Odmietanie akéhokoľvek čaju i vody. Potrebujem poradiť

jaaty
20. nov 2007

Ahojte, potrebujem poradiť. Keďže sme začali s príkrmmi a ryžovými kašami, snažím sa ponúknuť Hanke čaj na zapitie obeda. Všetko však odmieta a potom má problémy s kakaním (každý druhý deň a s vľkou námehou pri tlačení). Odmieta piť čaj i vodu. Skúšala som riedené ovocné šťavy, vyskúšla som rôzne dojčenecké fľaše, 3 poháriky a nič. Ešte čosi málo vypije z normálnej keramickej šálky, ale to tak max. 20 ml. Nemal niekto podobné skúsenosti,

zuzik03
20. aug 2010

heni, podle me ti nepije, protoze ji staci tekutiny z UM a z prikrmu, u takhle maleho ditete bych to nevidela jako problem 😉 me zacla dcera pit neco jineho nez mliko az nekdy kolem roku.

heni79
21. aug 2010

@zuzik03
Myslíš? Keď z každej strany počúvam, že by piť mala. Najmä keď už nepapá iba mlieko.
No nič, budem jej to ponúkať ďalej a k bude mať smäd, hádam si cucne.
Vďaka za odpoveď. 🙂

atrami
21. aug 2010

@heni79 , s pohárika možeš skúsiť,
Možno jej naozaj stačia tekutiny z UM a príkrmov. Ak papá lyžičkou, možeš skúsiť tou jej podať vodu, čajík.

citroenka
21. aug 2010

@heni79 Ahoj mám úplně stejný problém,malá vůbec nechce tekutiny jsme na UM a papáme zeleninový příkrm,ze začátku jsem malé dávala příkrm s lžičky ale když pak nechtěla čaj tak jsem jí to víc zředila vodou a dávám jí to s flašky,tak vím že se napapá a má tam i vodu kterou bych jinak do ní nedostala. 🙂

beruska24.9.
21. aug 2010

Ještě mě napadlo........ Někde jsem četla, že pokud maminka málo pije, tak pak i to dítko pije málo. Prostě nemá potřebu. Nevím, jestli to je přímo dědičné nebo čím to je 😕
Já také piji hóóódně málo a nezabralo ani, když jsem zkoušela před malou pít a pak dávat napít jí. Prostě, aby mě viděla....
Jinak počítá se nejen vypité um, ale i ´´skrytá voda´´ v zelenině, ovoci.

heni79
21. aug 2010

@beruska24.9.
Nó, tak to náš prípad nebude, s tou dedičnosťou. 😀 Ja pijem denne hektolitre vody (tak 4- 5l vypijem určite, keď je teplo, aj viac). 😀 Vodu musím mať aj v noci pri posteli, lebo sa normálne budím na to, že som smädná. A aby som nemusela vstávať a ísť do kuchyne, mám pri posteli "pohotovostnú fľašu". Lenivosť. 😉 A do rána z nej zvyčajne aj poriadne odbudne. Ako mi raz povedal jeden lekár, som sen každého urológa. 😀
@citroenka
Ja jej dávam "skrytú vodu" do mlieka. Keď je už takmer na koci s dopitím mlieka, pridám jej doň tak 30ml čaju. Vtedy to normálne vypije.
A ešte jej teraz skúšam opak. Dám jej čaj, do ktorého "šprcnem" tak pol odmerky UM (cca na 100ml, čo teda nemôže byť pokladané za mlieko). A z toho zvyčajne cucne. Niekedy aj viac ako polovicu. A dávam jej to teplé. Studené nevypije vôbec. 😒

fiffinkaa
12. okt 2010

ahojte. UM vysušuje, preto treba dávať tekutiny, no lenže mám rovnaký problém, malý sa mi absolutne nenapije ničoho, musela som to vyriešíť tak, že mu striekam striekačkou čajík do pusky a ked papaá príkrmík, tak ho rozriedím prevarenou vodou, toto je moja jediná útecha, lebo ma to dosť trápy, dokonca aj pokožku má velmi suchúú 😒

fiffinkaa
13. okt 2010

@koniarova to myslela 5 mokrých plienok?alebo 5 cikaničiek ..lebo to je dosť rozdiel..moj nemá 5 plienok za den nabumbaných, sotva tri..prebalujem zväčša koli kakonke 😝

heni79
29. okt 2010

@fiffinkaa
Mokrá plienka je podľa mňa pocikaná. Možno by ešte aj zniesla ďalšie cikanie, ale už ju radšej prebalíš. Ty prebaľuješ úplne mokré? Teda, také, že sú nasiaknuté až na kilá? 🙂
Inak, moja malá už pije.
Prešla som napokon na čistú vodu a uplatnila metódu, ktorú som našla tu. Podávať vodu striekačkou. 5x denne 20ml, aj za cenu toho, že voda ide pomimo a dieťa z nej necucne nič. Dnes má malá takmer 7 mesiacov a vypije tak 1,5 - 2 dcl vody denne. Čistej. Samozrejme okrem mlieka a vody v jedle. Čaj som dávať prestala.
Dnes už vodu pije aj z fľaše, cez taký "iný" cumlík - vyzerá to skôr ako náustok na tie "čarovné" hrnčeky, ale je to silikón. Inak ju sama nepije. Ale aj to je lepšie ako nič. 😉

koniarova
30. okt 2010

@fiffinkaa Prepáč, že tak neskoro. Aj ja som sa na to pýtala, myslela minimálne 5 cikaničiek.

fiffinkaa
31. okt 2010

@heni79 aj ja som to vyriešila striekačkou 😀 , nie je to bohvie čo, ale aspon možem kludne spávať 😵

fiffinkaa
31. okt 2010

@koniarova tak potom je to v pohodičke 😀 ..to dáme, aj viac🙂

heni79
31. okt 2010

@fiffinkaa
Super! Tou striekačkou som to riešila j ja. Potom prišiel ten "špeciálny" cumeľ. 😀
Síce stále nepije podľa tabuliek, ale pokrok je to i tak. 😀

radka.m.
31. okt 2010

nedá mi to nereagovat,nakoukla jsem tady do témy a to,co jsi napsala fiffinkaa ty,můžu s naprosto klidným svědomím napsat,že to je totální blbost,že UM vysušuje,kde jsi na tohle prosím tě,přišla???!!!Jde hlavně o to,že by sem mohla nakouknout nějaká nezkušená mamina,která si jde pro radu a když tohle přečte,tak může být z toho dost vyděšená,takže by jsi byla laskavá a příště vážila slova,nebo snad máš nějaký odborný článek,kde se o tom píše? 😕

ikke
31. okt 2010

dieta dostava tekutiny aj v prikrmoch, hlavne v ovoci. liat do 4-5 mesacneho dietata cajiky je uplne zbytocne, pokial nie su vonku tropicke horucavy a dieta dostatocne cika (4-5 pocikanych plienok). a aj do 7-mesacneho dietata tlacit tekutiny striekackou je podla mna skor pre dieta stresujuce nez napomocne alebo potrebne 😔 k vysusovaniu UM - to znamena, ze deti, ktore su do pol roka iba na UM (teda aj novorodenci), by mali vypit okrem mlieka este aj niekolko dl inych tekutin? samozrejme, ze je to blbost 😅 damy, podla mna naozaj robite problem tam, kde nie je 😉

pre porovnanie, moj 8-mesacny syn este v zivote nevypil okrem mlieka (teraz asi 500-600ml/den) za den viac nez 130ml vody alebo stavy, aj to tych 130 vypil iba ked boli naozaj horucavy a vynimocne nahodou dnes - zachutila mu jablkova stava 😅 pri caji sa tvari akoby jedol kyslu uhorku a sladit mu caj urcite nebudem. bezne pije denne tak do 100ml vody. a pritom je to normalne prosperujuce, zdrave dieta 😉

aj prilis vela tekutin moze skodit...

radka.m.
31. okt 2010

ikke-asi tak nějak,to,že dítě na UM musí mít tekutiny je jen přežitek,nejnovější doporučení jsou,že dítě na UM nemusí mít vůbec žádné jiné tekutiny,zrovna tak,jako děti kojené,takže o nějakém vysušování nemůže být ani řeč 😉

koniarova
1. nov 2010

@radka.m. Úplne súhlasím. Baby to tu riešia stále dookola a stresujú zbytočne seba aj deti. Je to absolútny prežitok a to že UM vysušueje je fakt hlúposť. Ja som čítala, že sa odporúča voda aj pri UM, teda ak dieťa nechce piť, až od 10 mesiaca. Má to byť cca 180 ml.

storm07
2. nov 2010

Ahoj, my jsme měli s pitím úplně stejné problémy. Jsme na UM. Kdykoliv jsem ji dala vodu nebo čaj (i přes léto), tak se šklebila všechno vyprskala ven. před 2 týdny jsme začali s příkrmy. Zároveň jsem jí koupila ovocné šťávičky (Hipp, hamánek) hrozen s jablíčkem. Ředím je vodou a začala mi konečně trošku pít. Postupně zkusíme čaj.

fraufrt
4. nov 2010

Moje babo vypije denne 600-700ml tekutin (MM,UM), je to dost? Pytam sa preto lebo ma "len" 4 plienky mokre + 1-2 pokandene. Doteraz som citala, ze by dieta malo mat aspon 6 mokrych plienok denne. Moja mala ma 6m a 3tt. Ako je to teda s tymi mokrymi plienkami?

lollipops
20. nov 2010

Tak my máme taky problém s pitím.Jako miminko čajík úplně miloval a kolikrát se utišil jen díky němu.Teď máme 9 měsíců a vůbec nechce pit.Zkoušela jsem už spoustu různých druhů nápoje a nic.Jediný na co sme došli je lžička.Z té vypije snad cokoliv takže lžičkujeme jak magoři 😀 Ale to ho taky dlouho nebaví a vypije mi za celej den maximálně 100 ml a to se mi zdá pořád málo.Občas dokonce jen 50 ml.Co myslíte?