Odkedy dávať čajík synčekovi?

vieroslava
28. mar 2007

Ahojte chcem sa spytat odkedy mozem zacat davat cajik mojmu mesacnemu syncekovi. Sme na umelom mliecku a nazory su rozne.
Dakujem

adusa
29. mar 2007

Su rozne cajiky a vacsinou ti na obale povedia od kedy sa moze davat.
Sestra mi poslala z nemecka ...ten bol dokonca od 1 tyzdna, len malej nechutil 🙂
Zacala mi pit cajik tak od 3. mesiaca. Ak malemu bude chutit tak mu kludne davaj, len si najdi ten spravny druh (od 1. mesiaca)

bellasandra
29. mar 2007

Ahoj, tak ja dávam malej čajík- od 2 týzdnov. Dávala som ten od 1.týzdna, ten jej moc nechutil , tak som jej potom začala dávat fenyklový, ale len trosku.

verka
29. mar 2007

maleho som kojila,este stale kojim,cajik sme zacali az po 6 mesiaci,ale ze by sme ho pili na litre,sa povedat neda 🙂

gabika146
29. mar 2007

su rozne m sme sa narodili v uaguste a bolo este teplo tak sme davali uz od ukon.prveho tyzdna a striedali sme s feniklovym potom my dlho odmietal ale teraz zacal znovu 🙂

katrin
29. mar 2007

vieroslava, moji mali zacali dostavat pravidelne cajik tak po mesiaci. Dovtedy im nechutil... Su na UM, kvoli ladvinam musis davat aspon trocha denne. Nemal by ho vypit vela, zevraj to roztahuje zaludok, ale zas, ak je smadny, preco nie? Inak, vyskusali sme rozne caje, ale na zaciatok som davala feniklovy (ten je vhodny pre deti od prveho tyzdna) na ukludnenie bruska. Vacsina cajov je az od tretieho mesiaca. Ak by ti nechcel cajik, skus aj dojcensku prevarenu vodu.

elliana
29. mar 2007

ja som cajik nedavala, skusam to s vodou. Ale moc toho nevypije, asi jej staci mlieko

adetka
29. mar 2007

ja som zacala davat cajik priblizne v dvoch tyzdnoch... ten feniklovy... zachutil jej natolko... ze mi niekedy vypila az 100 az 150 ml... a nechcela pit mliecko (UM)... je asi velmi sladucky... a tak jej radsej davam prevarenu dojcensku vodicku... tej vypije tak do 30 ml... co jej, podla mna, staci... tusim aj na obaloch cajiku stoji, ze feniklovy sa ma davat iba pri plynatosti...

doktorka hovorila, ze jej mam davat cierny cajik... slabucky... ze iba omocit sacok... mne sa to vsak nepozdava... aj malicko omoceny sacok obsahuje predsa tein... 😒

elliana
29. mar 2007

adetka, ten cierny caj sa nepaci ani mne, teda, nemyslim, ze je vhodny pre mimina

bibula
29. mar 2007

hm,myslim,ze prvy caj je uz od 1.tyzdna,ale z caju sa detom skoro kazia zuby.svagrina nekojila a aj cajovala,decka mliecaky poriadne ani nemali,hned mali hnedace.
bibku som kojila 9 mesiacov,uplne bez caju a zuuubky mala naaadherne,aj teraz ma krasne bielucke a velmi zdrave-nerozdiel odomna 😠 😀

sylvie
29. mar 2007

moj maly ma uz rok a doteraz som mu cajik nedavala, pije len vodicku.. podla mna je to zbytocne, len sa mu pokazia zuby z toho..

kvetinka77
29. mar 2007

my takisto pijeme len vodu, od zaciatku. skusala som to aj s cajikom, ale pila ho skor od hladu. teraz ho nemusi, vodu pijeme uz z hrnceka a vypije asi dva za den

maca21
29. mar 2007

ahojte

my čajíkujeme od prvého týždňa harmančekový a feniklový od hippu, drobcovi strašne chutia

a ako sme ukončili druhý mesiac tak mamičkino pohladenie, na ukludnenie je fantastický

bellasandra
29. mar 2007

Moja vypije z toho caju za den asi 10ml- viac nie. A ja tiez kojím.

mimi109
29. mar 2007

ahoj ja som malej davala caj od 1 mesica lebo sme vtedy tiez zacali UM davat nam nam dr kazal aj trosku caju len ja jej to musim na miesto mlieka ked je hladna podstrcit mala mi nechce vobec nic pit ☹

vilki
30. mar 2007

ahojte, ja som malemu davala cajik tiez uz od prveho tyzdna.a jemu chutil hned od zaciatku.ale robila som a aj stale robim taky, ze prevarim dojcensku vodu a dam do nej trosku rasce, fenyklu a anyzu.tento cajik malemu chutil hned od zaciatku a doteraz ho miluje.vypije aj 250 ml za den.a aspon ho nebolieva brusko.
sesternica davala hipp a malu vzdy bolelo brusko a nemala vetry a tak som jej poradila tento a odvtedy ma pokoj. 😉

ladybird1l
31. mar 2007

cajik by sa mal vraj davat odvtedy ako zacne babo papat UM, vraj kvoli kakaniu...medzi davkami UM ma byt urcity casovy odstup a medzitym ked babo pyta papat tak sa mu dava UM. My davame tiez cajik, odkedy kombinujeme MM s UM, ale pijeme ho uplne minimalne, na jeden den spravim 100 ml cajiku fenikloveho, co je od 1. tyzdna, ale niekedy ho cely aj vylievam, stovku mi este za den nevypila...ale inak jej chuti....

vilki
31. mar 2007

je to rozdielne, niektore deti maju radi cajik ine zase nie.napr. ja som zacla s cajikom a teraz ked mu dam cistu vodicku tak mu takisto chuti.on je asi po mne.mama hovori ze ja ked som bola mala nechcela som vela papat, stale len pit.a ostalo mi to .denne tie 3 litre urcite vypijem.

hanka274
3. apr 2007

cajiky mozno detom chutia, to je jasne, ked maju niaku chut. Ale zdravsia je voda, cista, prevarena, popripade Toma Natura sa nemusi prevarat, moja Hanka ju pije. Cajiky nepozname, pripada mi to zbytocne, s vinimkou ked maju deti, obzvlast chlapci problemos s prdkanim, kakanim a tak. Neviem ako pri UM, ale myslim, ze voda neuskodi.

matuka
8. apr 2007

Poradte mi prosim, ako podavat cajik alebo vodu 6 mesacnemu babu, ktore je stale kojene a prikrmovane tuhou stravou. Flasa vraj nie je vhodna, pretoze by mi babo mohlo zacat odmietat prsnik, no s lyzickou som neuspela a taktiez ani s hrncekom. Chce to len trpezlivost, alebo mate nejake finty ? Prosim....

vilki
8. apr 2007

matuka, ked mu das caj alebo vodu s flase, tak ti prsnik neodmietne.ale hlavne daj na flasu cumel s malym otvorom.cumle babynova maju na obale napisane ci je na caj, mlieko alebo kasu.ja mu davam ten na caj.

maca793
8. apr 2007

ja som malej začala dávať čajík , Keď mala 2 týždne, nakoľko je májová a v tom čase bolo dosť teplo. Ale ho odmietala. Mala som nakúpené asi 3 druhy, ktoré som jej obmieňala a trošku som aj chcela, aby sa na čajík naučila, keďže dvojičky čajík nechceli dosť dlho.
Teraz si malá čajík obľúbila a vypije aj celú fľašku naraz 200ml.
doslovne fľašku nie, ale pohárik pre detičky.

milliigoret
9. apr 2007

😎 ahojte baby!my sme zacali davat cajik malej od ukonceneho 1 tyzdna.to nam radili aj sestricky v porodnici aj nasa detska lekarka.cajik sme nekupovali ale robili sme doma z rasce.asi do deci vriacej vody pridat asi 10zrniecok obycajnej rasce,nechat povriet ani nie minutku,aby nebol cajik velmi silny.par zrniecok cukru,ale naozaj len par,premiesat,ochladit a od smedu pre babo je vyborny.a aspon viete,z coho ste ho robili.malej kupovane caje nechutili a bola dost nespokojna.aj babatko je niekedy po mliecku smedne.nie hned ale taku hodinku dve po papkani moze.je to kazdeho nazor.ja len pridavam radu.papa.Milli 😉

kuly
9. apr 2007

matuka: tak skus cez inekcnu striekacku (dostat rozne velkosti), aj v nemocnici malym babatkam podavaju cez inekcnu striekacku vodicku, lieciky...., a odporuca sa aj sirupceky podavat detom cez striekacky, skor ako z lyzicky.

hanka274
10. apr 2007

matuka, mne povedala jedna znama, ze nech vyskusam obycajnu slamku. je to zabavne a vraj to deti "chyti". Neviem, v case ked mi to povedala, nastastie, mi mala uz vodu pila z hrnceka jak dospelak. Tiez som sa bala flasiek, kedze kojim, ale skusala som aj to na zaciatku, lebo som bola v koncoch, nic len MM. Ale uz je to ok, tuk, tuk. A chce to aj velku davku trpezlivosti, fakt! 😒

lusil2005
11. apr 2007

ja mam v tomto strasny boj s mamou...
babo este nemam cize skusenost este ziadna, ale z vela stran som pocula ze kym je babo kojene, ziaden cajik ani vodicku nepotrebuje. max. ked je v lete horuco, staci mu prevarena vodicka - lyzickou. radsej kojit castejsie. a cajik az od pol roka. ale to je prave pripad kojenych deti. a podla mna to ci babo bude alebo nebude odmietat prsnik po zakuseni flasky - je velmi individualne. preto je tazko povedat urcite nie alebo urcite ano. ale - mam to riskovat?
no a mama ma obvinuje z planovanej tyranie vlastneho dietata... vraj sa ho chystam nechat umriet od smadu 😀

hanka274
12. apr 2007

lusil2005, 😀 😀 neboj, pokial budes kojit, ziadny caj nedavaj, len voddicku v lete. Neboj, mama sa tesi a prehana, bude si vnuca ofukavat viac ako teba, uvidis, aj ja to vidim, a furt hadky s nasimi-pri nich si pripadam ako ta najhorsia mama na svete. Ale to len im riadne sibi-ribi...

vavka33
12. apr 2007

No cajik mozes davat,aj ked kojis!!!!A neboj,ten caj nebudes davat az tak casto,zeby si babo zvyklo na flasku.Kazdy ma na to iny nazor,ale aj lekari to odporucaju,dokonca aj v porodnici ho bude tvoje babo dostavat.neviem,co je na caji take zle,ked ho nechcu mami davat.moze sa stat opak,ze ked ho budes mat davat,tak ti ho nebude chciet a to je vacsia pravdepodobnost ako ze sa nauci na flasku./davaj ten caj lyzickou/

hanka274
12. apr 2007

vavka, preco by malo dostavat babo v nemocnici cajik. to je nezmysel. Ak je pri mamine, mamina koji, nemaju preco a ani neprikrmuju a ani nedavaju nic na pit. Neni dovod. A vodicku kazdy odporuca preto, lebo je zdravsia ako kupovane instantne alebo aj ine caje, je to predsa len niaka vyroba nie? A voda prevarena? Ziadna chut, ani sladke, ani slane, ani horke ani "cajikove". Takze je to ovela lepsie davat vodicku ako hocico ine. 😉

vavka33
12. apr 2007

Sestricky cajik ponukaju stale!A nebudem sa o tom zas hadat,ty mas svoj nazor ja svoj,len som ho napisala.A okrem toho vzdy chces mat pravdu,pritom ked uz ide o skusenosti,som dvojnasobna mama a o dost starsia,tak mam asi aj o trosku viac skusenosti.Prevarenu vodu by som svojmu dietatu nedala uz len preto,ze to nema ziadnu chut-tie caje asi nevyrabaju len tak,ale aby ich deti pili. 😉

hanka274
12. apr 2007

vavka, ved prave preto, ze si dvojnasobna mamina by som povedala, ze zo skusenosti by si radsej vodu. Ja sa tiez nechcem hadat. Je len vseobecne zname, ci uz z casopisov detskych pre maminy, o zdravi a aj laktacne poradkyne "starsie" pani, teda stare skoly....odporucaju pit vodu. Ved vsade kde co otvoris, je zdrave pit vodu, mineralku atd. Aj pre nas dospelych 😉
Tak asi na tomto nieco bude. A prave aj pre tu "chut". 😉 😉
A sestricky cajik mozno ponuknu ale nie stale, ved aj ja som rodila.
Zaver mojho nazoru je, ze cajik mozes, ja neodsudzujem maminky, ktore davaju cajik. Len naco, ked je zdravsia a lepsia voda! Cista prevarena, alebo ina dojcenska voda...