Vypije 150ml denne. Ako ju mám naučiť piť?

dena76
3. dec 2007

Maminy, prosim o radu... keby sa dalo moje zufalstvo vyjadrit mnozstvom smutnych smajlikov ☹ tak by mi asi nestacila cela strana... Moja 13 mesacna dcera, okrem toho ze je strasne slaby jedak, vobec nechce pit. Mlieko nepije asi tak od 7 mesiaca ( nahradzam to aspon jogurtami a mliecnou kasou) tak vobec nechce pit tekutiny... Vypije asi 150 ml denne co je straaasne malo. 😒 😒 😒
Skusala som asi uz vsetko vodu, caj granulovaný, porciovany, sypany, ovocny, bylinkový, teply, studeny, vsetky mozne dzusy, riedene, neriedene, sirupovu malinovku...a stale skusam aj to mlieko, granko, bananove mlieko... nic. Nechce pit ani z flase z cumlom, ani z hrnceka s pitkom, ani slamkou, ani z pohara...nic. Vzdy jej dam po kazdom jedla lyzickou trochu caju a to je vsetko. Samozrejme som to hovorila aj lekarke, ale vzdy mi povie - skusajte... Sakra, ale skusam kazdy den, cely den, cely rok...
Niekto mi hovori, ze to velmi riesim, ze si to pripustam, ale mam to riesit az ked bude neskoro?
S tym ze je slaby jedak som sa uz scasti zmierila (mimochodom ma aj dost citlivy zaludok a dost casto vracia, cize dalsia strata vody) ale aspon keby som ju pit nevidela. pri pohlade na ine deti s flasami alebo hrncekmi v rukach mi je normalka do placu..
Ako ju naucit pit? Celkovo ona jesta pit povazuje za stratu casu...vobec si nic nepyta.
No, tak som si vyliala srdce, ale nejako mi to nepomohlo... ☹ stale mi je z toho smutno..

3558
24. feb 2009

baby potrebujem radu: moj maly posledny tyzden nechce pit ziadne tekutiny. ani UM, ani caje a ani vodu. jedine co zje, je obed zeleninovy prikrm a olovrant kasu s ovocim. ja uz neviem co mam robit. ani po zlom, ani po dobrom. proste dam mu flasu do ust a vypluje ju. a pri tom sa cely ofrka a zaspini.
tazko sa mu tym padom aj kaka a to len take bobky.
dala som mu aj flasu s cajom na zem, ze ked bude chciet moze si zobrat, aj sa s nou hra, ale nepije. len vsetko porozlieva okolo seba a na seba. ☹

3558
25. feb 2009

niktora nic? 😢

dididi30
25. feb 2009

zuzka, skus dat malemu pit pred kazdym papanim 😉
a skus z poharika, bez naustku, je to zabava, nas ked nechce, takto vypije 😉

martina46
6. mar 2009

len pre pobavenie...
bolo tu spominane, ze mnohe deti su inspirovane, ked vidia pit ine...
u nas to dopadlo trochu inac, tu je fotodokumentacia 😅
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
a pokracujeme:
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

paula80
7. mar 2009

Ahoj Maťa, no pozerám, tvoja malá je beťárka, ale poviem ti, je riadna baculka, teda aspoň na fotkách, náš má teda ručičky polovičku z jej. A to je taká vlasatá, má krásne husté vlásky.
Inak sa idem aj ja pochváliť, náš Teo už pár dni papá, spapal mi výživu, obed, kašu, puding, jogurt, tak 3x denne jedlo, no ale pitie 0 bodov, a mlieko tak isto, tak uvidím, ako to bude postupovať ďalej 😉 Ale dúfam, že len dobre a konečne zmúdrie celkom.

martina46
7. mar 2009

Paula, super!!! 😵 😵 😵 to je výborne!! Tak nech je to už len lepšie a lepšie, no ostatné príde, neboj sa! No teším sa veľmi 🙂
Taninka teda je bacuľka, to áno 😀
Už ale máličko pribera teraz a hlavne nepapá v noci 😀 a tiež, že zatiaľ nechodí, nemá ako vybehať 🙂
Držkajte sa, len tak ďalej 😉

annag
7. mar 2009

paula 😵 😵 😵 😵 😵 paráda , držím palce, ale snáď si to už nerozmyslí 😉 🙂

annag
7. mar 2009

matka, aspoň vidíš, že nemáš doma žgrlošku 😅

paula80
7. mar 2009

ďakujem, aj ja dúfam, že mu to vydrží, dnes iba 2 jedlá ☹ , ale aj to som šťastná, že vobec 😵

martina46
25. máj 2009

musim sem opat prispiet pre povzbudenie.... je to asi 4 mesiace (?) co som odstavila a mala nechcela nic pit, aj z prsnika to bol horor... zacali sme pit z lyzicky, presli sme na poharik s naustkom, a teraz mala pije z normalneho pohara, ako dospelí 😀 hoci miniaturneho, je to pohodlnejsie pre nu 😀 vsetko sa to dialo a deje v detskej stolicke alebo za pomoci zabavy, ale postupne sa to zlepsuje a tanka je ochotnajsia cim dalej, tym viac, tak verim, ze skoro sa to prelomi a bude to genialne, takze nevzdavat to a s trpezlivostou, ako to len ide 🙂

paula80
25. máj 2009

No teda Maťa, je to paráda, ako sa Tanka zlepšuje. Teším sa s tebou. 😵 Myslím, že ste už celkom za vodou.
U nás zmena skoro žiadna, Teo mal týždeň, keď celkom papal a potom zas mesiac útlm, pitie stále nič, sem-tam ale pár glgov vypije,ale stále je to žalostne málo, a jedno pozit. máme - už nevracia - teda málo kedy, aj reflux vraj už nemá, boli sme na gastro kontrole a vlastne všetky opatovné kontroly ok.Takže zdravý ako buk, je podarený - 2 týž. už chodí sám a každým dňom je šikovnejší, takže po tejto stránke som spokojná. 😉
Ozaj vyšiel nám článok v mama a ja - v májovom čísle - Náš príbeh.Dufala som, že sa niekto s podobným problémom ako máme my ozve, ale žiaľ.
Tak držím všetkým palce, nech sa im takéto starosti vyhýbajú.

martina46
28. máj 2009

paula, no je super, ze je teo zdravy, to ostatne dufajme skoro pride..... drzte sa aj dalej 🙂
no a vidis, s tym chdenim.... my len tak asi tyzden skusame. este len par minut denne chodi sama... no to uz je mimo temu 😎
skocim kupit mama a ja 🙂

paula80
28. máj 2009

Maťa dík, my sa do tejto témy hodíme úplne, naozaj Teo skoro nič nepije - teda nič.Papať sa dá povedať, že je to lepšie, včera papal dokonca 5x, no ale mlieko som ráno skúšala a po dlhej dobe sa povracal.Dávala som mu ho lyžičkou, lebo od včera rána bol bez sondy -skúška, keď tak pekne papal a pitie sme dávali striekačkou, nahustili sme do neho pol litra vody za včerajšok a tých 5 jedál.
Takže včera sme mali prvý úspešný deň, no a ráno to vracanie po noci nepitia ničoho ma zas odradilo, už ani obed nechcel, tak som zas dala sondu, zo strachu, že zas celý deň bude bez jedenia a pitia. Ale budem skúšať, tak ako včera.Kým zas nezačne.
No a to chodenie - je ozaj mimo témy, ale nám neurológ kázal Tea nevodiť, kým nechodil za ruky ani inak, vraj musí prísť na to chodenie sám a hlavne ho do toho netlačiť, takže deti samé vedia, kedy je ten správny čas. 🙂 A Tanka je len rozumná, vie, že sa nemá kam ponáhľať, že sa za ňou ešte dosť nalietaš, tak ťa šetrí. 😀
Držte sa aj vy papa

martina46
16. júl 2009

Ahojte, prišla som na výzvedy, či tieto teplá pomohli vašim deťom nepijákom trošku k zlepšeniu. U nás je to totiž naopak, dostať do nej porciu vody je úplný horor! Pritom sa strašne potí, je hnusne teplo, no ja neviem. Ako je to možné??
Neviete ešte náhodou, prečo sa do pitneho režimu počíta iba voda a nie sladene nápoje? Je to predsa tiež tekutina. Počúvam a čítam to na každom kroku, len nejako to vysvetlenie mi chýba.

martina46
18. júl 2009

Ahojte, nikto nič?
Ja som len chcela dodať, že od dnes sme sa vrátili k pitiu vody lyžičkou 😅 no čo už. Aspoň nejako to ide...

paula80
18. júl 2009

Ahoj Maťa, ani u nás nezabrali teplá, nechce ako vždy, za celý deň by vydržal na pár glgoch.Čo už. ☹
A do pitného režimu sa isto ráta všetko, čo je tekutina, prečo nie sladené nápoje? Samozrejme nie mlieko, aj keď nechápem UM aj tak zarábaš z vody, iné je asi u obyč.mlieka.Ja som teda nepočula, že sladené nápoje nepatria do pitného režimu.

martina46
19. júl 2009

Paula, tak stále bojujete, no len vydržať ☹
Ja som si to o sladkých vodách už našla na nete. Je to tak, že neriedene šťavy sú mimo pitneho režimu, odporúča sa max. 150ml denne. Nie je asi reč o zriedenych. Manžel ale kúpil rajec bilinku, nepíšu tam, koľko je tam cukru, no je to jemne sladké, ale malá to aj tak nechcela. Na môj vkus to bolo ale príliš sladké. Ja pijem ale iba vodu, tak to je zvyk. Tak či tak, manžel to potom dopil a cítil, že ho to neustále naháňa pit, proste mu to nebolo schopné zahnať smäd. Možno preto deti pijú rady takéto jemné chuťovky. Ale obyčajný 100% džús obsahuje 30% cukru a to je sila, aj keď ho zriediš 1:1. Cukor v takom nápoji okrem toho odvádza z tela minerály, preto je to nebezpečné. O UM som si myslela aj ja, že snáď to je ok, ale neviem, no ak z toho ciká, určite je to aspoň trochu na osoh. A ešte k tomu, rôzni lekári a odborníci tvrdia rôzne veci. Už sa tu raz o tom niekde debatilo.

paula80
19. júl 2009

No Maťa, máš pravdu s tými sladenými, ale v konečnom dôsledku by mi bolo jedno, čo by vypil či sladené džúsy alebo vodu, keby chcel 🙂, hlavne, že by pil. Jasné pri deťoch, ktoré nemajú problémy s pitím, to treba sledovať, aby sa to s tým sladeným neprepísklo a zbytočne sa nezasycovalo bruško..
A bojovať bojujeme, zatiaľ akosi bez efektu, ale musíme ☹

tinika
11. okt 2010

ahojte, tak vidim ze nas je viac čo sa s tym trapime, moj maly bol kojeny len 3,5mesiaca, ale potom pil mliečko, čajik, vodu, stavy riedene detske ale pred mesiacom akoby utalo a len ked flasku uvidi ta hned toči hlavou a rozhadzuje rukami, jedine z lyzičky mi vodu vypije ale ta to kolko by som msuela davat a to by nevydrzat tak dlho :(( dufam ze sa to upravi, papame ovocie, zeleninku, rano 210ml mlieka a večer 300-330ml mliečnej kase

tinika
11. okt 2010

ešte ked boli horučavy pekne pil a najma v noci, teraz sa mia ho občas podari v noci okabatit a ked sa zobudi tak mu dam vlasu s vodou alebo čajom ale vela toho nevypije

jana17
11. okt 2010

@tinika Ahoj tinika, tak to bud rada, ze ti tolko vypije. Ja by som uz oslavovala... uz som z toho na nervy a hlavne veeeeelmi unavena 🙄 My sa este stale kojime, ibaze sama neviem ako dlho. A hlavne neviem kolko si potiahne, ale moc to nebude, mozno par hltov... Mne nechce pit nic, ziadnu vodicku, ziadne stavy, cajik detto, uz sa prikladnam aj k umelemu mliecku, lebo prsnik mi zacala odmietat.... plienky ma uplne suchucke, za cely den by jej stacili mozno dve... uz som vyskusala vsetko mozne nemozne, cez flasky, hrnceky, lyzicky, striekacky, stavicky, mliecka, kasicky, polievocky,... asi pomoze iba zazrak z nebies!

tinika
11. okt 2010

@jana17 ze mi vypije mlieko a kasu mam byt rada? to je jedine čo ma ukludnuje 🙂 a tiz mam pocit ze ma suchsie plienky ako zvyčajne

lenka1smejka
11. okt 2010

tinika-skus poharik alebo slamku.Ale inak mozes byt rada,ze ti tolko vypije mne mala 50ml mlieko a 20ml caju

tinika
15. okt 2010

tak prvy uspech dnes sme pili zo salky 🙂

@lenka1smejka no z poharika nechcel doteraz, dnes vynimocne a na slamku ma taku flasu ani na nu nekukol 🙂)

tinika
18. okt 2010

ahojte tak zazrak sa stal, včera sme boli v tatrach na vylet a moj zasran vypil pol flase čaju huraaaa

tinika
18. okt 2010

ahojte tak zazrak sa stal, včera sme boli v tatrach na vylet a moj zasran vypil pol flase čaju huraaaa

jana17
18. okt 2010

@tinika tak gratulujem! My sme dnes dali 50ml caju! Normalne mi skoro vyleteli oci z jamiek 😕

tinika
19. okt 2010

@jana17 super tesim sa s vami

idris
20. okt 2010

Ahojte bebule ani moja nechcela pit kym bola kojena ale od kedy sa prikrmujem v noci UM tak zacala pit aj vodu no skor caj alebo mam domace sirupy ktore nie su prevarene takze plne vitaminkou a tie pije rada tiez :D no ale za den mi vipije len 250ml no som stastna aj za to lebo kym sme boli kojeny tak iba prsnik a cez leto ked boli horucavy tak plienka bola cely den sucha vsetko len vypotila.

tinika
21. okt 2010

že by nam svitalo na lepšie časy? som dnes dala malemu karfiol s maskom troska suchsie to bolo tak som mu ponukla flasu s vodou a on fakt pil 🙂) nie vela ale uspech je ze neotočil hlavu a rukami mi nebranil aby som mu dala pit 🙂) drzim palce vsetkym 🙂

jana17
22. okt 2010

@tinika tak to je skvela sprava, uprimne sa tesim. Ja malu stale trapim, nukam jej o 106, tak snad sa potesujuci vysledok dostavi. Teraz mi priemerne vypije 20-30ml vodicky alebo cajiku denne. Tesim sa aj tomu 😉