Vypije 150ml denne. Ako ju mám naučiť piť?

dena76
3. dec 2007

Maminy, prosim o radu... keby sa dalo moje zufalstvo vyjadrit mnozstvom smutnych smajlikov ☹ tak by mi asi nestacila cela strana... Moja 13 mesacna dcera, okrem toho ze je strasne slaby jedak, vobec nechce pit. Mlieko nepije asi tak od 7 mesiaca ( nahradzam to aspon jogurtami a mliecnou kasou) tak vobec nechce pit tekutiny... Vypije asi 150 ml denne co je straaasne malo. 😒 😒 😒
Skusala som asi uz vsetko vodu, caj granulovaný, porciovany, sypany, ovocny, bylinkový, teply, studeny, vsetky mozne dzusy, riedene, neriedene, sirupovu malinovku...a stale skusam aj to mlieko, granko, bananove mlieko... nic. Nechce pit ani z flase z cumlom, ani z hrnceka s pitkom, ani slamkou, ani z pohara...nic. Vzdy jej dam po kazdom jedla lyzickou trochu caju a to je vsetko. Samozrejme som to hovorila aj lekarke, ale vzdy mi povie - skusajte... Sakra, ale skusam kazdy den, cely den, cely rok...
Niekto mi hovori, ze to velmi riesim, ze si to pripustam, ale mam to riesit az ked bude neskoro?
S tym ze je slaby jedak som sa uz scasti zmierila (mimochodom ma aj dost citlivy zaludok a dost casto vracia, cize dalsia strata vody) ale aspon keby som ju pit nevidela. pri pohlade na ine deti s flasami alebo hrncekmi v rukach mi je normalka do placu..
Ako ju naucit pit? Celkovo ona jesta pit povazuje za stratu casu...vobec si nic nepyta.
No, tak som si vyliala srdce, ale nejako mi to nepomohlo... ☹ stale mi je z toho smutno..

magg
3. dec 2007

nam trochu zabralo, ked sme ju zacali krmit s nami pri stole, ked sme obedovali a ona pozerala na nas, u nas sa dost vela je, takze ma stale priklad 😀 Mala tiez nebola velky jedak, zacala papat az ked som prestala kojit. Nechavam jej stale v misticke nakrajane ovocie, alebo piskoty a susienky, pripadne rozok. Ona si na to zvykne. A k tym tekutinam, ked ma taky citlivy zaludok, skus jej davat pocas celeho dna zeleninovu alebo kuraciu polievku po lyzickach, nie je to sice bohvieco, ale mozno to pomoze.

gabuliik
3. dec 2007

Ahoj Dena.Z toho,že si nič nepýta jesť si nerob starosti. Ani moja malá si nepýťa, tak jej každé 3 hodiny dávam jesť. Napr. obeduje o jednej, o štvrtej jej dám jogurt a o siedmej večeru. A mlieko nepijeme od 10 mesiacov,ale my sme nejedli ani nič mliečne. Až pred pol rokom.
No a s tým pitím, neviem. Neinšpiruje ju ani to,keď vidí druhé deti piť? Naša si vtedy pýta tiež. Ja by som si tiež robila starosti keby mi mala vypila len deci vody.
No moc som ti nepomohla,ale aspoň niečo.

adetka
3. dec 2007

mne Mirka chce pit (len a len granulovane caje ☹ ) len pred spanim v postielke (ci uz dennym i vecernym)... ma to ako uspavadlo... cez den povazuje pitie tiez za stratu casu 😅 ... a pri papani musi mat pri sebe stale nejake hracky... inak mi nezje ani lyzicku... porpi hre spapa asi 120 ml... jedlo je pre nu tiez nuda 😒 ...

treba vydrzat... aj so mnou mali rodicia problem ma nakrmit a napojit 🙂 ... rozpapala a rozpila som sa vraj az v dvoch rokoch 😉

mimma
3. dec 2007

Deni, Marcelka nepila skoro vôbec/ aj teraz ju musím nútiť/ a Marianka ráno vypije 150ml, na obe 80ml a večer mi už mlieko nechce piť vôbec. O čaji a podobne, nechce ani počuť, nasilu to do nej nenatisnem. Asi im stačia tekutiny obsiahnuté v ovocí, obede, v kaší, jogurte...Inak je zdravá, takže už len čakám, kedy bude väčšia a donúti aj ju, aby viac pila.
Keď si ich porovnám s kámoškinými deťmi, tak mám dosť, lebo jej deti furt čosi pijú a moje skoro nič, ja viem, že porovnávať sa nemá, tak to už ani nerobím. Však hádam od smädu neumrú! 😠 😖

julka
3. dec 2007

dena 76 aj my sme mali podobny problem. Riesila som to tak, že som sa snazila davat malej polievky, aby mala aspon nejake tekutiny. Teraz si uz aj sama vypyta, ked je smädna 🙂 Chce to len vela trpezlivosti. Neboj sa casom sa to urcite vyriesi.

famfrla
3. dec 2007

skus jej odstavit pomaranc a trosku jej ho zriedit nasa mala je chopna vypit cely hrncek na jeden sup

dena76
autor
3. dec 2007

Maminky, dakujem za utechu... no budeme sa snazit dalej. Nastastie poievocky mi spapa..
adetka, no my sme na tom asi podobne... pri jedle musi byt nejaka zabava, inak ju z jedla napina( ked si uvedomuje ze je) alebo to nechce z dovodu, ze by jej nieco niekde inde mohlo utiect 😎
ved verim, ze snad od smadu neumrie a ked bude "najhorsie" tak si vypyta.
dakujem

ivankaalenka
4. dec 2007

Sleduj, ci cika poriadne, ak nie, treba s tym nieco robit, lebo sa jej mozu poskodit oblicky, nespoliehaj sa na to, ze si vypyta, su deti, ktore by radsej umreli od hladu a smadu, ako by si mali nieco dat, myslim to vazne, moja je taka, nam museli zaviest nazogastricku sondu, lebo by mi asi umrela, o tych oblickach anni nehovorim, nepodcenuj to a sleduj, dzim palce, nech sa dari a nech zacne pit.

dena76
autor
5. dec 2007

Ivankaalenka, ja viem ze to nie je sranda, ved preto som z toho taka smutna ☹ a je mi luto, co ste si malou museli prezit. Dufam ze je vsetko uz v poriadku? a ako ste to otom zvladli? Ako ste sa naucili pit resp jest?

milhaus
5. dec 2007

možno to pitie nechce, ked jej dame sirupovej vody trocha ked nemam poruke čaj tak ten pije jedna radost ale čaj tak nie i ked ho ma dost často ale na sirup a mineralky je ešte mala

susanh
5. dec 2007

Ahoj Dena, aj moja pije máličko, a raz, keď sme dávali vyšetriť moč, Dr. povedala, že v ňom má nejaké kryštáliky, čo znamená málo tekutín. U vás to nebolo?

dena76
autor
6. dec 2007

milhaus, aj sirupovu vodu sme samozrejme skusali... nechcela.

susanh, no my sme naposledy boli na vystreni mocu a krvi (vnutorne prostredie) naposledy v lete a vtedy bolo vsetko v poriadku. Asi skocim pediatricke nech nam aspon ten moc znovu vysetri.
Susanh a co? uz je lepsie alebo stale tak malicko pije? Ako ste to zvladli/zvladate?

milhaus
6. dec 2007

tak si ju polahni a lej jej do pusinky z poharika, ona to prehltne, ja to tiež niekedy tak mojej robim ked nechce pit ani jeden poharik denne. snažim sa aby aspon jeden poharik denne vypila
a kojiš ju? lebo ak ano v materskom mlieku ma všetko

dena76
autor
7. dec 2007

milhaus uz nekojim, prestala som kojit ked mala 6 mesiacov. Vtedy sa sama odstavila 😒 a od vtedy vobec nepije ziadne mlieko...

😀 a myslis, ze to nase sidlo vydrzi byt 2 sekundy na chrbate? 😀 snivajte s nami.A nasilim ju drzat nemozem lebo potom je rev... ani na rukach ju nomozem drzat. Akonahle ju dam do takej polohy na rukach ako keby som ju isla kojit 😠 tak kope hlava nehlava 😎

ivankaalenka
8. dec 2007

no, my sme sa zatial nenaucili, v tom je problem, stale mame sondu, mala odmieta uplne vsetko, preto sme vela casu v nemocnici...je to smutne, preto si davaj pozor, verim, ze ta to trapi, mna tiez. Drzim palceky, skusaj, stale skusaj, ja som moju naucila na cistu vodu, Lucku tu bez bubliniek, dam jej na malu flasku ten vrchnacik, co je na vode Rajec, taky, co to z neho nevytecie a tak pije aspon to...skus

mata78
12. dec 2007

ahojte.
som tak rada, že tento problém s pitím nemáme iba my. kristínka ma takmer 14 mesiacov a čaj v ústach ešte nemala. vlastne okrem mliečka ziadnu inú tekutinu nechce. zatial sa mi darí denne odsat 400 ml mlieka a to aj vypije, ale to je tak všetko. tak ak chcem, aby okrem toho dostala aj iné tekutiny, tak jej aj 3x za den dávam polievočku. tu mi pekne spapá. niekedy aj plný tanier (cca 3dl).

susanh
20. dec 2007

My pijeme rano a vecer 230 ml mlieka, a casto este 160 ml cez den. Okrem toho len asi 10-max15 hltov inej tekutiny za cely den. Polievky nechce, ani ovocie. Este ked jej dam do flase detsky dzusik, toho vypije viac, ale to sa mi zda nevhodne aby to kazdy den pila. Pri poslednej kontrole moču bolo všetko ok, lebo mi kvoli vysledkom nevolali. Ona by pila aj viac mlieka, ale to by uz voooobec nic nejedla.
Mata, ze 3 dl polievky 😲 Toho sa asi nedozijem ☹

ivankaalenka
21. dec 2007

veru 3dcl polievky, to co je? To je skvele, ale asi ani ja sa nedozijem, my zjeme uz asi 2 lyzicky...

mata78
21. dec 2007

susanh, ale potom už druhé vôbec nepapá.
myslíte si, že tie detské džúsi ako je jupík,.... a iné sú veľmi nezdravé? moja mama jej ho dala piť a predstavte si, že skoro polku fľaše vypila.myslela som si, že to je kôli tej fľaši tak som do nej začala robiť čaj, ale nepomohlo. teraz uvažujem, že jej budem dávať tem džusik, ale mám z toho trošku zlý pocit, lebo je to veľmi sladké a samé Ečka.čo si myslíte vy?

mata78
21. dec 2007

koľko by malo dieťa denne dostat tekutín? a viete mi povedať aké je asi minimum, ktore by malo prijať? ja už som fakt zúfalá. dnes ešte nič nevypila a už nechce ani mliečko. ☹

tretulka
21. dec 2007

mata78-my mame rovnaky problem, nas Martinko tiez nechce vobec pit, este je kojeny, tak sa utesujem, ze mu staci to co si vytiahne /a to neviem kolko toho je 😒 /, polievky ma rad, aj ovocie, no cajik nechce, vyskusala som uz roxne druhy, aj sladene aj nie, no nechce...ani z flase, ani z pohara, nijako...ked som sa pytala nasej dr., tak mi povedala, ze mu to zrejme staci, dehydrovany nie je, cika pravidelne, tak je vsetko ok...tak som sa s tym zmierila, asi to ma po mne, ja sa tiez musim nahanat, aby som "nezabudla" pit 😀 ...no stale trosku zavidim, ked vidim dieta, ktore pije cajik s radostou a dufam, ze sa toho raz aj ja dozijem 😀 😀 😀

k tym dzusom- ja by som jej nedavala take sladke umeliny, radsej jej skus odstavit ovocie alebo nejaky 100% dzus, ale rozriedit ho vodou, akoby si jej robila sirup....

susanh
21. dec 2007

objem tekutin na den zavisi aj od hmotnosti dietata, ale myslim ze taketo okolo 1 roka maju vypit okolo 1 litra. To sa nam nikdy nepodari.
Dzusiky davame len tie Hipp a Hami. Neviem, ci aj tam pridavaju cukor, ale predsa je to sladke. A drahe. A este by to mohlo asi trochu prehanat, keby to pili deti vela.

mata78
21. dec 2007

no, dnes som bola s malou u lekárky , tak som sa ju opýtala na tie džusiky ( konkrétne jupík a jemu podobné). povedala mi , že jej to môžem kľudne dávať, že to vôbec nie je škodlivé. a predstavte si, že tá malá potvorka mi ten džúsik pila. ale ked som jej dala čaj, tak ani len pusu neotvorila. tak jej asi budem trosku dávať, ale samozrejme, že to nebudem preháňať, lebo si myslím, že je tam veľa umeliny.

susanh
21. dec 2007

asi je to v podstate tak, ze ked zjedia umeliny a vsetko v jogurtoch a pod,. tak mozu aj v dzusikoch, to uz vela nezmeni. len skoda ze su take sladke. Potom im ani jest nechuti asi.

mata78
21. dec 2007

tak to máš pravdu, ale zase na druhej strane malej sladkosti nedavam tak si myslím, že ten cukor v džúse jej až tak veľmi nemôže uškodiť.

susanh
21. dec 2007

Nedavas jej ani suchy keksik, pernik, kolacik?

julia225
21. dec 2007

teda, a u doktora ste boli? to neni dobre... len jej strkaj pekne vodu cistu alebo lucku kazdu chvilu, len nie tie hnusne dzusy... plne cukrov a farbiv... ble 😠
cista voda naj, skus jej ju prevarit, po prevarenej vode dobre spaluje, mozno aj vyhladne, kazdopadne by som neskusala flase ale hodila s decom vaznu rec o piti, ze to pit jednoducho sa musi, to neva ze je male... nastras ju ze pojde do nemocnice... 😉 u nas to zabera na vsetko... 😉

susanh
21. dec 2007

Juli, to som nevedela, ze prevarena voda lepsie pretravi, to je pravda?
S takym malym babom sa moc vazne neda...Ono kasle na to, ci musi, bude revat vrieskat a odsacovat mi ruku a povylieva. Skusali sme aj striekackou,ale to ide veeelmi pomaly a nevypije 100 striekaciek po 2 ml, nema to moc vyznam. Ale je pravda, ze cim castejsie sa ponuka, ked aj kazdych 15 minut, tym vacsia sanca...
A to strasenie - nechcela by som to vo vychove, nie je to fér a mohla by sa potom zbytocne vselicoho bat, napr. aj tej nemocnice ak by tam raz nahodou musela ist.

monika_82
21. dec 2007

Ahoj Denka, mňa tak napadlo, Tvoja malinká je vo veku, keď miluje prekvapenia, skús jej vyrobiť advetný kalendárik z rôznych čajíkov...
Do jedného vrecka nasyp taký čajík, do druhého onaky, skús Tang, fantázii sa medze nekladú..
julia, nesúhlasím so strašením, že pôjde do nemocnice, keď sa nedajbože stane, že do nemocky ozaj bude musieť ísť, nebude spolupracovať a môže to byť ešte horšie...

kili
21. dec 2007

mata, tie džusi neodporúčam, je to jeden z hlavných dôvodou obezity u detí.