Veľmi veľa pije. Je to v poriadku?

jablko
10. jan 2008

Milé mamky, čítala som tu o probléme, že deťúrence málo pijú..... Mám úplne opačný problém. Náš Adam (17 mesačný) vypije denne viac ako liter čaju!!! čo sa mi zdá príliš veľa.....napadlo mi, či je to v poriadku.......nie je to príliš príliš veľa?....okrem toho čaju je to ešte aj mliečko (2x denne)...a to nehovorím o polievkach a ovocí...... Prosím, povie mi niekto, či je to v poriadku? Dakujem 🙂

angie14281
8. dec 2009

ahojte,moj maly zas caj moc nechce,pije cely den vodu cistu ale nepije moc,mozno max. 0,5l niekedy ani to nie, ja som zas rozmyslala ci nepije malo, ma 13mesiacov ale mlieka vypije okolo 600-700ml. 😲 😕

jaaty
9. dec 2009

Ahojte, z čoho pijú Vaše detičky? Totiž naša Hanka tiež zvykla (ešte tak 1/2 roka späť) piť veľmi veľa - aj 1,5 l čaju alebo vody denne. Dovtedy však všetko pila z fľašky. Ja som sa však rozhodla fľašu zrušiť (už je predsa veľká) a pokupovla som rôzne poháre so slamkou, so sosákom..... .... a čuduj sa svetu, Hanka pobmedzila pitie na polovicu a vôbec sa tomu nebránila 😀 . Takže je fľaška slúžila na ukľudnenie (sací reflex robil svoje) a nie na potrebu pitia. Odporúčam -skúste ak dieťatko pije z fľašky 😉 😉 😉 Ak nie, asi je skutočne smädné 😉

bambulka026
12. dec 2009

Ahojte, aj mne Martinko vypije 1.5-2 l, a v noci stiahne 1l termosku caju.

Davala som mu pit i z pohara, no z neho sa volako nevie schuti napit, vypije, a potom si pyta este do flasky lebo je smadny.

jaaty
12. dec 2009

bambulka, je presne o tom, čo som písala. On nepije z fľašky pretože je smädný, ale pre ten dudel na fľaše 😀 . Zruš fľašku, kúpte spolu nejaký pohár alebo fľašu so slamkou a uvidíš, že pitie zníži. Možno sa ti bude zdať, že napr. nejakú dobu pije veľmi málo, ale ver, že to upraví na dávku, ktorú potrebuje.

claudinka
12. dec 2009

jablko my vypijeme aj liter a pol caju za den plus mliecko, ovocie, polievocku.. takze je to podla mna normalne 😉 ja mu dam vzdy, ked si vypyta..

claudinka
12. dec 2009

a na pitie z poharika sa aj ja chystam, ale zatial sa nam nedari nevylievat vsetko na seba 😀

vejinka
22. dec 2009

ahojte my sa este kojime takze kolko vypije mliecka netusim ale tak 4 krat za den kojim + 4 krat v noci a jeden krat ma 210ml sunaru a rano vypije deci na obed dva deci na ovovrant deci na veceru dva deci a dalsie dva deci do kupania o siedmej a potom kojim a ide spat.nemam pocit ze by mal malo ani vela tak je to asi ok 😉

susik77
22. dec 2009

jaaty: aj moja strasne vela pije-tiez z flasky. tiez si myslim, ze sa ukludnuje. ale vsetky altern. odmieta-kupili sme uz 3 rozne hrnceky-ani jeden nechce. jedine, z coho vie este pit je flaska z Jupika. Nemate nej. radu ako ju naucit pit z nej. hrnceka? Obyc. umely poharik zoberie ale vsetko vyleje na zem-nie preto, ze by vobec z toho nevedela pit-ale myslim, ze z trucu 😒

susik77
22. dec 2009

cez den vypije asi 2.5 litra caju+ v noci aj okolo litra. este mam dilemu, ci jej to neuskodi-ked na krabicke je, ze by mala max. vypit 1 sacik denne-ja jej jeden sacik davam vyluh. do 600 ml salky. a varim asi 4 salky denne...

jaaty
23. dec 2009

POdľa mňa skutočne pije príliš. Skús jej robiť čaj do fľašky z jupíka a striedaj to s nejakým pohárikom. Nikdy jej nedaj fľašku lnú. ....a z pohárika sa naučí- teraz ho odmieta práve preto, že chce fľašu, nie preto, že z neho nevie piť. To isté to bolo u nás. Trvalo to týždeň dva- pila možno 0,3-05 l, ale zvykl si a dostala sa na normu. Dávaj jej tekutejšiu stravu -neboj od smädu neumrie 😀 . Čo sa týka čaju- mi pijeme tak 0,5-0,7l denne. Robím jej Hipp, ale slabší ako je písané (dávam na 2 dcl len jednu čaj. lyžičku) a nemyslím, že by jej to malo škodiť. A v noci jej dávaj len vodu- myslím, že je to len jej zlozvyk. Ona by mala už dávno prespať celú noc (výnimkou je leto, keď môže byť aj v noci horúco). Musíš sa zaprieť a fľašu jej nedať -najlepšie je odstrihnúť špičku z dudla a uvidíš, že ju sama odmietne. Povedz, že fľaša je pokazená a musíte kúpuť novú -to jej omieľaj dookola aj týždeň a no to prejde (podobne sme to riešili aj s cumľom na noc a po č dňoch bol pokoj).Držím palce

mamutka
23. dec 2009

susik, myslim, ze nadmerny smad zje priznakom cukrovky, nechces sa radsej poradit s Dr.? len aby to skontrolovala a budes mat istotu, ci ide len o zlozvyk alebo to nieco naozaj znamena...

susik77
23. dec 2009

mamutka" dr. mi povedala, ze jej nic nie je...ze ak by mala cukrovku, tak by chudla . ale ona pribera az moc. a je zdrava.

mamutka
23. dec 2009

a nedas jej radsej vodu? radsej vela vody ako vela caju...asi ju nechce.....ze? mozno jej urob nejaky caj co jej nebude chutit a da si radsej trochu vody. chuda, je to podraz ale co uz. mne sa to lahko povie, maly chce len cistu vodu a krasne pije z obyc.poharika, ked mu ho podrzime. tak neviem, neporadim 😔

mimesa
10. feb 2010

booze a ja som si myslela ze to mam jedna z mala tento problem ...tiez sa obavam niekedy ze nasa Gabriela to s tekutinami prehana ibaze mlieko nepije uz vobec ... v maji bude mat 2 roky a caju, dzusov sa vie opit v noci to uz trochu redukujem a tiez ma strasi predstava ze by to mohlo byt varovanie nejakej choroby a tiez som sa z tym zverila lekarke a vravela ze to je v poriadku ... pri odbere krvicky nam zistili malo zeleza tak sme upravovali stravu a dufam je to lepsie ... coskoro pojdeme na kontrolu..... tak nam vsetkym smednym drzim palceky

rysisi
26. nov 2013

Som rada ze niesom sama babenky ja celu noc mojmu 10mesacnemu anjelikovi robkam casnicku.
Celu noc musi flasku drzat a ked je prazdna tak zacne mrncat. Asi si tym vynahradza to ze nebol kojeny ☹

zuzkanik
26. nov 2013

Keď dieťa pije málo, je zle, všetci bijú na poplach, že bude dehydrované. Keď dieťa pije veľa, zle je, zase všetci strašia s cukrovkou a pod. Keď dieťa veľa zje, bude tučné, keď je málo, bude podvýživené. Keď neje ovocie a zeleninu, bude choré... A čo tak nechať tieto veci na samotné dieťa, nech si samé reguluje príjem tekutín a stravy. Samozrejme, ponúkať treba, ale ani dospelý nemá vždy chuť jesť a piť a naopak, niekedy pociťujeme zvýšenú potrebu tekutín aj jedla. Ak je dieťatko smädné, tak sa napije, to je prirodzené. Moje deti majú vždy na stole poháre s vodou a keď sú smädné, prídu, vypijú a ja im zase dolejem. Nikdy nepočítam počet vypitých pohárov. Kým sú v poriadku, vôbec to neriešim.

lorela
29. nov 2013

Môj názor je taký, že keď už deťúrence nebudú v poriadku, môže byť neskoro...
Zároveň si myslím, že rodičia by mali dať dieťaťu dobrý základ, v tomto prípade sa snažiť o správne návyky v stravovaní a pitnom režime, pretože si ich ponesie celý život (pravdepodobne). Konkrétne pri väčšom množstve tekutín môže dieťatko menej jesť a tým pádom trpieť podvýživou (v zmysle nedostatku vitamínov a minerálov, nie hmotnosti), alebo mu smäd vyvoláva zvýšené množstvo soli (nielen solenie ako také, ale aj potraviny, ktoré sami o sebe obsahujú veľa soli, napr. tavené syry, nemuseli by ich konzumovať ani dospelí. Sú nezdravé. Časté cikanie v noci - tiež problém, pretože dieťatko si potrebuje oddýchnuť, organizmus potrebuje pre svoju regeneráciu a správne fungovanie dostatočný, kľudný a neprerušovaný spánok (staršie detičky, ktoré musia vstávať na WC.)
A len- tak orientačne - dieťatko by malo prijať cca 10 dcl tekutín na 1 kg svojej hmotnosti (vrátane polievok a vody v zelenine či ovocí).

simi999
26. feb 2014

Mám rovnaký problem. Mám skoro 2ročneho chlapčeka, ktorý pije doslova stále. Aj 2x za hodinu mu nalievam fľašku. V noci s abudi 1-5x a stále pýta piť. Dávam mu všetko, od čajika, po kakao, presnidavku riedenu, malinovky, džusy, šťavy... proste všetko čo je v kuchyni

gabika1974
11. máj 2016

@adetka Ahoj aj moja dcera pije celi den len cajik mi mli

gabika1974
11. máj 2016

@adetka Ahoj aj moja dcera pije celi den len cajik mi mliecko nepijeme odmietami caj aj vnoci ale slabo papa.

richnaim
7. jún 2016

u nás to bolo taky ok. ale išli sme radšej za dr. a tá urobil testy a v všetko v pohode.

salamistka
7. jún 2016

@simi999 už je to asi neaktuálne, ale 2 ročné dieťa má piť len vodu a mlieko, žiadne sladké malinovky...

autumn11
4. sep 2016

môj malý pije tiež dosť a našťastie len čistú vodu. Kým nemal desať mesiacov, tak som ju doňho nevedela dostať a musela som mu variť čaj, ale teraz chce iba čistú vodu.

slavka79a
24. nov 2016

@gabuliik
@gabuliik a koľko mal rokov