Odkedy môžem dať dieťaťu neprevarenú vodu?

sheila72
17. feb 2014

Zatiaľ dávam len prevarenú. Ďakujem.

xlucia
17. feb 2014

od pol roka kludne. vsak prostriedie okolo dietata tiez nie je sterilne. ani piskota co mu das, ani jablko ktore umyvas pod tecucou vodou...

vulka
17. feb 2014

No podľa toho odkiaľ si a teda akú máte vodu. V Blave by som nedala ani školákovi. U nás na Orave po pár mesiacoch.

lucka011
17. feb 2014

Ak do mliečka, tak neviem, lebo moja pila od roka už obyčajné.. 🙂 A potom čajíky, takže tam vodu preváraš tak či tak.. 🙂

vevesh
17. feb 2014

ja som nikdy neprevarala vodu....klasicka z vodovodu stacila..

lulatko11
17. feb 2014

my mame najtvrdsiu vodu,byvame pri trnave, moj maly ma 21 mesiacov a zatial mu vodu z vodovodu nedavam,je to des,jedine do caju prevarenu,inak na pitie mu kupujem lucku alebo drobceka

cajova_lienka
17. feb 2014

ja som kojila a davala som od kedy som dala malinkej nieco ine ako moje mlieko - ale je pravda ze mame filter na vodu. Keby taku panelakovu beznu tiez by som to riesila asi od tych 4 -6 mesiacov

zuzka1008
17. feb 2014

Od 1roka 🙂

raona
17. feb 2014

ja som tiež nikdy vodu neprevárala, do pol roka som čisto kojila a keď už papala, tak čaj alebo čistú vodu z vodovodu som dávala obom..

pemizb
17. feb 2014

Nam lekarka dovolila vodu z vodovodu dooost skoro...ale mala byt filtrovana cez tu konvicu...neviem ako sa to teraz vola. Takze uz davno nekupujeme ziadne vody v obchode.....beztak su otrasne. Vlacia ich lade tade, v teple, po slnku....no myslim ze ovela lepsia je ta z vodovodu....aj v Blave...nielen na Orave....pokial viem tak v blave je voda kvalitna....aspon vravia ze je. A cez tu konvicu prefi.trujeme a netreba prevarat.

henikav
17. feb 2014

Ja sice davam iba flaskovu vodu, ale nikdy som ju neprevarala

beruska.zuzanka
17. feb 2014

@vulka , čo je to Blava???? Hádam v Bratislave... a z akého dôvodu? Na Žitnom ostrove je najväčšia zásobáreň pitnej vody na Sk, v Bratislave je voda kvalitná, ja už pomaly sem tam mladšej pridám do čaju na ochladenie aj neprevarenú.

denisafono
17. feb 2014

z vodovodu sa nemusi prevarat, my mame studnu takze Lucku do 4mesiacov prevarala a potom balenu vodu z Lidla som prevarala od 4mesiaca - do 1roka. Teraz uz iba zohrievam na UM.

miku1
17. feb 2014

Do 1 roka som vodu prevárala, potom už nie.

moni244
17. feb 2014

ja som nikdy neprevárala, iba do čaju a nikdy som nekupovala balenú vodu

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivuska6
17. feb 2014

ja som do roka prevarala tak mi bolo povedane doktorkou a od roka uz nie

tinach
17. feb 2014

Od narodenia....

katy1979
17. feb 2014

@vulka a ty vies aka je bratislavska voda ked ani skolakovi by si ju nedala pit? Kvalitativne je ta voda v absolutnom poriadku. Ano na orave je voda maksia a to je vsetko.

Ja som najprv davala do varenia vodu z vodovodu a cca v 3/4roku dala aj na pitie. Nemyslim si ze existuje jednotny nazor ze odkedy sa moze davat detom.

stanulienkat
17. feb 2014

@vulka voda v BA je jedna z najpitnejsich.

mata8
17. feb 2014

Ahoj, ja som tiež dávala od 1 roka, ale keď nebola poruke prevarená, tak som dala aj trochu neprevarenej 🙂 🙂 🙂

mimla
17. feb 2014

Na túto otázku neexistuje všeobecná odpoveď. Najjednoduchšie je dať si spraviť rozbor vody. Kvalita vody závisí od viacero faktorov. Od zdroja, od čističky, od servisu, ktorý sa im dostáva, od potrubia vonku aj v dome, dokonca aj od spotreby susedov (či používajú a tak udržiavajú prietok). Aj počasie hrá svoju rolu, voda v odbobí prudkých dažďov bude mať inú kvalitu, ako voda v čase sucha. Až po zvážení všetkých premenných sa môžeme rozhodovať či prevárať. Akokoľvek je voda z vodovodu diskutabilná, pre mňa je stále lepšia, ako voda balená v plaste. V lete na to svieti slniečko v zime to zamŕza. Popri tom sa uvoľňujú rôzne látky z plastovej fľaše do vody. Raz som videla, ako stála celá Avia plná takýchto paliet, v lete, na vykládke, nezakrytá plachtou. No, tam už sa určite vymáchali všetky chemikálie, ktoré mohli. To inak platí aj pre to "strašne bezpečné" preváranie vody v rýchlovarnej konvici, ktorá je plastová. Nič také ako bezpečný plast neexistuje. Ak už prevárať, tak v plechu (existujú aj nerezové rýchlovarné konvice), inak sa na zdravie fakt len hráme. Ja som balenú vodu nepoužívala nikdy a prevárala som do pol roka. Máme mestský vodovod. Inak, existuje niekoľko značiek balených vôd, ktoré sú napĺňané z vodovodu. Treba si čítať etikety. A ešte myšlienka na zamyslenie: Ako to, že voda, ktorá vydržala roky rokúce nezávadná, má na fľaši dátum spotreby?

niki928711
17. feb 2014

Môj má 27 mesiacov a stále mu vodu z vodovodu preváram a som aj vždy prevárala..

siska53
17. feb 2014

Ja som pocula od dr.a i citala,ze do pol roka sa ma prevarovat kazda voda i dojcenska z obchodu. Podla toho som sa riadila.

beruska141
17. feb 2014

ja som prevarala iba do pol roka, aj to iba z vodovodu. lucku som neprevarala vobec 🙂

euka210
17. feb 2014

nasa detska, ze od pol roka v pohode