Odmieta fľašku. Pijú vaše bábätká z hrnčeka?

martina46
11. júl 2008

by ma to zaujimalo. z hrnceka, co samo tecie.

elize
15. júl 2008

Digysa, co by som ja dala za to keby mi niekto pred par mesiacmi poveda: "nedavaj malemu flasku!!!" Na JISke deticky krmili sondou alebo flaskou. Takze kym sme si nasho drobca priviezli po mesiaci od narodenia domov nebolo lahke ho od flasky odnaucit. Hold z maminho netieklo tak rychlo ako z flasky. Par mesiacov sme kombinovali, ale nakoniec vyhrala flaska. Tak mi neostavalo nic ine iba odsavat. No a postupne bolo mliecka menej a menej a menej ...
Uzivaj si kojenie, je to nieco nadherne. Ach jo, aj ja chcem este kojit ☹ Ked drobcovi ponuknem prso (obcas sa ku mne nakloni akoby ho hladal) tak na mna pozera ako na somara 😅

martina46
autor
15. júl 2008

elize ☹

no aj tak som sa rozhodla, ze ked budem mat 2. babo, urcite ho budem zvykat na flasu od narodenia (caj alebo voda), pretoze radsej podstupim to riziko, ze mi odmietne prsnik, ako teraz, ze s prsnikom ma problem a nechce ani flasu. ak by mi nahodou mlieko odislo, aby sme sa netrapili ako teraz. keby som to na zaciatku vedela, urcite ucim aj na flasu, ci sa to odporcca alebo nie. nech potom ti, co vsade odporucaju LEN NIE FLASU prezradia ako babo na nu naucit. 😖

blumka
16. júl 2008

ahojte, pridam sa
mala mi tiez nic nechce pit okrem mlieka, teda aj to uz zacina bojkotovat. Vecer si da poriadne do nosa aj v noci si cucne ale cez den akoby jej nechybalo. Davam jej Bebu, doteraz sme davali americky Similac, kedze sme boli v usa, no neviem ci jej Beba nechuti ci co...
Tiez som skusala kadejake rozne hrnceky a flase a nic, proste len to mlieko...
Digysa asi viem ako sa citis, ja som kojila len do tretieho mesiaca a musela som zo dna na den skoncit, dala som malej flasu, odo mna nechcela. Potom ju asi dva dni krmil z flase (teda pokusal sa) manzel a od neho nakoniec vzala a odvtedy uz flasa nie je problem. Ale pozor na dierku, v ziadnom pripade nedavaj vacsiu dierku aby malej rychlejsie tieklo, vtedy jej viac zachuti z flase a uplne ti odmietne prsnik. Neviem ake mas flasky ale kazde maju rozne levely tych dierok, skus jej dat uplne najmensiu. Moja mala ma teraz 5 mesiacov a este stale ma tu najmensiu dierku a ide jej to z nej pomalicky, ale ked jej vymenim za vacisu tym sa len drhne.
Akosi prestavam verit tomu ze ked sa dieta nauci na flasu odmietne prsnik. Ako to potom robia napr. v USA kde hned od zaciatku zeny aj koja aj davaju flasu?

sammy
17. júl 2008

Martina, ja sice mlieko nedavam, lebo kojim, ale pokusne som kupila nedavno poharik so slamkou, ze vsak bude na neskor. No zo srandy som ho dala malej vyskusat uz teraz a ona z toho normalne hned vedela pit! 🙂
Tak teraz frcime na hrnceku z DM-ky s makkym sosacikom a este aj na pohariku so slamkou. Ked ju odstavim, bude pit mlieko z toho.
Vsak vyskusaj, mozno zaberie.
Len ked hovoris, ze ti mala odmieta pit z hocicoho, problem bude asi v tom, ze nechce pit, nie ze nevie pit 😖

Mimochodom, nevideli sme sa minuly tyzden na terase v jednom bistre v Dubravke? 😉

elize
17. júl 2008

Ja som pocula, ze niektore deticky ktore ochutnaju prve prikrmy odmietaju potom mlieko. U nas to zrejme tiez bude tak, pretoze zeleninky a maska by zjedol aj za dvoch dospelych chlapov. Nevie kedy ma dost 😅 a kasa detto. Ja som dnes skusila do mlieka rozmixovat banan - len sa tak zaprasilo 😀
Martina a mlieko ti lyzickou nechce? A ako papa prikrmy?

martina46
autor
17. júl 2008

elize,
z lyzicky nic, nedostanem do nej, strcim do pusy a ona vypluje, vytlaci jazykom.
prikrmy zle. tlacim to do nej skoro cez zatvorene usta.

zuzka99
17. júl 2008

blumka, my sme ten prípad. malý pije aj z flašky aj z prsníka, aj máme cumel a no problem. aj počas jedného kojenia dám odstriekané mlieko z flašky (napr. kvoli liekom) a dokojím a je mu jedno. akorát jednu vec nechce - lyžičku. a z flašky len a len mlieko. a flašku máme stále s novorodeneckým cumlom, tečie pomaly, možno preto mu to nevadí.

digysa
17. júl 2008

annag: ja by som ju aj kojila do 6 mesiacov, ale dostala som zapal mocovych ciest a nerada by som jej davala mlieko, ked beriem antibiotika.........sice lekarka mi povedala, ze tie tabletky, co beriem su fajn, ale je na nich napisane, ze urcite mnozstvo z nich prejde do mlieka.
Tak uz sa trapim 3-ti den a nic. Ani za pana bohateho nechce z nicoho pit. Teda opravim sa- z lyzicky pije ale to kto ju bude krmit po lyzickach??????? 😕 😕 😕 No ja na to nemam cas.

Blumka: co sa tyka toho striedania flasky a prs v usa, tak ja som to tiez robila a hned na zaciatku, lebo som mala doslova krvave bradavky. Mam doma jednu flasku, ktora ma tvar prsa a tiez tecie pomalicky ako prso. To bola jedina flaska, z ktore mala pila, ale potom som prestala. A prave teraz ma to napadlo. Idem si tu flasku kupit.

Takto vypadaju, neviem, ci su na SK dostat:
http://www.toysrus.com/product/prodpop.jsp?Larg...

Som zvedava, ci to zaberie. 😨

martina46
autor
17. júl 2008

digysa, to ti mala 3 dni nic nepila??? 😕

annag
17. júl 2008

Digysa, podľa mňa, menšia škoda je, keď Ti na pár dní menšie množstvo atb prejde do mliečka ako prísť o dojčenie a zbytočne ju trápiť. Farmaceuti sú veľkí alibisti, aby mali pokoj, na každý potenciálne účinný liek napíšu neodporúča sa pre dojčiace a tehotné matky. Ale ich skutočný vplyv na bábo je mizivý. Lekári vedia, ktoré zložky lieku sú kontaindikáciou pri dojčení, bez ohľadu na príbalový leták. Väčšina atb, najmä ATB penicilínovej rady bábätku neublížia. Dokonca ich môžu užívať ženy počas celého tehotenstva, aj v prvých 12 týždňoch. Pri pôrode matky bežne dostanú ATB a ani o tom nevedia (narp. pri predčasnom odtoku plodovej vody) Ak môže byť nejaký liek podaný počas tehotenstva, na 99% môže byť podaný aj počas dojčenia. Pri ATB ide skôr o to, že tá malá časť, ktorá do mliečka prestúpi, môže potenciálne spôsobiť alergickú reakciu bábätka (vysypalo by sa), resp. by mohlo dostať hnačku, lebo by sa mu zničili na čas črevné baktérie, o tom tam výrobcovia vlastne píšu.

Skús, prosím, ešte raz prehodnotiť svoj názor, čo je väčšie zlo v Tvojom prípade, trápiť niekoľko dní dcérku fľašou, rozhodiť jej denný režim, spôsobiť si potenciálne problémy s dojčením a možno aj prísť o dojčenie, spôsobovať sama sebe takéto veľké stresy alebo sa zmieriť s ATB a ich prechodom do mliečka. To mliečko v porovnaní s atb obsahuje neskutočne veľa zdraviu prospešných živín a stojí za to pokračovať v plnohodnotnom dojčení. A tá psychická trauma pre ňu, keď si naraz nemôže uspokojiť svoju základnú životnú potrebu, môže byť ďaleko vyššia než spôsobia tie lieky.

digysa
17. júl 2008

martina46: ale kdeze moja, musela som ju kojit 😎

annag: asi si ma prehovorila...dobre argumenty mas...co uz, vyserkam sa s prepacenim na to 😵 Ved aj tak tie antibiotika budem brat iba tyzden. Totiz syna som nekojila, lebo sa nevedel prisat a pri dcere som si dala zavazok, ze aj za cenu cohokolvek musim dokazat kojit. Aj sa mi to podarilo, nemame vobec ziadne problemy s mliekom, ani so zapalmi, ani s nedostatkom.....tak by som to mala do toho 6-teho mesiaca vydrzat.

martina46
autor
18. júl 2008

Maminy, ja som skončila s kojením, mlieko sa mi už nespustí ani z plných pŕs. Držte palce, aby si malá vzala fľašu, ja neviem čo budem robiť ☹

digysa
18. júl 2008

martina46: drzim ti palce a prosim ta,ked sa konecne nauci pit cez flasu, tak mi sem pridi napisat, ako si to dokazala a kolko vam to trvalo. 😵

martina46
autor
18. júl 2008

Digysa,
snáď hneď!
Ale nejde mi do hlavy, tebe malá úplne hladovala tie 3 dni, alebo si to po pár hodinách ponúkania fľaše vzdala a dala jej prsník?

denisocka
18. júl 2008

didysa-ja som 3týž po pôrode dostala absces prsnika a brala som ZInnat ant +dojčenie + 2x narkoza a dojčenie a ešte aj Sumamed a nič sa nestalo,jedine maly aj ja sme dostali mikozu,on do pusy -soorku a ja na bradavky ,ma svrbeli jak fras. Lekári sami vraveli že to nevadí,že to bábu neublíži + dávala som mu dophilus .ja som mala 2x absces v prsníku,druhykrát ako jablko-2deci hnisu a aj napriek všemožnej snahe lekárov o ukončenie laktacie som si nedala do toho kefrať a zabojovali sme a teraz kojíme stale,dokonca ešte neprikrmujem,lebo sa mi vyhadzal sz niečoho 😉

a posledne 3-4 dni si zvykol pomaly na obyčko flašku s okruhlym cumlíkom a vodičku,lebo mu dávam maltofer železo a už konečne ked vidi fašku nechyta hysak,ale ked ma chuť tak aj stiahne 40ml cca

annag
18. júl 2008

K odstaveniu: náhle odstavenie bábätka v prvom roku, no najmä v druhom polroku, može byť pre bábo veľmi a zbytočne traumatizujúce. Preto je vhodné, aby k odstaveniu došlo postupne. Mliečko okrm iného prirodzene v sebe obsahuje inhibítor - látku, ktorá blokuje tvorbu mliečka. Tým, že sa prsník stále vyprázdňuje, či už odsávaním alebo dojčením, sa jeho účinok znižuje. Akonáhle sa prsník nevyprázdňuje, inhibítor potlačí, zablokuje jeho tvorbu. Keď postupne každý deň znížite počet dojčení, pomaly a bez problémov bábo odstavíte. Jednorázovým seknutím spôsobíte problémy sebe aj bábätku, lebo produkcia mliečka v tomto období je ešte dosť veľká a bábo je na prsíčko veľmi zvyknuté a ťažko sa ho bude vzdáveť

martina46
autor
18. júl 2008

annag,
ale ja zial nemam inu moznost uz.
mala mi uz prsnik ani nechce vidiet. a stale netecie, su plne, mne sa klepu ruky, no co mam robit?
pri 2. dietati URCITE bude poznat flasu aspon s vodou alebo cajom. TOTO UZ TOTIZTO NIKDY NECHCEM ZAZIT!

denisocka
18. júl 2008

maťa ja ti verím,bože ty tiež už máž toho tolko za sebou že by ti mali metál dať

martina46
autor
18. júl 2008

tak by som si prosila aspon zo zlata. aj viac kuskov 😀 😅

denisocka
18. júl 2008

😀

katia7
18. júl 2008

moj drobec pije mlieko z flasky, vodu z hrnceka s naustkom, z normalneho pohara a najnovsie pouzivam len flasku s tym sport cup uzaverom co je na tej novej lucke pollitrovej,to ma najradsej lebo to rychlo tecie 😀 ale jemu je tusim vsetko jedno 😉

annag
18. júl 2008

Martinka, ja Ťa nenútim kojiť ďalej, len odstaviť aspoň trošku postupne, teda občas jej dať skúsiť, či si nepotiahne, keď aj nie, ak bude chcieť aspoň v spánku si ho trošku pocuckať. Vydržala si krásne, nič sa nedeje, ide len o to, že ak prsník neodmietne, tak jej ho nechaj, či už sa dačo spustí, či nie, ak by ju to trošku ukľudnilo pri tom prechode na UM. Ak sa bude naozaj stále iba odťahovať, samozrejme, vykašli sa na to, ale ak jej bude ešte chvíľku napr. v noci prsíčko slúžiť aspoň ako, iba jej ním pomôžeš prekonať toto ťažké obdobie. Ide len o to, aby si splnila jej požiadavky. Ak má však na prsníku plakať, nechaj to tak, skús napr. na ďalší deň, ak bude plakať zase, tak neponúkaj nič.
Každé bábätko je iné a iné bude aj kojenie

martina46
autor
18. júl 2008

annag,
teraz sa napila z prsa, islo tazko, ale slo. do spanku. snad sa popri tom na tu flasu nauci, snazi sa totiz, ale nevie ako na to este.

elize
18. júl 2008

martina a ake cumliky si vyskusala? Kym som nasla pre Maxika ten pravy chvilu to trvalo. A teraz uz iny nechce. Napriklad zo silikonoveho by sa nenapil.

martina46
autor
18. júl 2008

elize,
zatial chicco, babynova, MaM, tommee tippee. avent vyzera presne ako chicco. aspon sa mi zda.

hubka
18. júl 2008

Ahojte baby, ja som bola v porodnici poucena, ze ked cajiky tak len tie bylinkove-harmancek, medovka, i ked si myslim, ze harmancek je alergen, ale dr uplne v poho, kedzy maly bol len na MM, nejak som mu caje nedavala, ale v horuicavach som zacala a bylinkove ani za otca, med som mu tam nedala, takze nechcel....ale potom tiez na radu kamosky som dala Hipp vraj na "Dobru Noc" a ten celkom cuccka, ale davam v pomere 1lyz na 120-130 ml, aby to nebolo moc sladke....a co sa tyka hrnceka, tiez o tom uvazujem, maly pil v pohode moje mlieko aj z flasky, aj ma rad dudku.....tak by som ten hrncek asi aj kupila alebo zeby falsku s vacsimi dierkami??? 😕 😝

annag
18. júl 2008

Výborne Martinka, o to ide, dávaj jej do spánku prsíčko pokiaľ sa dá a s fľaškami sa trápte pri vedomí. Ona sa to raz naučí, a skús aj tú obyčajnú slamku aj pohárik, z niečoho sa piť určite naučí. moje deti mali doma cumeľ na hranie a majú z neho iba srandu. Malý ho naťahuje ako žuvačku ale mliečko chce viac menej iba zo slamky. Držte sa

yesno22
18. júl 2008

ahojte...ja som nastastie problem s flaskou, cumlom, poharikom a ani lyzickou nemala, ale z vlastnej skusenosti mozem poradit obycajnu slamku a poharik...maly z nej 1x pil ako 8mesacny hoci som neverila, ze to zvladne...najprv ju len okusoval, fukal do nej ( to bola velka sranda, ked sa mu vo vodicke/cajiku robili bubliny 😀 ) a potom zrazu na to prisiel 😉 ...a co sa tyka inych tekutin ako MM...ja som maleho vylucne kojila 5,5m...cca od 4m mi cez den "vypil" asi 30ml vody po lyzickach...cajik som mu zacala davat az po 6m a to slaby harmancek, repik a neskor aj granulovane 1lyzicku na 150-200ml vody...

hubka...radsej ten hrncek, nech sa postupne oduci od cumla aby si na "stare kolena" nemala problem...mam kamosku, ktorej dcerka pila vodu, caj aj mlieko z flase viac ako 2,5 roka+cumel a pri nastupe do skolky bol problem...z obycajneho poharika sa naucila pit az za niekolko mesiacov 😒

hubka
18. júl 2008

Yesno- dakujem za radu, tiez si to myslim, i ked ten cumel mame vyhradne na spanie, nie je az tak od neho zavisly ale zase pomoze, ked ho odtrham od prsnika, tak cumel funguje........a tie hrnceky su aj od pol roka apotom od roka vsak??nie je zbytocne mat oba???mohla by som mu kupit ten od roka???ci by to neuchytil??? 🙂 🙂

denisocka
18. júl 2008

my máme od pol roka ale asi nepochopil system,síce mu z nich ide,ale to ked sa hraje