Pijú vaše deti kakao - Granko?

webka
1. nov 2008

Ahojte,

bola u mna kamaratka s 18 mesacnou dcerkou a vecer jej urobila mlieko s kakaoom a do toho velku lyzicku cukru 😒
Neviem, nie je to skoro davat takemu malemu dietatu...a granko je samy cukor.

tatolu
14. nov 2009

u nás sa síce granko nepije, ale cukor dávam do grísu a večerného mliečka 😉

leniciatko
14. nov 2009

u nás granko funguje,ale bez cukru.

ela23
14. nov 2009

Bihan,dakujem asi som to potrebovala pocut od nezainteresovanej osoby,tiez si to myslim 😉

mimi198
28. apr 2010

ahojte,troska ozivim temu, chcela by som vediet ci mozem dat trocha granka aj do umeleho mliecka nutrilon maly pije. alebo urobit treba kravske plnotucne?

dai
29. apr 2010

mimi naco mu to chces davat do umeleho mliecka? to je predsa nenormalne sladke...
moja mala este pije nutrilon a ked som to kostovala tak som fakt nenasla dovod jej tam pridat cukor alebo granko alebo ine...

my uz pomaly prejdeme na kravske mlieko - uvidim ako jej bude chutit a podla toho sa rozhodnen ci jej tam budem nieco pridavat alebo nie... ak jej chutit bude tak opat nevidim dovod 😅

evuliki
29. apr 2010

Granko u nas pije iba MM 😀 A mala ho iba raz okostovala,vyjedala ho rovno prstami z krabice 😅 Ale to bolo prvy a na dlhuuuu dobu aj posledny krat 😉

jazminn
29. apr 2010

Moja dcéra keby mohla tak by si granko nasypala aj do polievky. Ona ho zbožňuje, keď nepozerám tak si ho sype na ruku a olizuje 😝

nostalgia03
15. dec 2013

@dannynka da sa kupit aj jahodove a bananove granko?

m_ij_ka
15. dec 2013

@nostalgia03 áno, bežne ho dostaneš kúpiť hocikde. 🙂

lubka1983
15. dec 2013

Ahojte no ja uZ som chora z granka nas maly ma 7 rokov a si predstavte granko kazde rano vecer uz ked neratam prvy rok,tak uz 6 rokov tolko mlieka.....grannko cukor nedavam a plnotucne ......bez toho nejde do skoly a ani spat.......

emma_932
15. dec 2013

kazde rano, ked sa zobudi, jeho prva veta znie: dobleee jaaaanko, plosim si kakavko 😉

jasminet
15. dec 2013

nepiju, ked kakao, tak klasicky prasok, neochuteny. a davam tam len minimum cukru - tak 1 kavovu lyzicku na asi 3hrnceky.
dcere 2x za mesiac pride na chut, obcas ma v skolke.

laura851
15. dec 2013

Ja davam malemu prave kakao, kupujem vanhouten, s troskou cukru 😉

hameeda
15. dec 2013

@nostalgia03 : no granko som ešte jahodové nevidela, ale dá sa kupiť frapko, no to je skôr do takého letneho miečka

magdulienka2
15. dec 2013

@webka a ty už máš dieťatko? ľahko sa súdi, keď ešte nevieš, o čom to je. Ak dieťa máš, tak potom prepáč. No v zásade som toho názoru, že to,čo tvoja kamarátka dávaj jesť alebo piť svojmu dieťatu, ti neprislúcha súdiť. Samozrejme, pokým mu nedáva otravu. 😀

diusik
15. dec 2013

Citam ze granko plus cukor,no to je sila,ved samotne granko je plne cukru.ja davam 3rocnemu do 2deci mlieka 1lyzicku a dost,este na palacinky zvyknemvdat...

tenerifka
15. dec 2013

Moje decka nepoznaju ani Granko ci Cola cao, do mlieka(pol na pol normalne+mandlove nesladene) im davam tak pol malej lyzicky horkeho kakaa, neprisladzam nicim

magdulienka2
16. dec 2013

baby, ale veď v otázke je jasne napísané, že dala mlieko + KAKAOVÝ prášok.... ja tým rozumiem kakao a to teda sladké nie je. Akože budiš, dať dieťaťu cukor nie je zrovna najlepšie, ale teda asi by jej to inak nevypilo. Čo ja viem...

maribell
16. dec 2013

ahojte aj u nas je bezne granko ..ale my ho pijeme bez cukru podla mna ho netreba cukrit je dost sladke... pijem ho akurat tak ja 😀 a niekedy urobim aj malemu

cmulinko
16. dec 2013

nase deti piju Granko a je to u nas velka vzacnost...nosime to sem zo Slovenska,takze s davkovanim som velmi opatrna.....nech to co najviac vydrzi 🙂...na 3 dl davam jednu malu lyzicku a deti sa nestazuju...nemusia sa im zadky lepit od sladkeho 😀

jaroe
12. jan 2014

no tak ja sa snazim mlieku vyhybat ako sa len da. Dcera sa odstavila od MM v 10 mesiacoch a mlieko vobec nechcela, mudre to dieta.... Babky zial ukazali detom, ze existuje nejake "kakavko" tak im davam obcas ryzove mlieko s karobom prip. kakaom.

terezzap
27. jan 2015

S nasou dcerkou sme mali problem od 3 mesiacov nechcela pit Umele mlieko..mala Nutrilon, vzdy kriky, no nejako som ju nanutila..zmenili sme teda na bebu - ta jej o trosku viac chutila..o mesiac neskor mi mlieko vypila iba ked spala..inak som ho do nej nedostala..teraz ma 6 a pol mesiaca a uz mi nechce pit ani ked spi..vobec! prestala mi pit mlieko uplne..tak na dlhe presviedcanie mamy som jej dala malo granka do UM- beby.. a to som kukala..stiahla 180 ml a este by si dala aj viac..ja som rada, ze aspon cosi vypije..lebo take malicke dieta by malo pit mlieko ! Ked jej nechutilo, treba trosku ochutit ..a my ako deti sme od malicka pili kakao..a sme zivy a zdravy

meluela
27. jan 2015

@terezzap este by som to skonzultovala s lekarkou ci neexistuje ine riesenie, lebo davat pravidelne tolko cukru navyse polrocnemu dietatu nie je nic moc ... a spocitala by som si kolko lyziciek granka takto denne zje
Mozno by bolo riesenie davat kase zarobene s mliekom + napr. popuceny banan na ochutenie ... ak by jej to chutilo
co inak jedava?

aknaj
27. jan 2015

@terezzap
ahoj, neviem ako je to teraz, ale Sunar mal dakedy v ponuke aj ochutené mlieka a tam bolo presne napísané, od ktorého mesiaca sú vhodné
skús sa na ne pozrieť

v rodine máme takýto prípad, bratrancova dcéra, akonáhle ju mama prestala kojiť, cca v 6-7 mesiaci, začala mlieko odmietať, nepila žiadne a tak bola len na normálnej strave, vhodnej teda pre tak malé dieťa

emilia25
27. jan 2015

Maly bude mat 3 roky a kazde rano vypije flasu mliecka s grankom bez cukru a vecer zas ked vidi ze tato ma normalne mlieko vypije aj to.ale najstarsi ten mlieko vobec len to kakao aj v skolke a stredny je taky isty.

natalym
27. jan 2015

@webka Načo ten cukor? Načo deti píjavajú Granko od mala, ale cukor som im nikdy do toho nedávala.

terezzap
28. jan 2015

@aknaj a teraz ma kolko? vyrastla teda bez mlieka od pol roka? Skusim este ten Sunar, som veľmi zvedavá.. lebo dnes mi uz ani to kakavkove nechce pit..hmm

1katkas
28. jan 2015

ja sa aj bojim napisat, ze u nas sa tiez pije mlieko s grankom (bez cukru) 😀

terezzap
28. jan 2015

@meluela ked mala malicka 4 mesiace, hovorila som doktorke, ze mi mala nechce pit mlieko..dufala som, ze nieco poradi..no pozrela na mna a spytala sa ma, ze z coho mala tak pekne pribrala? ze pokial pribera je vsetko ok..a vypocitala mi na jej vahu ze ma vypit min 880 ml mlieka..a mne vypila max za 24 h 500 ml..aj 7 hodin nechcela..a to som ju vtedy ani nedokrmovala..no ked som ju uz zacala dokrmovat, tak som to nebrala tak tragicky, ze pije malo mliecka..aspon vzdy v spanku vypila cosi..no teraz uz naozaj nie..papa polievocky zo vselijakej zeleniny, masko, kase jej robim, ako si pisala z mlieka..ale to len 2 x denne..neviem ci jej tolko mlieka staci.. no aspon cosi..lebo uz ani to mlieko s grankom mi nechce..skusim este zmenit nejake mlieko ochutene..a poviem to doktorke na najblizsej poradni

aknaj
28. jan 2015

@terezzap už má 10 rokov