Vypije 150ml denne. Ako ju mám naučiť piť?

dena76
3. dec 2007

Maminy, prosim o radu... keby sa dalo moje zufalstvo vyjadrit mnozstvom smutnych smajlikov ☹ tak by mi asi nestacila cela strana... Moja 13 mesacna dcera, okrem toho ze je strasne slaby jedak, vobec nechce pit. Mlieko nepije asi tak od 7 mesiaca ( nahradzam to aspon jogurtami a mliecnou kasou) tak vobec nechce pit tekutiny... Vypije asi 150 ml denne co je straaasne malo. 😒 😒 😒
Skusala som asi uz vsetko vodu, caj granulovaný, porciovany, sypany, ovocny, bylinkový, teply, studeny, vsetky mozne dzusy, riedene, neriedene, sirupovu malinovku...a stale skusam aj to mlieko, granko, bananove mlieko... nic. Nechce pit ani z flase z cumlom, ani z hrnceka s pitkom, ani slamkou, ani z pohara...nic. Vzdy jej dam po kazdom jedla lyzickou trochu caju a to je vsetko. Samozrejme som to hovorila aj lekarke, ale vzdy mi povie - skusajte... Sakra, ale skusam kazdy den, cely den, cely rok...
Niekto mi hovori, ze to velmi riesim, ze si to pripustam, ale mam to riesit az ked bude neskoro?
S tym ze je slaby jedak som sa uz scasti zmierila (mimochodom ma aj dost citlivy zaludok a dost casto vracia, cize dalsia strata vody) ale aspon keby som ju pit nevidela. pri pohlade na ine deti s flasami alebo hrncekmi v rukach mi je normalka do placu..
Ako ju naucit pit? Celkovo ona jesta pit povazuje za stratu casu...vobec si nic nepyta.
No, tak som si vyliala srdce, ale nejako mi to nepomohlo... ☹ stale mi je z toho smutno..

rainee
22. okt 2010

nasa toho tiez moc nevypije, cez den ledva 150ml a potom v noci natankuje tak 400ml v polospanku. nechce nic okrem mlieka a aj to uz zacina babrat. pije len z flase, ostatne odmieta....

tinika
22. okt 2010

@jana17 ja som mu nenutila občas som mu dala ale ked nechcel tak som nedavala ,reku par dni bez vody vydrzi sak papa ovocie zeleninu a mlieko tak tekutiny nejake ma a zazrak on uz pije 🙂

tinika
22. okt 2010

@jana17 ale nukaj často toto som aj ja skusala a myslim ze to ma vyznam

tinika
27. okt 2010

aojte, tak sme asi zazehnali krizu, patko uz pekne pije kazdy den z flase, nie vela ale nukam u a niekedy odmietne a niekedy pije 🙂) huraaa

tinika
9. nov 2010

tu nikoho? no nic ja len ze dnes som mu dala avent flasu s takym sosačikom a mal s toho srandu furt si chodi pytat pit 🙂

jana17
9. nov 2010

@tinika Ahoj tinika, ja sem obcas pozriem, ale co si budem pisat sama so sebou? 😀 A aky to je poharik? Lebo mi mame takyto, len v zelenom http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7031878&tab=4 a mala mi z toho moc nechce.

tinika
9. nov 2010

@jana17 presne taky mame a tiez prv nechcel potom som to nechala tak a dnes skusila .)

katy25594
28. nov 2018

@dena76 Ahoj Dena, mám rovnaký problém ako si mala v roku 2007, keď si písala tento príspevok. Môj synček nechce nič piť a z ničoho. Chcela by som sa ťa opýtať, ako ste nakoniec prežili toto obdobie. Ďakujem krásne za odpoveď. Zúfalá mama 🤔