Treba prevárať kravské mlieko pred podávaním?

janina0909
29. máj 2007

ahojte maminky, urcite sa tu najdu aj take co skoro dvojrocnym babatkam, davaju kravske, ja polotucne mliecko, mala by som otazocku, stale ho prevaram, mam v tom pokracovat? nestracaju sa ziviny??? Dakujem moooc

4a
29. máj 2007

janina,
převařovat ho rozhodně už dávno nemusíš. Resp. krabicové mléko vůbec. Jen přímo od krávy ano. Jinak mléko můžeš dávat od jednoho roku, raději od roku a půl, ale není nutné ho dětem nutit. Zakysané výrobky jsou mnohem vhodnější. Ty můžeš mnohem dříve, jen tvaroh od roka. To je dle odborníka na výživu, dle jeho poslední publikace. Myslím že se jmenuje MUDr. Fořt.

janina0909
autor
29. máj 2007

dakujem moc, les som sa chcela uistit, inac on ho ma rad ale ako kakao, dvakrat denne, ok tak pekny vecer

alenkap
29. máj 2007

súhlasím so 4a. len by som chcela dodať, že nám detská lekárka odporúčala dávať plnotučné mlieko a v tom pokračujeme doteraz. Hoci občas sa mu ujde aj polotučné.

4a
29. máj 2007

jen upravuji, jmenuje se RNDr. Petr Fořt

franti
29. máj 2007

janina...ja som tiez tak pocula, ze radcsej plnotucne ako polotucne. a aj davam plnotucne...

4a
29. máj 2007

nízkotučné mléko, tzn. 1,5% či vůbec nízkotučné výrobky malé děti nesmějí. Chybí jim ty ubrané "tuky".

jabjunka
30. máj 2007

Tak já se taky přidávám,mám doma totiž mlíkožrouta a mlíčko by mohl pořád.Jí naprosto všechno,ale ve 20:00 před spaním vyžahne 250ml kravského plnotučného a na noc dělám 2/3 Hami 1/3 kravského a ráno ještě jednou.

hana033
30. máj 2007

tiež sa pripájam k radám maminiek, plnotučné, nie je nutné prevárať 🙂

jabjunka
30. máj 2007

Jo a taky nepřevařuju,jen přihřívám. 😀

janina0909
autor
31. máj 2007

dakujem vsetkym maminkam 😵

maca793
2. jún 2007

ja som začala dávať mliečko len pred 2 týždňami. aj to striedam, mám ešte celú krabicu sušeného. dávam jej ho len na večer, keď som už strašne unavená a nechce sa mi robiť mlieko.
obyč. mlieko dávam aj do krupice. zatiaľ sa nevyskytli nijaké ťažkosti. staršim deťom som dávala kravské mlieko od 1 roka a nič im nie je. 😨

tilly
2. jún 2007

ja som krpca odstavila keď mal 1,5roka, dovtedy moc iné mliečko nechcel, potom sa taký mesiac nevedel chytiť na žiadne mlieko, myslím umelé, tak som mu skúsila dať plnotučné mlieko (nepreváram, je to krabicové mlieko) a teraz mu ho musím dávať tri krát denne 😀 a to vypije celú veľkú flašu, stále kričí kakauko 😀 (kakao mu dávam len pred obedným spánkom, inak čisté mlieko)

na jednej strane som rada, má dosť vápnika a tak, ale aj sa bojím, či toho mlieka nevypije príliš veľa... lebo je to skoro liter denne + nejaké tie jogurty a pribináky, syry...

maca793
2. jún 2007

tilly
vápnika ani nie. moja malá dostane do dňa 4x mlieko, 2 jogurty, nejaké to maslo s chlebom.+vačíko. 🤐
staršie deti vypijú skoro 1,5l mlieka denne a zjedia každá po 2 jogurty.
ja keď som bola malá, tak som vypila celý liter mlieka denne a niekedy aj viac. ako som dosiahla 10rokov, tak koniec a mlieka sa nemôžem ani napiť, napína ma z neho.

tilly
2. jún 2007

ja som mlieko nepila nikdy, tiež ma napína a ani jogurty nemôžem, ale inak zjem všetko, hlavne syry...
no uvidím, koľko mi toho malý bude piť, len sa bojím tých alergií a všetkého 😝

maca793
2. jún 2007

ja teraz ani syry, ani jogurty.
a alergie? tak na to mám svoj názor, keď doteraz neboli deti alergické na mliečne, tak potom nebudú už vôbec. 😲

tilly
2. jún 2007

dúfam, ja sa tých alergií bojím ako čert kríža 😀 dík

maca793
2. jún 2007

ja sa tak nebojím sú aj horšie veci 😉

katarinas
2. jún 2007

tak moja mala ma mliecne vyrobky rada, ale mlieko iba v noci... Ale zatial nemala na ne ziadne alergicke reakcie, zato dnes rano sme jedli chlebik vo vajicku a manzel si daval kecup, tak mala ochutnala... naramne jej chutil, no po ranajkach zrazu muz hovori, ze "co ma mala na ustach" a ona okolo pusiny obrovsky cerveny flak... Ale nastastie sa to rychlo vstrebalo... takze nabuduce maximalne domaci kecup bez E-ciek... 😎

maca793
2. jún 2007

ja kečupy nedávam. stane sa, že keď je vo varení niečo nové, tak sa to ukáže na tváričke ale potom sa to stratí. už ste skúšali paradajku?
môžu to už jesť deti od 1 roka? rada by som to skúsila.

katarinas
2. jún 2007

Od 1 roka uz mozes skusat vsetko... ja sa vsak vyhybam zatial napr.orechom.
Paradajku sme skusali, ale nechutila... zato naramne chuti paprika, hlavne ta farebna, ale iba ju pohryzie, vycucia stavicku a ostatne vypluje. To iste robi s uhorkou a tiez jej chuti uhorka zavarena... 🙂
Inak zatial sme problemy s alergickymi reakciami nemali, dnes to bolo poprve...

maca793
2. jún 2007

oriešky pravdaže nie, to je zakázané do 3 rokov ako aj cukríky.
kyslú uhorku nechce len sa mraští ale skúsim už tú paradajku aj papriku

katarinas
2. jún 2007

Tiez sme skusili jahody a cerstvy hrach... v jahodu nemala doveru, hned ju vyplula (ale v jogurte jej chuti), hrasok je mnam, najvacsia zabava je vyberat ho po jednom zo struku a jest... 🙂

maryshka
27. jún 2009

Moj 13-mesacny syncek zacal zo dna na den odmietat dojcenske mlieko. Vyskusali sme uz skoro vsetky druhy batolacich mliek, no nic ziadny zazrak sa nekonal. Do tej doby mi vypil denne 2-3 flasky po 266ml. Teraz som rada, ked rano vypije 150-200ml. Vecer uz vobec nie, to radsej dame kasu. Jogurty, pribinaciky ma rad. Premyslala som, ze by si teda vyskusala plnotucne krabicove mlieko. Viem, ze detom velmi chuti, no taktiez viem, ze nie je velmi vhodne pre male deti kvoli nedostatku zivin. Takze neviem, ci urobim spravne. Mozem ponuknut 13-mesacnemu krpcovi kravske plnotucne mlieko? Je to vobec vhodne?

hasleerka
27. jún 2009

maryshka, moja známa nemohla kojiť, skúšala všelikajé mlieka, malého zapekalo, tak vyskúšali kravské a bolo to OK ... len si už presne nepamätám, koľko mal mesiacov

moje baby sú na polotučnom mlieku, ja som sa rozprávala so známymi, že plnotučné je zbytočné, pokial dieťa už všetko zje ... nuž 100 ľudí - 100 názorov

jarula25
27. jún 2009

Mryshka moj maly od jedneho roka pije len polonotucne mlieko aj rano aj vecer s lyzickou granka ..a nic mu nieje ..
a dokonca mam kamosku ktora malu nekojila vobec a mala jej odmietala vsetky UM tak jej supla polotucne a je v poriadku ma uz 3 roky a nieje medzi nou a jej rovesnikmy ziadny rozdiel iba ten ze ona bola na polotucnom mlieku od narodenia
takze si myslim ze kludne mozes 😉

sonica
31. júl 2009

mam dotaz od kolika se muze kravske mlicko? 😕

junovka
31. júl 2009

teoreticky od 3 rokov, ale kazdy dava odkedy uzna sam za vhodne 🙂 Ja som zacala davat na 2 roky, nakolko sme nemali nijaku alergiu 😉

ukana
31. júl 2009

sonica, od roka 😉 , ale lepsie je byt na UM aspon do 1.5-2 rokov, ale ak ho uz nechce, mozete prejst na plnotucne , prevarene 😉 ..............................................alebo polotucne? 😒 ..kazdy vravi inak, ale vacsina je asi za plnotucne 😉 pozri temu v Receptoch, Prve prikrmy 😉

radka.m.
31. júl 2009

většina odborníků na dětskou výživu doporučují,pokud není dítě alergik,tak od roku se může kravské mléko do pokrmů a pak už klidně i na pití,protože ve všech mléčných výrobcích je stejně kravské mléko obsaženo,převářet se samozřejmě nemusí,protože je pasterizované,jinak všechny výrobky se mají dávat plnotučné,protože malé děti rychle rostou a u odtučněných výrobků by jim ty tuky chyběly pro zdravý vývoj,po třetím roce se už může začínat s polotučnými,nízkotučné jsou i pro starší děti naprosto nevhodné,pokud dítě netrpí nadváhou.

leniciatko
31. júl 2009

ja som dávala obom od roka,a sú zdraví ako repy.