Odmietanie akéhokoľvek čaju i vody. Potrebujem poradiť

jaaty
20. nov 2007

Ahojte, potrebujem poradiť. Keďže sme začali s príkrmmi a ryžovými kašami, snažím sa ponúknuť Hanke čaj na zapitie obeda. Všetko však odmieta a potom má problémy s kakaním (každý druhý deň a s vľkou námehou pri tlačení). Odmieta piť čaj i vodu. Skúšala som riedené ovocné šťavy, vyskúšla som rôzne dojčenecké fľaše, 3 poháriky a nič. Ešte čosi málo vypije z normálnej keramickej šálky, ale to tak max. 20 ml. Nemal niekto podobné skúsenosti,

tigri
10. máj 2010

Rimmel, vsak hej, ja to chapem, mne to tiez odporucala lekarka, ked som sa s nou bavila na tuto temu, zriedene stavy a co najtekutejsie jedla, ale ja si proste nemozem pomoct....a hlavne vidim na starsej dcerke ako aj vdaka mojmu pristupu zboznuje vodu...uz sa jej dostal do ruk aj Jupik vdaka babkam, aj jej chutil ALE napriek tomu je dlhodoba zvyknuta pit vou, tak si nikdy Jupik ani nejaky dzusik nevypyta...

minule som v spravach zachytila zaujimavu statistiku...iba necelych 20% deti na Slovensku nema v 5tich rokoch zubny kaz....vraj to je jeden z dovodov, preco najnovsie zaviedli prvu preventivku u zubara v 1.roku veku dietata....aj preto tak velmi presadzujem cistu vodu 😉

rimmel
10. máj 2010

aj ja 😉 raz som mu ale dala dzus z obchodu, pre babatka, lebo mi dlho nekakal, bol chory zle spal tak ci nema zacpu, vypil toho dost, viac nez vodu ked pije a aj sa z toho potom krasne pokakal, ale vratila som sa k vode, najnovsie som ja blba zistila(neskoro) ze sa mu ovela lepsie pije z pohara bez toho cucaka nez s cucakom akodoteraz a viac mi toho vypije..
u neho ale stale vyhrava mm 😅 😀

rimmel
10. máj 2010

ale je to vsetko o zvyku, moja mama naucena na vodu, sladke zbrndy ako to vola nema rada, otec uplny opak vodu by do ust ani nedal..
ja a brat sme natom tak pol napol ale snazim sa viac tu vodu 😀

tigri
10. máj 2010

deti vzdy budu chciet to co my, ja vzdy so sebou nosim von flase s vodou pre seba aj pre dcerky a uz sa stalo,ze si starsia vypytala aj z mojej a bola spokojna, ze tam mam tiez len vodu 😉

rimmel
10. máj 2010

🙂 🙂 ano, treba byt prikladom.

ja napr nechcem aby maly papal sladkosti az do vyssieho veku kedy si o to poziada ked to zbada v obchode alebo u kamosa alebo tak..no to znamena ziadne sladkosti doma! zatial je maly a moc nerozumie ale co neskor 😅 vies, niekedy si kupime daco s muzom a bastime coko a maly kuka na nas a nedame mu. Bdem musiet prestat kupovat, o co sa snazim uz dost dlho ale nejak to nejde 😝 😀

ivkaivka
10. máj 2010

ja osm zacala mlieko riedit, az ked sme presli na tuhu stravu-nemohla sa vykakat...cize ziadne v 3 mes. a sladke nam nechuti, na zac.som skusala sladit caj hroznovym cukrom, no nemalo to uspech, cize teraz cista voda a nesladeny cajik Rooibos-super na nadchu, alergie a zalud.tazkosti, je bez kofeinu a mozu ho aj male deti

tigri
10. máj 2010

ono aj ine veci nebude moct dlhsie, nielen sladkosti...ja to riesim tak, ze dcerke proste poviem, ze toto este nemoze, az ked podrastie 😉 niekedy mam pocit, ze niektore veci sa az moc riesia a pritom staci dietatu povedat jednoznacne NIE!....teraz trochu odbocim, ale minule som zazila situaciu, ze mama prisla kupovat novu autosedacku do auta, hoci jednu uz mali, ale malemu sa v nej vraj nepaci...normalne som nechapala a predavac tiez nie 😝

specialne, co sa tyka sladkosti, starsia do 2,5 roka nepoznala ziadnu cokoladu (iba detske keksiky, susene ovocie a pod.) a potom o to prejavila zaujem, tak jej sem tam dam, ale iba kvalitnu, ziadne cokoladove zajace a pod. humusy...a tiez nie sme idealny vzor zdravej vyzivy ale snazime sa stravovat zdravo...moj muz sa vzdy rehoce, ked rozprava znamym, ze nase starsie dieta ma zeleninu za odmenu, pretoze ona je schopna jest iba zeleninu, takze to u nas funguje tak, ze najprv musi dostat jedlo a az potom sa dotlaci velkou davkou zeleniny...ale u nas to takto bolo od malicka, ze ked dojedla hlavne jedlo a este len trenovala pinzetovy uchop prstikmi, tak som jej uvarila kukuricu a hrasok a po obede som jej to dala do misky a ona sa z toho velmi tesila...a tam niekde vidim zaciatok jej zeleninovej manie 😅

tigri
10. máj 2010

Ivka, rooibos je super caj, odporuca sa aj pri extremnej zatazi alebo nedostatocnom prijme jedla, pretoze obsahuje aj vela mineralov...a chuti fantasticky...len sa trochu blbo perie zo satstva 😉

rimmel
10. máj 2010

hmm to je dobry napad s tym hraskom a kukuricou..a to cerstve ci varene ten hrasok? nuz ale neviem ci by mi to maly len tak jedol...ale za vyskusanie nic nedam..on je skor zatazeny na ovocie..papa vsetko ovocie na svete a nevie sa ho dojest, hlavne hrozno a jahody a hrusky aktualne, tlaci do seba ako keby mesiac nejedol 😅
ja zeleninu skor ako salaty k hlavnym jedlam..som tak naucena, nedam dopustit na napriklad vepro knedlo zelo a pod. ale snazim sa velmi malo vyprazat a nejest udeniny a podobne.
a je to tak ,co dieta nepozna, nemoze predsa chciet 😝 😀

tigri
10. máj 2010

Rimmel, v tomto veku iba varene a pod dohladom....mladsia sa uz tiez chyta....asi zbankrotujeme na zelenine 😉

ivkaivka
11. máj 2010

tigri, mas pravdu, proste v niektorych veciach sa s detmi nevyjednava

bluvatko
17. máj 2010

kde mozem kupit ten cajik rooibos?nam maly cistu vodicku nechce a bylinkove caje nemoze lebo je alergik a tam je harmancek

mimom
17. máj 2010

rooibos caj dostat normalne aj v dm drogerii,tecsu,ale pre deti je vhodny bez tych prichuti,takze len cisty rooibos a sypany dostat v obchodoch so zdravou vyzivou alebo v lekarnach.

bluvatko
17. máj 2010

dakujem.v dm som ho nenasla,pozriem v tescu

tigri
18. máj 2010

v lekarni predavaju aj detsky rooibos sackovy...

bluvatko
18. máj 2010

kupila som dnes v lekarni sackovy len dufam,ze mi ho bude pit.

emka.k
28. máj 2010

No ako zienky, dari sa vam vysvetlit dietkam, ako je pitie dolezite? My stale nic, mali sme teraz 3 dni vysoke horucky, ale stale nic...

sunea
29. máj 2010

@emka.k v takych pripadoch sa odporuca podavat studene tekutiny aspon tak, ze namocis do vody cistu handricku a nechas, nech si ju cucka.

emka.k
29. máj 2010

Dakujem Sunea, ved bodaj by som to uz nepotrebovala, ale budem na to na buduce mysliet.

ivkaivka
30. máj 2010

emka.k, drzim palce, nech horuscky rychlo pominu. U nas je to lepsie, caj ponukam kazdu chvilu a vcera ked uz zaspavala, tak stiahla celu flasu-to sa talo 1.x- no pila to na ulici a uprostred cesty-nastastie vedlajsia,ze auta velmi nechodia 😅

andykov
30. máj 2010

holky, já to bohužel řeším tak, že když nepije, tak prostě se s ní trochu poperu a dostane stříkačkou, jiná možnost s ní není, nepije skoro vůbec, tak sama by vypila 50ml 😲 Takže se snažím, aby to bylo aspoň 150ml, 150ml má mlíčka, 150ml vody, z které má kaši a to je konečná, víc ani ťuk ☹ Už jsem vyzkoušela všemožné šťávy, čaje, vody, všemožné savičky, brčko, pítko, lahvičky a bez úspěchu. Občas má dny kdy sama 150ml vypije a to ji samo už nic nenutím.

emka.k
31. máj 2010

Ivka, tak to gratulujem, nas nic, mozem ponukat akokolvek... tak sa lyzickujeme (aj za to som vdacna), ale aj to je boj, casto pomoze TV, co uz, je to mensie zlo a tak aspon nieco do neho dostanem, ale Ivka, ako som zistila, mame, resp. mali sme aj iny spolocny problem - hrozne malo mi papa, no ale co uz, musime len bojovat, aj ked teraz, ked bol chory, som veru aj slzu vypustila zo zufalstva (ten strach narobi s clovekom), lebo uz som nevedela co s nim. Andykov, tak drzim len palce, aby si mala trpezlivost, lebo ja Timovi striekacku ani len do ust nedostanem, a ked ano, tak on to uz dajako vie, ako to hned nejako vyplut... No vazne drzim palceky. A este by ma zaujimalo, ake maju stolice vase anjeliky? Lebo raz som sa pytala nasej Dr., ze ked ma dobru stolicu, ci to znamena aj, ze tekutin by mohol mat cca OK, ona ze ano, tak ja neviem, lebo stolicu mame normalnu, nic tvrde.

pasoa
1. jún 2010

žienky, neviem, ktorá to tu písala, ale chcem sa poďakovať autorke toho nápadu, dávať čaj / vodu zo sosáčika bez bezpečnostného ventilku.
U nás 100% zafungovalo.
(Konkrétne "kúzelný náustok s ventilom Avent" - len bez toho ventilu. Už to potom nie je také "kúzelné", lebo to tečie, ale práve to bolo to, čo zafungovalo. Naleje sa mu do úst a on to prehltne (nie vždy, niekedy vypľuje, ale nie je to nič hrozné),

Kým tak 2 mesiace dozadu som bola úplne zúfalá, po lyžičkách som do Matúška dostala za deň sotva pol deci, dnes prvýkrát vypil CELÚ Avenťácku fľašku (260ml) čajíku!!!
Ja to idem osláviť vari Som šťastná ako blcha!
Ale tiež to bol pitný režim úplne odveci, lebo za celý deň 70 ml, potom k olovrantu (chlebík s maslom) vypil celé deci no a počas večera postupne zvyšok.
Na úkor toho čajíku však vypil na večeru o tretinu menej UM, než zvyčajne, ale to je už fuk.
Ja som takááá šťasnááá, že konečne takto pije!
Ešte to síce stále nie je 100%-tné množstvo na jeho vek, ale teraz už verím, že sa to bude len zlepšovať.
Ešte pred 2 mesiacmi som bola z toho úplne zúfalá. A vďačím za to jednej neznámej mamičke z tejto témy... idem ju pohľadať a osobne sa jej poďakovať 🙂

A čo sa týka typu tekutiny - prvé, čo prestal vypľúvať, bol medovkový čaj. Viem, že to nie je bohvieako vhodné pre deti, no robila som taký, že fakt som len preliala vrecúško vriacou vodou a hneď som ho vybrala, ani som nenechala lúhovať, neskôr som ho vymenila za rooibosh a teraz striedam rooibosh s Alnatura detským čajom.

Všetkým vám držím tuho palce! Nestrácajte nádej.

pasoa
1. jún 2010

Takže - milá @peta.cz , vďaka tvojmu nápadu, ktorý si opisovala v príspevku 19.januára o 10:52 na str. 2 tejto témy, začal môj synček piť (viď moje príspevky 26. apr. 14:59 na str. 2 a dnes o 21:34 na str.4).
Ďakujem ti za skvelý nápad! :-*

andrea12737
16. jún 2010

Ahojte ja mam zasa iny problem, moje dietatko strajkuje na prsniku, aby mala dostatok mliecka ponukam jej akekolvek no vsetko mozne odmieta, vodicku davam len cistu prevarenu, ale mliecko ziane, iba ak jogurtik a pod. nepoznate nejaku fintu? skusala som pridat granko, aj bananove... ☹

nikush4
16. aug 2010

ahoj poradi mi niekto prosim? 🙂 mala ma 7 mesiacov a je na UM a na prikrmoch.. mliecko papa 2-3 denne po 250 ml .. niekedy nahradim vecerne UM kasou. inak na obed mava zeleninku a na desiatu ovocie. doteraz mi pekne vypila aj cajik aj vodu .. cokolvek... no pred troma tyzdnami s nou seklo a nedostanem do nej nic.. nasilu ju tlacim nevypije mi nic.. ani vodu ani caj ani stavy ani nic sladsie.. neviem cim to moze byt. hm? nesuvisi to napr. aj s tym ze jej ide 6 zubov naraz??

beruska24.9.
16. aug 2010

Také bych potřebovala nějakou radu. Malá pije mlíčko 3x denně (dříve 150-180ml, poslední dobou 120-150ml), čaje odmítá, dětské šťávičky odmítá 😠 Jediné, čeho si trochu cucne, je čistá voda.......když vypije 50ml za den, tak to je svátek 😉

beruska24.9.
20. aug 2010

Včera jsme byli pryč a na benzínce jsem si koupila vodu Rajec 😝 ve flašce s tím ´´sosáčkem´´. Malá jak viděla pít maminku, tak se začala rozčilovat, že chce také. Přesto, že jí dávám pít převařenou kojeneckou vodu, tak jsem jí zkusila dát napít. Přišla na to hned a vypila celkem dost. Flašku jsem si nechala a dnes jí do toho dala převařenou kojo vodu. Dříve vypila max. 50ml za den, za dnešek už z té flašky od Rajce vypila tak 200ml. A já šílela a zkoušela různé pítka a ona stačí obyčejná flaška 😕 😀

lenka_da
20. aug 2010

tiez sme mali obrooovsky problem s pitim, vlastne bojujeme az doteraz a to ma dcerka uz 2 roky! ako-tak sme to vyriesili striekackou od sirupu nurofen, davam jej pit vzdy pred jedlom, po jedle uz do nej nedostanem ani glg. A samozrejme, musim zahovarat, divadielko, resp. pomahaju aj reklamy v telke. A podotykam, islo to velmi tazko, na zaciatku vypila 1 striekacku za den, t. j. 5 ml!!! Dnes uz vypije aj liter, ked su horucavy. Ale chce to pevne nervy. 😒 Sem-tam sa napije z beznej mineralkovej flase, co ma taky sosak ale nie vela.

heni79
20. aug 2010

Pozdravujem. Konečne som našla tému, kde mi azda aj niekto poradí. 🙂
Moja malá nechce piť. Vodu absolútne, čaj (bylinkový pre deti, veľmi jemný, nelúhovaný dlho) iba sporadicky. Má však iba 4 mesiace, teda o chvíľku 5. Takže dať jej z pohárika zrejme nie je vhodné. Striekačkou tiež odmieta, resp. vypľuje to. Ten čaj vypije jedine tak, keď jej doň primiešam trošku UM (na 100ml čaju tak pol odmerky) a dám jej ho teplý. Za obedom (to papá zemiak s mrkvou, alebo s brokolicou). Už nekojím. Síce pije UM, no teraz som jej začala už dávať aj príkrmy (tie papá úplne bez problémov), takže myslím, že by mala aj piť vodu alebo čaj. Granulované čaje som neskúšala a ani nebudem. Príliš ma odrádza už ten pojem "granulovaný čaj". Pozerala som si aj tieto príspevky, no väčšinou máte už staršie deti, kde sa to predsa len dá riešiť viacerými fintami. 😀
Budem vďačná za akýkoľvek nápad.
A samozrejme jej ten čaj ponúkam v priebehu dňa stále. Ona cucne a keď pocíti tú chuť, tak to ihneď vypľuje. 😒 A vzápätí už cumlík vytláča jazykom z pusiny.