy,len neviem,kolko mu mam dat vypit naraz.

suziad • 2d • Dnes o 17:23
Aj mne sa zda ze mala byva smednucka tiez ma niekedy zalepenu pusinu a slinky. Mame doma strasne sucho ma aj velke susniky. Chcem jej zacat davat cajik, kupila som feniklovy Sunarek od 1 zyzdna. Zatial je plne kojena. Je lepsie jej ho dat na lizicke alebo vo flaske. A kolko?

bianca • 1d • Dnes o 18:35
suzi nasa pila v pohode s Avent flasiek i s prsa.Najprv sme davali striekackou ako nas naucili v porodnici ale nakoniec prislo na flase,Inak na sunarku nie je napisane mnozstvo ale ja som malej robila zo zaciatku 50 ml a teraz 100.Kolko vypije tolko vypije.Co zostane tak si dam ja lebo je to super cajik

suziad
11. dec 2008

Tak ja som kupila tu avent flasku a mala snej zatial nevie pit 😒 dala som jej trosku slabeho fenikloveho caju a zachvilku ho vigrcla. Teraz neviem ci jej vadil caj alebo ta flasa ☹ Trosku caju by som jej chcela dat aj koli prdikom.

fifinna
11. dec 2008

suziad, daj jej ho lyzickou. A ked nechce a kojis, tak si ho daj ty.

danu
6. okt 2009

janka3.12 • 1d • Včera o 17:27
Neviem či t už náhodou neolo rozoberané v neakej téme - synček má 1 mesiac a 1 týždeň, prevažnú časť dňa dokrmujem umelým mliekom (cca 4 kŕmenia), cca 3 kŕmenia papá moje mliečko. neviete mi niekto poradiť či potrebuje aj čajík (priznám sa denne mu dám cucnúť tak 20ml čajíka), a ak áno koľko....aby nebol smädný.
Ďakujem
pink_lady • 1d • Včera o 17:32
nam pri prepustani primarka hovorila davat prvy mesiac slabucky rusky caj - ze dva krat omocit vrecko v pol litra vody a aj ocukrit lyzickou/pol litra...teraz striedam kamilkovy, detsky a fenyklovi - dr odporucil - a vypije podstatne viac ako 20 ml/ den

loretka1 • 2d • Včera o 17:38
ano caj davat muzes,neublizis timto diteti zadnem pripade.znam zeny,ktera i pri kojeni davaly caj,vubec to nevadi.me doktorka rekla,ze mohu caj davat kdykoli i pri kojeni.zalezi na nem kolik vypije ale ted by mu mohlo stacit i tech 20-30

beruska2x • 1d • Včera o 17:45
no ja bych to s cajem v tomhle veku neprehanela, a se slazenym vubec, moc tekutin zatezuje detske ledviny, maji pak moc prace 😉 caj se tak malym detem dava jen pokud jsou velke teploty v lete, jinak pri kojeni neni potreba vubec jine tekutiny dodavat a i v Um je vody dost...

radka.m. • 4d • Včera o 18:02
čaj nedávat vůbec,není zapotřebí!!!!a hlavně,když ještě kojíš,tak ti to snižuje laktaci,takže bych ten čaj okamžitě zrušila

lienka79 • 1d • Včera o 19:47
urcite nie ciernya vobec nie sladeny..Tekutiny by som ponukala, ak je prevazne na UM..inak nie...
V pohode postaci feniklovy, 3-4 zrnka feniklu na 0,5 l, prip. porciovany feniklovy,slabucky,nesladeny...Alebo len prevarena dojc.voda

berenika39 • 2d • Včera o 19:51
čaj při výhradní mléčné výživě není vůbec potřeba, radka.m má pravdu, při kojení je to úplně špatně, o to méně stáhne mlíčka a sníží se laktace a při UM je tekutin dost.

loretka, to snad ne....

loretka1 • 2d • Včera o 19:58
to ano.lekarka moji male mi tohle rekla a taky rekla,ze dnes vsechno ti odbornici prozivaji.jsem rada ze jsem nasla doktorku na stejne note se mnou.nikdy mi nic nevycitala,nikdy me do niceho nenutila,vzdy poradila a jsem s ni velmi spokojena!doktorky ktere matce nadavaji ze prestala kojit pritom uz nemela co,jsou nemozne a akorat vytvari stresy!mimo to je to muj vyrok nemusis se o me opirat,taky ti do tvych reci nekecam jo a psalas mi,ze uz na me nebudes reagovat tak je tohle mozne?cajem pri kojeni jeste zadna maminka sve dite nezabila 😝 a ty ktere caj davat nechteji at to nedelaji,je to kazdeho vec

berenika39 • 2d • Včera o 20:04
😕 😕 😕 😕 😕

nemůžu nechat bez povšimnutí nesmsly, které píšeš, protože myslím na tu mamču, která by si tím mohla zbytečně pokazit kojení, a je vidět, že se snaží a chce pokračovat, takže v jejím zájmu - prosím - neoponuj jen z principu.

pokud ještě někde rozbiješ normální diskusi schválně, poprosím adminy opět o zablokování nicku, gabrianko - halahalo - loretko1.

omlouvám se ostatním, gabrianka prostě dělá zle úmyslně a mě to není jedno.

beruska2x • 1d • Včera o 20:06
loretka nezlob se ale ted ma berenika pravdu, ublizit mu muzes pokud to prezenes, dite nema rozum co si vzit a co ne.. pokud mu moc namahas ledviny tak to dobre neni, to telicko to neutahne a muze mu je to poskodit nadobro 😲
Dr co nadava za nekojeni je blba ale kdyz ti jako slipka prikyvuje a ne rekne pravdu tak je to taky naprd 😅

radka.m. • 4d • Včera o 20:09
teda jenom čumím,někdo tu napíše o radu a když mu někdo poradí,tak ho dotyčná akorát seřve!!!berenika-hned mně napadlo,to,co tebe 😲 😲 😲

berenika39 • 2d • Včera o 20:15
mě to nenapadlo, já to vím,máme spolu IP, poměrně hustou,bohužel, nicméně zatím ve vší slušnosti. nenechám, aby se někdo řídil takovou provokací a nakonec mohl ublížit - zdravotní témata prostě nejsou dobrý místo na žerty nebo totální nevědomost

dvojka • 2d • Včera o 20:16
Ahojte,tak se podělim o svoji zkušenost.
Anetka když měla cca 2-3 měsíce,trpěla hrozně moc na prdíky.Musim podotknout,že jsem plně kojila.Pila jsem fen.čj,avšak prd platné.Na radu doktorky jsem měla udělat malé gran.fenyklový čajík a dvě až tři lžičky před kojením podat.
To málo co jsem do ní dostala(páč jí to moc ze lžičky nešlo)mělo úplně opačný efekt ☹ Měla velké koliky .
Ale vy tady neřešíte koliky,takže trochu mimo mísu 🙂

beruska2x • 1d • Včera o 20:19
dvojky ale to jo.. ja uz davala 3 lzicky caje hermankoveho kdyz jsme prisli z prodnice - malemu to lip vyplavovalo bilirubin z tela ale to je neco jineho - par lzicek denne na radu lekare casove omezene ale ne nalivat dite cajem bez rozmyslu zbytecne 😉

jeudi • 2d • Včera o 21:19
pri kojeni urcite neni treba a pri kombinaci UM a MM take ne..kdyz uz je pak jen UM tak zalezi na mamince jestli ano nebo ne.v betynce kdysy psali ,ze po umele vyzive je zizen.mi cajik davame asi od 1 mesice,protoze ma mleko zahustene nutritonem,jinak kdybych nehustila tak bych dala napit jen kdyby plakal i po jidle.davame hermankovy detsky caj od lerosu

perla200 • 1d • Včera o 22:42
ale zas ked detom chutí tak sa dávať môže...naša zbožnuje feniklový a dávam jej na striedačku ten pre celkovú pohodu a vypije cca 120ml...

radka.m. • 4d • Dnes o 16:52
perla-ale pokud je dítě kojené,tak je čaj,nebo cokkoliv jiného skoro zakázané,rapidně to snižuje laktaci

shaula • 2d • Dnes o 18:26
Holky, obecně s Vámi souhlasím, ale Janka své dítě nenalévá čajem k prasknutí, a 20 ml denně mu vážně neublíží, obzvlášť když je převážně na UM. Druhá věc už je, že to je zbytečné, v tom máte pravdu 😉 Ale rozhodně nesladit a nepřehánět množství! Tak malému dítěti bych fakt dávala tak maximálně 20 - 50 ml za den, ale osobně si myslím, že to není třeba, já začala dávat vodu až od cca 7 nebo 8 měsíců.

Perla - "ked detom chutí tak sa dávať môže" - to je trochu nesmyslný argument, dětem by chutnala spousta věcí, ale ještě to neznamená, že jim to je prospěšné 😉

bebe7 • Dnes o 18:48
jak to tady čtu tak asi dělám všechno špatně ☹ plně kojim a málému dávám i čajík jsou mu 4 měsíce ptala jsem se i moji dr a ta říkala že mu tím neublížím trpěl hodně na prdíky a ten fenyklový mu pomáhá. Vypije asi 50ml při vedrech vypil i víc... Naštěstí moje kojení to nějak neohrozilo.

soanpe • 1d • Dnes o 21:15
já sice nekojila, ale to s tou laktací mi přijde logické.zaplácneš žaludek čajem,takže nebude mít hlad.tím pádem se prodlouží doba mezi kojením.
holku mám od nar na UM a vodu začala pít až cca 7měs.

berenika39 • 2d • Dnes o 21:18
bebe, to je to co píše shaula, to je v pohodě, fenyklový na prdíky, troška denně, to je samozřejmý, ale v otázce bylo jestli dávat "pití" při mlíčku, to znamená - mléko=jídlo a k tomu ještě pití. Tak to je zbytečné.

beruska2x • 1d • Dnes o 21:22
ja jsem teda hotova co ty Dr nekdy placaj 😅 🙄

jeudi • 2d • Dnes o 22:07
tak mi davame caj a nikdy to nebylo misto jidla ze by se tim zasytil. vyzaduje flasku kazde 3 hodiny i kdyz pije caj

katren
28. jan 2010

My tiez davame cajik, asi cca uz 2 tyzdne, malinkej robi dobre na brusko, este ani raz sme nemali bolesti ani problemy s kakanim. Ja som skor zastanca toho, ze radsej jej dam trosku caju, nez ju ma boliet brusko. A ze ked ju naucim na flasu, tak nebude chciet prsnik? Nasej Dominike je to vsetko suma-fuk. Je jej jedno, ci ma v puse flasku alebo prsnik. 😉

kuspitka
29. jan 2010

Ahojte.aky caj davate babatkam.nasa mala echce pit caj ona z neho grcia neviete preco?

carodejnica
29. jan 2010

Ak je dieťa plne dojčené, čajíky vôbec netreba dávať, tu je na to super článok
http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/28/preco-...

kuspitka
29. jan 2010

carodejnica ano mala je plne dojcena.tak jej nemusim davat caj

carodejnica
29. jan 2010

Kuspitka, ak je dojčená, čajík naozaj netreba nasilu vnucovať. 🙂 Ja mám 7mesačnú dcérku, dojčím na požiadanie a tá čajík nikdy nepila, ani teraz nepije. 😉

zuzanakarolinka
29. jan 2010

povedala by som, že je to dosť individuálne, moja maličká má 6 mesiacov, plne ju dojčím, ale čajíky pije, vyžaduje si ich, za deň stiahne cca 150 ml. Nie je to nutnosť, ale ak si dieťa pýta piť, treba to preň urobiť a dať mu.

miau
29. jan 2010

my davame cajik necely tyzden - nie vela, tak 50ml - feniklovy hipp, podla mna uskodit urcite nemoze, ked tak babu pomoze s prdkanim 😉
a ked je mala dlho hore a nevie co so sebou tak ma aspon program, kedze o hracky zatial nejavi zaujem...

katren
29. jan 2010

Nasa mala vypije max. 100ml cajiku za den a to je plne dojcena. Ale na prdiky nam veeeelmi pomaha. Pijeme Hami - pre spokojne brusko a to brusko ma ozaj potom pokojne 😉

komisakpd
30. jan 2010

moj maly bol a je stale dojceny, prvych 7 mesiacov cisto dojceny a od 8 mesiaca davame aj cajik..ale stale je aj dojceny..male minina nepotrebuju cajik, pokial dojcime vzdy ked si vypytaju..hoc aj kazdu hod a pol

rainee
31. jan 2010

preco niektori pediatri vobec neodoporucaju cajik? mne tiez lekarka zakazala, sem-tam ale davam hipp feniklovy granulovy, hadam to neublizi. na obale nie je napisane ze by obsahoval cukor.

nikollette
31. jan 2010

My pijeme cajik cca od 2týždnov. Hipp feniklový, ten sme pili do pol roka, a teraz už aj s inou príchuťou.

sisa_8385
3. feb 2010

Dobrý deň , chcela by som sa vas mamičiek opítať , aký čajík by mohla piť moja troj mesačná dcérka 🙂 dávam jej granulový Hami čajík , ale nieje dobrý vôbec ... prosím vás poradte mi , dakujem pekne ... 🙂

carodejnica
3. feb 2010

sisa, ak je dcérka plne dojčená - čajíky piť nemusí vôbec
http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/28/preco-...
Ja mám 7mesačnú plne dojčenú dcéru a nikdy nepila čajíky, ani jej čajíky nedávam... 🙂

virgin15
3. feb 2010

Ahojte moj syncek je dojceny a cajik pije od zaciatku a velmi mu chuti a sam si ho ziada. 🙂

martinka17
3. feb 2010

aj ja som kojila a od cca 6 týžd§ov sme dávali po lyžičkách feniklový čajík, pomáhal mu pri trávení. A od pol roka pravidelne už aj z hrnčeka.

kkkatarinkaaa
3. feb 2010

ahojte, tak ja davam cajik asi len nejaky mesiac...aj to len tak raz denne.kojim stale a ja sama pijem fenyklovy caj, malinkej davam tiez feniklovy Hipp 🙂 a chuti jej 🙂

rainee
3. feb 2010

kedy zvyknete davat cajik? moze sa aj pred/po krmeni? ja davam medzi.

miau
10. feb 2010

chcela by som sa opyatat ci nemate niektora skusenost kt. cajik je naj ked babo zapeka a nemoze sa vykakat?
ja davam feniklovy ale iba prdka a nic viac 😒
myslite ze harmancekovy bude lepsi?

andrejka77
10. feb 2010

no mojmu prave pomohol harmancekovy.teraz mam zmes byliniek a ked vidím ze ma problém tak mu spravím trochu viac teplejsi a ide to.hoc teraz prikrmujeme tak uz zas zaciname mat problém tak treba prist na inú metódu 😀

miau
10. feb 2010

andrejka - dakujem tak ho skusim aj ja a myslis ze jej mozem davat aj feniklovy aj rumancekovy? ci radsej len 1

babonr
10. feb 2010

Ahojte!Tak ja len tak s nasimi skusenostami.Maly je na UM a pit vobec nechce.Ked mu dam z vodicky tak na mna pozera,ze co od neho chcem.Napije sa len vtedy ked uz ma dlhsie stikavku.Aj ked som sa ho snazila oklamat ked si zacal pytat papat skor,tak len som ho s tym viacej vytocila a aj tak som musela zarobit mlieko 🙂 A feniklovy cajik uz nedavam vobec.Davala som mu ho aj nasilu aby sa mu lepsie prdkalo ale mam pocit,ze ho len nafukoval a tazsie sa mu prdkalo.Od kedy nedavame cajik,je to lepsie.A moja dr.my zakazala davat granulovane caje,bo ze nejake deti co su u nej uz boli z granulovanych cajov v nemocnici.

bmmz
14. feb 2010

babonr... vobec nemusis davat cajik .. staci mu UM... cajik mu zacnes davat az neskor po pol roku .. alebo ak bude teplo sam si bude pytat, zatial mu davaj len UM

kuspitka
15. apr 2010

ahojte.ja by som chcela opytat lekarka nam dovolila davat dzus aj caj.len nasa mala grcia stoho tak neviem co mam robit.

macka23
15. apr 2010

kuspitka, a dojcis alebo davas umele mliecko?
a skusala si davat len prevarenu vodu? to je ovela lepsie ako caj alebo dzusik 🙂
ked ti z toho grcka, tak jej to nedavaj 😒

kuspitka
15. apr 2010

Ahoj macka aj obcas jej davam odsate mlieko,ale uz ho nemam vela.
davam jej nutrilon AR to je pre deti co grckaju ma refluxnasa mala ,
skusala som jej davat vsetko aj cistu vodu a dtale grcka.uz jej mozem davat aj zemiak,ale to len po troske