Odmietanie akéhokoľvek čaju i vody. Potrebujem poradiť

jaaty
20. nov 2007

Ahojte, potrebujem poradiť. Keďže sme začali s príkrmmi a ryžovými kašami, snažím sa ponúknuť Hanke čaj na zapitie obeda. Všetko však odmieta a potom má problémy s kakaním (každý druhý deň a s vľkou námehou pri tlačení). Odmieta piť čaj i vodu. Skúšala som riedené ovocné šťavy, vyskúšla som rôzne dojčenecké fľaše, 3 poháriky a nič. Ešte čosi málo vypije z normálnej keramickej šálky, ale to tak max. 20 ml. Nemal niekto podobné skúsenosti,

kili
20. nov 2007

jaaty, ja mám podobné skúsenosti, ale riešenie som ešte nenašla 🙄

dávaš jej do jedla olej? ten na zápchu pomáha perfektne, Samko má redšiu stolicu ako keď bol čisto na UM 😀

geegee
20. nov 2007

ja som miesala caj s piskotami podrvenymi, aby som do maleho dostala aspon nejake tekutiny

tini
20. nov 2007

jaaty, nie si v tom sama 😉 osalim ho ked tak 1-2x lyzickou, ale hned zvrasti pusu a je dopite

soska
20. nov 2007

jaaty, mne marco najlepsie pije, ked si vyslovene zapija jedlo, takze dam 3 lyzicky kasicky a potom ponuknem flasticku, napije sa a zase 3 a napit sa a tak dokola. Inac tiez moc nechce pit, takto vypije aspon 50ml. Alebo potom robim redsie kacicky, aby tam bolo dast tekutin.
Pit mu davam vodicku alebo nesladene detske caje.
Podla mna je to jedna z veci, ktoru sa musia drobci tiez naucit, takze musime byt trpezlive😉

tini
20. nov 2007

Tiez mu robim take redsie ovocne vyzivy, ma tam viac vody a skusam dat mu vypit aj tu vodu, v ktorej sa uvarili jablka, no nic moc, musi sa to naucit. Soska, ale dobry napad zapijat jedlo postupne, vyskusam!

kili
20. nov 2007

ja som skúsila dať Samkovi piť keď bol hladný, sa vrhol na flašku, ale akonáhle zistil, že ide o podvod, zaxichtil sa a vyplúval čo do neho natieklo 🙄

tini
21. nov 2007

Kili, u nas detto, navyse na flasku vobec nie je nauceny, berie to ako hracku, z ktorej tecie voda. Tie grimasy, ked zisti, ze voda alebo caj 😀

tamia
21. nov 2007

kili,
aký olej dávaš - olivový?

marorlinko
21. nov 2007

jaaty, skusala si mu davat nejaku tu tekutinu lyzickou?

jaaty
autor
21. nov 2007

Skúšala som aj lyžičkou, dnes ich vypila asi 5 😒 , dávam aj kvapku olivového oleja. Občas si trochu cucne z normálneho pohára. ...ale skúsim to priebežné zapíjanie, uvidím

kattom
21. nov 2007

náš malý tiež nechce piť ani čaj, ani vodu.. už som skúsila všetko. fľašku aj poháriky hryzká. z lyžičky si sem-tam niečo dá, ale tiež ju radšej chytí a cmúľa. doktorka mi povedala, že keď kojím, asi mu to stačí, tak sa nemám "vzrušovať" kvôli tomu. ak pravidelne ciká, je to v poriadku. stačí mu materské mlieko. a teraz nie sú vonku ani horúčavy..
keď viem, že má na obed hustejšiu papu - tak na večeru mu robíme redšiu kašičku - alebo mu dávame na olovrat slivkovú výživu (pomiešanú s iným ovocím), aby nemal problémy s kakaním.
pred týždňom bol chorý, mal teplotky vysoké a báli sme sa, aby sa nedehydroval. keďže odmietal piť - ani prsko nechcel, tak sme museli radikálne - piť som mu dávala striekačkou na silu.

kili
21. nov 2007

tamia, áno olivový

no nám nejde ani nasilu, všetko vyplúva. Ale dnes sa stal zázrak a vypil sám asi 5ml čaju. Ale keďže savička mala 3 dierky, mu to išlo nejak moc a párkrát sa rozkašlal a už nechcel, tak zajtra skúsim dať inú savičku s dierkou hore.

frenchie
21. nov 2007

jaaty, moj maly nechcel pit nic okrem materskeho mlieka az do 9 mesiacov. Od 6 m papa prikrmy, a tekutinu som do neho dostavala bud lyzickou alebo v polievocke. Skusali sme dudle aj naustky (tie s dierkami). Zrazu z nicoho nic zacal pit. Cez dudel. Boli sme z toho v soku. Najradsej ma cerstvu jablkovo-mrkvovu stavu (ale tu mu nedavam velmi casto). Skus este pockat a mozno budes casom prekvapena ako ja. Len jej casto ponukaj a ona si postupne zvykne. Drzim palecky 😉

tini
22. nov 2007

Tak ja som skusila, co pisala Soska, ze dava zapijat po 3 lyz jedla z poharika, a u nas to vcera fungovalo! Nevypil sice nejak extra vela, ale vzdy lepsie ako nic. Skuste tak aj vy!

tamia
22. nov 2007

kili,
moja pije vodičku iba keď jej dávam zapiť cebion, vlastne ja to dávame do striekačky, takže vypije za deň 2x 10ml vody s cebionom. Najnovšie cca 2 dni mi vypije vodičku z flaše so sokákom 20ml. Tak som rada, že aspoň toľko, inak vodu, čaj, šťavy odignoruje.

kili
22. nov 2007

tini, ja som to dnes skúšala, ale oklamať sa nedal 😠 a to mu príkrm dávam z flašky.

martinadt
22. nov 2007

ahojte ja mam tiez taky poblemik zacali sme s prikrmami a malicka mi odmieta pit z flasky ked sa napapa aj to nespapa vela tak nechce trosku si flasku pocmulka pozuje do nej a zacne si ju potierat po tvaricke 😖 ale ze by sa napila to nehrozi
skusala som zapijanie pocas papania ale ani to nam nejde

chromozom
4. nov 2008

Babulky, poradte prosim, obavam sa, ze moj maly cervik ma malo tekutin.
Zacali sme prikrmovat, mlieko ma 7x za 24 hod (5xMM neznameho objemu, 2xUM co je 420 ml) a dva prikrmy denne (jedna zelenina, jedno ovocie). Voda a vreckovy cajik mu vobec nechutia, no nechcem ho naucit na sladene napoje, tak mu tu vodicku a nesladeny cajik ponukam milion krat za den, ale vobec to nechce. Uz si zacinam robit starosti, cervik nie je smadny dokonca ani po obednej zelenine, je to normalne?
Inak kakame 1-2x denne bez problemov, tak neviem, ci neriesim nieco, co vlastne problemom nie je, ale aj tak mam pocit, ze by mal pit viac....
Ako ste na tom vy?

junovka
4. nov 2008

moja za cely den vypije 4 dl...co je to tiez malo...ale co narobime.Pokial nema ziaden iny problem, tak by som to neriesila.Alebo skus to, ze kup nejaku ovocnu stavu, napr.Hipp, a zried to trebars s vodou 3:1 😉

fifinna
5. nov 2008

ja kojim , okrem toho maly cez leto vypil deci caju a teraz vypije od 30 do 50 , myslim, ze im zatial staci mlieko.

aa1111
5. nov 2008

Ahojte

Ja som mala podobny problem.Mala nechcela pit ani vodu ani caj z flase.
Skusila som flasku so slamkou.Najprv jej to moc nesle ale teraz vypije.Aj ked niekedy je to menej neikedy viac som rada ze aspon trochu tekutin do nej dostanem.
Tak skus.Ona to berie aj ako zabavku.
Ale mlieko mi odmieta pit. Pije ho len rano a v noci.Tak to doplnam inou stravou.
Papa pekny vecer

chromozom
5. nov 2008

No dufam, ze mu staci to mlieko.... Ja mam asi inu mieru, ja sa totiz nalievam vodou, pijem jak duha, mazel mi stale hovori, ze som ako prietokovy ohrievac. Vypijem, zohrejem na 37 a vycikam.,... 😀

germik
8. jan 2010

ahojte, obnovujem tému - nemáte nejaké nové tipy a triky? Malá začala odmietat akekolvek tekutiny /čaj,vodu,štavičky/, jediné čo vypije je mliečko. Mliečko pijeme z avent flašky, hrnček i po niekolkotýždnovom snažení absolútne odmieta. Odmietanie tekutín ma trápi pretože sme len na UM a stoličku má strašne tvrdú, kaká akoby malé tvrdé kamienky ☹ Ovocie jej moc nechutí,ale 2x denne ho do nej nejak dostanem, jogurty papame tiež a do zeleninky pridávam olej.... tak čo mam robit s tými tekutinami?? díky

jaaty
autor
8. jan 2010

Ahoj, ja som tému -hoci dávno- zakladalo. U nás sa to várazne zlepšilo až po keď sa v 9 mesiacoch sama odstavila. Osvedčilo sa používať jednú fľašku (tiež sme mali Avent) a nepliecť ju ďalšími pohárikmi 😀 . Keď začala piť, čajík jej tak zachutil, že denne vypila aj 2 litre (to však mala už vyše roku), pila zo zvyku a mala to asi miesto dudla. Tak sme zase riešili zrušenie fľašky, nástup pohára a príjem tekutín sa upravil. Tak sa neboj, skúšaj, opakovane, hlavne keď niečo robíte alebo je zabavená- vtedy to tak nevníma, že pije. Držím palce 😉 😉

fedra
8. jan 2010

Ahojte ... ja som mala problem s malym ... nechcel vobec pit nic okrem mlieka, a to aj v lete, ked bolo tak teplo. Ani vodu, ani caj ,,, nic. Potom som skusila kupit tu stavicku od Hipp a riedila som vodou a to pil. A potom postupne sme presli na cajik
Teraz je to uz OK, aj ked pije menej ako mala 😉

aninna88
8. jan 2010

Ahojte, ja mám ten istý problém ako germik. Malá nechce nič piť a dokonca aj mliečko chce už len v noci a ráno. Ovocie nám chutí tak jej dávam také vodnatejšie hrozno s banánom, hrušky... Kaká v pohode, ale štvú ma tie tekutiny. vypije len lyžičkou, alebo sa napije s pohára, ale to ju baví tak 2-3x alebo nasilu jej to tam strieknem s fľašky. Kašu mi ale s fľaše vypije.

berenika39
8. jan 2010

anina, tak zkus dohnat příjem tekutin polévkami...je v nich všechno, co potřebuje a navíc voda...řešila jsem to tak když petasovi lezl nějaký zub a nevzal do pusy hrneček ani láhev. Dala jsem polévku klidně dopoledne i večer. I příkrmy jsem v té době dělala hodně řídké.

aninna88
9. jan 2010

Berenika 39, ďakujem ja dávam redšie príkrmy aj ovocie, tekutiny máme to hej, ale radšej by som bola keby pila sama, to by bolo fajn.

dukie
9. jan 2010

aninna88: Já měla podobný problém, ale zvládli jsme to metodou "dobrého pitíčka". Koupila jsem švestkovou šťávu od Hipp a dávala mu ji - zachutnala mu. Nic předtím pít nechtěl, flašku odmítal... ale tohle ochutnal a pak po tom byl jako divej. 😀 Postupně jsem mu to ředila vodou (zvyšovala podíl vody, snižovala podíl šťávy), až se cca během 2 měsíců naučil pít i obyč. vodu bez šťávičky. 🙂 Tak možná zkus najít něco, co by malé takhle zachutnalo... 🙂 Může to být třeba i ta šťáva z hroznů (taky se dá koupit nebo doma vylisovat) nebo z mrkve... těžko říct, co by jí zašmakovalo.

micha3
9. jan 2010

Ahoj, já jsem malému taky nechala malou flašku od Aventu na čaj, z ničeho jiného zatím pít nechce.
A pije zatím jen granulovaný fenyklový od Hippu, jiné čaje moc nechce. Jinak ředím třeba šťávu ze zavařenin vodou 😉