Tekutiny pre dojča. Prosím, poraďte

dasenka29
3. jan 2009

ahojte,

prosim chcem sa opytat,potrebujem radu mam skoro trojtyzdnovu dcerku a nemozem ju dojcit tak papa bebu,ale neviem ci k tomu potrebuje pit cajik alebo neaku inu tekutinu??
davali sme harmancekovy HIPP ale ten ju zapeka,ale ona je smadna pretoze toho cajiku za den vypije 100ml,co jej mam davat teda ked pre take male deticky uz je len feniklovy caj a na ten zase doktorka povedala ze je silny ze to jej nemam davat.

prosim poradte mi...

katarinkad
3. jan 2009

Ahoj,
my tiez nedojcime a malemu davam od zaciatku feniklovy cajik, bud od Humany alebo Babio. 😵 Ved ked sa ti zda silny, tak daj menej granuli, ja robim melemu len taky slabucky cajik.
Alebo davaj dcerke len prevarenu Lucku, to je asi najlepsie. 😵

dasenka29
autor
3. jan 2009

a tu lucku jej mam davat asi kolko po jedeni??
na tom feniklovomcajiku je jedna lyzicka kopcom na 100ml myslis ze to je silne?mame Hipp fenikovy.
ty davas kedy cajik a kolko za den vypije?

katarinkad
3. jan 2009

dasenka,
ja malemu uvarim rano 100 ml cajika a to ma na cely den. Davam mu ho medzi papaniami. Proste mu ho ponukam ked je nespokojny, alebo mam pocit ze sa zapotil a moze byt smadny. Ja davam malemu ani nie zarovnanu lyzicku granuliek na 100 ml vody.
Lucky by som mu asi davala tiez v takom mnozstve na den. No je vela deticiek ktorym cista voda nechuti, ale skus.

mishusha
3. jan 2009

skus jej davat tak skor pred papanim, mne caj vzdy vypije len ked je hladna. ono sice pise na tych cajoch odporucane riedenie, ale urob si podla seba, kludne jej daj aj menej, sprav ho taky slabsi. ja som mojej robila napr na tych 100ml len asi polku odmerky. ked bola asi mesacna tak vypila 2x do dna len nejakych 30-40ml cajiku. teraz stiahne aj 100vku.
a cista lucka je fakt asi najlepsia, ked ti dr. povedala, ze jej ho nemas davat...ale nemyslim si ze je to silne ked to takto zriedis...

dasenka29
autor
3. jan 2009

dakujem moc🙂

saska.t
3. jan 2009

a preco vlastne davate cajik, takym malickym drobcom staci mliecko, vodicka sa dava iba v lete vo vysokych horucavach aj ked su na UM, pitny rezim sa zavadza az pri prvych prikrmoch ....
Zda sa mi to uplne zbytocne, zbytocne im beriete miesto v brusku na mliecko ...
Inak tie granulovane cajiky su dost sladke,skor by som sa ked uz cajik,orientovala na klasicke v sackoch pre deticky...

katarinkad
3. jan 2009

samozrejme, ze netreba aby babo nasilu vypilo denne 100 ml. Niekedy nemusi byt babo smadne a vypije za cely den trebars len polku.
Nas maly tiez niekedy stiahne 100ml, inokedy len 50-60ml za cely den. 😵

jana87
3. jan 2009

Dievcata, ja sice dojcim, ale myslim si tiez, ze deticky na UM nepotrebuju cajik. A som toho nazoru, ze zbytocne ich navykate na sladke. Ked uz, tak by som dala prevarenu Lucku.

dasenka29
autor
3. jan 2009

ja som jej skusila dat ten cajik a ked pije tak si myslim ze je asi smadna pretoze ked papa tu bebu az tak pritom chrci a preto neviem ci ju to nesusi.
mam aj taky cajik sackovy pre deti dala nam ho v lekarni ale nepisu na nom odkedy ho moze,ona tvrdila ze uz aj teraz dvojtyzdnova ale neviem ked to tam vyslovene nepisu ci jej to mam dat☹

fifinna
3. jan 2009

dasenka, zalej prevarenou vodou semienko kminu a feniklu a preced to cez sitko. Podla toho kolko das ,taky bude caj silny. Malo by to mat vinovu farbu. Mne to poradila doktorka, ked sa maly narodil a teraz som si na to spomenula, ja som to malemu davala a nic mu to nespravilo.

dasenka29
autor
3. jan 2009

ja mam ale fenikel len ten granulovany a normalny kmin..

fifinna
3. jan 2009

daj normalny kmin a takisto sa da kupit aj fenikel, normalne v potravinach. Alebo zalej len kmin, to je vlastne dobre na brusko, aby si poprdkavala.

saska.t
4. jan 2009

dasenka - chrci preto ze este nema vyvinuty pazerak je to uplnr normalne pri babätkach a ked sa tu pozries je tu o tom tema ... 😀 nema to nic spolocne so smädom

alififi
4. jan 2009

feniklovy caj sa da kupit aj v lekarni - normalne semienka + porom pridat rascu
ale tiez myslim, ze staci Toma voda
granulovane caje mi tiez pridu strasne sladke
a ako pise saska.t tak chrapcanie neni zo smadu, ale kvoli tomu pazeraku

jenn44
9. mar 2010

Baby, stale davate babatkam prevarenu Lucku? ja uz zacinam davat prevarenu normalnu vodu, mnoho veci som pocula na tie dojcenske vody... Neuskodi jej ta voda?

lizatko1009
9. mar 2010

ja malemu davam harmancekovy cajik hipp, alebo len prevarim lucku a dam do nej anyz a fenikel, stavu, alebo cistu dojcensku vodu.

iwusca
9. mar 2010

my mame 5 a pol mesiaca a vazime skoro 8 kil. Uz tiez papame len bebu a zacali sme namiesto obednajsieho mliecka uz prikrmovat. Kolko tetkutin by mala vypit? Ja jej davam bud nejaky detsky cajik alebo obycajnu prevarenu vodu z vodovodu, ale viac ako 120ml mi nevypije...

jasminet
9. mar 2010

jenn my davame od zaciatku prevarenu vodu a z toho robime aj caj aj bebu. nasa za den stiahne od 400 do 550 ml caju.
iwus - ak viac nepyta tak jej to asi staci...
a ze by som jej cajom uberala v zaludku miesto na mlieko? ked jej ponuknem mlieko,vypije, ale ked hladna nie je, mlieko do nej nedostanem, ale ked jej v ten moment ponuknem flasu s cajikom, po tom sa vrhne ako keby nikdy nepila a sama si potom cumel s cajom vypluje. takze dieta asi smadne je, ked to pije. a tak isto to prebiehalo aj ked este nebola na prikrmoch.

vieraj
9. mar 2010

dojcim a moja Nikolka nechce ziadnu vodu ,ani caj z flasky. skusila som jej dat lyzickou, ale nechce ani tak. dojcim tak 8x za 24 hodin. myslite, ze by mala niekolko ml vypit aj vody, nie len mlieko?dik.

sakura77
9. mar 2010

vieraj,dojcene deticky vobec nepotrebuju vodu ani ziadne ine tekutiny,okrem nejakeho extremneho leta,vtedy niektori radia ze troska prevarenej vody,ale babtko sa napije mliecka ked je smadne 😉

vieraj
9. mar 2010

dik sakura normalne som z toho bola nervozna, ale ked hovoris takto, tak som rada, dik. 😵

carodejnica
9. mar 2010

vieraj - naozaj, dojčené dieťa nepotrebuje piť čaj ani iné tekutiny - 😉 tu je super článok
http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/28/preco-...

miluska.h
9. mar 2010

nas Tomasko je na umelom mlieku prakticky od narodenia /do 6 tyzdnov mal aj odsate mm/ a pit jednoznacne potrebuje. deti na UM su smadne a to este nehovorim o tom, ked to mliecko musi byt zahustene nutritonom.... ja som naucila maleho na cistu prevarenu vodu, v priebehu dna stiahne teraz v zime 2 az 3 deci, v lete viac.