Trojtýždňové dieťatko a pitie feniklového čaju

veselavrba
2. dec 2012

Ahojte chcem sa opytat ako je to s cajmi. Mam 3tyzdnoveho novorodenca a v nemocnici som sa pytala na caje ci mu mozem obcas davat.Povedali mi ze nie,co je teda divne. Ja som dnes dala jemu feniklovy caj aby si poprdkal a ulavilo sa mu kedze ma problemy s prdkanim,a zabralo to.Davam mu mlieko pre beba pre nedonosene deticky kedze je to aj moj pripad.Dnes mi jedna sestricka detsk apovedala ze mu mozem obcas davat ten caj,ako je to u vas?Davali ste detom aj caje?A ako casto?Dakujem za kazde info.

cawes
2. dec 2012

@veselavrba ahoj ja som bohuzial nemohla kojit takze sme boli na UM a davala som feniklovy caj, nenechavala som ho tak dlho vyluhovat a najlepsie na sk sa mi osvecil caj pre deti z lekarne je tam fenikel a anis. Bol lepsi nez len feniklovy a hlavne bez cukru. Ja som robila mliecko tak ze napr. 30 ml caj zvysok voda a do toho um. Potom neskor sme zacali davat espumisan na bolest bruska a ten pomohol viac pri tom som uz caj nedavala.

marduliena
2. dec 2012

Ja by som feniklový čaj dávala len občas ked to potrebuje.Ale neviem ale asi aj pre 3týždnove dieťatko je nejaký čajik aj ked doktorka tvrdí že radčej prevarenu vodu, od smedu. ja som dávala feniklový čaj ale len podla potreby.

alena0305
2. dec 2012

@veselavrba Kojené deti čajík nepotrebujú vôbec a detičky na UM asi trošku áno - ale nedávala by som ten granulovaný - je tam veľa cukru. Dievčatku mojej známej sa z toho dosť pokazili zuby - teda keď bola väčšia. Na bruško sú dobré kvapky babycalm - riedia sa dojčenskou vodou a sú to oleje - je tam aj feniklový a anízový a chutí to ako ten detský čaj. Nám zabrali iba tieto.

ankaevka
2. dec 2012

Môžeš mu dávať občas prevarenú vodu alebo čaj..ja by som skôr kúpila aníz a fenikel a z toho robila čaje, tie granulované radšej nie alebo sú aj porciované detské čaje pre spokojné bruško 😉

mariakajelova
2. dec 2012

Trošku čajíku nezaškodí. Feniklový HIPP čaj v nálevových vreckách je úplne bez cukru. Neškodí. Je lepšie dávať trošku čajíku ako rôzne kvapky - Espumisan, ...

kristiii
2. dec 2012

@veselavrba tiež som dávala čajík, oni doktory sa vo vela veciach nezhodujú a tým pádom samozrejme ani mamičky. mne tiež v porodnici povedali žiadny čajík /čo je inak sranda lebo sami ho tam deťom dávali/ a pediatrička mi ho naopak doporučila a ja osobne našej pani doktorke doverujem takže vždy dám skor na jej rady. my sme dávali slabunký čierny čajík alebo normálne porciované čo sú pre detičky od narodenia /fenikel, aníz/. Samozrejme nie vela ale ked mal problém s bruškom alebo potom v lete sme striedali s prevarenou vodou od smädu.

kacena4
2. dec 2012

ahoj @veselavrba, v porodnici to bolo skor myslene, tak ze pri kojeni nepotrebuje babatko caj, ma tvoje mlieko. ale kedze nekojis tak kludne cajik mozes dat, hoci v zime je to bezpredmetne. v lete by som urcite davala, ale v zime je to neprakticke, staci mu mliecko. ak chces davat caj kvoli prdkaniu, tak radsej zarob slabsi caj a do toho mu sprav mlieko. ja som tak davala viacerim detom, ktore som nekojila. proste spravila cas a do toho davku mlieka a dostal oboje 😉 😉

matozazzo
2. dec 2012

Aj ja som davala, ked som zjedla nieco, z coho nafukovalo aj malu..detsky caj z DM-ka, nie vela napr. raz denne vzdy lepsie ako keby ju malo boliet brusko..

aurelkan
2. dec 2012

ahoj, ked sa mi podarilo zjest nieco z coho mal syn problem a nafuklo sa mu brusko, tak som dala tiez fenyklovy caj, masaze bruska a ked nepomohlo tak espumisan, Syn netrpel kolikami ale obcas mu moj obed nesadol (to tak raz, dva ktrat do mesiaca) a vtedy scuckal pol deci cajika. Urcite treba setrit nevyvinuty traviaci trakt babatka ale zasa nebudem sa pozerat ako ho boli brusko....

drobcek26l
2. dec 2012

Ja dávam tiež fenyklový čajík. malinkému neublíži a niekedy sa ním vie aj upokojiť medzi papaním. Ale denne viac ako deci nedávam.

dominga1
2. jan 2013

@veselavrba ahoj, moja malicka sa mi narodila v Juni. V Juli a v Auguste byvali strasne horucavi , tak som malickej zacala od vtedy davat cajik. A zacinala som len feniklovym a davam jej ho do teraz. A som s nim strasne spokojna. Moja mala ma 7dnes 7 mesiacikov a niekedy sa jej podari vypit aj 2 sialky. Takze ten cajik vobec a nijako neublizi.