Pitný režim našich najmenších. Čo dávate detičkám?

samera
26. okt 2006

Prichadzam k vam s prosbou, co davate vasim detickam na pitie? Mame doma krpca ( synovec ) 1 rok aj nieco a vodu ani detsku mineralku pit nechce, miluje caje, najprv mu davali instantne, ale zevraj nie su zdrave na zuby a tak, tak teraz z lekarne bylinkove, ale nemoze stale len bylinky...... Tak ako teraz? 😕

prasiatko30
2. mar 2008

jej este by som poradila ze pokial nechce pit sam od seba - tak ak ma rad polievky tak mu robit vodnatejsie polievky na kazde jedlo - to su tiez tekutiny. 😉

veverica
3. mar 2008

viete mi niektora poradit kolko zhruba by malo vypit babatko ak zacina 6. mesiac? Mam na mysli tekutiny okrem MM resp. UM uz ho nekojim.

junovka
3. mar 2008

no, zalezi aj kolko vazi.Moja ked neratam mlieko, tak vypije asi tak pocas dna3-4 deci caju.Mala by viac 😖

emjee
13. máj 2008

bucunko • 1d • Dnes o 19:49
moj malinky nechce pit, ak ano tak strasne malo aj to iba pred spanim. ma pol rocka. nieje kojeny. uz ho aj prikrmujem. ma strasne tuhu stolicu.poradte mi prosim ak ste mali tento problem. mam o mojho chrustika strach. som naozaj som bezradna.

klaudia74
13. máj 2008

Môj malý tiež nechce piť nič iné, len mlieko (už ho nekojím), tak ho vždy trošku oklamem a robím mu na pitie úplne riedke UM, vlastne len takú bielu vodu a to vypije. Ale teraz, keď začínajú horúčavy, mu už budem častejšie skúšať dávať vodu, dúfam že si zvykne...
A čo sa týka tej tuhej stolice, ten problém sme nemali, ale všimla som si, že ho veľmi dobre "prečistí", keď dostane na obed varenú mrkvu so surovým strúhaným jablkom (pomer 2 mrkvy + 1/2 jablka). To mu aj najviac chutí. 🙂

emjee
17. máj 2008

susik77 • 1d • 11. nov 2007 o 08:02
Ahojte, co davate pit vasim detickam okolo 1 roku? Mna zubarka upozornila, ze malej nemam kupovat ziadne dzusiky, nic, co obsahuje cukor kvoli zubkom.
Ale rozmyslam, ze co jej budem davat, ked budeme niekde vonku na vylete, alebo na dovolenke...Su na trhu nejake nesladene napoje?

deina • 1d • 11. nov 2007 o 08:22
Urob jej nejaky detsky nesladeny caj alebo vezmi so sebou nejaku dojcenku vodu - napr. Lucku. Pripadne dzusik zriedit vodou, nech tam toho cukru vela nie je.

zuzana19851 • 11. nov 2007 o 13:35
ahojte ja som mojmu jakubovi davala aj džusiky lebo čaj mu už liezol na nervy nechcel ho cely den pit tak som to striedala a čo sa tyka nesladeneho čaju tak do mna hodil flašu že až snaží sa stale si umyvat zubky velmi rad po nás opakuje ked nas vidí tak beží pre kefku dufam že sa mu zubky kazit nebudú

lenka386 • 1d, 37tt • 12. nov 2007 o 13:09
Ahojte.. My sme s cajikom problemy nemali..Adamko ich mal(aj stale ma) ovela radsej ako dzusy.. Ale ked sa stalo, ze sme vonku vypili skor, ako sme sa planovali vratit, tak jeden dzusik zvladol..Jedno obdobie ich pil castejsie a vsimla som si, ze mu zacali trosku tmavnut zubky.. Tak sme ich zacali viac umyvat a zase davat castejsie cajik a preslo to..

xxmargaretka • 1d • 12. nov 2007 o 13:57
ahojky..cim menej sladkeho tym lepsie samozrejme a ak deticky niesu proti tak zubky umyvat a umyvat..no a ja si myslim,ze zubky sa kazia aj z beznej stravy ci nie??

milhaus • 1d • 12. nov 2007 o 14:08
ja mojej davam čaj od hippu a nesladim ho a chuti jej

anndrea • 1d • 12. nov 2007 o 17:00
Ja davam Sophinke zatial iba caj od Hippu a chuti jej, dzusik zatial neplanujem, mozno v nejakej krizovej situacii ked nebude cajik po ruke

milhaus • 1d • 12. nov 2007 o 17:11
džus som jej dala iba raz a to ten jupik ked sme boli v tesku dlho lebo strasne stikutala

sylvie • 1d • 12. nov 2007 o 17:56
nesladim vobec.. davam hlavne vodu, obcas uvarim sackovy caj..

lenka386 • 1d, 37tt • 13. nov 2007 o 12:57
Ahojte! My sme tiez zacali s dzusmi az daleko po roku.. Ale cajik je len cajik..

julkaxxx • 1d • 13. nov 2007 o 13:21
Moj Samko chce pit jedine ovocne stavy, dost ich riedim. A davam mu iba tie, kde nie je pridany cukor, je to ciste ovocie. Cajiky som skusala dost dlho, aj cistu vodu, ale zatial marne

bibinka • 2d • 13. nov 2007 o 13:31
my sme boli vždy na čistej vode. teraz ako je väčší, tak mu robím čaj roiboss, je bez kofeínu, je prirodzene nasladlý a netmavnú mu zúbky z neho. ovocné čaje ani bylinné ani džúsy nemá rád. našťastie. ovocné šťavy sú zradné v tom,že tam je cukor v prirodzenej forme(nie rafinovaný),ale aj tak naleptáva zubnú sklovinu. najlepšia je naozaj čistá voda.
ten menší má zatiaľ cici, ale ani jemu nebudem dávať iné než čistú vodičku 😉

lenka386 • 1d, 37tt • 13. nov 2007 o 13:52
Teraz sme aj my casto na cistej vode, ale pred par mesiacmi pokial som mu nedala caj, tak mohol aj vyschnut, ineho sa nenapil. Ale pre zmenu v noci, ked je smadny pije iba mlieko (prevarene, vychladnute na izbovu teplotu).. A viem urcite ze hladny nie je..

maryem • 1d, 26tt • 13. nov 2007 o 14:15
my takisto casto pijeme cistu vodu, dokonca aj ked sme niekde mimo a dojde mi, hlavne v lete sa stavalo, poprosila som v podniku prevarit vodu, vychadit a mali sme zas co pit🙂 Teraz uprednostujem caj, ako pijeme my, len jej ho riedim. Skusala som jej dat Kubika, ale toho vbec nechcela,a si jej vyhovuje, ked je prave caj nesladeny. A tak aj lepsie 'odsmadi'..
Zmena príspevku kvôli Zruš

zrzulka • 1d • Dnes o 21:39
chcela by som sa opytat aky pitny rezim dodrziavate u babetka??? malu este kojim, o par tyzdnov zacneme s prikrmami... v tomto teple jej vsak chcem ponuknut aj cajik. dnes sme kupili leros detsky caj bylinkovy. obsahuje viac druhov byliniek, medzi inymi aj harmancek. viem ze je to alergen ale jediny od lerosu bol od ukonceneho 4 mesiaca. tak teraz neviem aky mozem varit. tie granulovane nechcem kvoli obsahu cukru. aky cajik davate babetkam???

katia7 • 1d, snž • Dnes o 22:16
ahoj ja davam harmancekovy hipp je s hroznovym cukrom nie s obycajnym 😉 a je na nom ze od ukonceneho 1 tyzdna,mam doma ale aj ten leros a v pohode ho pije bez cukru a ja mu v tomto teple dam okrem mlieka vypit tri deci cajiku za den asi, niekedy trochu menej,ma skoro desat mesiacov,ked mal ako tvoja vypil asi dva deci, ja mu davam vela pit lebo ma trochu reflux na oblicke aj ked nie je taketo teplo

mamacat
17. máj 2008

ja davam iba cistu vodu 🙂 od 6m z poharika.

susik77
17. máj 2008

mala mi pila len cistu vodu, ale asi pred mes. ju zacala bojkotovat, tak som rezignovala a davam jej sladky caj Hipp - Medunka s jablkom.Tie tekutiny do nej predsa nejak musim dostat 😎

emjee
30. máj 2008

dari226 • 2d • Dnes o 15:03
Moja dcera ma 7 tyzdnou,vedel by mi niekto poradit ci by som je mohla davat aj studeny feniklovy caj alebo musi byt caj vzdy na 37 stupnou zohriaty?

incasquaw • 1d • Dnes o 18:41
ahoj dari, ak kojis, netreba jej davat cajik, len ak budu prilis velke horucavy, a to mozes aj prevarenu kojenecku vodu ale najlepsie poradi pediatricka 🙂 my sme kojili a prikrmovali, takze som zacala davat skoro aj cajiky, a este sme boli aj v teplych krajoch, feniklovy je super, malemu moc chutil a davala som mu ho vzdy teply ale nie prilis teply, az neskor (3-4 mesiace) som zacala davat postupne vlazny a teraz (7 mes) aj takmer studeny, takze studeny by som jej nedavala - je este moc mala, ale ak ste na umelej vyzive, tak ho mozem len odporucit, posobi dobre na vetry

dari226 • 2d • Dnes o 20:35
Aha.tak som si to aj myslela len som ti nejako potrebovala mat potvrdene pre manzela 😉
My sme na to tak ze ked aj niekde ideme tak niekedy zacne jacat ako o zivot, ze chce pit ci jest a potom sa musime ponahlat do auta a dat jej alebo uz sa aj stalo ,ze sme boli na prechadze po jedle a cestou sa zobudila a to sme museli sediet pri obchode a tak jej dat jest(nastastie bol sviatok a skoro nikde nikto)ale neviem ako to bude ked napr.musim ist k lek. a ona zacne prave jacat keby som bola na rade tak preto sme mysleli ze by dostala cajik ale asi to neni dobry napad.inak kojim ale mala obdobie kde chcela tolko ze som uz nemala tak sme jej tak dali raz za den flasku s umelym ale teraz to uz zvladame bez flasky
no ale dakujem za odpoved

zuzka99 • 1d • Dnes o 20:48
ahoj, ja by som tiež radšej ho nedávala pokial budeš kojiť a v horučavách prevarenu dojčensku vodu asi takej telovej teploty. je tu aj téma o tekutinách v lete pre detičky

mariana26 • 44tt • Dnes o 18:23
ahojte. podávate svojim babatkam, ktoré kojíte, čajík? moja chce každú chvílku bradavku, cucne si a je na 10 min klud, tak som jej podala feniklovy čaj 40 ml a bol klud. ake mate skusenosti?

monkula • 2d • Dnes o 18:30
mariana, plne dojčené deti nepotrebujú žiadne iné tekutiny ako mliečko, a pozerám, že ty náš vlkastne novorodenca, takžea nedávaj jej nič, nedaj sa zvyklať okolím, že je teplo, daj je čaj, povedz rázne nie...
Malinká si ešte len vytvára rytmus, takže preto cucá tak často, ja som mala prvých šesť týždňov pocit, že je malá ku mne prirastená...

magg • 1d • Dnes o 18:35
mariana, ked je velmi horuco mozes jej dat cistu vodu, ale aspon prvych 6 tyzdnov by nemala pit nic okrem materskeho mlieka(pokial plne kojis) Potom len vo velkych teplach prevarenu cistu dojcensku vodu, cajik len pri plynatosti.

lyly • 1d • Dnes o 18:37
presne tak ako pisu baby vyssie, kojene babatko nepotrebuje ziadne cajiky, len vo velkych horkach vodicku.

katka25 • 1d, 55tt • Dnes o 19:19
Ja som malu kojila veeeelmi kratko. V nemocnici som ju prikrmovala mlieckom. Moje bolo zaslabe. Potom doma sa jej poprostu nechcelo tahat. Tak sme presli na nan. (co mi moj dodnes neodpustil,ze som nekojila dalej ). K tomu jej od zaciatku davam sypany cajik z kopru od HIPPa a mala ho dobre znasa. Akurat ho moze vypit 100 ml za den a ona by ho vypi8la aj za liter. Tak jej to striedam z vodou. A raz taky aky ma byt a raz slaby. Akurat ked ho vypije vela ma zelenu stolicu ,ale inak problemy s nou nemame.

emjee
30. máj 2008

krembonzur • 1d • Dnes ve 23:30
zdravim, prosim o radu, maly ma skoro 11 mesicu,je stale kojen a samozrejme ji i prikrmy,ale potykame se s chozenim na velkou, ktera je 1 za 3 dny a pod. chtela bych se zeptat, zda nektera z vas nevi, kolik by mel mimo to kojeni vypit tekutin a pripadne nejake vhodne figle na upravu, diky moc, za pomoc

nellita26 • 1d • Dnes ve 23:37
Dieta by malo vypit cca 100ml na 1kg. Naša mala dodržiava pitny režim max.Ona vypije hádam viac ako ja. 😀

iva211
2. jún 2008

My pijeme čajíky od Hami a malej veľmi chutia. Keď ideme von urobím jej čajík aj do pol litrovej fľaše a keď ten zo svojej fľaštičky vypije tak jej dolievam a stačí nám až kým neprídeme domov. Ak ideme na dlhšiu cestu tak robíme čaju viac.

iva211
2. jún 2008

My sme dávali tak 2 až 3 lyžičky anízového čajíku od začiatku pretože mala problémy s prdkaním a potom od 3 mesiaca pila čistú prevarenú vodu no a teraz sme na čajíku a pritom som aj kojila. Ja myslím že ani malinkému bábu pár lyžičkami vodičky v horúčavách neublížiš.

emjee
11. jún 2008

taninka • Dnes o 10:23
ahojte

chcem sa opytat kupujeme LUCKU neperlivu a je tam napisane ze neobsahuje CO2 a nieje nutne CO2 odstranovat varom, mam ju aj tak prevarat?
malemu davam pit aj vodicku v horucavach zase tuto LUCKU ale ju neprevaram a neohrievam ma izbovu teplotu

myslite ze ju treba aj tak prevarat? lebo aj ked ju prevarim mi na vrchu nieco plave :( podla mna su to tie mineraly...

silvia123 • 1d • Dnes o 10:31
Ja som Lucku prevárala do 4 mesiacov, (keďže bola zima, dávala som hlavne teplý čajík z Lucky, alebo takú vlažnú prevarenú Lucku), odvtedy dávam len prevarenú vychladnutú vodu, ktorá má normálnu izbovú teplotu.

kometa • 2d • Dnes o 10:40
Ja som Lucku neperlivú (tú dojčenskú) neprevárala, preváram len obyčajnú vodu, keď varím čajík. Aj jedlo varím v obyčajnej vode.

alififi • 1d • Dnes o 11:26
taninka kupuj Tomu Natutu, ta je dojcenska a nemusi sa prevarat

vocko3 • 1d • Dnes o 12:07
ja davam tiez lucku neperlivu a neprevaram ani neohrievam, proste len nalejem z flasky a je to.

marcelka11 • 1d • Dnes o 12:15
ja davam Lucku uplne neperlivu - na pitie ju neprevaram, na varenie pouzivam Drobcek, obcas obyc. vodu

daasik
23. jún 2008

ahoj, mam problemy s pitim maleho, je mu 11 mesicu, ale nechce mi vubec pit pres den. Pres den uz nekojim, je na prikrmech, zkousim davat kojeneckou vodu, ruzne cajiky a nic, vypije max 10 ml, nekdy vubec nic ☹ Pak se dopiji celou noc kojenim. Nechce pit ani v soucasnych vedrech, uz nevim, co s nim. Sladke stavy davat nechci. Nemel jste nekdo podobny problem? Poradite? Jinak problemy se stolici ani curanim nema, asi ma dost tekutin z koj.mleka. Zkousim ruzne ucici ghrnecky, lahev,.. a nic. Zkousim to uz od 6 m, kdy jsem zacala davat prikrmy. Maximalne do nej vpravim trochu lzickou, ale vetsinou to pak zacne plivat. Pri piti z hrnecku si to nasaje a pak plive 😠

pikola
29. jún 2008

daasik mne to vychadza tak, ze mu asi velmi zalezi na tvojom mlieku. Ja tiez do syna (ma 14 mesiacov) neviem dostat nic ine ako MM. Vcera bol skoro cely den s manzelom bezo mna a vobec nechcel pit vodu, ale vyzeral vpohode spokojny... Tiez by ma zaujimalo ako ho k tomu naucit, nechcem mu davat nic sladene a ani caje, a ovocne alebo zeleninove stavy odignoroval...

kuky8
14. júl 2008

Ahojte, viete mi poradiť, koľko by malo pomaly 7mes. (6,5 kg) bábo vypiť denne tekutín?
Je na MM, kojím aj 9x za 24 hodín, ale už aj papáme zeleninu a kaše. V tých horúčavách mu dávam Lucku úplne neperlivú. Vypije v pohode cca 100ml. Stolicu má takú "akurát" 🙂
Nemal by piť viac?

zuzka99
14. júl 2008

kuky, Slávko nevypije ani tolko, proste nechce, nukam mu už všeličo. a to má 7,5 kg. tiež je na MM, presne ako píšeš 8 - 9x denne a na obed má polievočku (sice ju nezje)

kuky8
15. júl 2008

zuzka, a keď dáš Slávkovi polievku, dávaš za tým ešte tuhý príkrm (zel.)? A potom MM?
Ešte som polievky nerobila 😅

zuzka99
15. júl 2008

nie, on mi tuhšiu konzistenciu ako vodovu polievku nezje. ho naťahuje, dusí sa a ja som spotená ako kôň čo ho po prvej vloženej lyžičke musím zachraňovať aby sa nezadrhol. vlastne robím to ako zeleninový príkrm, len je tam strašne veľa vody. uvarím zeleninu a ponorným mixérom pomixujem aj s tou vodou. sa to uplne leje.

kuky8
15. júl 2008

no ja som tiež tak začínala že: zel. + voda + MM. Od včera som vypustila MM a dávam aj menej vodičky. Už je to dosť tuhé, ale zároveň jemne, keďže som tiež mixujem. Zatiaľ to baští, uvidíme co bude dál...

kuky8
5. aug 2008

Baby, koľko by malo 7,5 mes bábo vypiť tekutín denne? Ešte stále kojím aj 8-9 x za 24 hodín.

emjee
4. nov 2008

sonatorik • 72tt • Včera o 20:19
ospravedlnujem sa ked uz táto téma existuje, ale chcem sa opýtať kolko tekután yb malo optimálne prijať 7 mesačé bábatko. Zacali sme prikrmovať ale este stale tak 4x denne kojim. Ked ideme vonku zobriem asi deci cajiku vo flasi a malá ho vypije. staci to?celkovo počas dňa

niki285
4. nov 2008

odkedy sa mozu davat detom sytene napoje? mineralky a tak?

chromozom
4. nov 2008

No ja sa tiez obavam, ci moj maly cervik ma dost tekutin. Zacali sme tiez prikrmovat, mlieko ma 7x za den (5xMM, 2xUM) a dva prikrmy denne. Voda a vreckovy cajik mu vobec nechutia, no nechcem ho naucit na sladene napoje, tak mu tu vodicku a cajik ponukam milion krat za den, ale vobec to nechce. Uz si zacinam robit starosti, cervik nie je smadny dokonca ani po obednej zelenine, je to normalne?

junovka
4. nov 2008

Nika, pokial viem, teda aspon co som citala, tak sytene napoje, teda mineralky a vsetko co obsahuje bublinky, by sa mali davt detom minimalne po 3-5 roku, nakolko vraj O2 co je v nich obsiahnuty, tak odburava v tele vapnik.... 😒

denisa19
11. nov 2008

ahojte moja mala ma rada len ovocne caje a vodu obycajnu alebo Lucku-Drobceka.Za den mi vypije vyse litra tekutin.

luciasveckova
21. nov 2008

ja mam tiez syna v takom veku a uz mu kupujem aj tie stavy a obcas mu urobim doma aj stavu z pomarancov.

margot80
3. dec 2008

Ahoj.Chtela jsem se zeptat jestli diteti po dvou letech davate i jine caje nez detske.Napr.cerny s citronem nebo zelene.

lucxy
3. dec 2008

ahoj margot,,,,ja kupujem normalne aj vjednote co je rozpravkovy caj, davam normalne malej ovocny hocijaky a nic jej nie je,,,,, 🙂

mysulka
3. dec 2008

Ahojky, já dávám jen sunárek, je bez cukru a malej mi stejně jiný nebumbá. Taky jsem měla problém s tím, že mi nechce bumbat a dokonce mě jednou vyděsil, když jeden den do něj padala 300 jedna za druhou a druhý den nic, pak jsem náhodou přišli na to, že je to tím čajem, když dostal malinu, tak to se zaprášilo a když ostatní tak nám na to prdíkoval.

A to v půl roce, jsou pěkný hééérečky 🙂

A když nemá chuť bumbat, tak mu udělám šťávičku na odšťavňovači, jě to mňamka a bez chemie a přidaného cukru, to zabere vždy, jablíčko, mrkvička....

Jinak po džusíkách měla neteř úplně černé zoubky. A čekala až jí vypadaj. Tak ty nedávám vůbec 😖 Odstrašující příklad ☹