Odkedy dávať čajík synčekovi?

vieroslava
28. mar 2007

Ahojte chcem sa spytat odkedy mozem zacat davat cajik mojmu mesacnemu syncekovi. Sme na umelom mliecku a nazory su rozne.
Dakujem

vavka33
12. apr 2007

Z mojej skusenosti vodu by som nedala a hotovo 😀 /pretoze som ju davala a skoncila vypluta/A vanes urcite nedam pit mineralku,nemam dovod,ona ma radsej nesladeny cajik,alebo mlieko,kakao,dzusiky 😉
A v nemocnici ponukali caj minimalne 10krat denne.A co si myslis,ze ako prve dostane tvoje babo,ked sa narodi?CAJ-aby zistili ako mu funguje traviaca a vylucovacia sustava 😉
A stre pani nech si radia komu chcu,radit vie kazdy clovek 😉

paska
12. apr 2007

súhlasím s vavkou 😉 čajík ešte nikomu neuškodil a dávať sa môže už po prvom týždni života nám feniklový velmi pomohol na bruško a teraz ked sa blíži leto určite využijem detský bylinkový od smädu
😉

vavka33
12. apr 2007

jeeej aj taky je,ze od smadu?no dakujem,kuuuupim 😀

lusil2005
12. apr 2007

no - nikto netvrdi ze su caje zle. ale v kazdom pripade je voda "prirodnejsia" 🙂 a mne tiez skor uhasi smad voda bez chuti ako ochuteny cajik... myslim ze v materskom mliecku je vsetko co babo potrebuje, takze ten cajik/voda je len o uhaseni smadu (pokial nejde o cajik proti vetrom atd ale to sa da tiez riesit tym ze to pijem ja a cez mliecko sa to dostava babetku, alebo v pripade nahlej potreby pouzit tu lyzicku).
a argument "vsak to vyrabaju na to aby to babo pilo" - to vyrabaju aj tisic druhov detskej kozmetiky a niekto proste neda dopustit na obycajny olivovy olej. takze myslim ze nakoniec je to na kazdej z nas bez ohladu na vek a pocet odchovanych deti. a nakoniec aj na tom babetku - co znesie a co nie - kedze kazdy ten krpec je iny 🙂

adicka
12. apr 2007

ahojte.vrelo odporucam feniklovy cajik alebo detsky svatojansky caj,ktory je este lepsi a dobre pomaha pri naduvani a bolestiach bruska 😉

paska
12. apr 2007

lusil ale vieroslava nekojí 😉

vavka33
12. apr 2007

lusil,uvidis sama co bude dobre pre to tvoje babo.A moze sa stat,ze nebudes kojit a caj ti bude dobry 😀

certica
12. apr 2007

suhlasim s lusil 😉
inak ja som davala tiez cajiky, ale uz by som to nespravila

lusil2005
12. apr 2007

hej hej ved som pisala ze toto vsetko plati pri kojeni. len som chcela vediet ako to vidite vy 😝
vavka ved to. ale dufam ze sa to nestane 😖
hlavne nech su tie nase poklady zdraveeee! 🙂

vavka33
12. apr 2007

Aj ja dufam,ze budes mat mliecka plneeeee termosky a malinkej bude stacit len tvoje mliecko a nebudes musiet davat tie caje 😉 😀 ale ak bude mavat bolesti bruska,problemy s kakanim,ci vetrami-troooosku cajiku jej daj,ulavi sa jej 😉

zuz11
12. apr 2007

no takze ja plne kojim a kedze kojene dietatko nepotrebuje cajiky a ani vodu 🤐 takze toho sa drzim a moja Hanka okrem MM nic ine nedostala zatial... ked mala problemy s kolikou tak som si ja nasadila caj proti vetrom a to jej pomohlo kedze cez moje mliecko sa jej to dostalo a odvtedy mame pokoj aj ked stale pijem cca pol litra caju na pokojne brusko 😵 a pol litra na tvorbu mliecka 😵
inak ja ked zacnem s prikrmami tak budem hanke davat pit iba prevarenu vodicku a popripade cajik s biliniek ktore si sami pestujeme 🤐 😵

vavka33
12. apr 2007

tak nech ti to dlllllho vydrzi,to dieta si to aj tak vypyta samo. 😉

zuz11
12. apr 2007

vavka, jasne urcite jej potom casom dam caj alebo aj dzus ale naco ju do toho nutit, tak ako si vypyta raz aj sol a cukor a cigaretu 🤐 no ale to pride casom....

vavka33
12. apr 2007

jaaa,tak zas jedna dolezita.ked si bude pytat tu cigu,daj mi vediet.
A ja ti nekazem ju do toho nutit,ale ked jej nieco neskusis dat,tak to ani nebude pit,ci jest,lebo nevie,ze nieco take existuje.
A staci,bavit sa s vami normalne neda

zuz11
12. apr 2007

vavi, ja sa bavim normalne 😀 len ja som nazoru ze naco dietatu davat umele caje ked im postaci aj vodicka, ved ide hlavne o smad a aj mna od smadu najviac zasiti voda 🤐 a ja hovorim co budem ja robit, zevraj od cajikov sa kazia skoro zuby 🤐

tinni
12. apr 2007

ja si myslim, ze aj ked je dietatko plne kojene, tak v lete urcite potrebuje par lyziciek caju-ved mliecko je pre neho ako tuha strava a v takom horku lahko ostane dehydrovane, ja malickej davam od 3.tyzdna cez den par lyziciek cajiku, a v lete to urcite bude potrebovat medzi kojenim, ved ju predsa nebudem kojit kazdu chvilku, lebo je smadna. Neverim, ze v takom horku babatku bude stacit len mliecko...

vavka33
12. apr 2007

Ale zuz,nebavis,pretoze si zareagovala tak ako si zareagovala.Ono to takto vypada inak.Ale je to fuk,je to tvoje dietatko,tvoje nazory a ty sama vies,co je pre nu najlepsie 😉 😉

zuz11
12. apr 2007

tinni asi si studovala malo literaturi o MM... moja Hanka ma zajtra 4 mesiace a aj na hlad a aj na smad jej staci MM ( a nebojim sa ze by bola dehydrovana) ma take tazke plienocky zakazdym takze cika az az..... 🤐

zuz11
12. apr 2007

prepac vavi ak sa ta niektory moj prispevok dotkol ale nemyslela som to v zlom 🤐

tinni
12. apr 2007

no v zime jej to mozno staci, ale v 30-stupnovych horucavach...? 😕

lusil2005
12. apr 2007

tinni zevraj predne mliecko jej staci na smad. a zadne je take huste - na zasytenie. ale ved - v lete aj ja budem vodicku davat lyzickami sem tam. a mozno nie. ved budem vidiet ci je mala spokojna alebo nie. (dufam 😀 )

tinni
12. apr 2007

no mne ked mala niekedy placka, a viem ze hladna este nemoze byt, lebo som ju pred hodinou kojila, tak po cajiku sa ukludni...

milliigoret
12. apr 2007

vavka mas pravdu.len tak mimo vsetkeho sa pripojim ak mozem.s tymi cajikmy to je presne tak ako vravis,ci vlastne pises.aj ked mamina koji,tak to materske mlieko musi mat neake zlozenie z toho co mamina vlastne papa,tak ak je normalne,ze je po jedle smedna mamina,tak je normalne,ze je smedne aj babo.nieje nikde napisane ziadne pravidlo,ze dieta nesmie do ust nic ine len mleko a mleko.a tiez si myslim,ze ak namiesto cajika sa bude dieta kojit castejsi,tak vseliako,tak si ani nezvykne na normalny rezim papania a na neaky ten pravidelny casovy interval.ale to je zas len moj nazor a moja rada,nikto si to nemusi brat k srdcu.papa 😉 🙂

katarinaa
12. apr 2007

ak by som chcela malej dat vodu, tak akej teploty ma byt? zohriata na telovu teplotu, alebo radsej studensia - takej izbovej teploty?

margaretka5
12. apr 2007

ja som mojim detom prvy krat dala po 4 mesiacoch. Materske mliecko stacilo. Najprv ide riedke proti smadu.Potom vyzivne, ako jedlo 😉

lusil2005
12. apr 2007

katarinaa vidis? dobra otazka 😵
to ma nenapadlo. ale asi taku izbovu...

liska
12. apr 2007

my baby sa fakt vieme pohadat aj o vode 😀 myslim, ze kazda mamicka krmi, oblieka, vychovava atd. svoje dietatko s tym najcistejsim zamerom urobit mu dobre a to, ze to kazda z nas robi inak, je normalne a prirodzene, kedze kazda sme ina (nastastie 🙂 )
ja osobne som svoje dieta vyhradne kojila do konca 6.mesiaca, pretoze som spojila info z knih a internetu s vlastnou intuiciou a pozorovanim babatka a vyslo mi z toho, ze nic ine okrem mojho mliecka nepotrebuje (v horucom lete by som urcite pridala vodu)...po zavedeni prikrmov som najprv skusila dojcensku vodu a kedze chutila a chuti (aj ked je bez chuti, mne napr. cista voda tiez velmi chuti 😉 ), nevidim dovod na skusanie inych napojov, zatial...
vavka, argument, ze "ked jej nieco neskusis dat,tak to ani nebude pit,ci jest,lebo nevie,ze nieco take existuje" je presne to, cim sa riadim, akurat sa na to pozeram z opacnej strany - zatial nechcem, aby moje dieta vedelo o existencii cajov, sladkosti, soli, niektorych druhov ovocia atd., preto ich neskusam 🙂

andrea.m
12. apr 2007

plne súhlasím s tým aby sa deťom dávali čajíky a najmä tie ktore podporujú vetry a trávenie.furt je to lepšie ako rektálna rúrka.
na poradkyne dojčenia ja mám svoj názor a nebudem ho tu písať lebo by ma polka fóra ukameňovala.
myslím si že do MM sa prenáše všetko čo mama zje takže baby žiadný čaj,cukor ani nič podobné len čistú vodu 😀 😀 😀 😀 😀

liska
12. apr 2007

andrea, myslim, ze v pripade cajov, cukrov atd. nejde ani tak o to, aby sa nedostali do organizmu dietata, ako skor o eliminovanie zvykov, ktore casom mozu byt negativne

lusil2005
12. apr 2007

andrea ale ved ja aj pijem cistu vodu ^^
no a to ze to co vypijes ty sa dostane aj babetku sa da vyuzit prave pre to aby sa cez mliecko dostal babetku aj fenikel a ine dobre veci 🙂

ale keby som mala na vyber - rurka alebo cajik, asi by som moc dlho nevahala a dala by som jej cajik aj tromi flaskami naraz 😀