Pijú vaše deti kakao - Granko?

webka
1. nov 2008

Ahojte,

bola u mna kamaratka s 18 mesacnou dcerkou a vecer jej urobila mlieko s kakaoom a do toho velku lyzicku cukru 😒
Neviem, nie je to skoro davat takemu malemu dietatu...a granko je samy cukor.

fejusa
1. nov 2008

ja som malej davala granko od roku ale robila som to z jej mlieka co sme lekarni kupovali a cukor som vobec nedavala ,ved granko same o seba sladke dost.

etuska
1. nov 2008

nasa dcerka ma 4 roky a Granko som jej takmer vobec nedavala,az teraz si obcas vypyta,ale ozaj len zriedkavo.A davat takemu malemu babu do mlieka este aj cukor??? 😕

bzuco
1. nov 2008

webka...každá mama nech si kŕmi dieťa ako uzná za vhodné....možno jej malá mlieko inak nevypije ako takto

certica
1. nov 2008

nepiju 😀
inac granko je samo o sebe strasne sladke, takze minimalne ta lyzica cukru naviac je mi tam nepochopitelna. samoska, kazdeho vec...

sassi
1. nov 2008

mala pije, ale asi až od školky, tam im davali a pytala aj doma, a malemu nedavam, nechcem ho "pokaziť", zatial pije čiste mliečko, a rád

vesi
1. nov 2008

od 1,5 roka pijú obidve doteraz mlieko s grankom, ale bez cukru...

edita33
1. nov 2008

od kedy nekojim,(od juna)maly vypije hektolitre mlieka,aj z grankom,ale iba jednu lyzicku,nie take cierne mlieko,ked nemam granko vypije aj ciste,ale starsi nie,tak im dam aspon vanilkovy cukor alebo skoricovy,alebo medik,,

monkula
1. nov 2008

Jarko mi ako malý vypil 3/4 litra kakaa denne, ale mliečko sušené z lekárne a malý lyžička Granka...
Ja osobne Granko nepijem, nechutí mi,radšej si zarobím kakaový prášok a to dávam aj malej je to zdravšie, ako presladené bledé Granko

lefika
1. nov 2008

granko pijem ja...a na tony 😅 som schopna si dat do pohara mlieka aj 10 lyziciek 😀
ale malej nedavam, pije ciste mlieko( to nie moc casto) a zje vela jogurtov 😉

mywiel
1. nov 2008

Dcera zatial nepije a ani ju velmi nato nechcem neskor naucit, lebo ja som absolutne zavisla... 😀 😝

ivka19
1. nov 2008

mal pije mlieko 3 krat denne a z toho raz jej pridavam do neho bananove alebo cokoladove granko 😉

mirka414
1. nov 2008

moja vobec nechce pit ani mliecko ☹ ani kakao,ani bananove miecko skusala som aj jahodove a teraz to vsetko usim pit ja 😠 uz len ako vidi mliecko odtahuje pohar a to ho predtym vypila skoro liter denne a zrazu koniec nijake miecko viac...ale zato papa jogurtik,a svajciarske zdrave syry 😉

ankam
1. nov 2008

my nie 😉

sassi
1. nov 2008

mirka, ak nechce mliečo, nepomože ani ked ho neviem čim osladíš, možno to je neznášanlivosť, najlepšie je nechať to tak, a nahradiť tak ako to robíš, jogurtom a syrmi 😉
Ja nemyslím, že ked decku mlieko neosladím, že ho o niečo ukracujem, malý pije ešte UM, niekdy aj kravské, aj sušené 100% kozie biomlieko - všetko čisté, ma skoro 2 roky.

A pre väčšie detičky, čo nechcu mlieko, jeden trik, exituje tzv "Kuzelne brčko" teda slamka s obsahom granuliek (vanilkove, jahodove, kakaove) a cez to sa pije teple mlieko, a ta slamka ho mení na ochutené. Deti to baví a mliečko cez to vypijú. Naša malá to tiež ma rada, ale ona pije mlieko v každom stave, čisté, aj ochutené (najradšej jahodove) a miluje aj mliečne výrobky.

dannynka
1. nov 2008

dcerka mí pije flasku mliecka na ranajky a sem tam si vypyta aj vecer...davam jej bud lyzicku granka alebo bababoveho ci jahodoveho "granka" ale samozrejme bez cukru...granko je samo o sebe dost sladke

sirinka
1. nov 2008

nie a ani tak skoro nebude....

dannynka
1. nov 2008

bababoveho malo byt bananoveho 😅

olivova
1. nov 2008

a co je zle na tom , ked dietatu date do mlieka granko? 😲 Zo zaciatku je ale vhodnejsie pouzivat kakao - prasok, a do toho ide cukor...

sirinka
1. nov 2008

olivova kakao patri tiez medzi alergeny...k tomu granko je obohatene o rozne vitaminy, takze ked uz, u deti by som predsa len uprednostnila granko pred klasickym kakaom...
a moj dovod je, ze nechcem malu zvykat na sladku chut...

dannynka
1. nov 2008

mne Gabika klasicke kakao nechcela 😝

sirinka
1. nov 2008

dannynka no ved ani ja klasicke nelubim...ja si tak raz do roka urobim granko s veeeela cukrom... 😀

olivova
1. nov 2008

aha, tak to som nevedela...aj ja som davala 😅

olivova
1. nov 2008

a citala som, ze kakaovy prasok je zdravsi ako granko...Ale to uz davno 😒

dannynka
1. nov 2008

sirinka ved ani ja take nemusim..ale granko mam rada na taky sposob ako ty 😀 😀 😀 😀 😀

monkula
1. nov 2008

kakaový prášok je zdravší ako Granko....

sassi
1. nov 2008

naša Dr. celkovo granulovane potraviny deťom neodporúča, ani granulovane čajíky (HIPP)

otrivinkajanka
1. nov 2008

Moja Simonka od roka a pol vypije denne liter mlieka s kakaom
Rano ako sa zobudi prve co je,ze si pyta tatato ja jej do flasky davam dve lyzicky kakaa hrozne ho ma rada samotne mlieko mi nepije 🙂

sirinka
1. nov 2008

kakao je zdravsie pretoze nema pridany cukor...zaroven obsahuje viac alergenu...
takisto preto sa neodporucaju granulovane caje, pretoze vsetky obsahuju pridany cukor...a potom je problem naucit pit deticky vodu a nesladene tekutiny...

olivova
1. nov 2008

tam nejde o cukor, jednoducho v tom granku nieco chyba, alebo nie je toho tolko ako v kakau. Ale docitala som sa teraz, ze vraj chrani zuby 😀 . Ono to asi vsetko treba brat s rezervou, lebo tam napisu to a inde ono. Ale je fakt, ze napriklad granulovany caj a dokonca ani instatnu kavu nemozem pit ani ja. Je mi z toho zle. A k tym alergenom - neviem, keby som sa toho mala drzat, asi by som malej nemohla dat nic. Nastastie, nevyzera, ze by na nieco alergiu mala. Keby sme mali my, alebo by hrozilo, ze by ju mala ona, asi by som uvazovala inak.

sirinka
1. nov 2008

olivova veru, treba to brat z rezervou...a granko ze chrani zuby? asi ze je v nom pridany vapnik....u nas sme alergici obidvaja, tak ja zase aj preto na to trochu viac dbam, ale hlavne ako som uz pisala, nedavam jej pit nic sladke, nech sa nauci najprv poriadne pit vodicku...
a s tou instantnou kavou...vacsinou je vyrabana so 100%arabici pestovanej vo vietname a okoli...a to ozaj nie je moc velka kvalita...