Pitný režim našich najmenších. Čo dávate detičkám?

samera
26. okt 2006

Prichadzam k vam s prosbou, co davate vasim detickam na pitie? Mame doma krpca ( synovec ) 1 rok aj nieco a vodu ani detsku mineralku pit nechce, miluje caje, najprv mu davali instantne, ale zevraj nie su zdrave na zuby a tak, tak teraz z lekarne bylinkove, ale nemoze stale len bylinky...... Tak ako teraz? 😕

emjee
9. dec 2008

andy • 1d • Dnes o 11:17
Viem, že to znie ako hlúpa otázka, ale môj malý do predvčera pil vodičku a slabo osladený čajík. Má 2 roky. Predvčerom mi zahlásil "také necem" a odvtedy ním nepohnem a doslova za ním chodím a ponúkam ho, aby niečo pil. Včera som kúpila Yo sirup a vypil dve fľaše "malinovečky" ... Vie piť aj z pohárika, ale ak chcem, aby pil dostatok tekutín, tak fľaše je zárukou, že sa poriadne napije. Zvykol vypiť denne 2 litre tekutín a zrazu bojujeme, aby vypil polovičku toho ... máte s tým niekto skúsenosť? Je to prechodné? Či už sa "obpil" čajíku a chce zmenu? Nie som zástancom sladených nápojov, ale je pre mňa dôležitejšie, aby pil ako bojovať s pitím vody kvôli zdravému chrupu. Zúbky mu umývam a potom sa snažím, aby nepil na noc sladké, ale nie vždy sa to podarí ... Ďakujem.

miriamkac • 3d • Dnes o 12:21
andy....moj nazor: uz je dost velky, aby pil cajik a dzusiky z poharika, a prave ak chces, aby mal dobre zubky vezmi mu flasku.....u nas je nesladeny caj, teraz davam aj detsky ovocny, vodu pripadne malej riedeny dzusik. (tie detske stavy mi nechcela pit)...Ja uz teraz chlapcom zacinam brat flasku na caj (mliecko pije aj mala este z flasky), ale ostatne uz davam do poharika a salocky.

titkovamiriam • 3d • Dnes o 12:40
najcastejsie nasladeny caj-rozne druhy,potom vodu a obcas niaku malinovku

no a mlieko je samozrejmost rano a vecer po 250ml

andy • 1d • Dnes o 13:24
miriamky, dakujem mliecko pije a velmi mu chuti, takze tak som to riesila pocas poslednych dni. dnes uz vypil 2 x 250ml malinovky (sirupovej vody), takze som kludnejsia snad sa mi casom podari ho vratit spat na vodu a cajiky. tie momentalne razantne odmieta vsetky (skusala som 3 rozne druhy)

miriamkac, ja sa snazim, ale pracujem, o maleho sa mi stara mama, kym som v praci a kedze ma uz 65r je to ine ako ked som doma ja ... moja mama je uzasna, velmi mi pomaha a tiez sa snazi ucit ho pit z pohara, ale obcas zvoli lahsiu cestu ... ked je maly s inymi detmi tak chce iba poharik, ale inak si vyzaduje flasu

jarula25 • 1d • Dnes o 13:29
my väcsinou vodicku alebo pomarancovy dzus ale riedeny,a doma pije len z pohara a ked ideme niekam beriem flasu ale len jupikovu a samozrejme rano aj vecer mlieko 250ml...

miriamkac • 3d • Dnes o 13:30
andy tak to potom ufffff.... ....to je jasne, ale treba skusat ...ja som mala pre malu taky velky igelitovy podbradnik s vreckom...a bolo to super, lebo mohla si vyliat na seba aj cely pohar, mokra nebola a obsah pohara stiekol do vrecka...to mi moc pomohlo, tak sme mohli skusat castejsie....zase ho idem "vydolovat", len skoda, mam zatial len jeden...

andy • 1d • Dnes o 13:39
miriamkac, taky podbradnik mame ... to je dobry napad, poviem mame, nech mu ho dava, ked bude pit, lebo mi vravi, ze ju odradza prave fakt, ze vzdy je cely mokry a musi ho potom prezliekat ... ale neviem, mam pocit, ze to robi maly naschval, lebo ked je s inymi detmi, tak sa snazi a nerozlieva, a doma si iba omoci jazyk a necha napoj tiect dole po brade ... ale pravdou je, ze chyba nie je v nom, ale v nas, ze nie sme razantnejsi ... budeme sa teda viac snazit

filipa • 1d • Dnes o 13:42
andy, pokial maly vypije, ako pises, liter tekutin, tak to je celkom dost...do celkoveho denneho objemu tekutin zarataj aj ovocie, mlieko, polievku... aj to tam patri...

a inak, nepozeraj sa na predsudky, v 2 rokoch nie je este hanba, ked sa dieta napije z flasky... dolezitejsie je, aby sa vobec napil...reci typu "boze, vase dieta este kaka do plienky!! boze, vase diete ma este dudlik a nebodaj pije este z flasky??..." a im podobne beriem jednym uchom dnu a druhym von....ved je este dieta a ma na to narok.... a neskusala si flasku od malej mineralky? tam ten "cuciacik" nie je taky velky ako bezny cumel, mozno ako medzistupen k pohariku by to nebolo zle... a pokial mu do tej flasku nedavas sladene tekutiny, tak v pohode...je to to iste, ako ked dieta spapa chlebik s dzemom... chcela by som vidiet tie matky, ktore po kazdom jedle vycistia zubky....
jedine, co by mohlo sposobovat problemy, je fixacia jazycka do nespravnej polohy pri vyslovovani niektorych hlasok (č,š), v pripade, ze dieta stale pouziva na pitie flasku... ale aj na to ma este cas... tak vam drzim palce...

andy • 1d • Dnes o 13:51
dakujem filipa tu flasku od malej mineralky skusim, lebo ked vidi muza ako pije z velkej flase mineralku, tak chce aj on mineralku bublinkovu mu nechcem davat pit, lebo som kdesi citala, ze to moze u deti vyvolat laringitidu

miriamkac • 3d • Dnes o 13:56
vidis....filipa mi prihnala napad...my sme s malou pili aj cez slamku, alebo cez flasky z tymi "sosakmi" ako ma jupik a pod...

filipa • 1d • Dnes o 20:36
andy, no jasne, ze bublinkovu nie...my davame malemu prevazne bylinkove caje teraz v zime do 0,33 l flasky od rajca - do skolky, inak pije zo salky...ale aj tak ma najradsej neperlivy rajec... inak, tiez som u neho od isteho veku (cca 2,5 roka) spozorovala, ze zrazu omnoho menej vypil pocas dna...najprv som sa tiez prelakla, ale ked som to cele spocitala, vyslo to aj s inymi tekutinami, ako som spominala vyssie, cca 1,2 - 1,5 litra... takze spociatku som mala tiez tendenciu tlacit stale do neho nieco tekute, ale pochopila som, ze mu ta jeho spotreba staci...uplne ta chapem...

emjee
18. dec 2008

petramalek • 1d • 16. dec 2008 o 10:34
mile mamicky, moj maly ma teraz 5mesiacov a doktorka nam uz doporucila prikrmovat, viete mi prosim poradit, ako to je s pitnym rezimom, kedy mu mam zacat davat aj nieco na pitie?ako poznam, ze je smadny?dakujem

saska.t • 1d • 16. dec 2008 o 10:47
No my sme zacali tiez teraz prikrmovat a vzdy ked dopapa na obed prikrm dostane vodicku a tiez ked ma stikutku inak vodu nevypije zatial , ale postupom casu to urcite pojde .... treba skusat ostatne dopije mlieckom ...

anavila • 1d • Včera o 21:47
nad tym som aj ja dnes rozmyslala... kojim este malu, tak myslim ze aj moje mlieko obsahuje vodu...ponukam jej cajik, ale vypije mi minimum... tak neviem....ci ma dost.
ale minule som jej dala vodu z pohara a pekne pila...sranda...neviem ako poznam ze je smadna...fakt dobra otazka

annag • 3d • Včera o 22:02
spočiatku, kým bábo príkrm len ochutnáva a nie je to väčšie množstvo (plný príkrm má cca 150-200g), len nejaká lyžička, sa netreba s inými tekutinami ešte zaoberať. Keď spapá viac príkrmu, tak treba ponúkať vodu na zapitie a potom aj pomedzi jedlá, hocikedy - ide o to naučiť bábo piť aj niečo iné okrem mliečka a naučiť ho piť z pohárika a nie z fľaše. Mliečko v druhom polroku je stále súčasťou pitného režimu. Takže kým mamička veľa dojčí, tak bábo pije menej iných tekutín, lebo si smäd uhasí mliečkom.

pavla81
20. jan 2009

Milé maminky prosím o rady, mám 5. měsíčního chlapečka a v poslední době mi začal málo pít. Od narození je na UM. Včera i dnes mi vypil jen 600 ml, odmítá jakýkoliv čaj, šťávičky. I 5 hodin si neřekne o UM, nemáte některá s tím zkušenosti. Děkuji za jakoukoli zkušenost, radu.

beruska2x
20. jan 2009

ahojky mame stejne stareho, tak posledni dny min ji a o jidlo se nehlasi... asi vnimaji vic veci okolo sebe a jidlou uz neni prvotni 😉 ale Dr mi rikala klidne casto a min, tak to zkousej mu nabidnout casteji... s pitim, me nevypije nic nez cistou vodu... cajik stavy nic.. ☹ taky casto zjkouset

a nerostou vam zuby?? to holky rikaji ze nekdy nic nechteji...

pavla81
20. jan 2009

Zkoušela jsem dávat míň UM a častěji, ale nic, prostě se odvrátí, chce to trpělivost a zkoušet dál. Zoubky zatím necítím, tak uvidíme a děkuji za odpověď jsem klidnější, měla jsem o malého strach, když si tak dlouho neřekl o pití, bála jsem se, aby nebyl dehydratovaný.

beruska2x
20. jan 2009

to trva delsi dobu, a hlavne je to pud - zakladni zivotni, rekne si neboj, mozna jeste - me to malej nechce kdyzto mam moc studeny...

beruska2x
20. jan 2009

ale kdyz by to trvalo tak bych asi zasla k Dr na prevazeni ale jeden den nic neni, taky nemame porad stejny chute 😉 uz si mrsky zacinaji vymyslet 😀 😀 😀 😀

juana22
15. mar 2009

ahojte.mam 10 mesacneho chlapca.chcem, sa opytat cim mu mozem raz za cas dat jahodoveho kubika.poradite mi niekto?

hipuska
12. máj 2009

Ahojte, chcela som sa opytat, maly ma teraz 3,5 mesiaca. Vonku je zhruba tych 28C. Plne ho kojim aj papa castejsie ked je tak tepolo ale mam mu uz podavat aj vodu?

A este, ked mu budem davat dojcenecku vodu, treba ju prevarit? Ako dlho (na kolko dni) mozem pouzit tu istu vodu? Ci kazdy den prevarit novu? Ked otvorim flasu vody, do kolko dni ju treba spotrebovat?

kijonkova.k
12. máj 2009

hipuska,já bych vodu nedávala.Nemusíš se bát,pokud kojíš,tak to malému stačí 😉

muminek
12. máj 2009

Hipuska já jsem u kojení taky vodu nedávala malej je v květnu tak když byl hyc tak jsem kojila častěji a stačiloto 🙂

junovka
12. máj 2009

mne bolo povedane, ze pokial su v lete horucavy a zena koji, tak treba doplnat tekutiny-cajik, vodu tak ci tak, nakolko hrozi skoro dehydratacia. 😉

soanpe
12. máj 2009

hipuska,na každé flašce je napsáno, do kdy se má po otevření spotřebovat.
jinak plně kojenému bych vodu nedávala

wali
13. máj 2009

ahoj maminy, tiez by ma zaujimal vas nazor. od mala som nasmu malemu davala na pitie cistu vodu. bolo to bez problemov, az kym nezistil, ze existuju aj ine veci na pitie. napr. ked sme boli v matersk. centre, stihol sa napit nejakemu dietatku z pohara v ktorom bol dzus, alebo niekde na navsteve chcel pit to iste, co ine deti, takze sa dostal k dzusu, no aspom som mu to nariedila vodou. lenze odvtedy mam problem, ze mi moc nechce pit cistu vodu ☹ . proste vydrzi cely den skoro uplne bez vody, vypije len par glgov! ked mu tam primiesam trosku dzusu (ani nie tretinu), tak to len doobeda vypije aj pol litra 🙄
dzusy som nechcela davat kvoli tomu, ze su sladke a predsa len je zdravsia cista voda, tak teraz by ma zaujimalo, co je lepsie - trvat na cistej vode aj napriek tomu, ze jej moc nevypije (ani ked bolo napr. doobeda dost horuco a boli sme vonku) alebo rezignovat na dzus (zmiesany s vodou), len aby toho vypil viac??

titkovamiriam
13. máj 2009

ja by som dala na tie dzusy ,riedila by som do takej chuti aby ich este vypil.marek je sice vodovy 😀 no teraz som robila bazovy sirup a trosku mu ho do vody kvapnem tak len pozera co pije.inak bratom pil uz aj kofolu 😲

petka80
14. máj 2009

wali, to je holt těžký.... Já taky preferuju čistou vodu a zatím se daří, ale tvůj Jakubko už je přeci jen větší, tak se nenechá tak ošálit. Než aby nepil, tak dávej džusy, však se nic nestane, hodně je řeď, nebo můžeš zkusit nějaký bio sirup nebo tak něco.......

wali
14. máj 2009

dakujem za vase nazory. zatial som mala obdobie, ked som sa drzala len cistej vody, ale teraz, ked budu tie tepla, to nepojde a uz sme sa aj s manzelom zhodli, ze nam asi ine neostava. riedim mu to fakt hodne, uplne na hranici ako to vypije a zatial to milost panovi chuti! tak to asi vzdam a budem dufat, ze nam tie dzusy neostanu naveky 🙄 . trapi ma to hlavne kvoli zubkom, aby sa mu rychlo nekazili 😖 no a dzusy kupujem zatial tie od Pfanneru - nie su z koncentratu, ale vraj naozaj zo 100% stavy. ale ak poznate nieco ine, lepsie, uvitam, ked napisete!

magdablaschova
22. máj 2009

Ahoj,našemu malýmu nejvíc chutná Kofola a ostatního si jen 1x,2x cucne a už nechce pít 😒 Je mu 29 měsíců,pořád ho na noc kojím,tak 2x se ještě dožaduje i přez den,pořád nemůžu nějak přestat.
Teď o weekendu budou s manželem sami,snad to překonáme a kojení už konečně (nadobro) ustane! 😅 😉

konoupek
22. máj 2009

Magda,kofolu????A to mu kdo začal dávat??? 😕

To by vůbec neměli děti pít 😨

grenadinka
24. máj 2009

ahoj mam skoro stvor mesacnu slecnu. je UM, davam jej na pitie cajik od hipp.
ale mam pocit ze je trochu moc sladky, tak ho viac riedim 😅 .
neviete mi poradit kolko by mala takeho caju vypit?
vypije za cely den 1OOml. 😖
zda sa mi to dost malo

kijonkova.k
26. máj 2009

grenadinka,100ml je celkem dost.Čaj nemusíš dávat vůbec,aby ti pak neodmítala mlíčko.Spíš dávej neslazený 😉

chymenitta33
26. máj 2009

ahojte🙂

Ja dávam od prvého dna čo sme dolši s pôrodnice čaj fenyklový lebo máme suchý vzduch v byte.
David mi vypije džús, vodu, čaj všetko pýtala som sa pediatričky či to je normálne že mi vypije aj 3 litre denne a povedala že hej že detičky majú najlepší pitný režim.

kijonkova.k
26. máj 2009

Chymenita,to je teda hodně.Asi bych chtěla po Dr,ať udělá vyšetření moče na cukr...kvůli diabetu.Velká žízeň je jedním z příznaků u dětí.

petka80
26. máj 2009

to je fakt už hodně, ty 3 litry ☹
Nechci nějak děsit, ale zase přemíra tekutin nadměrně zatěžuje ledviny, u dětí i u dospělých......... 😔

ukana
26. máj 2009

konoupek, urcite magda nemyslela, ze mu dava kofolu denne a litre, vacsie deti skusaju aj kofolu, nas ju tiez ma rad, raz za cas mu dam odpit z pohara zo dva glgy...........inak sme na cajoch, dzusoch, vode, mineralke.........

petrajah
26. máj 2009

Ahoj holky, kojené děcka vodu ani čaje moc nepotřebují, pokud není velké horko, mateřské mléko je jak na zasycení, tak na napití.
Naše malá ve třech měsících, kdy byla plně kojená, měla v plínce jakoby narůžovělý skvrnky, strašně jsem se lekla, byly to chloridy z moče z dehydratace. Takže jsem častěji přikládala a sem tam kojeneckou převařenou vodu a už se to neobjevilo. Čaje od hipp jsou podle mě strašně sladké a přibarvované.
A ta kofola - s prominutím - šílený!!!
Moje děcka mají taky rádi kolu, ale pouze vyjímečně ji koupíme a to je tzv. dětská kola, ale už mám taky větší děcka. Naučila jsem (zatím nejstaršího) pít obyčejnou vodu z kohoutku a chutná mu.

agness02
27. máj 2009

ahojky děvčata, prosím vás, nevíte, od kdy můžou děti šťávu z černého bezu?

nani5
7. jún 2009

pre VILCA.. nemusis davat caj.. ja tiez nekojim a davam cistu vodu /kojenecku/ mojej znamej nechcel maly pit nic okrem cistej kojeneckej vody do jedneho roka az potom zacal caje.. tak kludne skus dat cistu vodu

hipuska
9. júl 2009

Ahojte skusene mamicky...chcem sa spytat, maly ma 5 mesiacov, plne ho dojcim. Papa sa mi zda malo. Pyta kazde dve hodiny a zakazdym papa iba 5 min (intenzivne saje). Skusala som ho davat uz aj kazde 3 hodinky ale on vzdy pyta po dvoch tak som ho nechcela obmedzovat. Taktiez mi malo pribera. Napr. za mesiac (medzi 4 a 5) pribral iba 250g.

Mam mu podavat aj tekutiny teraz ked je tak teplo? Taktiez neviem posudit pocet pocikanych plienok. Pouzivam papierove. Vsade sa pise, 6 pocikanych za 24 hod. Ale akych pocikanych? Ako to mam chapat? V noci ho uz neprebalujem a plienka je dost tazka a mokra. Cez den prebalujem kazde 3 hod. Plienka je pocikana ale nie precikana. tak napolovicu plna. Staci to?

saska.t
10. júl 2009

hipuska - ak pyta kazde 2 hod je to spravne kedze vyzaduje aj sa napije aj napapa, to ze 5 min. intenzivne pije staci aby sa v jeho veku slusne napapal a to ze malo pribera je len subjektivny pocit ak mu to staci a prospieva je spokojny a nie je chory nevidim v tom problem v jeho veku uz nemusi priberat za mesiac kilo (kazde dieta je predsa ine a neriadi sa tabulkami), takze ja by som zatial vodicku nedavala.... ak si si nie ista napis v babätkach anneg je to tema "dakujeme annag" je to vyborna a skusena radkyna aj ohladom dojcenia a ostatnych veci 😉

co sa tyka plienok ak ma denne normalne pocikanych 4-6 plienok je to v poriadku ak su viac suche ako mokre je to na zvazenie to ze v noci ma plienku poriadne tazku je v poriadku 🙂